Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Morao sam da zalepim deblji karton uz prag kuhinje da bi ga prelazio.
 
Sta je preporuka za dnevno ususavanje dlaka, pas se linja, dojadilo mi da svaki dan vadim usisivac? Voda i mopovanje mi nisu bitni, samo skupljanje dlaka, tepiha nema, povrsina za dnevno usisavanje je oko 33m2, nema tepiha, jedino stazica u kuhinji. Postoji li kod nas nesto bez cetkica, samo sa usmerivacima za usisavanje, posto kod komsinice na irobotu ko sta radi ona vadi dlake iz cetkica :D
Imas i neke robote sa dve cetke dole, to reklamiraju kao feature da se dlake ne hvataju kao na ovima sa jednom cetkom. Mislim da sam to video na roborocku nekom, ne znam kako/da li radi uopste. Ovo su nove verzije koje su prilicno skupe inace.

Druga opcija ti je obican neki robot sa jednom cetkom, realno svaki ce da ti radi posao. To sto nemas tepihe je olaksavajuca okolnost, dlake ce da pokupi bez problema svaki sa plocica/parketa. Ja posle svakog usisavanja cistim dlake i ispraznim prasinu iz posudice, 2min posla, smara doduse, al krastavac.
 
Prvi utisci...
S10.

Smestio sam ga u ostavu.Ispod polica,ima 10 cm visine,taman da udje(9.5 visina robota).

Ocekivao sam vise.Ali,trebace dosta "no go" zona da odradi kako treba.Brzo ,precizno,bez zaglupljivanja.
Dosta problema mu pravi cupava tepih staza u spavacoj.Usisa dobro,ali kad ima mop krpu tesko ide preko.Mora da se skine mop krpa.

Za kupatila treba rampa.Ima na aliexpresu.Kupatila su mi niza 2.2 cm od ostatka,zbog podnog grejanja.Sidje,ali ne moze da se popne.

Ono na sta treba obratiti paznju je precnik i visina.
Sve ispod 10 cm je ok.Jer moze da se zavuce ispod kreveta.
Precnik 35 cm.Previse.
Robot je prevelik za stan od 80 kvm,gde zivi porodica.35 cm u precniku je previse za npr sto i stolice oko njega.Razmak izmedju nogara mojih stolica je manji od 35 cm i samim tim ceo deo oko trpezarijskog stola mu je nedostupan.Moram da fizicki sklonim 2-3 stolice.
Robot usisivac treba da bude manji i kompaktniji.
Moze da se koristi kao pomocni usisivac.Nikako kao glavni.

Ovo je vise za kancelarije ,bez tepiha,samce koji imaju minimalisticki stan.


Bez klasicnog usisivaca - nista.
Zeleo sam- kupio- sad nek radi.

Nas stan je bas cist,ali opet malisa skupi prasine i dlaka od kose( 3 zenska bica ).Znaci radi "nesto"....
 
Da li pomeraš stolice kad usisavaš klasičnim usisivačem? 😁



Robot usisivači jesu odlični za čiste pravougaone prostorije bez puno prepreka, ali i ovako se ne bih vratio nikad na klasični usisivač i saginjanje 😂

Moj s10 nakon 15 min usisavanja u turbo modu obori u niži stepen usisavanja i ne mogu više da ga nateram da radi u turbo modu dok ne završi usisavanje, pretpostavljam da to tako treba?
 
Old school usisivač koristimo samo za stepenice i prostorije koje smo se dogovorili da budu no go za Mop Pro.

Sav nameštaj koji smo menjali u poslednje 3 godine i koji planiramo uskoro da menjamo, prilagodjavamo tako da bude ili potpuno na zemlji celom površinom ili 10+cm iznad poda.
Neko bi rekao da se prilagodjavamo usisivaču, a zapravo prilagodjavamo usputne stvari u životu (nameštaj) tako da nam troše manje vremena za održavanje.
 
Pozdrav svima, molim vas da pomognete jednoj neodlučnoj zeni da se spasi muka :D

1. Koji robot preporucujete do 500e da mu je dobra i mop funkcija, gledala sam S10+ zbog rotirajući cetki ima ih jedino na Kp oko 400e. Ne razumem se u druge marke koje su deo Xaomija pa molim za preporuku za joj neke modele i gde se mogu kupiti.
2. Sad je Roomba i8 na popustu 55hilj vredi li?
3. Da li se u ove usisivace sme dodati neko sredstvo za čišćenje ili MORA samo VODA. Nije mi jasno kako onda čisti sako vodom.

Hvala najlepše svima na izdvojenom vremenu da mi pomognu da uzmem usisivač jer smo uzeli stene koje se ne linija, ali želim čistiti makar svaki dugi dan.
 
Pozdrav svima, molim vas da pomognete jednoj neodlučnoj zeni da se spasi muka :D

1. Koji robot preporucujete do 500e da mu je dobra i mop funkcija, gledala sam S10+ zbog rotirajući cetki ima ih jedino na Kp oko 400e. Ne razumem se u druge marke koje su deo Xaomija pa molim za preporuku za joj neke modele i gde se mogu kupiti.
2. Sad je Roomba i8 na popustu 55hilj vredi li?
3. Da li se u ove usisivace sme dodati neko sredstvo za čišćenje ili MORA samo VODA. Nije mi jasno kako onda čisti sako vodom.

Hvala najlepše svima na izdvojenom vremenu da mi pomognu da uzmem usisivač jer smo uzeli stene koje se ne linija, ali želim čistiti makar svaki dugi dan.
1. Evo moje iskustvo sa Xiaomi S10+ I od drugara koji je uzeo isti. Ako ga cepas na turbo non stop, poceces da osecas kako smrdi nesto gde izbacuje vazduh kad usisava. Moj je crko radio je 5 meseci svaki drugi dan 45 kvadrata, mislim da je prosao za sat vremena, izgorelo nesto unutra. Drugaru jos nije ali cekamo :) Kolega doduse ima isti i dobro iskustvo sa kucom od 200 kvadrata. Inace ako se opredelis za Xiaomi S10+ ja sam iskreno bio zadovoljan sa njim. Usisava odlicno i rotirajuce cetke su super, odlicno je radio mopping. Da je imao na stanju verovatno bi uzeo isti, ali posto ga nema trenutno i ne planiraju da uvezu nista pre nove godine, odlucio sam se na KP, al kad vec imam 500e vraceno nazad, resio sam se da sad probam Roborock S8 https://global.roborock.com/pages/roborock-s8 koji mi iskreno deluje malo vise ozbiljniji u odnosu na Xiaomi S10+

2. Sto se tice Roomba i8, ja na njemu ne vidim ni Lidar i Kameru, generalno radice, ali po meni ne kapiram iRobot sto se veze za njihov sistem navigacije ili iVision na jacim modelima, LiDAR po meni je must have cak i ako hoces nocu da radi kako treba. Inace Roomba i8 je izbacena 2019god, sad je 2023 tehnologija je napredovala, tako da moja preporuka je da zaobidjes njega.

3. Mislim da ne smes da koristis sredstvo za ciscenje vec samo cistu vodu (mozda neko probao al ja nisam jer mi stojalo da ne stavljam na xiaomiu). Po meni sasvim ok da prodje parket i da ga ocisti od prljavstvine kolko tolko. Generalno za taj posao manual mode :D Roborock doduse ima neki svoj Floor Cleaning solution za parket koji moze da se mixa uz vodu, sad od cega je pa da koristimo isto ne znam, mozda samo da zamirise kuca obzirom da se stavlja 3ml na 1L vode :D
 
Stivene hvala puno na pomoći, definitivno cu zaobići S10+ kao i Roombu i8. Kazem nisam nesto ušla u tematiku, tako da mi svaka preporuka znaci, da se me zeznem.
Vidim da taj Roborock ima bez postolja i sa, koji ti imaš? Značila bi mi ta tecnost makar psihički da znam da nešto radi :D
Ima bas dosta prodavaca na Kp sa S8, imaš preporuku?
 
Stivene hvala puno na pomoći, definitivno cu zaobići S10+ kao i Roombu i8. Kazem nisam nesto ušla u tematiku, tako da mi svaka preporuka znaci, da se me zeznem.
Vidim da taj Roborock ima bez postolja i sa, koji ti imaš? Značila bi mi ta tecnost makar psihički da znam da nešto radi :D
Ima bas dosta prodavaca na Kp sa S8, imaš preporuku?
Imacu je ako meni stigne sledece nedelje pa cu na DM da ti posaljem, ako mi lik sa 4700+ pozivitnih ocena ne posalje ciglu ili panj xD

Elem uzeo sam obican ne pro niti ultra, razlog jer posle moram da se cimam za kese ako kupujes sa stanicom, a iskreno dok sam 5 meseci koristio Xiaomi S10+ nije mi bilo problem da kad zavrsi usisivac sa radom da otvorim i da isti ispraznim, cak ni da se cimam oko navlazi krpice i operi iste posle mopa.
Kapiram da stanica sigurno zavrsava posao da se manje cimam u zivotu, al da budem iskren meni obican resava problem oko svadje ko ce da usisava i da brise, mislim da cu tih 500e dodatnih sto bi platio da potrosim na nesto drugo a da zrtvujem svojih 1 min zivota sto cu isprazniti dust tank, ili 5 min da skinem mop i da operem.

Procitaj jos malo temu unazad, ima ljudi koji su uzimali S10+ isto verovatno nisu imali problem ko ja, sto ja i sam kazem ko da sam mozda baksuz i zakacio loshu seriju. Iskreno mi krivo sto nisam dobio rezime sta je ispao problem, dal je motor pregoreo jbmga. Ne bi me cudilo da je malo fan motora ispao i da je bila frikcija rotora i plastike i da je to napravio dzigibao sto zna da se desi sa robotima.
 
Zdravo svima, u potrazi sam za nekim robot usisivacem, totalni sam laik oko ovih usisivaca pa mi treba neka preporuka clanova koji vec imaju iskustva sa istim, budzet oko 300e. Usisivac bi bio koriscen za usisavanje kuce, povrsina oko 90 kvadrata, pod je u jednom nivou tako da nema neravnina i pragova.
Najvise sam gledao Xiaomi modele zbog mogucnosti mapiranja, mada i drugi proizvodjaci dolaze u obzir ukoliko imaju funkciju mapiranja. Na akciji sam uspeo da nadjem Xiaomi mi x10 eu usisivac za 44k (malo prelazi moj budzet ali ukoliko je dobar model uzeo bih njega, problem je u tome sto za ovaj model na netu nisam pronasao puno inormacija, svega 1/2 klipa na youtube i to neke totalno amaterske recenzije, uglavnom mi uvek izlaze klipovi sa recenzijama za x10+ model ali njegova cena mnogo premasuje moj budzet, oko 100k), takodje gledao sam i mop 2 pro usisivac...

Sta bi jos moglo da bude okej izbor za ovu cenu (oko 300e)? Bitno mi je mapiranje kuce kako bih mogao da ogranicim koji deo da cisti a koji ne, posto nije neophodno da prolazi kroz sve prostorije svaki put, gde prvo da ide itd... Takodje bitna je i mop funkcija...
Svaki predlog je dobrodosao 😁
 
S10, prilično sam zadovoljan kako radi, mapiranje prostorija, editovanje mapa, no go zona, custom podešavanja, ubacio sam spratove u kući, stan u gradu, čak sam i baterijom prijatno iznenađen ako se usisava na strong umesto na turbo modu, za 25k mislim da je stvarno odličan tako da x10 može biti samo još bolji. Mopiranje ne koristim jer je uglavnom sve pokriveno tepisima i stazama.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231123_142729_Mi Home.jpg
    Screenshot_20231123_142729_Mi Home.jpg
    104.5 KB · Pregleda: 92
Takodje koristim godinu dana, 100kvadrata, mop mi nije nesto jer imam tepihe pa mislim da ne dize dovoljno mop na tepihu, ali za usisavanje, ocena 10/10.
 
Постави зону забране тамо где постоји могућност заглављивања или других проблема.
Једино што сам ја приметио за ових годину дана је да се лако упетља у каблове, па њих подигнем са пода, као и неке ситнице ако их има.
 
S10, prilično sam zadovoljan kako radi, mapiranje prostorija, editovanje mapa, no go zona, custom podešavanja, ubacio sam spratove u kući, stan u gradu, čak sam i baterijom prijatno iznenađen ako se usisava na strong umesto na turbo modu, za 25k mislim da je stvarno odličan tako da x10 može biti samo još bolji. Mopiranje ne koristim jer je uglavnom sve pokriveno tepisima i stazama.
pogledao sam i ovaj s10, x10 model se u medjuvremenu rasprodao tako da on ispada iz igre 😅 , nego imam jedno pitanje, kod s10 modela je kombinovani spremnik za vodu i prasinu, da li moze da se sipa voda i pokrene istovremena akcija usisavanja + mop funkcija nakon sto zavrsi usisavanje, ili recimo mora prvo usisavanje, kada zavrsi da se isprazni od prasine pa tek nakon toga voda i mop funkcija? Mozda sam upravo odvalio neku glupost ali nisam imao dodira sa robotima pa bolje da se raspitam za sve 😁
 
Ima poseban deo u kom se sipa voda, naravno možeš da Izabereš da li hoćeš istovremeno da usisava i mopira ili samo jedno ili samo drugo.
 
Stigo Roborock S8 :D Iskreno meni drasticna razlika u odnosu na S10+ koji sam imao. Bolje se snalazi tipa oko stola i stolica, detektuje produzni kabl i tipa patike, lagano mi iskoci na mapi gde se sta nalazilo u toku usisavanja. Ono sto mi je takodje primetno je da brze usisava, ali ajd da ponovo pustim sutra da prodje komplet stan pa da vidim kolko mu stvarno treba.
Dve cetke isto dodatni plus jer dlake zavre u dustbin, a ne na cetki pa da moram da je cistim posle.

Mape se po meni bolje edituju i podesavaju. Tipa kod S10+ me mucio da podesim lepo tepihe i no mop zone, neki put nije hteo da mi snimi prihvati sad dal je neki bug ne znam ali ista aplikacija se koristi MI Home. Svidja mi se sto na mapama imam mogucnost da dodam gde je ormar, tv polica, krevet etc.

Mala mana je muku ima da se popne na prag koji je 2cm kod kuhinje za razliku od S10+ koji je lagano prelazio. Tako da gledam kako cu resiti taj deo problem, ili cu da ga ostavim da se cima da se podigne sam, u najgorem slucaju da ga poguram rucno xD
 
Screenshot_20231128_185723_Mi Home.jpgpustila sam sada s10+ da radi usisavanje i mopiranje, ali ne primetim da briše pod, ne ostaju za njim ni malo vlazni tragovi, četke se vrte, ali mi ne deluje da brise, da li on prvo usisava pa onda sledeci krug brise? Mada mi ni to nema logike, jer se cetke vrte...nasula sam vodu u posudu, kliknulo je prilikom stavljanja. Sta raditi?
 
Meni nema logike da odma mopira jer onda neće usisati, sve će ostati zalepljeno na podu. Mislim na prašinu
 
Mene vise interesuje dal spusti rotirajuce cetke na pod, posto ima sistem da ih podigne kad je na tepihu, pa da se nije nesto istripovo. Jel cetke dodiraju pod kad mopira?
 
Stigao je danas Xiaomi Mop S10 usisivac, testirao sam ga i neki prvi utisci su sledeci.. Mapiranje radi odlicno, bez problema je skenirao celu kucu i savrseno je sam ocenio raspored prostorija (kod dve prostorije je napravio gresku te je dve prostorije u aplikaciji prikazao kao jednu, to po meni nije nikakav problem jer u aplikaciji se odvoje za par sekundi, ali 'ajde da napomenem), virtuelni zid i no-go/no-mop zone takodje rade odlicno, bez ikakvih problema prepoznaje dokle su postavljene virtuelne granice i ne ide preko njih.

Sto se usisavanja tice vrlo dobro radi, generalno 95% stvari je usisao, greske su se promakle oko nogara stolice i stola gde fizicki zbog svog oblika nije mogao da pridje, ostalo je usisao jako dobro, cak i na tepihu je uspeo da pokupi skoro sve mrvice koje su bile ispod stola (nije pokupio samo one gde nije mogao da pridje od nogara stola), tako da je usisavanje po meni 10/10.
Ono sto sam kod usisavanja primetio da u turbo rezimu ne moze da radi dugo, nakon 10/11 minuta automatski se vrati u strong mod usisavanja.

Mop funkcija ne vrsi posao bas... Pre kupovine ispratio sam par recenzija usisivaca na yt-u i neki od njih su uspevali da obrisu mrlje od kafe/kecapa i slicno (naravno govorim o usisivacima slicne cene i slicnih karakteristika kao Mop S10).
Ja sam imao na podu sitnu mrlju (ne znam tacno od cega) koju namerno nisam hteo da obrisem vec sam cekao robota da vidim kako radi, bukvalno nista se nije desilo, presao je preko nje i nije je cak ni razmazao, ponovo sam ga poslao da prodje preko mrlje i opet nista, kao da je nije ni dotakao, tako da u odnosu na neke slicne modele u klasi mop funkcija kod S10 modela deluje skoro beskorisno, pokupi malo prasinu sa poda i to je to (obzirom da sam danas prvi put imao kontakt sa robot usisivacem mozda ja nisam uradio nesto kako treba oko mop funkcije, generalno sipao vodu u rezervoar i pustio ga da radi, mozda sam propustio neki korak ali prvi utisak je da nije previse korisno)

Daljinsko upravljanje sam testirao i takodje radi odlicno, bez lag-a izmedju komande na telefonu i reagovanje samog robota.

Sto se baterije tice, punjenje od 0 (ili koliko je vec imao kapaciteta baterije kada je prekinuo usisavanje i vratio se u bazu zbog prazne baterije) do punog kapaciteta trajalo je oko 3 sata otprilike, a nakon usisavanja u trajanju od 22/25 minuta (turbo mod nekih 10ak a nakon toga se automatski prebacio u strong mod) ostalo je jos 3 crtica baterije, sto bi znacilo da van standard moda u kome moze da izdrzi 130 minuta (ako racunamo zvanicni podatak sa sajta), kombinacijom turbo/strong moda usisavanja bi otprilike izdrzao 60/70 minuta sto je dovoljno da predje vecinu prostorija u kuci (mozda cak i sve prostorije, danas je prvi dan koriscenja, upoznacu se vremenom koliko brzo radi 😁 )

Sve u svemu okej je uredjaj za usisavanje, za brisanje onako, ako je verovati yt recenzijama onda ima boljih za isti/slican novac kada je mop funkcija u pitanju. Za 25 hiljada koliko je bio na akciji mislim da nije los uredjaj, sve sto uradi umesto mene odlicno je :ROFLMAO:.

Mislim da nisam nista izostavio, tekst jeste duzi ali se nadam da ce biti od koristi nekom ko bude razmisljao o kupovini Xiaomi Mop S10.
 
Da li je neko probao robota iz Lidla?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231204_235057_Chrome.jpg
    Screenshot_20231204_235057_Chrome.jpg
    316.7 KB · Pregleda: 51
Imam ja neki stariji Silvercrest, bez mopa, isto iz Lidla, služi već godinama. Izgleda maltene isto.

Ovaj moj je baš prosta masa, nema mapiranje prostorija, app samo on/off - tupson :D meni i dalje radi posao, dok ne crkne, neka ga.

Proveri specs za taj.
 
Imam Roborock S5 Max u Mi Home App.

Jedino što mi u app nedostaje je što ne mogu da pustim 2 prolaza za zakazana čišćenja.

Da li to možda može u Roborock app?

Da li neki od novijih robota to može iz Mi Home?
 
Imam Roborock S5 Max u Mi Home App.

Jedino što mi u app nedostaje je što ne mogu da pustim 2 prolaza za zakazana čišćenja.

Da li to možda može u Roborock app?

Nisam nikada koristio scheduling, ali izgleda da nemoze ni u Roborock app, takodje S5 Max...
Na screenshot-u su sva podesavanja, identicna su i kada se izabere "Rooms".
Screenshot_2023-12-05-23-30-35-262_com.roborock.smart.jpg
 
Tnx. Identično je i u Mi Home.
Da se ne cimam sa instalacijom druge app bzv.

Inače kada se ručno zada 2 prolaza robot ne ide oba puta istom putanjom već jednom radi vodoravno, a drug put uspravno.
Baš mi je bezveze što to ne može za zakazano čišćenje.

1701863256347.jpeg
 
Mop 2 pro se može zakazati da prođe 2x i na custom i normal cleanup
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-06-17-20-01-927_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2023-12-06-17-20-01-927_com.xiaomi.smarthome.jpg
    41 KB · Pregleda: 31
  • Screenshot_2023-12-06-17-21-01-310_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2023-12-06-17-21-01-310_com.xiaomi.smarthome.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 37
Stigao mi je pre neki dan s10, super usisava bas sam zadovoljan. Ali imam pitanje za brisanje. Ako mu uključim vacum&mop da li zna sam da prepozna gde su tepisi ili moram na mapi da obeležim gde da ne radi mop ?
 
Nazad
Vrh Dno