Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Uzeo Xiaomi s10+ zadovoljan za sad aa mapiranjem i prvim ciscenjem al me buni u app polisavam edit carpet, kao da nije povrsinske tepihe lepo detektovo u dnevnoj sobi i hodniku.

Odem na edit carpet i da ih sam postavim medjutim nemam opciju da snimim. Da li neko zna jel moze uopste da se edituje carpet u map area? Stavio sam restrikcije da mop ne koristi gde je tepih to radi, al opet model je valjda pametan da sam to zna :D bar ga tako reklamiraju.
 
^ jesi imao neki robot usisivač pre? Zanima me kako radi ovaj mop na tom modelu u poređenju sa 'klasičnim' mop sistemom
 
Ne ovo mi je prvi robot. Na zalost ne mogu da kazem kakva je razlika za mop. Sem da ovaj lepo obrise i parket i u kuhinji plocice. Ali ono dva puta da prodje :) sta znam nekako mi logicno da bolje brise kad se rotiraju cetke non stop a jos radi pritisak na pod.
 
Posedujem vise modela usisivaca i smatram da je best buy za neki budzet do 300 eura Dreame d9 robot. Odlicno usisava, pamti odlicno mape, mozete sve podesiti do raznih detalja, ima mogucnost brisanja podova (koju iskreno ne koristim ali sam probao i radi normalno). Odlican je za tepihe, kako cupavce tako i za obicne, baterija odlicna, 100 kvadrata usisa i ostane mu 50% baterije.. Eto iskrene preporuke za ovaj usisivac od mene.
 
Javi zadovoljstvo kada pustiš (samo) moping, a on prelazi preko cele površine svih tepiha kao da kada ih usisava. To što je podignuta krpa mi ništa ne znači, jer em troši bespotrebno bateriju i vreme, em krpa nije podignuta toliko da uopšte ne dodiruje tepih. A kad staviš "no mop" zonu tu gde su tepisi, on je računa bukvalno kao "no go" zonu.

Bez ikakve logike...

P.S. Kada lepo iskenira mapu i podesiš je, obavezno je bekapuj. Ume da se zaglupi, pa da izbegneš novo skeniranje i nekoliko puta i podešavanja.
Nisam još uvek bio u situaciji da mu dam samo da mopira, uvek prvo usisavanje pa onda mop. Jedino mi tako ima smisla. Ali probaću. U novom firmware-u, pre 20ak dana je pisalo da je poboljšana detekcija tepiha prilikom mopovanja. Meni je ovo za sada zadovoljavajuće, i primetno bolje od S5 Max-a.
 
Mop Pro, sada već skoro pune tri godine, stvarno je i dosta radio. Obaveštenje o slabom signalu je počelo da se pojavljuje pre nekoliko meseci, ali ja sam to pripisao problematicnom ruteru. E taj ruter je prošle sedmice zamenjen sa TP-Link AX55, baza usisivača stoji na 2 metra od rutera i kada usisava, najdalje se odmakne 10-12 metara.

Packet loss varira izmedju 20% i ovo na screen shot je maks što sam video.
Evo sad sam nekoliko puta restartovao aplikaciju, jer se ta info vidi samo prilikom startovanja, Packet loss je oko 54-55%

Šta može da bude problem?

Screenshot_20230812-115747_Mi Home.jpg
 
Nisam još uvek bio u situaciji da mu dam samo da mopira, uvek prvo usisavanje pa onda mop. Jedino mi tako ima smisla. Ali probaću. U novom firmware-u, pre 20ak dana je pisalo da je poboljšana detekcija tepiha prilikom mopovanja. Meni je ovo za sada zadovoljavajuće, i primetno bolje od S5 Max-a.
Ako puštaš kao odvojene cikluse, onda ti dođe na isto. Tako ja radim. Pustim prvo da usisa. Kada završi i vrati se u bazu (i isprazni kesu) dam mu komandu da oriba pod. Ali opet prelazi preko svakog milimetra svih tepiha. Ok, podigne on krpu, ali to opet ne otklanja problem bespotrebnog prelaženja 50% (u mom slučaju) stana, pri čemu troši i bateriju i brisanje traje duplo duže.

U novom apdejtu je bilo navedeno nešto kao "edge no-go zone" ili tako nešto. Ne znam šta ta opcija radi, ali se iskreno nadam da rešava prelaženje preko cele površine tepiha pri brisanju poda.

P.S. Mislim da im je softver, tj logika za brisanje/usisavanje loše napisana. Ako imaš stan sa dosta prepreka/nameštaja i/ili tepiha, on opet ide prvo po ivicama cele sobe umesto da uradi ono što bi i čovek uradio: usisavao/brisao deo po deo, virtualno deleći tu prostoriju na više zasebnih prostorija. Zamisli lavirint od hodnika koji je širi od 2 prečnika usisivača. Epa Roborock bi išao po ivicama celog lavirinta dok ne zatvori "krug", pa bi se onda pravio novi "krug". Umesto da usisa hodnik po hodnik/odeljak do "raskrsnice" pa da ide na naredni odeljak.
- Ista stvar i kod brisanja poda. Samo što bi ovde trebalo da zna da ide samo po podu bez tepiha i da tu bude najefikasniji (najmanje vremena i baterije da troši, kao i da što manje prelazi preko tepiha). To bi trebalo da radi deleći sobu kao što sam iznad opisao i za usisavanje i da ide tim redom, a čim dođe do tepiha da izabere najkraću trasu preko njega do narednog odeljka. Time bi dodatno šteteo i vreme i bateriju.
 
Kapiram ja tebe i tvoj scenario. U mom slučaju usisavanje i istovremeno mopovanje površina koje nisu pod tepihom deluje smisleno, te to i koristim.
 
@PJ

I kod mene je krenulo tako da pise u poslednje vreme na Mop Pro, ignorisem u potpunosti. Pisalo je tako i dok je robot bio u istoj sobi sa AX3600 ruterom koji signal baca preko celog placa.
 
Pozdrav, drugari. Razmisljam o dva modela u slicnoj cenovnoj kategoriji. Xiaomi s10 i Dreame d9 max. Kakva su iskustva sa njima?
 
primamljiva mi je ova ponuda na Ananasu za xiaomi mi e10. Jel probao neko ovaj model, kako se pokazao?

I mene zanima ovaj model , vidim da ima istu usisnu moć: 4000Pa kao i jaci modeli. Jel neko pazario bas mu je dobra cena na Ananasu.
 
I mene zanima ovaj mop e10 ako neko ima da napiše utiske. Meni treba za malu kvadraturu.
 
Uzeo sam juce xiaomi s10. Probao sam ga naravno odmah i mogu reci da sam zadovoljan. Jedina mana je sto se muci prilikom prelaska preko cupavih tepiha. Ne vidim da ima detekciju tepiha uopste, mada iz korisnicke podrske kazu da ima, vec deluje kao da radi sve isto sto i na parketu. E sad moguce da ja ne znam kako da ga podesim…
 
Trebalo bi da imas u settings, device settings opciju za Carpet boost
 
Pozdrav. Pitanje za @Mudri ili ko se razume. Ima jos zainteresovanih za Mop E10 a mene intresuje Mop funkcija da li ima mogucnost mapiranja koliko mu smeta to sto nema kameru ili LDS sistem kako se ponasa prilikom prelaska preko tepiha(imam jedan mali)da li ga prepozna pa automatski gasi Mop. Na ovaj uređaj vise gledam kao pomocni klasicnom usisivaču. Cena je povoljna ali ako nije nesto bolje dodati jos malo para za nesto drugo. Hvala
 
Gledala žena da uzme ovaj s10 preko A1.
Kako se ovo cudo ponaša kada ima stepenica? Konkretno iz trpezarije se ide u kuhinju i kupatilo pa da li kada mapira vidi to kao prepreku ili je tupav pa pada,posto je kujna niža od trpezarije.
Kako se ponasa sa namestajem stolicama stolom?
Nama je francuski na nogarama a ispod njega ima vakum kesa pa ako bi zapeo da ide ispod udarao bi u njih a realno tu uvek ima prasine.
Kako se ponaša sa pločicama da li ih i kako briše? Nama su u celoj kući pločice. Ima tepiha i staza običnih.
 
Dodje do stepenica, okrene se i ode dalje. Ne pokušava da sidje.

Vakuum kesi će da priđe najbliže što može i da oko nje usisa. Posmatraće je kao deo nameštaja.

Ja imam dva različita usisivača, oba u nazivu imaju MOP i nisam zadovoljan, tako da tu funkciju je ne koristim. U jednom prostoru su mi sve pločice.
 
Pozdrav. Pitanje za @Mudri ili ko se razume. Ima jos zainteresovanih za Mop E10 a mene intresuje Mop funkcija da li ima mogucnost mapiranja koliko mu smeta to sto nema kameru ili LDS sistem kako se ponasa prilikom prelaska preko tepiha(imam jedan mali)da li ga prepozna pa automatski gasi Mop. Na ovaj uređaj vise gledam kao pomocni klasicnom usisivaču. Cena je povoljna ali ako nije nesto bolje dodati jos malo para za nesto drugo. Hvala
Ja bas slabo korisim ribanje, samo sam jednom probao, Nemoj da ocekujes da moze da oriba kao covek, vise pokupi prasinu vlaznom krpom. Nema mogucnost mapiranja, kad naidje na tepihe promeni zvuk, tj poveca snagu usisavanja. Ja sam bas zadovoljan sa njim. Pre njega sam imao Mi Essential mop, isto je bio korektan ali noviji model se bolje snalazi, nije mi se za sada desilo da se zaglavi negde u stanu. Ima vecu snagu usisivanja 4000Pa dok je stari model imao cini mi se 2200Pa.
 
pa ide sigurno osim ako nisi stavio no go zone
 
Da li ovi usisivači, konkretno xiaomi e10, mogu da lepo usisaju troške na tepihu oko stola za ručavanje, bez nekih većih akrobacija i smaranja? Da li se više isplati uzeti e10 za 17k ili s10 za 25k? Pretpostavljam da s10 može i da briše podove, mada je meni najbitnija stavka usisavanja troški i dlaka sa tepiha.
 
Nazad
Vrh Dno