Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Ja ne znam za vas, ali xiaomi mop pro za 300€ je super stvar. Stan, uredan, pustim ga 2x nedeljno, on do kraja napuni posudu. Sto bi znacilo da za 12 nedelje napuni veliki posudu od pavlake sa smecem.
Odakle smece - ne znam. Zivotinje nemamo. Ne jedemo po podu.
Zena koristi dyson v8, ali za mene je doboljan xiaomi mop pro.
Mopovanje ne koristim.
 
Da li ovi usisivači, konkretno xiaomi e10, mogu da lepo usisaju troške na tepihu oko stola za ručavanje, bez nekih većih akrobacija i smaranja? Da li se više isplati uzeti e10 za 17k ili s10 za 25k? Pretpostavljam da s10 može i da briše podove, mada je meni najbitnija stavka usisavanja troški i dlaka sa tepiha.

Šta su troške? 🤔
Generalno usisavaju sve živo. Nama na poslu redovno pokupi neke gumice, komadiće kartona, neke separatore, izgledaju kao dokument koji prodje kroz shredder, samo deblje od običnog papira. A nekoliko puta je pokupio i šrafove. Valjda ih podigne četkom.

@zuleyu unosimo na obući, na odeći. Odeća se troši, nameštaja takodje, naša koža. Meni su zapravo fascinantniji ostaci u mašini za sušenje veša. Koliko su puta neki peškiri prošli kroz mašinu, očekivao bih da su se do sada dezintegrisali.
 
Troške = mrvice hleba, cornflakes, komadići keksa...😁
 
Šta su troške? 🤔
Generalno usisavaju sve živo. Nama na poslu redovno pokupi neke gumice, komadiće kartona, neke separatore, izgledaju kao dokument koji prodje kroz shredder, samo deblje od običnog papira. A nekoliko puta je pokupio i šrafove. Valjda ih podigne četkom.

@zuleyu unosimo na obući, na odeći. Odeća se troši, nameštaja takodje, naša koža. Meni su zapravo fascinantniji ostaci u mašini za sušenje veša. Koliko su puta neki peškiri prošli kroz mašinu, očekivao bih da su se do sada dezintegrisali.
Jasno. Ali neverovatno je i da tako malo pokupi. Definitivno jedna od boljih stvari sto sam kupio.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Da li ovi usisivači, konkretno xiaomi e10
Ja koristim e10 i vise sam nego zadovoljan... jedina prednost kod s10 je sto ima mapiranje prostorija. Predanost je sto brze sledeci put obavi zadatak...Ja E10 koristim u kombinaciji sa mopom imam 2 mala tepiha na 100 kvadrata i pustim da predje preko tepiha ovoj model ih ne prepoznaje. Mop je kao vlaznom krpom da se predje sto je meni idealno. Porucio sam rezernu opremu sa Alija tako da sam miran neko vreme. Na svaku mrvu na koju naidje usisa.Na ovim medelima je ista usisna snaga 4000 Pa
 
Ako nije velika razlika u ceni, nemoj da gledaš modele bez mapiranja.

Kuhinju i predsoblje u koje ulazimo sa ulice usisvamo bukvalno svaki dan.
Ostale prostorije redje. Bez mapiranja, svaki put bi išao ceo prostor.

Na poslu se desi da nam u magacinu stoji gomila stvari na podu, pa ga tamo ne pustimo. Prodajni prostor i servis, praktično svaki dan. Kancelarije redje.
Osim kada u servisu ostane haos, pa bolje da ne ulazi. Na stranu što je veliki prostor, pa ne može jednom baterijom da završi, već mora na punjenje. Bez mapiranja, beskorisno.

Kada koristim u jednom prostoru bez mapiranja, "mapiram" zatvaranjem vrata, ali dva prethodno navedena prostora nemaju vrata tj ima klizna, na kuhinji, eto, to bih mogao da odvojim.
 
Ja koristim e10 i vise sam nego zadovoljan... jedina prednost kod s10 je sto ima mapiranje prostorija. Predanost je sto brze sledeci put obavi zadatak...Ja E10 koristim u kombinaciji sa mopom imam 2 mala tepiha na 100 kvadrata i pustim da predje preko tepiha ovoj model ih ne prepoznaje.
Jel to znači da ne može da usisava tepihe ili? Meni treba za kuhinju sa dnevnim boravkom, postoje dva tepiha 3x2m i 2x2m kao i staza od 4x1m, ostatak su pločice i parket, prostor nekih 55m2
Ako nije velika razlika u ceni, nemoj da gledaš modele bez mapiranja.

Kuhinju i predsoblje u koje ulazimo sa ulice usisvamo bukvalno svaki dan.
Ostale prostorije redje. Bez mapiranja, svaki put bi išao ceo prostor.

Na poslu se desi da nam u magacinu stoji gomila stvari na podu, pa ga tamo ne pustimo. Prodajni prostor i servis, praktično svaki dan. Kancelarije redje.
Osim kada u servisu ostane haos, pa bolje da ne ulazi. Na stranu što je veliki prostor, pa ne može jednom baterijom da završi, već mora na punjenje. Bez mapiranja, beskorisno.

Kada koristim u jednom prostoru bez mapiranja, "mapiram" zatvaranjem vrata, ali dva prethodno navedena prostora nemaju vrata tj ima klizna, na kuhinji, eto, to bih mogao da odvojim.
Razlika je nekih 10000din (18k i 28k), iskreno ne kupujem ga sa sebe već tasta i taštu, milion puta ostavimo klinca kod njih i on napravi haos kad jede i kad se igra pa bih da im malo olakšam to. Svakako bi svaki put prošao ceo dnevni boravak sa kuhinjom, verujem da je za tih 55m2 dovoljno 30 min da završi posao...e sad zbunjuje me ovo za tepihe što kaže čovek iznad.
 
Ne prepoznaje tepihe u smislu ne pojača usisnu moć. Većina savremenih modela ima opciju da prepozna kad prelazi preko tepiha i samim tim uključi neki "turbo" mod :)

Pretpostavljam da je kolega na to mislio.
 
Bas to...usisa on sve sa tepiha jedino sto ne prebaci sam na turbo mod kad naidje na tepih. Uvek moze manuelno da se odabere da usisava sa turbo modom jedino sto ce baterija malo brze da se trosi. Ovako je kod mene i sve usisa
 

Prilozi

  • Screenshot_20231010_111939_Mi Home.jpg
    Screenshot_20231010_111939_Mi Home.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 35
Moji prostori nemaju tepihe, ali usisavanje držim stalno na maks.

Kada sam pre tri godine kupio prvi usisivač, pustio sam ga na nekoj manjoj snazi, pa pustio opet na manjoj.
Onda sam pustio na manjoj, pa opet na većoj. I naravno maks + maks.

Posle toga sam odlučio da nema razloga da držim manju usisnu snagu, već uvek na maks. I onako ih puštamo da rade kada nema nikoga u prostoru. A za neke prostorije skoro uvek koristim double Tj da prodje dva puta.
 
Da li ovi usisivači, konkretno xiaomi e10, mogu da lepo usisaju troške na tepihu oko stola za ručavanje, bez nekih većih akrobacija i smaranja? Da li se više isplati uzeti e10 za 17k ili s10 za 25k? Pretpostavljam da s10 može i da briše podove, mada je meni najbitnija stavka usisavanja troški i dlaka sa tepiha.
Koliko vidim na netu i E10 ima kontejner sa vodom za brisanje podova...
 
Da, može da briše podove, kasnije sam video, koliko vidim, jedina razlika je ta što s10 ima lidar a e10 kamere i senzore...ali i dalje nisam uzeo ništa.
 
Ja kupio danas. U Zagrebu na akciji S10 199 Eur. Ocekujem da i kod nas naprave neku akcijicu...
 
Pozdrav svima, našla sam na nekoj akciji Xiaomi S10 za 28000dinara, a u Sloveniji sam našla S10+ za 323e, da li vredi doplaćivati 10000dinara ili je i S10 skroz ok? Vidim da s10+ ima jacu bateriju i da ima one rotirajuće četke za mop. Da li je vredno ulaganja +10000 da mi donesu prijatelji iz Slovenije s10+? kod nas ga nigde nisam našla.
 
Drustvo, kacim policu za tv pa me interesuje koliko je najmanje potrebno da odvojim od poda da bi usisivac mogao da prodje?
Negde sam cini mi se na forumu procitao da nece da prodje ispod police ako je nica od 20cm.
Planiram kupovinu S10+ ako je to nesto bitno, mada verujem da je za sve ista visina ispod koje ne prolaze…
 
Pozdrav svima, našla sam na nekoj akciji Xiaomi S10 za 28000dinara, a u Sloveniji sam našla S10+ za 323e, da li vredi doplaćivati 10000dinara ili je i S10 skroz ok? Vidim da s10+ ima jacu bateriju i da ima one rotirajuće četke za mop. Da li je vredno ulaganja +10000 da mi donesu prijatelji iz Slovenije s10+? kod nas ga nigde nisam našla.
Ja sam se odlucio za S10+, moje misljenje je da su rotirajuce cetke za mop korisne.
Ono sto me brine je to sto ga nema u Srbiji, vec duze vreme ga nema ni u zvanjcnoj xiaomi prodavnici ni u drugim prodavnicam, ne znam da li se dobro pokazao pa su ga pokupovali ili je los pa se vise ne proizvodi.
 
Ja sam na kraju uzela s10+ u Sloveniji, prijatelji ce mi doneti krajem novembra. Razmisljam da li da odmah poručim i rezervne rotirajuće četke, posle koliko vremena menjate krpe na robot usisivačima? I da li ima još neki rezervni deo koji je potrošni da odmah poručim, s obzirom da kod nas nema da se kupi, na koliko vremena se četka menja?
 
Cetka retko, ja sam sad promenio na mom Mop 2 Pro+ posle 300 ciklusa(bila je na nekih 30ak% po Xiaomi Home app).
Filter se brze 'trosi', on se menja na nekih 150h rada.. Imas na aliju te delove, ja sam uzeo kombo sa cetkom, 2 side brush, 2 mop krpe i 2 filtera za $14
 
Ovih dana je otprilike 3 godine od kako korsitim Mop Pro. Juče je usisavao, sve OK. Jutros, krene da radi, stane, isključi usisavanje, pa posle nekoliko sekundi opet pokrene i nastavi. I tako 2-3 puta da sam čuo, pošto je u udaljenoj prostoriji. Otvorim apliakciju, čujem ga radi, kad on stade. Pored njegove iikonice na mapi se pojavi ono animirano zzzzzz,, kao da spava. Kažem mu dock, on istog trenutka ode. Pustim opet tu prostoriju, sve OK.

Ruter se nalazi u susednoj prostoriji, u momentu kada je stao, bio je tipa 4m od rutera.
 
Uzeo sam s10 u A1 za 27k, oduševljen sam kako mapira prostorije i kako ee snalazi. Što se usisavanja tiče, na tepisima jedino vredi turbo mod koji uglavnom lepo usisa iz jednog puta, ako baš zaboravi nešto, vratim ga daljinskim upravljanjem i usisam taj deo.
Sve u svemu, ko ima pravougaone prostorije bez mnogo nameštaja i tepiha, ovo je must have usisivač.
 
A zašto ne bi koristio turbo mod all the time? 🤔
 
Bučan je 😁
 
To jeste, ali ga pustim da radi kada je kuća prazna, pa nikog nije briga koliko je zapravo bučan.
 
Meni gekno danas s10+
Radio i samo odjednom poceo da smrdi izbaci error clean filter. Ocistim filter, nije nesto ni bio prljav. I vidim ponovo da ga upalim ne vuce nista niti izbacuje pozadi vazduh. Ko da je geknula turbina ili sta se vec vrti da usisava. Stalno izbacuje clean filter error kad se upali, a usisivac ne moze da vuce nista. I dalje smrdi pozadi gde treba da izbacuje vazduh.

krastavac nije dugo trajao uzet 31 jula. Radio je inace na turbo mod konstantno sibao sat vremena svaki drugi dan 46 kvadrata kojih usisa.

Smoricu se ako treba da cekam garanciju da mi rese 30 dana ko po obicaju :D samo da ne budem dugo na manualnon usisavanju 😂
 
Sta je preporuka za dnevno ususavanje dlaka, pas se linja, dojadilo mi da svaki dan vadim usisivac? Voda i mopovanje mi nisu bitni, samo skupljanje dlaka, tepiha nema, povrsina za dnevno usisavanje je oko 33m2, nema tepiha, jedino stazica u kuhinji. Postoji li kod nas nesto bez cetkica, samo sa usmerivacima za usisavanje, posto kod komsinice na irobotu ko sta radi ona vadi dlake iz cetkica :D
 
Kod nas mop pro 2 svake noci radi usisavanje kuhinje sa trpezarijom, dnevni boravak i hodnik. Na 2-3-5 dana ga ispraznim i ocistim cetku. Neverovatno koliko dlaka se zapetlja u cetku... Srecom sve su duge, tako da sa onim nozicem sto je dosao uz robotica se u par poteza odstrane. I mene to smara iskreno, ali lakse mi je ocistiti cetku jednom u maks 5 dana nego rucno usisavati. :)
 
Stigao s10.
Nesto sam odradio preko A1.
Pola pije,pola Sarcu daje na 6 rata...
Jel narucivao neko preko Alija one rampice za pomoc ,za ulazak- izlazak u nize prostorije.
Kupatila su mi 2 cm niza,od ostatka stana kojo je uzdignut zbog podnog grejanja...
 
Meni se s10 popeo preko drvenog praga u kupatilo ali u kuhinju nije uspeo. U kuhinji je malo zaobljena daska pa klizne
 
Nazad
Vrh Dno