Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Stigao mi je pre neki dan s10, super usisava bas sam zadovoljan. Ali imam pitanje za brisanje. Ako mu uključim vacum&mop da li zna sam da prepozna gde su tepisi ili moram na mapi da obeležim gde da ne radi mop ?
Mislim da S10+ samo detektuje tepihe debljine 5mm+ pa moze da podigne cetke da ne mopuje tepih. Obican S10 nema tu funkciju, moras da mu podesis no mop zone.
 
"Robot ramp"
:))
Ja sam uzeo jednu,po aliju treba da stigne oko 10 januara.
Ako ne zuris,sacekaj da probam kako radi.
Oko 10 $ sa postarinom.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-23-13-14-01-007_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-12-23-13-14-01-007_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 142
Mislim da ne smes da koristis sredstvo za ciscenje vec samo cistu vodu (mozda neko probao al ja nisam jer mi stojalo da ne stavljam na xiaomiu). Po meni sasvim ok da prodje parket i da ga ocisti od prljavstvine kolko tolko. Generalno za taj posao manual mode :D Roborock doduse ima neki svoj Floor Cleaning solution za parket koji moze da se mixa uz vodu, sad od cega je pa da koristimo isto ne znam, mozda samo da zamirise kuca obzirom da se stavlja 3ml na 1L vode :D
Koliko sam ja gledao reviews za Roborock, moze da se koristi bilo koje sredstvo za ciscenje bez ikakvih problema.
Proizvodjaci ovih uredjaja uglavnom preporucuju samo njihov cleaning solution, logicno je i zasto ali u principu bilo koje sredstvo ne moze da smeta, barem ne vidim kako.
Osim ako nisu neke kiseline u pitanju ili nesto tog tipa.
Probao sam par i sasvim solidno rade posao, u principu meni je parket 95% pa sam skoro uzeo Mr.Proper za wood floors, ima ga u DM-u za nekih 300 rsd.
Cisto da vidim ima li neke razlike, cini mi se da se vise sjaji i da je bolja boja parketa nakon toga ali mozda tripujem, 1 cep na 1L vode
 
Dobar dan svima! Srećna Nova Godina!
Pre 10ak dana stigao s10+. Zadovoljan sam mapiranjem i sve što je ovde napisano je tačno oko prepreka. Mora rampa da se pravi za 2cm i više, a kod mene manje više svaki prag takav.
Usisavanje i mopovanje radi dobro. U principu svi mi uzimamo robot usisivače, ne zato što su nam neophodni nego zato što smo lenji, tako da mališa odlično radi posao.
Ja imam pitanje za iskusnije korisnike.
Kada ga uključim na vacuum and mop prodje kroz celu kuću ali izbegava tepihe kojih kod mene i ima možda na 40% površine.
Nakon toga se vrati na punjač i onda moram da ga ponovo aktiviram samo sa usisavanjem.
Da li postoji nešto što treba dodatno da namestim /podesim kako bi u jednom prolasku usisao i tepihe?
Malo je bezveze ako ovako radi. Duže radi, troši bateriju i nekako mislim da nije predviđen za poluautomatski mod...
 
Ako se nekom ne porucuje iz Kine evo dva resenja, jedno iz Holandije drugo iz Nemacke, postarina 15e
Cena oko 30e, zavisi od visine i duzine.


 
Pre mesec dana sam kupio Roborock S8 Ultra Pro, koji je zamenio prvu generaciju XIAOMI ususivača koji me je izuzetno služio u prethodnih 6 godina.

Neverovatno je koliko je tehnologija napredovala za 6 godina, po svim pitanjima - navigacija po kući, kvalitet usisavanja, samostalno izbacivanje prljave vode i pražnjenje kasete. Sveukupno utisci su više no pozitivni, čišćenje podova (a i tepiha) je izuzetno dobro. Posebno me oduševljava pranje podova, pogotovo što imam dva zlotvora tj. mačke u kući :)
 
Aplikacija je sjajna, stvarno je puna opcija, prakticno nista ne fali i veoma je funkcionalna.
Mozda language pack na srpskom jedino nedostaje, "idem da operem krpu" :ROFLMAO:
 
Aplikacija je sjajna, stvarno je puna opcija, prakticno nista ne fali i veoma je funkcionalna.
Mozda language pack na srpskom jedino nedostaje, "idem da operem krpu" :ROFLMAO:
Itekako fali. Pisao sam ranije za "no go zone" I "no mop zone", gde iako je tepih označen kao no mop zone, I pušten usisivač samo da briše pod (dakle bez usisavanja), on prelazi preko cele površine tepiha kao kad ga usisava (sam osto niti usisava niti briše, tj podigne krpu). Žali Bože baterije i vremena usisivača, a i mog vremena da podešavam to kada radi kao i da nisam podešava.

Uz to bih dodao da ne bi bilo loše da ubace opcije za reflektivne površine (velika ogledala na ormanu, reflektivne nogare stola), pa da mi usisava do samih tih nogara, a i da ne pravi mapu kroz ogledalo kao da je portal. Podešavanja bi isto mogla biti lakša i bolja, brz učitavanje mape u nekim situacijama, kao i opcija da podesim jačinu usisavanja po želji, a ne kad stavim maksimum da mora za sve da bude tako, neko samo za sobe sa tepisima. Može to sada da se podesi, al samo za stepen ispod maksimuma.

Inače S7 Ultra ne pere tako dobro stare fleke po laminatu. Puštao sam ga više puta da pređe jednom i opet nije oprao kako treba. Možda noviji radi to bolje, ali treba to zaista testirati posle početnog hajpa.

A i vraćanje na stanicu kada padne ispod 20% mi je glupo, pogotovo što ima još par metara da obriše, gde bi mu otišlo još par procenta baterije.

P.S. Radite backup mape, jer se dešava da nestane. Meni 2 puta, a video sam na internetu da nisam jedini.
 
Moguce, nemam tepihe, svuda je parket osim u kupatilu i kuhinji gde je keramika.

Backup mape je dobra stvar, desilo mi se jednom da nestane, mislim da se to desava kada se izgubi i ne moze da locira gde se nalazi tj. da se orijentise na mapi, pa krene ponovo da crta.
Tad sam i uradio backup. To se desava cini mi se jedino kada se pauzira pa se rucno podigne i pomeri na neku drugu lokaciju, jer ne moze da predje prag i slicno.
Mada radim to sa vremena na vreme dok ne resim problem sa rampom ali se desilo jedanput na pocetku, moguce da sad imam vise iskustva, u svakom slucaju backup mape je tu.
 
Kod mene od juče pokušava da odradi update, ali bezuspešno. :/
 
Pozdrav ljudi, pisao pre par poruka gore. Nisam uspeo da na s10+ skontam kako da namestim da kada ukljucim usisivac da predje preko tepiha i usisa ih a da ujedno mopuje parket okolo. Ako uključim vacuum and mop, ide samo tamo gde nema tepiha, onda moram da skinem mop pad i ukljucim ponovo gde ponovo prolazi istim putem,ali usisa i tepihe. Ako je ovo očekivano, velika je glupost da dva puta prolazi celu kucu.
 
Odgovorice neko od kolega ko ima taj model. Ja imam E10 model koji je glup u odnosu na te vase. Kupio ga vise kao igracku medjutim odlicno se pokazao. Meni ne smeta sto prelazi mopom preko tepiha iskreno mi se svidja mala je to kolicina vode tepih je tanji nije cupavac i na taj nacin ga osvezi. Koliko se secam za tvoj model ima u app da se namesti da kada dedektuje tepih prestane automatski sa mopingom
 
Odgovorice neko od kolega ko ima taj model. Ja imam E10 model koji je glup u odnosu na te vase. Kupio ga vise kao igracku medjutim odlicno se pokazao. Meni ne smeta sto prelazi mopom preko tepiha iskreno mi se svidja mala je to kolicina vode tepih je tanji nije cupavac i na taj nacin ga osvezi. Koliko se secam za tvoj model ima u app da se namesti da kada dedektuje tepih prestane automatski sa mopingom
Hvala! Trebalo bi da je tako. Ja sam tako shvatio kada sam ga kupovao. Uključi se carpet detection i onda mopuje i usisava sve,a kada dodje do tepiha isključi mopiranje,a nastavi sa usisavanjem. Kod mene je stvar u tome sto se on uopšte ne penje na tepih kada je uključen mop and vacuum.
 
Koje kese koristite za Roborock? Imam S7 MaxV ultra i opipom bih rekao da je kesa puna, pa bih je zamenio. Jel koristite originalne ili zamenske?
 
Ја користим заменске, али нису добре као оригинал, гума на отвору кесе не пријања толико добро, па део прашине оде ван кесе и остане у оној кутуји од базне станице, и што је горе, скупља се на мрежици отвора црева које вуче ваздух. Е сад, за те паре за које је купљен сет на Алију тешко је очекивати нешто боље...
 
Jel onda bolje kupiti onaj što ima plastični deo koji se ručno prazni umesto kesa?
 
Па и није, ја ово средим обичним усисивачем повремено кад узмем да усисам ћошкове иза кауча и тако нешто...
 
Zadnji update roborock aplikacije mi je napravio problem, imam rutinu Vac followed by mop sa custom podesavanjima za room cleaning, gde je moglo ranije da se ubaci koja soba je 1 koja 2 itd.
Dakle redosled kojim ce da ide, sa zadnjim updejtima toga vise nema nego stavlja ikonice umesto brojeva sa kojima se obelezava da li ce ta soba da se cisti ili nece, ali ne i raspored po kojem ce da cisti.
Ima na customize kada se stavi umesto vac ili mop, ali malo je nejasan koje ciscenje ce da koristi, zapravo tu jedino i moze da se stavi raspored ali ne moze nista drugo.
Jel zna neko u cemu je fora sa tim?
 
Radi ipak kada se na customize odabere raspored, malo su nezgrapno to preveli sa kineskog a moguce da i ja nisam dobro razumeo.
Ipak, ne bi trebalo custom rutinu da nakon updejta promeni, kad vec ima prethodna setovanja moze lako da ih premesti ako je vec to premesteno na neko drugo mesto u interfejsu.
Ovako je zapamtio rooms koje treba da odradi ali je pretumbao raspored po kojem treba da krene, sve ostalo je zapamtio.
Kako god, UI izgleda bolje u svakom slucaju.
 
Uzeo sam komplet četku i hepa filtere za S10 sa Alija, međutim četka nije istog kvaliteta kao original (manje je gustine), što mi nije problem ali usisivač sa njom prilično čudno bruji kad nije na tepihu. Kad uporedim original i tu sa aliexpressa, vidi se da ova druga ima neki manji luft pa pretpostavljam da zato bruji. Da li imate neku preporuku gde uzeti original i od kojih modela se poklapa pošto na Ananasu ne postoji za s10?
 
pisao sam ja o tome ranije. za roborock... sa cetkama sa AE radi kao traktor... kara vratim original, tih je... Sve sto sam za roborock nasao od rezervnih delova je kvaliteta kao sa AE... Gledao sam ali nisam probao u xiaomi store-u kod nas, iste cetke kao sa AE... Tako da nemam ideju sta raditi :)
 
@Spanjeli ja sam kupovao sa AE isti kvalitet kao i original. Meni se cini i boljim ali neka bude da je isto. Danas sam probao cetku zbog tog cudnog zvuka za koji kazete da se javlja,ma sve isto kao sa originalom.
Levo na slici je stara cetka. Moj model je E10 ne znam da li ima za tvoj model
Link do radnje
Mi Vacuum Cleaner Parts Store
 

Prilozi

  • 20240329_153358_resized.jpg
    20240329_153358_resized.jpg
    271.3 KB · Pregleda: 27
polako, videce da nije ni blizu originala... taj zvuk se obicno ne cuje odmah... bar kod mene nije...
 
@Spanjeli ja sam kupovao sa AE isti kvalitet kao i original. Meni se cini i boljim ali neka bude da je isto. Danas sam probao cetku zbog tog cudnog zvuka za koji kazete da se javlja,ma sve isto kao sa originalom.
Levo na slici je stara cetka. Moj model je E10 ne znam da li ima za tvoj model
Link do radnje
Mi Vacuum Cleaner Parts Store
Tebi na slici ova levo četka izgleda kao moja sa aliexpressa 😄
Original četka je baš gusta i ima meke dlake.
 
Nazad
Vrh Dno