Šta je novo?

Windows (phone) 10

Da kucnem u drvo meni odlično radi na 640 ds, jedini problemčić mi je što još uvek ne radi skidanje predikcije . Mada nije mi to preteran problem, bitno je da je stabilan sistem , nikakav restart, zamrzavanje i problemi sa kamerom .

Tema je windows 10, samo njega koristim, nisam se vraćao više na 8.1 .
Nego svaki sistem ima probleme, zavisi od modela do modela . Nije tema ali koliko sam video kod nekih prijatelja Samsung niže i srednje klase najviše baguje, zbog svog njihovog tw-a - Ne znam koji su konkretno modeli ali se opasno usporavaju i blokiraju , mora restart . Isto tako neki drugi modeli rade super. Problem je što svi hoće Samsung pa makar to bio neki najgori i onda ima problema.
 
Poslednja izmena:
Nisi rekao koji je to sistem u pitanju. Pretpistavljam da je w10m, al onda - nije da tvrdnja da windows baguje?
 

Onda su svi smartfoni nepouzdano djubre, sto i jesu ;) Nisam pametan, mislim to sad jesu prakticno kompjuteri u dzepu, prekomplikovani za svoje dobro..
Btw sad sam kucao "lik iz unutrasnjosti" na kompu i naravno prvi rezultat je ono sto mi je trebalo :) mada evo, myTube ga je nasao, dzabe kad je go*vno koje se zakuca cim hoces da premotas klip u landscapeu..
A i Perfect Tube ga nadje sad, mozda sam u pokretu promasio neko slovo.. povlacim post :d
 
Poslednja izmena:
Onda su svi smartfoni nepouzdano djubre, sto i jesu ;) Nisam pametan, mislim to sad jesu prakticno kompjuteri u dzepu, prekomplikovani za svoje dobro..
Btw sad sam kucao "lik iz unutrasnjosti" na kompu i naravno prvi rezultat je ono sto mi je trebalo :) mada evo, myTube ga je nasao, dzabe kad je go*vno koje se zakuca cim hoces da premotas klip u landscapeu..


Meni ovaj prvi klip nalazi na pc i telefonu,nije taj?

FFZUAH3.jpg



Možda si "ošišao " slova pa zato :)


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ma jok nalazi ga i bez kvakica.. neko sam slovo omasio verovatno. U svakom slucaju ostatak hejta stoji..
 
Sto se tice kamere i mene zahebala na proslavi ,slike su bile neverovatno lose ,pa je zatim poceo da izbacuje iz kamere ,nema sanse da se otvori a posle reseta proradilo sve kako treba :D
 
Valjda će više i taj finalni, ali mislim da ovo više ni ne može da se zove beta kad su počeli da prodaju uređaje sa ovim sistemom. Jednostavno nedovršen polu proizvod koji će možda biti završen u 2016.
Ne znam... Sa 8.1 zaista nemam problema nikakvih, ali 10ka jedino što izgleda lepo, a ništa ne radi kako treba.
 
To je izgleda od slučaja do slučaja, nekom radi odlično a nekog zeza .
 
Kao i svaki preview. I ranije verzije su pravile probleme dok nije izašla finalna za konkretan model. Prosto koristite preview i prihvatite da ne radi kako treba. Da je sve idealno, naravno da nije, mislim i ja da su malo požurili sa 10 ali čitajući komentare nekih ovde stvarno pomislim da ja koristim neki drugi OS. Na 550 nisam primetio nikakav problem u radu do sada. Bez da se išta foliram. Ok nije mi primarni uređaj ali na njemu imam sve i koristim ga na način kako bih ga svakako koristio u smislu količine app i to sve, bez ikakvih problema.

Kako za koji uređaj bude izlazio zvanični update tako će stanje biti bolje. Do tada jednostavno prihvatite da koristite betu. Ko ne može, tu mu je 8.1.
 
Ne možeš reći da 550 radi dobro jer pravi iste probleme kao 640ka. Isto posle nekog vremena ne možeš pokrenuti ni jednu app dok se ne restartuje, isto kamera zna da fejluje i da neće da se uključi (za to sam pisao i ranije), isto meša kontakte u imeniku... Da nemam jedan komad na dohvat ruke pa da poverujem da radi, ali pošto sam se lično uverio da je isto sr*nje kao i kod mene...
 
Ne možeš reći da 550 radi dobro jer pravi iste probleme kao 640ka. Isto posle nekog vremena ne možeš pokrenuti ni jednu app dok se ne restartuje, isto kamera zna da fejluje i da neće da se uključi (za to sam pisao i ranije), isto meša kontakte u imeniku... Da nemam jedan komad na dohvat ruke pa da poverujem da radi, ali pošto sam se lično uverio da je isto sr*nje kao i kod mene...

Čekaj ja koristim lumiu 640 ds i nijednom mi se nije zablokirala aplikacija ili mi je trebao restart iz nekog razloga . Nikakvo usporavanje , sve radi normalno. Nemam razloga da lažem. Baterija isto dobra. Dakle to nije kod svakog telefona slučaj. Tvoja Lumia 640 je lte ili kako, koliko kod da su isti telefoni ,radio im je drugačiji, možda i revizija hardvera.

Vidim i na netu da lumia 640 kod većine radi odlično a sa druge strane postoji i neki slučaj gde kažu da im konstantno koči i usporava.
 
Poslednja izmena:
To je u stvari jedna velika lutrija i loto izvlacenje.. Isti modeli i isti OS-evi rade drugacije kod razlicitih ljudi.. Sad bas kazem hsv-u, mislim da se bagovi dese kad nesto novo instaliram ili obrisem, i da treba restartovati tel kad god tako neku promenu uradis. Koliko sam primetio nikad se ne zabaguje sam od sebe ako nisam nista drasticno menjao, instalirao..
 
Onda sam ja baš baksuz kad i 640 i 550 prave iste probleme... 550 ne u tolikoj meri, ali se dešavaju potpuno iste stvari. :(
 
Meni generalno w10m radi ok na 640XL DS, ali sve cesce mi se javlja "loading" ekran, za različite aplikacije i operacije, na zadnja dva builda, sa odrađenim HR.Nadam se da će finalna verzija srediti sve sitne bagove i biti spremna za daily use kao sto je sad wp8.1
 
Meni na L1520 sve radi 95 % kao na 8.1. Od problema mogu da navedem: nekad nije htelo da se uloguhe na skayp, u edge-u nije htelo da zumira dok ne ucita celu stranicu ali mislim da su resili to zadnjim updejtom. Jedino nije brz kao 8.1 i po nekad dodje do zastoja pola sekunde ili cetvrtinu kad hocu da izadjem iz neke aplikacije i vratim se na pocetni ekran. Tako da sto se mene tice sve radi super s obzirom da je jos uvek insajder verzija
 
Ne možeš reći da 550 radi dobro jer pravi iste probleme kao 640ka. Isto posle nekog vremena ne možeš pokrenuti ni jednu app dok se ne restartuje, isto kamera zna da fejluje i da neće da se uključi (za to sam pisao i ranije), isto meša kontakte u imeniku... Da nemam jedan komad na dohvat ruke pa da poverujem da radi, ali pošto sam se lično uverio da je isto sr*nje kao i kod mene...

Ne, ne i ne. Tj ni sa jednom od te tri nabrojane stvari nemam probleme. Nemaš ti meni šta da veruješ ili ne. Da je telefon najbolji na svetu, daleko od toga ali da ima toliko problema koliko se ovde ponekad priča, boźe sačuvaj. Isti taj W10 kriminalno loše radi na 520. A to nije do W10 već do lošeg hardvera i zbog toga što isti nema FW prilagođen za W10. Zato i kažem kako bude izlazio W10 za ostale modele biće bolje. Uvek je bilo korisnika koji svašta čačkaju pa se posle žale ali ako nešto valja kod WP je to što ga upališ i on radi bez potrebe da mnogo toga čačkaš. Bar je to moje iskustvo sa istim evo koliko već, tri godine skoro.
 
E pa ako će tako srediti firmware za 640 kao što su ga sredili za 550 onda mi ni ne treba. Ok, možda tebi radi kako treba, ali svakodnevno čitam na Windows Central forumu žalbe na rad kako 550ke tako i 950 i 950XL.
Na Win i da hoćeš nemaš šta da čačkaš tako da ako nešto ne radi kako treba, to može jedino biti do samog OS.
Ja koristim WP od 8ice na 520 i veliki sam WP fan već dve godine, ali zamisli koliko sam se skenjao jer sam matorog nagovorio da batali android i kupi 550 jer je bolja da bi mu ona u stvari pravila veće probleme... Kako je tek onda ljudima koji su pukli pare na 950 i 950XL? Oni više sigurno neće razmatrati kupovinu Win uređaja pa i da ga ovi ikad i dovedu u red...
U svakom slučaju, vratio sam se na 8.1 gde mi telefon radi savršeno i sačekaću da ispeglaju sistem. Pratiću i na 550 i na 640... Ako se ne sredi, prvom prilikom prodajem telefon i uzimam neki Android, pa ako će već da baguje, bar ću imati normalne aplikacije.
 
Ja sam kratko koristio win 8.1 na lumia 640, sad imam win 10. Neke stvari mi se cine spore, npr. viber, fb aplikacija dosta dugo refreshuje, mail sporije otvara. Na slabijem androidu je to sve radilo bolje. Ima li smisla da vratim win 8.1 i da probam sa njim?
 
Kazem ti, ja stvarno nemam problema na 550. Nikakvih problema sa kamerom, nista ne blokira pa da mora restart, nijedan ali nijedan restart sam od sebe i slicno od kad sam uzeo telefon, evo za koji dan ce mesec dana. Ono sa cime mogu da se slozim je to da W10 nije toliko fluidan kao WP8.1, videcemo jel to do harvera na 550 ili prosto ce narednim apdejtovima i to da se sredi ali za razliku od 640, 550 ima FW prilagodjen za W10 i to radi kako treba. Niko ne spori da na odredjenom primerku moze iz nekog razloga da bude problema bilo hardverskih bilo softverskih ali daleko od toga da svima to sve ne radi. I meni se ranije na 920 desavalo da apdejtujem DP verziju na sledecu i da pocne baterija brze da se trosi ili slicno ali reset resi problem. Prosto prihvatim to kao normalno jer znam da je preview.

Sto se tice ovog drugog, tu nema sta da se prica, Android je tri klase iznad kada su aplikacije u pitanju i dokle god MS ozbiljno ne poradi na tome bice u situaciji u kojoj jeste. Zato i koristim OPO kao primarni uredjaj inace bi vec odavno isti bio zamenjen nekom 950XL da je situacija sa app kako treba. Ovako, neki entry level W10 je tu cisto da zadovoljim sebe jer se meni licni W10 neuporedivo vise svidja tj odgovoara mi kao OS nego Android.

P.S. Viber na 550, upravo probao, 5-6sec od klika na ikonicu do ucitavanja, konkretno chat tab-a.
 
Poslednja izmena:
E moj Dare... Udahnuo si malo pozitive... Ja planiram kupiti L950, i čekam da se pojavi u net on netu, jer mi je tu najprihvatljivija cena...
;)
 
Ma... Meni je 950, tj iskren da budem 950XL stvarno nesto sto bih voleo da posedujem. Ali jednostavno app gap je stvarno prevelik. Mislim da ce zaostatak u apdejtu i sam broj aplikacija im doci glave na kraju. Ok videcemo sta ce biti sada sa universal apps ali stalno je nesto "videcemo", "sacekajmo" itd... Za 1din(aka 550) cu da cekam. Da dam 600e i da cekam, nema sanse. Ali da, da nemam problem sa aplikacijama, vec davno bih prodao OPO i koristio 950XL. Mene sam OS kao OS odusevljava. Za gomilu stvari uzmem pre 550 nego OPO iako je hardverski 5 koraka iza.
 
Ja sam napravio kompromis kad sam prešao na WP jer sam baš heavy korisnik društvenih mreža (FB nalog sa dve stranice, 3 twitter naloga, 2 instagram naloga, VK nalog, flickr, G+...) i pristao sam na slabije app u zamenu za stabilnost.
krastavac, razumeš onda zašto mi ovo ne uliva nadu jer time što su izbacili poluproizvode u prodaju postoji šansa da im se samo još više smanji broj korisnika što, naravno, utiče i na zainteresovanost developera koja je i ovako mala. :(
E sad, koliko je firmware sređen i za ta tri telefona baš i ne znam jer eto, ima ljudi kojima se dešavaju iste stvari kao i na insajderu, dok nekome insajder radi skoro bez greške. Opet je tu u pitanju delom i korisnik jer ne koristimo svi telefon na isti način. Ja ga npr. ubijem sa gomilom sinhronizacija i možda ga to počne kočiti... Ko će ga znati.
Svakako čekam nestrpljivo 10ku jer vizuelno je unoverfuckable!!! :d :d :d







... jedino mi onaj Meizu-ov Flyme OS još deluje vrlo primamljivo. :D
 
Ne znam kako se ovoliki žale na 10ku, meni na 1520 radi kako neko reče 95%, devojci 640 XL LTE isto...jedino joj se događa da zabaguje Viber ili F. Messenger, on samo nestane i ne može se startovati do reinstalacije aplikacije. Ostalo je sve u redu, koristi ga normalno...ama sve.

A što se tiče ljudi koji su pukli pare za 950 ili 950XL sa nedorađenim sistemom...stvarno bruka za Microsoft, mislim da im spasa nema, stvarno mi ne ide u glavu kako su sebi to dozvolili.
To kažem iako mi se 950XL jako dopada
 
Ne znam, ja nikad nista nisam cackao i iskreno uvek mi je sve radilo kako treba. Jedino sto sam aktivirao preview program i na 8.1 i sad ovde na W10. Ali mi je outlook mail glavni, region je srpski i slicno. Nemam 48309248023 aplikacija od kojih aktivno koristim 8 i slicno. Na 550 imam 15 app u odnosu na sve sto fabricki dolazi uz telefon ali ih sve dosta koristim. Medjutim sve bez problema. Isto tako sa 920 nisam imao nikakvih problema i stvarno sam uzivao koristeci je. I dan danas bih je verovatno posedovao da nedostatak aplikacija nije sve vise poceo da mi ide na zivce a i tada se bas OPO pojavio kao odlicna alternativa u smislu fantastican hardver za malo para i nekako se poklopilo. No da ne idem u OT. Voleo bih da se te neke stvari srede jer kao sto i sam kazes, vizuelno mi je Android kriminalan u svakom mogucem smislu u odnosu na ovo. E da, setio sam se bug-a :D FB Beta mi izbacuje duple notifikacije :)

Uvek ima korisnika koji se bune, na svakom sistemu i svuda je prica otprilke "ja znam sta radim, sistem ne valja" a iskustvo je pokazalo da u 90% slucajeva je obrnuto. Zato se ja previse ne obazirem na te price vec gledam svoje licno iskustvo. Da ne valja, sasvim sigurno to ne bih koristio :)

P.S. Probao sam Flyme, ja ono ne bih mogao iskreno :)
 
Nije Android kriminalan, pogledaj "Mobilni mod" temu, kad stavis "today is saturday, -2 degrees, and you are awesome!" widget, plus one ikonice sto bacaju senku, Win 10 je smesan naspram..
 
Da nisam pogledao prvo ko je napisao post... :D Ali dobro, znam da se salis :)
 
Za YT video nalazi/ne nalazi - promenite u podesavanjima zemlju na Srbija ili Worldwide.
 
Mislim da nema veze nesto broj instaliranih aplikacija sa radom kao kod androida. Ja imam bar 60-70 aplikacija i nisam nista primetio da radi losije nego kad imam samo fabricke
 
Gde je u Edge forward dugme? Nije valjda da nema?
 
Nazad
Vrh Dno