Šta je novo?

WINDOWS 8.1

win 8.1 drugi put. Inače sve osmice koje su instalirane preko KMS nema update preko stora.
 
Al´ si ga sakrio. :D
 
forumi puni zalbi na drivere ugalvnom za display, ne preporucujem upgrade dok ATI, Intel i ostali ne srede, jer sadasnje stanje vise odgovara alpha stanju istih kao i samog sistema.......
 
Ja sam se zeznuo što sam prešao na 8.1.
Posle svake hibernacije i shutdowna kada upalim komp, zakoči se skroz pa moram da ga nasilno isključim. A nakon nasilnog isključivanja i restarta radi mi ok. Užas.
 
Ja sam snimio x64 8.1 PRO a imao sam pre toga x64 WIN 7 i sve sljaka kao sat!
Naravno "startisback" da ubijem sve sto ima veze sa metroom. :D
 
Problem sa Black Screen on login posle updejta na 8.1 na toshibinom laptopu. Po netu sam video da je to zbog intel hd 4000 drajvera ili do nekoeg filea Windows.UI.Immersive.dll tako nešto. Ne dešava se stalno ali nervira. Moguće je ući preko na ESC - onda se pojavi ekran lock pa preko Task Managera->New task->explorer. Neće da startuje explorer.

Nego imam problem da podignem dual boot sa windows 7 na drugoj particiji. Iako sam podesio flash za UEFI boot screen dodje to Starting Windows i tu zablokira.
Ima li nade podići Windows 7 ultimate pored windows 8.1 na drugoj particiji a da ostane UEFI. Kažu to je zbog UEFI-a. Mora izgleda da se prebaci na CSM ali onda ima da pukne Win 8.1 jer će onda da trži MBR na GPT particionisanom disku.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da prijavim probleme.Svi vlasnici Maximus V Gene a verovatno i ostalih ROG ploca, koji imaju Supreme FX ...hmmm pa recimo da ne radi.Zvuk koji se dobija je njesra, i koja god opcija da se ukljuci u podesavanjima zvuk se ne menja (cak sam menjao i playback device a on i dalje svira )

Znaci uzas!!!! A to sam uradio samo zato sto sam konacno uradio upgrade masine...
 
Ja nikakvih problema sa 8.1 nemam. Pa nia sam grafickim drajverima koje sam imao na sedmici. Za sad, odlična ocena. Jedino me nervira što ne mogu da ga aktiviram i s vremena na vreme mi izbaci ekran da treba da ga aktiviram, što ume da ide na onu stvar dok sam u sred igre.
 
Ljudi olako ocenjuju ovo djubre, dignu ga vide da rade 3-4 aplikacije i kazu odlicno....... meni i dalje nije jasno zasto su Vistu toliko ocrnili svi a 5x bolja je bila od ovog manstruma, jedino sto je tada trazila minimum 2gb rama sto je za vecinu bio problem
 
Ja nikakvih problema sa 8.1 nemam. Pa nia sam grafickim drajverima koje sam imao na sedmici. Za sad, odlična ocena. Jedino me nervira što ne mogu da ga aktiviram i s vremena na vreme mi izbaci ekran da treba da ga aktiviram, što ume da ide na onu stvar dok sam u sred igre.

Sto ne mozes da ga aktiviras, ima cr**k :D .
 
Ja trenutno imam problem sa Store, kad ga otvorim i krenem da kucam nesto u pretragu, on se zatvori :D . Tako da ne mogu da install accuweather i pizdim, ni restart ne pomaze.
 
Ljudi olako ocenjuju ovo djubre, dignu ga vide da rade 3-4 aplikacije i kazu odlicno....... meni i dalje nije jasno zasto su Vistu toliko ocrnili svi a 5x bolja je bila od ovog manstruma, jedino sto je tada trazila minimum 2gb rama sto je za vecinu bio problem

A meni se ljudi smeju kada kazem da mi je vista u rangu win 7 ako ne i bolja. Vista je izasla u pogresno vreme sa prevelikom zahtevnoscu...
 
Ja sad za sad prezadovoljan, jos samo ako bi neko mogao da objasni kako da namjestim da mi procesi ne ostaju aktivni u pozadini?
 
Ma kakav phone activation dosta puta ne uspe, pogotovo kod nas a i dosta danguban proces. Imate na piratebay torent.
 
Uh, uh, prezadovoljan sam bio dok ne pustih pjesmu neku :S: Imam X-Fi Titanium Fatality Pro u kombinaciji sa Z-5500, zvuk mi je kao s tranzistora da sam pustio, krci vec posle dvije odvrnute kockice :d Onda posle toga zvuka uopste nema po 10-15min i sve tako. Da napomenem da sam koristio poslednji driver s Creative sajta, pise da je optimizovan za Windows 8! Sta da radim? Postoje li neki custom driveri?
 
Uh, uh, prezadovoljan sam bio dok ne pustih pjesmu neku :S: Imam X-Fi Titanium Fatality Pro u kombinaciji sa Z-5500, zvuk mi je kao s tranzistora da sam pustio, krci vec posle dvije odvrnute kockice :d Onda posle toga zvuka uopste nema po 10-15min i sve tako. Da napomenem da sam koristio poslednji driver s Creative sajta, pise da je optimizovan za Windows 8! Sta da radim? Postoje li neki custom driveri?

http://www.hardwareheaven.com/pax-drivers/ probaj ovo
 
Ipak je driver pukao i resetovala su se fabricka podesavanja, sad sam sve podesio i sve je ok. Ali opet i to sto driver puca je znak neke nestabilnosti. Probacu pax drivere, koristio sam ih na nekim starijim zvucnim karticama.
 
To čista instalacija, kao što pričali gore? Samo pitam.
 
Ne vredi, nikada ne kaze da valja kljuc putem skajpa ako zelim da aktiviram. Ako neko nadje nekakav krek ili nesto sto provereno radi, neka okaci ovde. Muka mi je od toga sto mi nije aktiviran sistem.
 
Ne vredi, nikada ne kaze da valja kljuc putem skajpa ako zelim da aktiviram. Ako neko nadje nekakav krek ili nesto sto provereno radi, neka okaci ovde. Muka mi je od toga sto mi nije aktiviran sistem.

Imas krek na pirate bay.
 
Nema pomoći za naknadnu instalaciju win 7 kada je UEFi upaljen. Pokušao sam da pokerenem instalaciju win 7 iz win8.1 i to prolazi ali kad odaberem particiju javlja se da GPT particioni setup nije preporučen (not recommended) kao info. Možda će da mi pokvari particionu tabelu pa se nisam usudio da krenem u instalaciju ako će to da mi uništi win 8.1 a postoji šansa da ne uspe win 7 instalacija. Jedna od opcija koju razmatram je VHD boot ali za nju je potrebno da udjem u Windows setup i odaberem vhd disk, a kako da uđem kad instalacija zaglavljuje na starting windows. Jedino CSM ali on će možda još gore da napravi ako upiše novi MBR na GPT disk.

Bilo bi idealno ali ne mogu da otkačim HDD na laptopu ili da ga ugasim iz sistema jer ima proglete stikere od garancije.
Onda bi mogao sledeće. Na drugom disku uradim HDD ili VHD install Windows 7 prekopiram vhd file na hdd od laptopa ili uradim clone win7 particije na posebnu particiju na laptopu pa da udarim bcdedit i dodam dualboot ručno iz win8.1. Posle toga vratiti upaliti secure boot u biosu i zaključati boot za dalji edit.
 
Poslednja izmena:
Nema pomoći za naknadnu instalaciju win 7 kada je UEFi upaljen. Pokušao sam da pokerenem instalaciju win 7 iz win8.1 i to prolazi ali kad odaberem particiju javlja se da GPT particioni setup nije preporučen (not recommended) kao info. Možda će da mi pokvari particionu tabelu pa se nisam usudio da krenem u instalaciju ako će to da mi uništi win 8.1 a postoji šansa da ne uspe win 7 instalacija. Jedna od opcija koju razmatram je VHD boot ali za nju je potrebno da udjem u Windows setup i odaberem vhd disk, a kako da uđem kad instalacija zaglavljuje na starting windows. Jedino CSM ali on će možda još gore da napravi ako upiše novi MBR na GPT disk.

Bilo bi idealno ali ne mogu da otkačim HDD na laptopu ili da ga ugasim iz sistema jer ima proglete stikere od garancije.
Onda bi mogao sledeće. Na drugom disku uradim HDD ili VHD install Windows 7 prekopiram vhd file na hdd od laptopa ili uradim clone win7 particije na posebnu particiju na laptopu pa da udarim bcdedit i dodam dualboot ručno iz win8.1. Posle toga vratiti upaliti secure boot u biosu i zaključati boot za dalji edit.

Iskljuci secure boot u uefi biosu i moci ces da instaliras normalno win7.
 
Jedno laicko pitanje, jednostavno, vrijedi li probavati ovo?
 
Nazad
Vrh Dno