Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Znaci moram da prebacim ruku na tastaturu ako zelim da pokrenem nesto sto bi mi bilo u taskbaru u klasicnom desktopu?

Mozes, a i ne moras, umesto start dugmeta dole levo u cosku mozes da otvoris metro.
Ne znam zasto si zapeo za to, ja jos uvek drzim precice na taskbaru, a ostale manje potrebne programe i stvari u metrou.
 
Ok, nego jos mi nije jasna poenta Metroa toliko ako se programi i ovako pokrecu u klasicnom desktopu, barem vecina verovatno, a ove 'aplikacije' na desktop windowsu? :) Ne vidim jos poentu, to mi je za telefone :) Mislio sam da mogu non stop da budem u Metro okruzenju bez klasicnog desktopa ali izgleda to nije tako zamisljeno..
 
Aktivirao uspesno preko Skype pre par dana, i danas dodam Windows Media Center i on se deaktivira, i sad ista procedura sa Skype nece, kad ukucam ceo ID kaze Im sorry... Verovatno mi je onaj product ID los, probao sam sve one sto sam nasato u pastebinu al isto sve. Neko pominje torrente, na tpb sam nasao jedan ali bez uspeha. Ako neko zna resenje slobodno na pm :)

poz

Za sada ima samo onaj sto vazi do 16 januara 2014 , zove se Windows 8.1 RTM Activator (All IN ONE) (With Proof Image) (Size: 3.53 MB) potrazi po google da ne reklamiram...
 
Ok, nego jos mi nije jasna poenta Metroa toliko ako se programi i ovako pokrecu u klasicnom desktopu, barem vecina verovatno, a ove 'aplikacije' na desktop windowsu? :) Ne vidim jos poentu, to mi je za telefone :) Mislio sam da mogu non stop da budem u Metro okruzenju bez klasicnog desktopa ali izgleda to nije tako zamisljeno..

Ne mozes da budes u metrou non stop. Poenta metroa su aplikacije za metro, koje rade samo u njemu bez desktop moda, i tu mozes da drzis sve precice za programe, da drzis desktop cist. :D Kao ja npr.
 
Nista dok ne probam to sve licno :)
 
Za sada ima samo onaj sto vazi do 16 januara 2014 , zove se Windows 8.1 RTM Activator (All IN ONE) (With Proof Image) (Size: 3.53 MB) potrazi po google da ne reklamiram...

Nije tacno, postoji odlican activator, koji je trajan. U principu taj aktivator vara servere da koristis 8.1 preview verziju za koju je M$ dao free kljuc. I onda ti sa tim kljucem aktiviras pravi 8.1 .
 
Da, radi, dodaje se wmc posebno posle u ono add features. Ima video uz fajl koji sve lepo objasnjava.
 
Imam komp koji ima integrisan ATI 4250, posto nema drajvera za njega nego ga win sam prepozna sad imam problem sa skaliranjem.
Nije mi slika preko celog ekrana, ranije se to resavalo u catalyst control centru, kako sada da resim taj problem jer toga vise nema?

p.s. probao sam i njega da skinem sa nekim drugim drajverima i snimi ali ne pokazuje mi opciju za skaliranje uopste...
 
Samo da javim da sam pre par dan uspešno aktivirao Windows 8.1 Enterprise i Office 2013 PPVL-x64-en-US-Oct2013 sa KMSpico programom ...
Dakle ova metoda radi , dok ona sa pozivom preko skajpa nije htela da prodje ;)
 
Posle aktivacije u donjem desnom uglu stoji:
Windows 8.1 Pro
Evaluation copy. Build 9600

da li sam lepo uradio ili sam negde pogresio?
 
A posle restarta?
 
Ne bi trebalo to da ti stoji

4ps6.png
 
i posle restarta je isto, tako mi stoji jedino sto nisam aktivirao je Add features to Windows 8.1 ako je to bitno jer nesto nece.
 
evo slike
Untitled.png

da li treba deinstairati posle aktivacije Windows 8.1 Product Key Finder Ultimate v13.10.1
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li drajveri za Xonar D1 sa Asusovog sajta za Win8 rade i na 8.1?
 
Nemoj koristiti drajvere sa Asusovog sajta nego koristi UNi Xonar.
 
Upravo ih koristim, zajedno sa XonarSwitch da nemam potrebu da palim jedan od najlosije pisanih software paketa tj. ASUS Control Panel.
 
kod mene drajveri od xonar dg na win8 u battlefield3 prave zaled sistema. sound loop- brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr . par partija bez restarta racunara sam odigrao posle iskljucivanja gx moda u control panelu ali sam non stop u tripu da se ne pojavi ponovo ono brujanje:)

versus jel moze link tacno sta da skinem za xonar dg za w8 pro 64
 
hvala!
skinuo sam ove 1815-proven stable;)
jel samo gazim sa ovom instalacijom preko asusovih drajvera i al ?
 
GX uvek gasite, on nema apsolutno nikakvog smisla osim u par starih igara tipa Bioshock gde je i tu lose odradjen EAX emulation, a u vecini slucajeva samo pravi probleme. dzidza_bidza ti je ostavio link, jos samo preporucujem da uz te drajvere skinete i XonarSwitch (iako je u beta fazi), da bi mogli da menjate podesavanja bez paljenja ASUS Control Panel. Razlog za to je zato sto onda ne dizete DPC latency Windowsu. Takodje, preporucujem da izaberete low latency opciju tokom instaliranja drajvera.

jel samo gazim sa ovom instalacijom preko asusovih drajvera i al ?

Ne mozes da gazis, moras da izbrises ASUS drajvere iz Control Panela i onda da koristis Driver Sweeper da uklonis ostatke pa resetujes, inace nece biti razlike.
 
Poslednja izmena:
@nesa07:
Otucaj winver u command prompt-u pa ćeš videti, to nije aktivacija nego "haktivacija" :)
 
Poslednja izmena:
Kako da iskljucim da mi pri svakom paljenju PC trazi sifru i drugo da li moze ako moze da kada se pali da otvara direktno desktop?
 
Windows dugme, pa Settings sa strane i onda izaberi Change PC settings u dnu. Posle toga izaberi Accounts, pa Sign-in Options i tu mozes da uklonis password.

Za ovo drugo, desni klik na Taskbar pa Properties, Navigation i ukljuci opciju "When I sign in..... go to the desktop instead of Start."
 
Umesto brisanja šifre naloga, alternativna opcija je da ideš na Search otkucaš Run i zatim ukucaš "control userpasswords2" bez znakova navoda. Odabereš svoj nalog i odštikliraš Users must enter password when sign in, potom Ok i uneseš šifru naloga. Svaki sledeći put prilikom pokretanja će automatski te ulogovati.
 
Nazad
Vrh Dno