Šta je novo?

WINDOWS 8.1

^^
Odlican link!

image117.jpg


Zanima me da li ovo treba drzati ukljuceno ili ne? Prednosti i mane?
 
Ako je to hybrid mode, onda ga check-iraj. Sem ako pravi probleme tokom boot-a.
 
Ne vredi, nikada ne kaze da valja kljuc putem skajpa ako zelim da aktiviram. Ako neko nadje nekakav krek ili nesto sto provereno radi, neka okaci ovde. Muka mi je od toga sto mi nije aktiviran sistem.

moze samo moras zvati veliku britaniju,aktivirao tako I office 2013 I windows
 
Ne radi mi e-banking za pravna lica kod Raiffeisen banke od kako sam prešao na 8.1
U banci kažu sa predjem na Windows 7?!?
 
Kod mene radi na FF ali treba isključiti Pop-up blocker. Verovatno slična stvar na IE 11 ako to upotrebljavaš. Nema to veze sa OS, nego sa browserom.
 
E ovako, uzeo sam key sa bratovog dreamsparka za win 8.1 . Jel ja mogu da ga aktiviram iako se ulogujem na moj mail(tamo u Order Information pise njegov mail) za windows 8 sto sada koristim?
 
Jel' ti jako vazno da se ulogujes na hotmail? Ako ne, ostavi izlogovano i aktiviraj njegov kljuc.
 
Jel' ti jako vazno da se ulogujes na hotmail? Ako ne, ostavi izlogovano i aktiviraj njegov kljuc.

Pa nije hotmail, nego je gmail. Sad preko njega ulazim na windows 8 ovaj. Sto? Pravice neki problem sto je kljuc na drugo ime?
 
Pa nije hotmail, nego je gmail. Sad preko njega ulazim na windows 8 ovaj. Sto? Pravice neki problem sto je kljuc na drugo ime?

Tesko je znati, zato sto generalno ljudi ne rade malverzacije sa Dreamspark racunima. Vrednost proizvoda koje dobijas tim accountom daleko prevazilazi vrednost samog kompjutera na kojem radis, pa se izbegavaju takve stvari. Zato sam rekao ako ti nije potrebno, nemoj se ni logovati. Mozes neke apps da instaliras i bez toga, ali ako su ti toliko potrebne, onda si trebao legalno da nabavis.
 
Od kad je Dreamspark uospte vredan, ni jedan od tih proizvoda nesmes koristiti u komercionalne svrhe, sto samim tim totalno izjednacuje iste sa cenom piraterije...
 
Naravno zeljko da je bezvredno, posto studenti, posebno u Srbiji, imaju dovoljno para da nabave sav taj software cak i za samo edukativne svrhe, jel' tako?
 
Naravno zeljko da je bezvredno, posto studenti, posebno u Srbiji, imaju dovoljno para da nabave sav taj software cak i za samo edukativne svrhe, jel' tako?

Pa sto bi iko od studenta kupovao legalan soft kad ne zaradjuje na njemu (ima ga besplatnu po torrentima, idt..)....... samo sam realan, M$ software daje studentima kako bi bas njega naucili i samim tim taj isti software nametnuli kao standard.. sve u cilju profita i $, bas njih briga za studente, to je kao da ti ja dam cokoladu a nedam ti da je pojedes
 
Poslednja izmena:
Naravno da je njima u interesu, ali nije ni ispravno govoriti da se svaki put uzima ilegalan software zato sto je moguce. Ti isti ljudi treba da postanu programeri i treba da vrednuju svoj posao kasnije, a ne da im na samom pocetku govoris kako treba da obezvredjuju tudji.
 
Kad malo bolje razmislim, sto da se ne ulogujem, bas njih briga gde cu da aktiviram key, kad ga koristim na posten nacin, samo na jednom kompu i to je to. Odkud oni znaju da moj brat ima komp, mozda koristi moj? :D
 
Tako isto megalomanske firme kao sto su M$ i ostrali uzmu tudje ideje i preko smradovskih sporazuma sve prisvoje sebi, cak to isto i patentiraju da se zastite u buducnosti... ja nevidim smisao da takve treba braniti, ako neko vec zasluzuje pomoc to su male inovativne firme koja u zacetku budu progutane od ovakvih
 
Kad malo bolje razmislim, sto da se ne ulogujem, bas njih briga gde cu da aktiviram key, kad ga koristim na posten nacin, samo na jednom kompu i to je to. Odkud oni znaju da moj brat ima komp, mozda koristi moj? :D

tacno tako a i bas ih briga, jedino da se kljuc zloupotrebljava, verovato ide automacki blacklist po nekoj scripti
 
Ne branim ovde Microsoft niti me oni placaju da tako nesto radim, nego pricam da ne treba uciti druge pogresnim moralom, ali posto zivim u Srbiji ne znam zasto se uopste trudim...
 
Ne branim ovde Microsoft niti me oni placaju da tako nesto radim, nego pricam da ne treba uciti druge pogresnim moralom, ali posto zivim u Srbiji ne znam zasto se uopste trudim...

Moral i mega korporacije koje otimaju, gaze, unistavaju, prisvajaju, u kakvom ti okruzenju zivis...., ne kazem da je ispravno koristiti ilegalan program ali isto tako nije ispravno ni to sto oni rade, jednostavno sve je postalo sivo....
 
Nemoralna je i Coca Cola pa ih ne kradeš po prodavnicama.

SW se krade jer to možeš da uradiš iz svoje sobe i veoma je mala verovatnoća da budeš uhvaćen.

Vaditi se na zle korporacije je samo zgodan izgovor.
 
@bbK1ng
Nije tema....... i nemoj porediti fizicku kradju sa imaginarnim gledanjem neceg (jer kad neko skine program iz cefa uglavnom mu sluzi da pogleda i proceni na sta to lici) oni koji ga u poslu koriste su <1%, ima jos dosta vode ispod dunava da protekne dok se svest ne promeni, jer zakoni koji su vazili juce i danas bas i nisu funkcionalni, a i oni koji ih pisu nemaju u interesu globalno dobro

Napokon iz 3-ceg puta uspeo update na 8.1, skunuo zadnje catalist beta drivere i zadnje beta od intel-a 3316, intel instaliran sa have disk metodom, potom catalist samo driver i za sada radi... videt cemo da li ce biti gluposti... smesno da im po izlasku 8.1 ATI i Intelu trebalo vise od mesec dana za beta drivere, masa ljudi se zali

od aplikacija vmware i aida64 su morale da se updatuju na zadnju verziju..., AV avira je windows je nesto brljavio da je nevidi pa me upozoravao kao da nemam AV sad je ucutao
 
Poslednja izmena:
dosta sporo mi otvara aplikacije i metro modu. postoji li neko caka da se to popravi?
 
Ja probao malo pre meni otvara podjednako brzo kao i klasično. Mora da ti je disk zauzet u pozadini ili tako nešto.
 
Kako deluje to stalno prebacivanje iz Metroa u klasican desktop? Nije mi jasno sta menja Taskbar u Metrou, ako recimo blejim u Chrome-u i hocu da pokrenem nesto sto bi bilo u taskbaru, kako se to izvodi, moram da mimiziram Chrome pa jurim ikonice na Metro startu?
 
Kako deluje to stalno prebacivanje iz Metroa u klasican desktop? Nije mi jasno sta menja Taskbar u Metrou, ako recimo blejim u Chrome-u i hocu da pokrenem nesto sto bi bilo u taskbaru, kako se to izvodi, moram da mimiziram Chrome pa jurim ikonice na Metro startu?

Ne, pritisnes windows dugme i pokrenes sta hoces. Metro se pritiskom na win dugme otvara preko svega.
 
Aktivirao uspesno preko Skype pre par dana, i danas dodam Windows Media Center i on se deaktivira, i sad ista procedura sa Skype nece, kad ukucam ceo ID kaze Im sorry... Verovatno mi je onaj product ID los, probao sam sve one sto sam nasato u pastebinu al isto sve. Neko pominje torrente, na tpb sam nasao jedan ali bez uspeha. Ako neko zna resenje slobodno na pm :)

poz
 
Ima li neko rješenje za uvaj update sa osmice na 8.1..

Kada kliknem na download link za store gdje bi se trebao nalaziti win 8.1 download, dobijem defaultnu stranicu marketa.. ali ponekad i ovako nesto: http://pokit.org/get/img/7b507fa3a0e0b3f2b8af58c29644aa1b.jpg

Bilela slova na bijeloj podlozi samo sam se poigrao sa whitebalansom da se bolje vidi sta hocu reci.
 
Ne, pritisnes windows dugme i pokrenes sta hoces. Metro se pritiskom na win dugme otvara preko svega.

Znaci moram da prebacim ruku na tastaturu ako zelim da pokrenem nesto sto bi mi bilo u taskbaru u klasicnom desktopu?
 
Nazad
Vrh Dno