Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Zasto mi ova sa skype javlja da mi instaleSHn ID nije ok.. naravno onaj je koji kucam, ali nece.. :/
 
Poslednja izmena:
Opet gaf Microsofta. Kako se menjaju tiles boje u Metro UI ?
Opet nije moguce uraditi kastomizaciju po zelji korisnika, kao ni promenu sistemskih fontova ?
 
Windows dugme, Settings, Personalize. Moze sada Tiles da bude desktop pozadina.
 
Ljudi, trebam da sacekam da moj fakultet napravi konacan spisak upisanih na master i ostale studije da bi dobio pristup dream spark-u, a to ce biti kako mi je receno pocetkom novembra.
Meni se ne ceka toliko, ocu da formatiram ceo hard i da predjem na osmicu, sada me zanima, da li ako instaliram .iso fajl koji moze da se skine sa dream spark-a(ovo se nadam da bi mi neko dao taj .iso :D) da li imam neki trial time? Tipa 15-30 dana dok ne unesem key koji cu dobiti preko faksa? Ili mora odma da se unese pri instaliranju?
 
:p
 
Jel moguće da se Win 8.1 apdejtuje nekako u Win 8.1 Pro ili moram novi .iso da skidam? Kakva je razlika inače između ta dva?
 
Da li bi trebao instalirati win8.1 ili ostati na win8 za desktop?
 
Za sta sluzi taj Media centar?
 
da li pri prelasku sa Windows 8 na 8.1 se gube instalirane igrice na "Osmici", driver, particije , itd... ?!?
 
Jel moguće instalirati 8.1 sa ključem za osmicu?
 
8.1 je free upgrade, dakle validan ključ za osmicu radi. Moraš uraditi install 8.1 sa generičkim ključem, jer upgrade key ne radi, ali možeš je aktivirati sa svojim ključem bez problema.
 
Instalirao orginal windows 8, aktivirao, u store mi nema 8.1?
 
Što si tako radio? Trebao si instalirati 8.1 (prilikom instalacije uneti generički ključ za verziju koju imaš, Core/Pro), upisati svoj ključ preko slmgr -ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX i na kraju aktivirati sa slmgr -ato i gotov pos´o. Ovako si napravio dupli posao.
 
Poslednja izmena:
Ne razumijem. Imao sam nov formatiran disk, orginal Windows 8 disk. Oces da kazes da sam trebao da skinem butabilni 8.1, narezati na DVD I iskoristiti kljuc od osmice?
 
Da, ali kako sam već rekao, naknadno, ne odmah prilikom instalacije.
 
Pa zar se ne moze 8.1 skinuti samo kroz Store, kao upgrade?
 
Ne, imaš 8.1 RTM ISO. Ono što pominješ je 8.1 GA. Razlika između ta dva je u samo tri zakrpe, čini mi se. Tako najbolje da instaliraš 8.1 RTM, podesiš sve i na kraju odluči da li ćeš staviti te tri zakrpe ili ne. Izguglaj:

x86:

802CFCD3A411D99C097EA7E747F0B6697F9BDAC4

x64:

BC2F7FF5C91C9F0F8676E39E703085C65072139B

Pa, biraj.
 
Ne, to je i dalje GA, koja izgleda neće izaći u retail izdanju i koja ima izgleda neke podatke samog korisnika. Uzmi lepo RTM kao čovek, stavi one tri zakrpe preko Windows Update i imaš GA.
 
Poslednja izmena:
da li pri prelasku sa Windows 8 na 8.1 se gube instalirane igrice na "Osmici", driver, particije , itd... ?!?

Prilokom prelaska sa 8 na 8.1 promjenila su mi se samo neka sitna podesavanja (vratila se na "default") koja sam podesio zbog SSD diska.

1. Automatsko zakazivanje defregmentacije
2. System Restore
3. Task Schulder
4. Hibernacija

Avast antivirus je bio deinstaliran prilikom prelaska sa 8 na 8.1 i ukljucen Windows Defender. Nakon cega je potrebno iskljuciti Windows Defender i instalirati ponovo omiljeno antivirus resenje.

Od drajvera jedino nisu radili drajveri za graficku karticu. Potrebno je naknadno ukloniti stare i instalirati nove. Na laptop-u imam NVidia 540M za koju postoje drajveri za 8.1 na NVidia sajtu, po instalaciji sve radi bez problema. Na desktop-u je HD4890 i trenutno mi ne radi Catalyst Control Centar, jer ne postoje drajveri za 8.1 na sajtu Radeon-a.

Provjeriti sitna podesavanja jer je moguce da su vracena na "default", sve ostale instalacije osim Anti-virusa i drajvera za graficke kartice ostaju netaknute.
 
Ne, to je i dalje GA, koja izgleda neće izaći u retail izdanju i koja ima izgleda neke podatke samog korisnika. Uzmi lepo RTM kao čovek, stavi one tri zakrpe preko Windows Update i imaš GA.

Jel moze link za 8.1 RTM Final ISO x64, ovdje ili na PM?
 
Fora je da pokrenes instalaciju w8, ukucas key za w8, pa ga prekines i onda pokrenes za w81. ako si to radio, onda ne znam sta je problem :(

Meni izbaci da "Windows 8 isn't available for online purchase in the coutry/region you're in."...
 
Nazad
Vrh Dno