Šta je novo?

WINDOWS 8.1

:d
 
odradio legalan upgrade... gimnastika samo takva... ne vidim nikakvu razliku, osim sto mi na amd.com ne daje drivere, tako da mi je deo ekrana neiskoriscen (overscan, treba mi catalyst da bi mi namestio ekran ok)

skinuo sam na laptop .exe fajlove koji sluze za ESD. pokrenuo win8 esd, ukucao reg key za 8. prekinuo ga, pokrenuo za 8.1, on nije trazio kljuc (jer je ovaj prethodni vec trazio), skinuo mi win8.1 legalan. stavio ga na usb, za svaki slucaj sacuvao i iso.
obrisao particiju sa w8, pokrenuo instalaciju, ukucao dummy key za 8.1 pro.
instalirao (dao mi je za jezik SAMO english UK!? ali sam se zeznuo i stavio sr tastaturu :(( ) i aktivirao sa svojim kljucem za win8pro... media center kljuc nije prosao
zasto se ovo ne zove prosto SP1 i sto su ovako zakomplikovali, to samo oni znaju (ako znaju...)
 
Ja koliko vidim iz ovih postova treba sacekati da prodje neko vreme da se sve to ispegla....
 
@danijel00
Koja grafika je u pitanju? Ako je neka od novijih Catalyst 13.9 radi na Win 8.1 bez problema, ja ga koristm na laptopu.
 
Verujte mi win8 radi OK dok radi kad se zezne nek vam je bog u pomoci... win 8.1 je tesko nedoradjeno sranjce..... driveri su krs kao da su ceo kernel updatovali pola drivera zeza, aplikacije zezaju???
vmware mi je odbio rad (verzija od pre 2 meseca) mora da se updatuje, aida isto stara 2-3 meseca mora novija verzija....... a nisam dalje ni experimentisao, zestoko djubre je Microfot odradio, Vista je za ovo bila POJAM stabilnosti!
 
Moja iskustva sa 8.1 su potpuno drugačija.

Jedna lasta ne cini prolece.... ja sam koristio Vistu iako je nesto losija bila od win7 meni je bila odlicna... iako je jela resurse, ali win8 kad pukne pukao je, radim servis i totalno su podbacili sa svojim prilagodjavanjem facebook korisnicima

samo par stvari... ako safemod vec nije aktiviran u 70% pucanja sistema necete dobiti mogucnost istog.., takodje safemod je zestoko osakacen u odnosu na starije siteme

neke je u M$ totalno poblentavio
 
Poslednja izmena:
odradio legalan upgrade... gimnastika samo takva... ne vidim nikakvu razliku, osim sto mi na amd.com ne daje drivere, tako da mi je deo ekrana neiskoriscen (overscan, treba mi catalyst da bi mi namestio ekran ok)

skinuo sam na laptop .exe fajlove koji sluze za ESD. pokrenuo win8 esd, ukucao reg key za 8. prekinuo ga, pokrenuo za 8.1, on nije trazio kljuc (jer je ovaj prethodni vec trazio), skinuo mi win8.1 legalan. stavio ga na usb, za svaki slucaj sacuvao i iso.
obrisao particiju sa w8, pokrenuo instalaciju, ukucao dummy key za 8.1 pro.
instalirao (dao mi je za jezik SAMO english UK!? ali sam se zeznuo i stavio sr tastaturu :(( ) i aktivirao sa svojim kljucem za win8pro... media center kljuc nije prosao
zasto se ovo ne zove prosto SP1 i sto su ovako zakomplikovali, to samo oni znaju (ako znaju...)
Ako ti treba overscan, nešto nije u redu - trebalo bi da ti TV radi Just scan, odnosno piksel na piksel. A update na osmicu je 3.5 GB - zato se ne zove SP1.
 
Poslednja izmena:
Verujte mi win8 radi OK dok radi kad se zezne nek vam je bog u pomoci... win 8.1 je tesko nedoradjeno sranjce..... driveri su krs kao da su ceo kernel updatovali pola drivera zeza, aplikacije zezaju???
vmware mi je odbio rad (verzija od pre 2 meseca) mora da se updatuje, aida isto stara 2-3 meseca mora novija verzija....... a nisam dalje ni experimentisao, zestoko djubre je Microfot odradio, Vista je za ovo bila POJAM stabilnosti!
Situacija nije toliko loša - ima drajvera koji nisu dorađeni za 8.1, ali video sam 8.1 koji radi bez problema radi na nekoliko mesta. Ja nisam imao problema ni dok sam koristio monitor na dedicated GPU, a TV na procesorskoj grafici, dakle sa dva drajvera - jedino što Intel nije izbacio Sandy Bridge drajvere za 8.1...
 
Smesno je da update za win8 zvani 8.1 zahteva specijalne drivere i da baguje sa driverima od win8, smesno, kernel koliko znam nisu menjali samo su napravili frankenstajna!
 
Situacija sa drajverima je da poslednji Win 8 Intel drajver za Sandy Bridge ima problema sa 8.1, i to dosta - ali nije neupotrebljiv. Bluetooth drajveri, Realtekovi drajveri imaju problema sa 5.1 - ali ne bih krivio samo 8.1 za to.
 
zeljko

Win8 = 6.2
Win 8.1= 6.3

To govori valjda nesto samo po sebi, zasto ti trebaju novi drajveri i zasto moraju biti kompatibilni.
Po instalaciji 8.1 koji je sustinski drugaciji kada se odstrani ova smesna marketing prica, dobija se stabilan sistem u kome su ispravljeni problemi sa powermgmt koji su postojali u Windows 8 a o cemu se cutalo, jer su ljudi i onako bili besni zbog cele ove stvari.

Win8 po svezoj instalaciji nudi update oko 1.5gb ispravki. Tu nesto gadno ne stima vec u startu.
Bolje instalirati svez sistem 8.1 bez bilo kakvih nadogradnji. Novijim konfiguracijama drajveri nisu ni potrebni sve je instalirano auto.
 
Upravo završio instalaciju Windows 8.1 i na laptop sada ima dual sistem windows 7 i windows 8.1 sve odlično prošlo bez bilo kakvih problema, laptop je Lenovo B575e, Windows 8.1 je aktiviran i traje 90 dana.

Ovaj sam instalirao.

9600.16384.WINBLUE_RTM.130821-1623_X86FRE_ENTERPRISE_EVAL_EN-US-IRM_CENA_X86FREE_EN-US_DV5.ISO
 
Instalirao sam i sad mi je ceo Chrome browser iz nekog razloga jako muljav... sve je muljavao, fontovi, slike... Ne znam sta je u pitanju, ali u IE je sve OK.
Isto tako cini mi se da mi je pocecao ikonice na desktopu i takodje ih umuljavio...
 
Jedna lasta ne cini prolece.... ja sam koristio Vistu iako je nesto losija bila od win7 meni je bila odlicna... iako je jela resurse, ali win8 kad pukne pukao je, radim servis i totalno su podbacili sa svojim prilagodjavanjem facebook korisnicima

samo par stvari... ako safemod vec nije aktiviran u 70% pucanja sistema necete dobiti mogucnost istog.., takodje safemod je zestoko osakacen u odnosu na starije siteme

neke je u M$ totalno poblentavio
Nisam ja jedini kod koga radi normalno.
Naprotiv, ti sa tvojim iskustvom i ocenom si u manjini.
Da je savršen (8.1) nije, mnogo stvari ni meni ne odgovara ali kod većine naroda je iskustvo sa njim i ocena drugačija od tvoje.
Tako da svakako imaš pravo na svoje mišljenje, ali Vista bolja od 8.1?
Tu nemaš mnogo istomišljenika.
 
Vistu sam koristio pune tri godine, pa update na SP1 pa na SP2... ovo je djubre za facebook zaljubljenike

Nekazem da se nemoze koristiti ali je sistem totalno sakat po pitanju repair opcije, u principu optimizovan win7 sa dodatim tonom UI gluposti... kad bi se ta glupost odstranila kao i neko ludacki koraci, sistem bi bio sasvim OK, ali ovako neznam sta da mislim, koristim ga i radim backup svake nedelje jer je moje poverenje toliko veliko (do sad sam backp radio na 3-6 meseci)
 
Poslednja izmena:
Sa ukupno 3-4 klika misem mozes zavrsiti sa modern UI jednom za sva vremena.
Imas noviju masinu, potpuno je prirodno da instaliras i noviji sistem, podrska je bolja i bolje je optimizovan.

Vista nema podrsku za TRIM native, sa sp2 su joj pucali u noge. Platili su skolu sa Win XP i mislimda se nece praviti "greske" ponovo.
 
Koristim ja win8 vec ~3 meseca, ali nisam zadovoljan sitnicama koje zivot znace jer vidjam win8 po terenu koji su pucali sami od sebe
 
I konačno posle dva dana igranja sa Win 8.1. Upgrade kako je napravljen je vrlo problematičan, i uvideo sam da praktično svi problemi koje sam imao su posledica njega. Na laptopu pala čista instalacija, posle čega sve radi kao podmazano. Nikakvih problema sa drajverima, sve se instaliralo i radi kako treba. Wireless, bluetooth, drajver za APU i diskretnu grafiku (prebacivanje sa jedne na drugu radi bez problema), touchpad, prečice na tastaturi. Svi programi koji su pravili problema nakon upgrade, sad rade odlično.
Na desktopu, nakon reinstalacije Comodo IS, Windows Blinds i Start8, sve takođe radi savršeno. Takođe bez ijednog problema sa hardverom. Štampač radi, kao i deljenje u mreži, skener, TV kartica, sve glatko i bez greške. Ni jedna aplikacija ne izbacuje greške tako da nije trebala reinstalacija Win-a. Interesantno da nakon Disk Cleanup-a i uklanjanja ostataka osmice, imam ~6GB prostora više nego pre upgrade.
Što se tiče famoznog ModernUI intrefejsa. Koristim Win 8 oko godinu dana, niti sam ga ikad koristio i praktično sam zaboravio da postoji, Start8 celo korisničko iskustvo izjednačava bar meni sa onim koje sam imao prilikom korišćenja Win 7.
Lično nikad se nisam pouzdao u recovery mogućnosti samog Windowsa, jer kad god sam pokušao, ne samo u osmici, već od XP-a, preko Viste i Sedmice, nakon njihovog korišćenja samo sam imao glavabolje. Koristim Paragon Backup & Recovery godinama, nikad nije zakazao.
Na instalaciji Win 8 na desktopu koja je stara ~1 godinu sam menjao 2 procesora (1090T i FX-8350) i 4 grafičke kartice, što AMD, što Nvidia, nikad problema nisam imao, niti je Win tražio reaktiviciju.
 
Poslednja izmena:
Meni win 8.1 radi bolje i od 7-ice a i od 8-ice.Sa "start meny 8" sam dobio start dugme,a i to da mi se na startu ne pali metro.Cak sam i gadgete dodao-milina.Za ove tri nedelje koliko je imam aktiviranu,nikakvih problema nisam imao.Cak imam neke prastare mreznu i zvucnu karticu u kompu,mislio sam da cu imati problema sa driverima zbog njih,medjutim sve je bilo u redu.Metro ne koristim,sve sto mi treba imam na desktopu.Kad mi je dosadno istrazujem pomalo "store",gledam sta ima zanimljivo.Svaka preporuka za win 8.1!
 
Raditi clean instal svakih godinu dana je retardirano, meni do sada su svi sistemi radili ~2-3 godine i tek tada imam naviku da radim cistu instalaciju...
naravno ima onih koji reinstaliraju na par meseci, njima je 8.1 sutra 8.2 odlican, ali za 90%+ korisnike je to nedopustivo
 
Jel moze neko da mi da win 8.1 iso za instal? Imam key iz bratovog dreamsparka, ocu da radim clean instal pa mi treba dobra verzija 8.1 .
 
Svestan si da ti mogu ugasiti bratovu aktivaciju kad ti budes aktivirao svoju?
 
Ae ako bi neko bio ljubazan da mi se javi na PM ili na skype > sjstephy91 < , da mi objasni ovo oko skype i win8.1 activacije, nesto mi nije jasno.. :S: Ili sam bot ili propustam nesto..
 
Svestan si da ti mogu ugasiti bratovu aktivaciju kad ti budes aktivirao svoju?

Brat ne koristi windows 8.1, tacnije ne koristi nijedan key. Ne bih pitao da koristi, nisam glup -.- Ne razume se u to i svejedno mu je da li je legalan ili ne :-D Ima 7icu krekovanu i on je zadovoljan :-D

Samo vi meni dajte cist iso za install i to je to :-D
 
Poslednja izmena:
Uloguj mu se na DreamSpark i skini onda, ako mu je vec svejedno.
 
Nazad
Vrh Dno