Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ima ga na sajtu microsoft udes i ides na upgrade,otvorice ti se download i nastavlja se u store
instalacija i sve ide auto.
http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/cat/categoryID.62684800
klikni na Windows Store.

Kliknuo na Win store i skinuo i pokrenuo windows upgrade asissatant koji sve lepo čekira i na kraju mi izbaci savet da apgrejd moram nastaviti form store i finish opciju.
Kliknem na store, otvori razne šarene ikonice ali ni traga ni glasa od win 8.1 apgrejda i tako u krug...
Gde grešim???
 
Kliknuo na Win store i skinuo i pokrenuo windows upgrade asissatant koji sve lepo čekira i na kraju mi izbaci savet da apgrejd moram nastaviti form store i finish opciju.
Kliknem na store, otvori razne šarene ikonice ali ni traga ni glasa od win 8.1 apgrejda i tako u krug...
Gde grešim???

moras da skines sve updejtove za win 8,posle toga se pojavi updejt za win 8.1
 
Izvinjavam se, mislio sam da je ocigledno da poruka nije ozbiljna, posto je zabrinjavajuce koliko se nastavlja prica o pirateriji dok su pravila foruma jasno napisana.
 
Kliknuo na Win store i skinuo i pokrenuo windows upgrade asissatant koji sve lepo čekira i na kraju mi izbaci savet da apgrejd moram nastaviti form store i finish opciju.
Kliknem na store, otvori razne šarene ikonice ali ni traga ni glasa od win 8.1 apgrejda i tako u krug...
Gde grešim???
Imas dole Get the free update-update now.
Ne treba da cekas da ti on ponudi u update to se desi dan dva posle zadnjeg updejta.
ne znam gde gresis ali kad kliknes update sam prebaci na store i krene da skida.
A te "sarene slicice" to ti prvo updejtuje apps klikni install pa tek onda 8.1.
 
Poslednja izmena:
A te "sarene slicice" to ti prvo updejtuje apps desni klikni install,sacekaj da skine instalira.
Ponovo idi na sajt opet klikni update now i krenuce da skida.
 
Win 8 koji se aktivira preko KMS nema update na 8.1 preko stora.
 
Da, potrazi je na njihovom sajtu. Microsoft je inace permutovao dva broja u toj oznaci, zaboravio sam koja je prava.

EDIT: Pretece me Vuk.
 
Evo ide instalacija Screenshot (2).png
 
Oba preduslova ispunjena i ponovo u krug...

Hm, probaj za par dana...

Inače:
2a6r23m.png


2em1mis.png
 
Pozdrav svima, instalirao sam danas 8.1 i imam jedan problem, možda je viđe i nedoumica, pa ako je neko raspoložen da mi je dokuči:

CPU usage mi je 15% (minimlno, ako ne i koji % više) u stanju mirovanja, i svih 15% mi vuče proces "System" (NT Kernel & System), ubeđen sam da mi je na sedmici u idle režimu nije prelazio 2-3%, da li je ovo normalno i da li postoji neki način da se spusti korišćenje procesora u stanju mirovanja, tj kada su sve aplikacije (sem sistemskih) neaktivne...?

hvala unapred i pozdrav
 
Bacio sam ih na integrisanu 7660D. Jeste malo overkill, ali nema veze. :D
 
Samo 2.0 rating u cemu je problem AMD A10 5700 nije los procesor?
 
Kakav rating? Nemas vise Windows Experience Index, osim ako rucno sa administratorskim pravima pokrenes u cmd, a ni tu neces dobiti nikakvu brojku.
 
Poslednja izmena:
Da li moze font da se poveca jer je nekako presitan ili ne?
 
@nesa07

Ides u Control Panel, Appearance and Personalization, Fonts, i sa leve strane imas opciju: Change font size

Pozdrav,
 
@nesa07

Ides u Control Panel, Appearance and Personalization, Fonts, i sa leve strane imas opciju: Change font size

Pozdrav,

Hvala, ali nekako ako povecam na 125% nekako mi je nezgrapno ako ga ostavim na minimum malo sitno, imali nesto izmedju?
 
Ja sam odlucio da probam 8.1 prije nego sto ga kupim, pa sam skinuo narodnu verziju, i napravio bootabilni usb stick i zatim poceo da dizem sistem, ali nisam mogao instalirati na particiju jer: "windows cannot be installed to this disk the selected disk has an mbr partition table on efi". I uzmem ja fino ocistim diskove, napravim nove particije opet , konvertovao u gtp disk preko diskpart u komadnom prozoru i taman instalacija krene jer sam se rijesio tog problema, kad ono drugi, tj. prijavljuje mi da provjerim fajlove koje imam za dizanje sistema i da se instalacija nece nastaviti, a ja sam siguran da imam ispravne. Tacno cu poluditi sa ovim, moracu probati sa cd-a, mislim da bi trebalo. Je li neko imao slican problem?

"Getting Files Ready for Installation" step it goes to 1% then gives error "File Corrupted or Missing" and the installer exits.
U tome je problem..
 
Poslednja izmena:
^ Problem je u ISO fajlu ili fleski , probaj drugu flesku pa ako nije onda drugi ISO fajl!
 
Nazad
Vrh Dno