Šta je novo?

Windows 11

Ubih se juče sa Phone Link-om, neće pa neće da propisno radi bego samo delimično, Postoji spisak telefona koji su kao "kompatibilni" sa PL a moj Sansung A12 nije tu. Još odozgo Blue tooth mi je jako problematičan u radu sa telefonom, piše "Paired" na obe strane asli "Not connected" a i kada mi uspe čim prebacim jedan file sa telefon on prekine vezu pa sve iz početka.
Bilo mi je potrebno da prenacim sve falove sa telefona jer je SD kartica prepuna, Naj više što sam uspeo je preko USB cabla i/ili WiFi a kada se poveže sa PC-om onda samo pokazuje poslednje snimke i to samo oe u skladištu na telefonui ne mogu ni da vidim one na SD kartici.
Na laptopu sa W10 čim prikačim telefon na USB kabl telefon prikaže kao Other device sa imenom A12 i tu mogu da vidim i manipulišem sa folderima i fajlovima odvojeno telefon i SD kao da su odvojeni diskovi ili particije. Koliko se sećam tako je bilo i na W11 dok je još uvek aplikacija bila My Phone.
Da očistim i ispraznim SD morao sam da prebacim sve na laptop, sa njega na USB SSD pa sa njega na desktop.
 
Evo meni na i5 3337U a on je u rangu i3 3110M i leti Windows 11 , samo ga pusti da odradi zakrpe i nece da ti koci posle.
 
Zar nije taj zvanično podržan? Kako radi očajno?
Podrzan je. Isprobao sam 11-ticu na njemu, i jednostavno mi se ne dopadaju performanse. Baterija brzo odlazi. Moguce je, da to dolazi od "providnosti" prozora ili nekog od servisa.
Laptop mi treba vise za rad, tako da sam vratio 10-ku.

Windows 11 je jos uvek na desktopu, i tu animacije rade fluidno, ali to zbog 240Hz monitora. Na 60hz mi jednostavno bodu oci, ko da radim na pentium 2. Mada cu uskoro i tu da ga pregazim desetkom jer me vise smara bag sa windows explorerom.
 
Availability
Nearby Share Beta for Windows PCs is available in the US and most countries globally. Note that support is currently not available for the following: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czechia, Denmark, Donbass, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden.
Device requirements
  • Important: ARM devices are not supported.
  • A computer with a 64-bit version of Windows 10 and up.
  • An Android device with Android 6.0 and up.
  • Turn on Bluetooth on both devices. If your Windows device doesn't support BLE Extended Advertising, other people may not be able to find and share with you on certain networks.
  • Turn on Wi-Fi or ethernet on both devices.
  • Connect both devices to the same network.
  • Make sure the devices are within about 16 feet, or 5 meters, of each other.
Evo i ovde samo sad besplatno :)

 
Poslednja izmena:
Ja zaboravio da stavim ei.cfg koji sam napravio u ISO fajlu i on mi ubacio Windows 11 Home Single Languge , koja su ograničenja u odnosu na PRO verziju?
 
Ja imam 11ku na laptopu od kad se pojavila i redovno azuriram. Na desktopu imam 10 isto od kad se pojavila pa bi da dam svoje misljenje za ove što se dvoume (naravno ovo su sve u pitanju sitnice, u suštiti sistem radi ok i nekih pravih problema nema...)
Dosta stvari je ispravljeno preko kojih nisam mogao preci, medju najgorima je bila npr drag & drop.

- Dvije stvari mi se svidjaju više kod WIN 11:
1) Kada se udje u glavna podesavanja puno mi je pregledniji raspored opcija na 11ci.
2) U windows exploreru tabovi su mi vrh.

-Stvari koje me zivciraju:
1) Nekad mi nedostaju opcije na desnom kliku i nervira me da idem na dodatne opcije da bi se pojavile
2) Taskbar mi je previsok (nasao sam izmjenu u registriju gdje se smanji ali onda uškopi datum i sat, nije to to)
3) Disk cleanup i jos neke opcije oko toga su sada rasporedjene po nekim stavkama i kategorijama, znaci katastrofa
4) (koliko se meni cini) LOŠIJE RADI, iako je desktop napucan i jači od laptopa na kojem je 11ka, laptop je dovoljno jak da ne bi trebalo biti neke posebne razliku u samom radu sistema, (a i sjećam se da je brze radio na win 10), znači desetka je meni daleko tečnija, ljepše i kao brže radi i to je to. Kao glavni računar - desktop definitivno ostaje na win 10! Da nemam laptop vjerovatno bi iz želje išla 11ka ali ovako ne.
 
Lek za #1.
Windows Registry Editor Version 5.00

; MajorGeeks.Com
; How to Remove 'Show More Options' From the Windows 11 Context Menu
; https://www.majorgeeks.com/content/page/show_more_options_11.html

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32]
@=""

#3.
Stari disk cleanup je još uvek tu
RUN: cleanmgr
 
Još bolje ardi ako se otvori kao administartor.
 
Podrzan je. Isprobao sam 11-ticu na njemu, i jednostavno mi se ne dopadaju performanse. Baterija brzo odlazi. Moguce je, da to dolazi od "providnosti" prozora ili nekog od servisa.
Laptop mi treba vise za rad, tako da sam vratio 10-ku.

Windows 11 je jos uvek na desktopu, i tu animacije rade fluidno, ali to zbog 240Hz monitora. Na 60hz mi jednostavno bodu oci, ko da radim na pentium 2. Mada cu uskoro i tu da ga pregazim desetkom jer me vise smara bag sa windows explorerom.
To da, mnogo gore izgleda na 60Hz vs 240Hz. Što se baterije tiče, ne znam, jer je odmah kod mene stavljen 11 na laptop, tako da nema sa čime da uporedim.
 
Ne videh da je neko pomenuo, pa cisto da imate u vidu privatnost i Windowsov alat za screenshot - Snipping Tool

Windows 11 Snipping Tool privacy bug exposes cropped image content
It should also be noted that not all PNG files, such as optimized PNGs, are affected by this flaw.

"Your original PNG was saved with a single zlib block (common for "optimised" PNGs) but actual screenshots are saved with multiple zlib blocks (which my exploit requires)," Buchanan explained to BleepingComputer.

BleepingComputer also found that if you open an untruncated PNG file in an image editor, such as Photoshop, and save it to another file, the unused data at the end will be stripped off, making it no longer recoverable.

Finally, the Windows 11 Snipping Tool also performs the same behavior with JPG files, leaving data untruncated if overwritten. However, Buchanan told BleepingComputer that his exploit does not currently work on JPGs, but could be possible.

Microsoft told BleepingComputer that they are aware of the reports and are looking into them.

"We are aware of these reports and are investigating. We will take action as needed to help keep customers protected," a Microsoft spokesperson told BleepingComputer.
izvor citata> https://www.bleepingcomputer.com/ne...ol-privacy-bug-exposes-cropped-image-content/
 
Žešća blamaža, ostaje samo da i iOS ima isti problem. Ali zakrpili su navodno s novom verzijom preko Store.
 
To sa Snipping tool,veća šteta od toga što su obelodanili, takvih programa ima na tone i ko zna šta oni rade.
 
Objave i služe da se demonstrira slabost i zatvori sama mogućnost, ne da se pokaže drugima šta da eksploatišu.
 
Da ali se obično dogodi suprotno. Prvo dođe zloupotreba pa se po tome propusti prepoznaju,
 
Да ли се на мишу на тастеру са стране може наместити да се мења језик куцања што за Ворд што за отале ствари или на скролу?
 
Win + Space je bolja opcija, kapiram da može da se mapira.
 
Kalendar mi pokazuje 23 dana a ne 31 dan kad kliknem dole na njega?
 
Može da se skroluje gore-dole Zavisi od rezolucije i uveličanja ekrana.
 
Da li moze da se napravi bootabilni usb bez Rufusa i slicnih da radi na UEFI?
 
uefi sa gpt je sada valjda standard. Njihov zvanicni alat to radi.
 
Ako kreiras iz LEGACY MBR Windowsa 10-11 pitanje je da li ce ti napraviti GPT UEFI , valdja on skenira koji trenutno imas pa na osnovu toga pravi MBR LEGACY ili GPT UEFI , ako nemas UEFI GPT Windows 10-11 onda Rufus skini na tom kompijuteru.
 
Neće napraviti UEFI/GPT ali ako se instalira tako može da radi i posle kada jje BIOS u CSM modu. Obrnuto ne može.
 
Nazad
Vrh Dno