Šta je novo?

Windows 11

Meni sve radi na konfi iz potpisa, cak i apdejti.i drajveri..to ne pozdran ovo ono suplje price.
 
Pa i meni radi sve na Ivy Bridge na Windows 11 , nego sam vratio Windows 8.1 posto 8570M nema podrsku za Windows 10 i 11 i zaledjuje , na Windows 8.1 extra radi mada na ovom Windowsu 8.1 je Chrome prestao da daje podrsku a uskoro ce i Firefox a Steam ce 2024 da prestane sa podrskom tako da sam prinudjen na Windows 10 ili Windows 11 makar ugasio AMD 8570M u device manager iz Safe Moda kao sto sam do sada radio.
 
Konfa ne pozdrzana skroz iz potpisa, i rade apdejti: https://prnt.sc/bIx7C0bZp0gC

:cool:

Sta donosi apdejt:
  • This update adds the Windows Local Administrator Password Solution (LAPS) as a Windows inbox feature. For more information, see By popular demand: Windows LAPS available now!
  • A compatibility issue was fixed that was caused by incompatible use of the Windows Registry.
  • Microsoft is now adding notifications to the Windows Start Menu for a limited amount of Windows 11 users. Microsoft says they will show different visual treatments as they test this feature.
  • The search box on the taskbar will be lighter when you set Windows to a custom color mode. For example, you will notice this change when you set the Windows mode to dark and the app mode to light.
  • This update fixes a bug causing Microsoft PowerPoint to stop responding when using accessibility tools.
  • Microsoft Narrator now reads dropdown lists in Microsoft Excel.
  • Microsoft fixed a bug in Windows Notepad that prevented all of the available Settings options from being displayed.
  • An issue causing USB printers to be classified as multimedia devices has been fixed.
 
Poz, interesuje me jedna stvar. Da li vi koji ste na win 11 imate ispadanje iz igara random, nema pravila kad i gde. Moze igra da radi par sati a moze 5 min i da pukne? Vec sam zbog ovog problema rusio sistem i stavljao sve od nule ali problem je idalje prisutan, da ne bude da je do graficke isto mi se desavalo sa 1070ti i sada sa 6600xt.

Evo sada igram resident evil vilage i radila je sve ok i samo se igra smrzla i izasla na destop. Ovaj problem me mnogo nervira i razmisljam da se vratim na win 10.
 
Poz, interesuje me jedna stvar. Da li vi koji ste na win 11 imate ispadanje iz igara random, nema pravila kad i gde. Moze igra da radi par sati a moze 5 min i da pukne? Vec sam zbog ovog problema rusio sistem i stavljao sve od nule ali problem je idalje prisutan, da ne bude da je do graficke isto mi se desavalo sa 1070ti i sada sa 6600xt.

Evo sada igram resident evil vilage i radila je sve ok i samo se igra smrzla i izasla na destop. Ovaj problem me mnogo nervira i razmisljam da se vratim na win 10.
To je sistemski problem, kod vecine je tako. Dok MS ne izda zakrpu, navikni se na to ili obrisi kompletan sistem i instaliraj win 10.
 
Meni se PUBG rusi, dok se na win 10 nije rusio... tako da cekamo zakrpe.
 
To je sistemski problem, kod vecine je tako. Dok MS ne izda zakrpu, navikni se na to ili obrisi kompletan sistem i instaliraj win 10.
Isuvise sam bio strpljiv sa njima, on ovako u radu je besprekoran ali za igre je zlo. I pitanje je kada ce to da rese? Jer ovaj problem nije od juce pa da se kaze da su nesto u medjuvremenu smandljali nego ovo je od pocetka kako je win 11 izasao.

Ajde spocetka sam bio tolerantniji po tom pitanju jer sam bio insider pa sam problem pridavao tome sto je sve jos u test fazi ali kada je win 11 zvanicno izasao iz beta programa sam odradio taze win kontajuci e sada je to to i nema vise problema ali hoces malo sutra.
 
Zvanicno nezvanicno nemam vise strpljenja za ove gluposti. Kad vec igram igre onda hocu da to radi savrseno, masnina je ok za sve sto meni treba. Iskreno bice mi zao da se vratim na win 10 jer mi se svidja kako radi ovako win 11 ikako izgleda ali za igre nikako ne mogu vise da trpim ovo ispadanje.

Cekam samo da se javi @CountMike posto on ima ovu regluarno verziju i ima insider zadnju pa da cujem kako radi ta zadnja insider verzija jel na njoj se isto desava ili je ovaj problem ispravljen. Bar da znam na cemu sam.
 
Meni sve igre rade normalno, osim eto PUBG-A koj se rusi, dok napominjem na win10 nije... Sad da li cu se zbog jedne igre vratiti na win 10 ? Neeeeeee..

Ako se tebi par igara rusi, onda se vrati na win10.
 
Da je bar par, nego svaka igra koju imam u racunaru bilo da je pirat ili original nema pravila.
 
Poz, interesuje me jedna stvar. Da li vi koji ste na win 11 imate ispadanje iz igara random, nema pravila kad i gde. Moze igra da radi par sati a moze 5 min i da pukne? Vec sam zbog ovog problema rusio sistem i stavljao sve od nule ali problem je idalje prisutan, da ne bude da je do graficke isto mi se desavalo sa 1070ti i sada sa 6600xt.

Evo sada igram resident evil vilage i radila je sve ok i samo se igra smrzla i izasla na destop. Ovaj problem me mnogo nervira i razmisljam da se vratim na win 10.
Još ni jednom mi se nije dogodilo...doduše tek 10ak dana sam na win 11 pro. Dosta igara sa steama sam terao ovih dana dok sam testirao novi laptop (doduše ništa u cugu od 5h...to verovatno tek kad izađe novi Diablo ako kupim i sastavim).
 
Ne znam u cemu je problem, vrsim tu neke pripreme pa cu kasnije da pretabam win pa cu da vidim jel se isto desava na win 10 ili ne. Svakako me to pocinje jako nervirati, em nemam vremena na izvoz i kada sednem da igram hocu da je to sa merakom a ne da razmisljam kada ce me zezne nesto i da mi igra pukne.
 
Neznam, nisam siguran ni da li da odgovorim ali....
Prvo što me nervira je to proglašavanje regularnih Windows za neku "Beta" . To što ima updejta i promena samo znači da je "Živ" OS a to ide iz sve ostale operativne sisteme. Kada to prestane OS je "mrtav" kao W7 i W8.1 ili polu mrtav kao W10 a i to "polu nrtav" samo zanči "Evo poneka zakrpa pa koliko traje da traje" . To nikako ne znači da prestaju da rade za ono čemu su namenjeni tj hardveru ali to je što je, nema ničeg novog ili boljeg ali ni goreg.
Jedno be treba smetnuti sa una a to je da su Hardware i OS jedna zajednčka stvar, jedno bez drugog ne ide. Oni moraju da sarađuju a to je van domašaja običnih korisnika i između njih se dešava daleko pre nego što sa za to sazna, treba puno vremena za razvoj. Svi ostali kao developeri programa/igara moraju njih da prate a to se be dešava baš uvek ili na vreme. Ni jedni ni drugi ne odgovaraju za nekog trećeg koji treba/mora da ide u korak sa onim glavnim (HW + OS) ako hoće da prodaju svoje proizvode.
Taj odnos HW- OS još dodatno komplikuju drajveri, proizvođači HW-a za sam drajver a developer OS-a postavlja bazu za drajvere, mali promašaj i eto belaja za sve.
Što se PUBG i takvih igrica tiče, nemam ti ja to. ono što imam radi besprekorno kao što je radili i na W10 a neke in na ranijim.
Insider verzije su posebna priča, tu se nikada nezna šta će se dogoditi mada u poslednje vreme nema mnogo novog a da je važno bar ne onog što se vidi, većinom se igraju sa nekim sekundarnim stvarima, malo poprave pa malo pokvare., uvedu nešto novo pa posle izbace bar za neko vreme, Regularni, RP i Beta su praktično ista stvar, čak dobijaju iste ispravke. Insider Developer i sada Canary prividno nemaju nikakve razlike barem ne nešto što se odmah vidi.
Ja sam do sada držao Developer a sada me je prebacilo na Canary made ne izgleda da se ovaj kanarinac baš nešto raspevao, i ono malo nešto što menjaju uglavnom zabrljaju mada izgleda da ne govore o svemu. Možda se iza kulisa spremaju za W12 pa samo isprobavaju neke sitnice. To je možda tajna ili sakriveno a ne govore ništa o tome ali recimo sada, sa poslednja dva apdejta processor, memorija i 2D grafika mi imaju nešto bolji skor nego na regularnim W11 ali je 3D grafika opala bar za 30%. špekulacije govore o DirectX 13 ili neke veće promene za Dx12+. pa to još nije usklađemo sa drajverima. Neki se žale na sporog miša a neki na sporost disk sistema.
 
Još ni jednom mi se nije dogodilo...doduše tek 10ak dana sam na win 11 pro. Dosta igara sa steama sam terao ovih dana dok sam testirao novi laptop (doduše ništa u cugu od 5h...to verovatno tek kad izađe novi Diablo ako kupim i sastavim).
ja nemam nikakva ispadanja iz igara, win 11 instaliran kada je izasao final, cak je i kloniran sa ssd na nvme prosle godine.
ali ja nemam nista amd u masini
 
Nemam ni ja ništa amd u laptopu...možda to ima veze kad već pomenu!?!
 
Ја играм на десктопу, а он је AMD. И ништа не пуца. Лаптоп ми је такође AMD, али на њему ми је Linux Mint.
 
meni evo radi na E3-1265L v3 sa 8GB DDR3. tuzno je to sto ovaj procesor ima tpm u sebi, ali maticna (h81m-r) ne podrzava ptt vec samo "pravi" tpm :/
 
Presao sam upravo na win 11, tj nadogradio win 10, ali mi ne uspeva po svim zivim tutorijalima (registry editor) da postavim taskbar on top. Ima li neko neko jednostavnije resenje?
 
Poslednja izmena:
Upravo pokusao ali nece da pokrene taj program samo mi promeni pozadinu ekrana. Prosto neverovatno, hvala u svakom slucaju!
 
Nazad
Vrh Dno