Šta je novo?

Windows 11

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,341
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Pošto su Windows 11 već dobro etablirani već duže vreme ova tema bi trebalo da se odvoji od insider/probnih/"beta" verzija.

Pa da počnemo odo ove verzije.
Poslednja verzija sa poslednjim update-om od 12. januara 2022 godine.
1642052451796.png
1642052524938.png
 
Primetio sam da hoce da zabode mini prozor kad refresujem ekran. Za sad pomaze da restartujem u task menadzeru windows explorer ili da uradim obican restart. Ostalo radi bez greske.
 
Posle 3 nedelje ukljucim kompjuter i primetim da windows azuriranje ne moze da se instalira. Pokusao sam sa resetom update komponenti, ali bez uspeha. Ima li neko ideju kako da resim ovu glupost?
net stop wuauserv net stop cryptSvc net stop bits net stop msiserver ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old net start wuauserv net start cryptSvc net start bits net start msiserver
 

Prilozi

  • update.png
    update.png
    33.9 KB · Pregleda: 66
Problem resen sa pokretetanjem Windows 11 Installation Assistant u Windows 7 compatibility mode-u.
 
Meni je ovo naj bolji
 
Dobio sam poruku o besplatnoj nadogradnji sa Windows 10 na Windows 11. Da li je neko ovo koristio i da li je isto kao i ono kada je bila nadogradnja sa 7 na 10?
11.jpg
 
Samo udri.
 
Da, ali samo ako ti nije apsolutno bitno da imaš 99-100% stabilan i bag free računar.

Nije spremna 11-ica još. Ima raznih problema, rešava se u hodu. To što nekome radi i on se javi da je sve super, e pa super za njega. Za osobu koja hoće da ažurira, e pa ti tek ulaziš u kolo. :)
 
Da, ali samo ako ti nije apsolutno bitno da imaš 99-100% stabilan i bag free računar.

Nije spremna 11-ica još. Ima raznih problema, rešava se u hodu. To što nekome radi i on se javi da je sve super, e pa super za njega. Za osobu koja hoće da ažurira, e pa ti tek ulaziš u kolo. :)
Dakle ne još...


5271992.jpg
 
Meni danas izaslo da se apgrejdujem.... Ne smem, ko posle da se zeza sa biosem i fakin amd-om
 
Ako ti nudi onda nemaš nikakvih zezanja sa BIOS-om ili AMD-om, znači da je sve 100% kompatibilno i nemaš ništa da nemeštaš. Drajveri za W10 i 11 su isti.
 
Pa nije baš tako. Mnogima je nuđena nadogradnja, da bi nakon toga otkrili da neki intel drajveri za zvuk obaraju sistem i izazivaju plavi ekran smrti. Da bi tek kasnije blokirali nadogradnju za takve konfiguracije, tek kada su se mnogi opekli. Tako da pre nadogradnje napravi kopiju sistema i instalacioni usb sa win10 za svaki slučaju.
 
Evo ja juče instalirao jedanaesticu kod koleginog komšije klincima na računar i ubih se da nađem opciju da dodam srpsku ćirilicu, jesam li trebao da ispratim preko ove opcije?
How-to-Add-Keyboard-Language-in-Windows-11.png

Uspeo sam da dodam srpsku latinicu na engleski, ali u spisku padajućeg menija nema da nudi Српски (ћирилица).
 
Poslednja izmena:
I meni je danas iskočilo na službenom laptopu, al isam odabrao Not now.
 
Ja ovo koristim samo zbog WSL GUI.
Start meni nije unazađen, uništen je. Kao i taskbar.
 
Kako da izbacim ikonice aplikacija na desktop, recimo exel... Drag and drop ne da, a kazu da se tako radi na googlu... Desni klik nema opciju send to desktop?
Legalan 11 home, uz laptop... Zadnji updajt.
 
Mozes ovako recimo, desni klik pa open file location

Screenshot 2022-01-31 142635.png

Pa onda Show More Options i Send to

Screenshot 2022-01-31 142718.png
 
Oo sad, kad prosirim na all apps, radi i drag... Pre klika na all nece... Mora se dobije spisak kao na tvojoj slici... Fala! 👌
 
Meni jedino sto je zabadalo kad sam tek presao na 11 je bio crash Zoom aplikacije, i sto Logitech G Hub nije mogao da se instalira ali oba su vremenom resena. Mislim da sam par meseci vec na 11, ne znam tacno kad sam uradio upgrade kroz wizard
 
Mislim da sam par meseci vec na 11, ne znam tacno kad sam uradio upgrade kroz wizard
Значи да није велика разлика између 10ке и 11ице 😄
Или је барем ти не примећујеш.
Мени је 11 супер, побољшали су неке ствари које су ме нервирале у 10ки, додуше, све шминка, ништа суштински.
Једна од ствари које су побољшане је драјвер за аудио интерфејс Focusrite Scarlett 2i2, сада се нормално види подешавање sample rate-a и buffera, у 10ки је то било пресечено на пола, пола се није видело (можда је само проблем код 4к резолуције). И супер је што у 11ици може да се да назив аудио излазу, а не да пишу они генерички називи које сам увек мрзео, поготову код HDMI излаза.
 
Pa problem je sto koristim moj 11 maltene samo za rdp, tako da u njemu i ne provodim vreme sem sto menjam pesme na yt 😂
 
Da li neko ima problem na 11-tici sa flickeringom ekrana? Na 2 razlicita laptopa sam instalirao i na oba se desavalo isto. Na jednom primetno vise nego na drugom. Jedan je imao amd a drugi intel/nvidia procesor/grafika. Probao sam sa uninstall display drivers ali ista prica. Instalira je najnovijih drivera isto nije pomoglo. Nesto mi je trula ova 11-tica
 
Da li neko ima problem na 11-tici sa flickeringom ekrana?
To je jedan od manjih bugova, postoje i mnogo gori. Jednostavno ako ti je mašina za rad i bitne stvari ostaješ na win10 do 2025. a ako nije malo se nerviraš i čekaš sledeće neko ažuriranje da izbace ispravku za to🙂
 
Da li neko ima problem na 11-tici sa flickeringom ekrana? Na 2 razlicita laptopa sam instalirao i na oba se desavalo isto. Na jednom primetno vise nego na drugom. Jedan je imao amd a drugi intel/nvidia procesor/grafika. Probao sam sa uninstall display drivers ali ista prica. Instalira je najnovijih drivera isto nije pomoglo. Nesto mi je trula ova 11-tica
Некако ми је чудно се да на оба лаптопа понаша исто. Провери све још једном. Јел fresh install?
 
Taj bug se kod mene nije javljao ni u dev ni u ovoj finalnoj verziji ail je produktivnost opala znacajano i bas razmisljam da se vratim na windows 10, jedino sto me drzi u win 11 je dark mode koji u win 10 izgleda uzasno, pominje se i neki veci update koji dolazi sada u martu navodno sa 22H2 pa mozda rese neke bitne stvari.
 
Da nije imao neko problem sa android emulatorima na win 11? Juce bas probam da instaliram razlicite emulatore ali desi se samo da mi ceo win zakuje obicno pri kraju instalacija
 
Nazad
Vrh Dno