Šta je novo?

Windows 11

to si instalirao pre tri dana? sto? mislim ako si vec instalirao mogao si skinuti 23H2 pa njega, a ne neku insider verziju koja ko zna kada ce se i na sta updat
Ne pamtim kada sam instalirao ali to bese davno,ovo sto pise da je nedavno instalirano to je za poslednji update koji sam imao pre par dana na oba racunara i to na verziju koja je u opisu slike.
 
onda je to nesto do insider preview.
meni update ne menja datum instalacije sistema
 
Jesu li popravili dodavanje Gmail naloga? Meni to odavno ne radi na novom Outlook-u. Doduše, aplikacija je još uvek beta nedonošče.
Odustao sam od novog Outlook-a, pa sam pokusao da se povezem sa Outlook 365 koji dolazi uz Office 365 paket. Isti problem. Ono sto je ranije se podesavalo u 2 koraka, vise ne radi, nego me salje da rucno podesavam IMAP, SMTP i na kraju opet ne radi. Ono sto mi je 20 godina radilo bez problema, sad odjednom ne radi. Kakvi retardi...
 
Brza je ako Egde radi u pozadini,ako ga ugasis katastrofa. Zdere poprilicno resurse za jednu email aplikaciju. Isto i njihova aplikacija za prognozu.Nije nista vise od webpage wrapper-a.

Dosta je losa ova njihova tranzicija na cloud os koji oni potenciraju. Uwp su dugo razvijali, a desilo se to da ga polako penzionisu, iako je zreo po pitanju performasi od pocetka. Funkcionalnost UWP necu ni da komentarisem.
Ako im je ovo tranzicija, Google može odmah da otvori šampanjac :) Ionako će sve na webapp, neće nam ni trebati OS. Izem ti napredak :(

UWP je propao čim je došao Nadela i odustao od mobilnog sveta... Ja mislim da je to velika šteta, jer je potencijal bio tu, ali ja realno pojma nemam, tako da to baš i nije mnogo bitno :)


U čemu je razlika između novog Outlooka i Outlooka iz Microsoft 365 ? Koristim ovaj iz Microsoft 365. Treba li mi uopšte ovo novo ?
Ja sam očekivao da će prelaz na 23H2 biti zapravo reinstalacija sa pomeranjem prethodne verzije u Windows.old. Kod mene je to prošlo brzo kao i svaki drugi običan update ?
Mislio sam da će reinstalacija srediti problem sa Windows Spotlight. Vidim da ništa nije popravljeno, kod mene Windows Spotlight radi na desktopu, ali ne na lock screenu. Isto kao i u prethodnoj verziji. I gde su te nove opcije za Windows Spotlight ? Da se pročita o slikama i sl.
Novi Outlook je esencijalno PWA, tj. web outlook upakovan u "kao" windows aplikaciju. Ne treba nikom, osim Microsoft-u, kako se meni čini... Kratak pregled razlika: https://www.icaew.com/technical/tec...e-new-outlook-and-the-classic-desktop-outlook

Prosto, donosi novitete koje je donela web verzija Outlook-a u vidu Windows aplikacije, ali pošto nije zaista Windows aplikacija nego PWA, dosta toga gubi u odnosu na klasičan Outlook. Za obične korisnike, ništa bitno, ali svako ko je bio iole "napredniji" korisnik Outlook-a ovu verziju će zaobići u širokom luku.

Meni su lično i jedan i drugi na pola puta, ni tamo ni vamo - kao i svaki email klijent bez "Unified Inbox" opcije u 2023 godini i bez pouzdanih notifikacija...

Spotlight nema veze sa 23H2 - to valjda ažuriraju sa onim "feature update"-ovima... Kod mene radi, ali radilo je i pre 23H2. Jedno vreme nije radilo, onda je proradilo posle nekog ažuriranja. I ceo 23H2 je zapravo meni stigao u delovima, tako da je instalacija prošla prilično neprimetno... Što je promena na bolje, konačno.

Odustao sam od novog Outlook-a, pa sam pokusao da se povezem sa Outlook 365 koji dolazi uz Office 365 paket. Isti problem. Ono sto je ranije se podesavalo u 2 koraka, vise ne radi, nego me salje da rucno podesavam IMAP, SMTP i na kraju opet ne radi. Ono sto mi je 20 godina radilo bez problema, sad odjednom ne radi. Kakvi retardi...
Koju verziju novog Outlook-a imaš? Meni kaže sledeće:
You have Microsoft Outlook Version 1.2023.1108.200 (Production).
Client Version is 20231103003.19 .

I dodavanje Gmail-a radi kako treba. Dodavanje Gmail-a na punokrvni Outlook je problematično, jer malo malo pa se izbaguje - ali to mi se dešava i na Mailspring-u koga koristim na drugom računaru i čini mi se da je više do Googla koji rukama i nogama štiti svoje čedo i tera sve na webapp / mobilnu aplikaciju po svaku cenu.
 
Instaliram u jednoj firmi svim zaposlenima New Outlook, jer su tražili, i na pola računara posle 5 dana izbacivalo IMAP incorrect password.. A najjača fora, ne uspevam da izbrišem acc pa da ga ponovo dodam, jer ni ne mogu da udjem u app. Dok plaćeni Outlook radi ok. Teško smece.
 
Instaliram u jednoj firmi svim zaposlenima New Outlook, jer su tražili, i na pola računara posle 5 dana izbacivalo IMAP incorrect password.. A najjača fora, ne uspevam da izbrišem acc pa da ga ponovo dodam, jer ni ne mogu da udjem u app. Dok plaćeni Outlook radi ok. Teško smece.
Pa da li su bre normalni? Koji će im moj New Outlook, pogotovo sada? Microsoft ga de-fakto promoviše za ličnu upotrebu, kao zamenu za Mail aplikaciju... Čak ni oni se ne usuđuju da ga preporuče za poslovnu upotrebu, jer znaju da je to još beta-verzija...
 
@Aleksandar_038
Ista verzija kao i kod tebe. Ranije sam koristio Outlook, cini mi se i da je na Outlook Express radilo povezivanje sa GMailom. Posle na svim verzijama Office Outlooka nikad nije bilo problema. Sa prelaskom na Win10 sam poceo koristiti Mail jer je laksi i jednostavniji, ali sam i dalje povremeno koristio Outlook. I nikad problem do skora.
 
Pa da li su bre normalni? Koji će im moj New Outlook, pogotovo sada? Microsoft ga de-fakto promoviše za ličnu upotrebu, kao zamenu za Mail aplikaciju... Čak ni oni se ne usuđuju da ga preporuče za poslovnu upotrebu, jer znaju da je to još beta-verzija...
Probao neki haker lokalni i deluje lepo. Moja greška što nisam proverio pre instalacije.

Inače što se tiče 23H2, kod mene na laptopu veoma čudan update, prvo je pre par dana ponudio isti, i završio za pola minuta bukvalno. Sinoć ponudi ažuriranje ponovo isto piše 23H2, ali ovog puta je trajalo malo duže, kao da se "stvarno" ažurirao. Ne vidim nikakvu razliku.
 
Poslednja izmena:
Probao neki haker lokalni i deluje lepo. Moja greška što nisam proverio pre instalacije.

Inače što se tiče 23H2, kod mene na laptopu veoma čudan update, prvo je pre par dana ponudio isti, i završio za pola minuta bukvalno. Sinoć ponudi ažuriranje ponovo isto piše 23H2, ali ovog puta je trajalo malo duže, kao da se "stvarno" ažurirao. Ne vidim nikakvu razliku.
Evo juce meni opet neko azuriranje,skidao je neki manji update ali jos uvek nije 23H2.
 
Ne znam šta toliko očekujete od 23H2, ja ga imam mesecima (kao insajder) i nije ništa posebno bolji od 22H2 (koliko me sećanje služi).
 
Probao neki haker lokalni i deluje lepo. Moja greška što nisam proverio pre instalacije.

Inače što se tiče 23H2, kod mene na laptopu veoma čudan update, prvo je pre par dana ponudio isti, i završio za pola minuta bukvalno. Sinoć ponudi ažuriranje ponovo isto piše 23H2, ali ovog puta je trajalo malo duže, kao da se "stvarno" ažurirao. Ne vidim nikakvu razliku.
Ma čuj, to što je neki haker lokalni probao je manji problem... Problem je što je neki haker lokalni i pravio aplikaciju 🤣🤣🤣
@Aleksandar_038
Ista verzija kao i kod tebe. Ranije sam koristio Outlook, cini mi se i da je na Outlook Express radilo povezivanje sa GMailom. Posle na svim verzijama Office Outlooka nikad nije bilo problema. Sa prelaskom na Win10 sam poceo koristiti Mail jer je laksi i jednostavniji, ali sam i dalje povremeno koristio Outlook. I nikad problem do skora.
Hm... Znači nije do toga, nego Outlook je nasledio bubice od starijeg brata :) I on je tako znao da tripuje.

Istini za volju, kao jedini reper pouzdanosti uzimam povezivanje sa IMAP nalozima - ako to radi kako treba 99,99% vremena, onda mi je klijent OK. Gmail zna da pravi probleme sa svakim klijentom, a naročito od kada su postali "Google Workspace"...
Ne znam šta toliko očekujete od 23H2, ja ga imam mesecima (kao insajder) i nije ništa posebno bolji od 22H2 (koliko me sećanje služi).
Bolji? Bolji nije, pitanje je da li je gori - Windows Explorer se tripuje, koči, restartuje, svaki drugi prelaz između desktop-a pukne... Onda sutradan radi perfektno, prekosutra joj i tako u krug...
 
@Aleksandar_038
Kod mene se ne dešava sav taj horor koji si nabrojao, ali nisam ni oduševljen ničim posebnim u 23H2. Prosto, šljaka solidno za svakodnevni rad...
 
MS izbacio novu verziju za MCT MediaCreationTool_Win11_23H2.exe
 
Posle Gugla i Epla, i Microsoft je (ponovo) došao na red u EU
Podseća malo na Internet Explorer tužakanja od pre 20 godina, ali bar će korisnici dobiti nešto dobro od svega ovoga. Izgleda da će biti dovoljno samo odabrati odgovarajući region prilikom instalacije, što je dobro
 
Zar nema vec sada fora da se izabere world region sa engleskim jezikom i onda nema nista od bloata? Onda naknadno promenis region i nema da se mlatis sa debloatom.
To svakako ne resava spyware, ali bar neki korak.
Inace, jednom sam probao N verziju windowsa i nikad vise. Pola aplikacija koje sam naknadno instalirao nisu radile jer su ocekivale da postoji neki proces ili servis koji fali. Onda se instalira paket koji to sve vraca...
 
Zar nema vec sada fora da se izabere world region sa engleskim jezikom i onda nema nista od bloata? Onda naknadno promenis region i nema da se mlatis sa debloatom.
To svakako ne resava spyware, ali bar neki korak.
Inace, jednom sam probao N verziju windowsa i nikad vise. Pola aplikacija koje sam naknadno instalirao nisu radile jer su ocekivale da postoji neki proces ili servis koji fali. Onda se instalira paket koji to sve vraca...
Sto se tice Windows verzija bez bloatware najbolje su IOT Enterprise LTSC. Bez blotvera sa produzenim periodom podrske.
 
Poslednja izmena:
Dva'es godina igram cs i ovo jos nisam video. Neće da pokrene igricu, a obratite pažnju na ikonicu.
 

Prilozi

  • 20231117_195827.jpg
    20231117_195827.jpg
    151.1 KB · Pregleda: 89
Ide win 10 LTSC ujutru.
 
Ovo izbacuje, ne pokreće ni jednu igri preko steam-a.
 

Prilozi

  • 20231117_200457.jpg
    20231117_200457.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 72
Tu nije win 11 problem, sigurno je nesto drugo skembano. Da instaliras cist win 11 i da se pokrenu igre koje sada ne rade na cistoj instalaciji bi sve radilo.

Nesto si instalirao pa brisao sto je sa sobom obrisalo i sto nije trebalo. Razmisli malo sta si poslednje radio na racunaru? Koja verzija win 11 je upitanju?
 
Nazad
Vrh Dno