Šta je novo?

Windows 11

Koristio sam start10 na 10ki, ali sada sam presao na startallback. cak sam i kupio jer je jeftino, 5$.
start10 je nasminkaniji, ali startallback ima vise funkcija, pogotovo bitno za one van samog starta.
Ima i alternativnih resenja, ali mi ovaj sve nudi na jednom mestu i jednostavno se podesava
Preporuka za program++++ takodje kupio i koristim od samog pocetka prelaska sa win10 na win11
 
Kod mene nema tog baga:

slika_01.jpg
 
Meni nikako da dodje 23H2.....izem ti update
 
Imas dve opcije, da iskljucis get the latest updates as soon as they re available ili da skines windows 11 installation assistant.
 
Meni se svaka masina azurirala bukvalno 23H2 update je bio par mb🤣
 
Imas dve opcije, da iskljucis get the latest updates as soon as they re available ili da skines windows 11 installation assistant.
Pokusavao sam da iskljucim opciju "Get the..." Ali ni onda nista....Probacu mozda sa asistent alatom danas..
 
Ni meni jos nema updejta.

Nego,dali neko koristi ovaj novi Outlook?Meni nikako ne stizu notifikacije.I na starom sam imao problema,jednostavno neke mail adrese nije hteo da "ucita",stalno je izbacivao neke greske,a na ovom sve radi,ali nema notifikacije kada stigne mail!Pa se nadam da ce sa ovim novim apdejtom windowsa,i taj Outlook proraditi.
Novi Outlook je brži od starog (neverovatno zaista da je PWA aplikacija brža od "nativne", što samo govori koliko je stari Outlook zapušten od strane MS-a), rade svi nalozi daleko bolje nego na "full desktop" verziji koja stalno ima tripove...

Ali...

I dalje je mega-junk. Ako koristiš auto-hide taskbar i raširiš PWA Outlook preko celog ekrana, taskbar neće da izađe :) Hide when minimized opcija radi, s tim što ako ga pokrećeš na ikonu startuje novu sesiju aplikacije, umesto da vrati staru. Ne možeš da biraš gde ćeš sačuvati fajlove, samo downloads folder... Dizajn niđe veze sa ostatkom Windows-a... Nema Unified Inbox (nova aplikacija u 2023, eeej !!!). Ovo je baš za mazohiste...
 
Zato sam se i vratio na stari Hotmail.
 
Novi Outlook je brži od starog (neverovatno zaista da je PWA aplikacija brža od "nativne", što samo govori koliko je stari Outlook zapušten od strane MS-a), rade svi nalozi daleko bolje nego na "full desktop" verziji koja stalno ima tripove...

Ali...

I dalje je mega-junk. Ako koristiš auto-hide taskbar i raširiš PWA Outlook preko celog ekrana, taskbar neće da izađe :) Hide when minimized opcija radi, s tim što ako ga pokrećeš na ikonu startuje novu sesiju aplikacije, umesto da vrati staru. Ne možeš da biraš gde ćeš sačuvati fajlove, samo downloads folder... Dizajn niđe veze sa ostatkom Windows-a... Nema Unified Inbox (nova aplikacija u 2023, eeej !!!). Ovo je baš za mazohiste...
Kao i svaka njihova edge-webview aplikacija. Tesko smece.
 
Kao i svaka njihova edge-webview aplikacija. Tesko smece.
Pazi, sa čisto tehničke strane gledano, impresioniran sam koliko su uspeli da urade u tako ograničenom formatu - aplikacija je relativno brza, komforna, sve je to OK. Najbolja web-view aplikacija ikad - kada bi sve bile ovakve, verujem da bi ih ljudi drugačije gledali...

Ipak, mega-junk je jer je skok unazad - sve mora preko MS servera, što znači da ovo nije zaista krštena off-line aplikacija, nedovršena je (sve što sam gore navedeo je rešivo sa dva ažuriranja), a ipak su je gurnuli korisnicima pod nos i naterali ljude da pređu na nju, nema *ics podršku (buahahaa, 2023. godina)...

Ovo nije aplikacija za Windows, ovo je za ChromeOS i slične gluposti...

S druge strane, da su 5% ovog truda i vremena uložili u UWP nedonošče, ta Mail & Calendar aplikacija bi razvaljivala...

Jedino me interesuje kako će transfer kod poslovnih korisnika da prođe - koliko god da je Desktop Outlook usporen, nestabilan i mator, ipak je integrisan na mnogo mesta i u kombinaciji sa Exchange serverom predstavlja nešto najbolje što se može dobiti na tržištu za poslovnu upotrebu. Prebaciti to na "ovo" - pa to je za metak u čelo.

Windows je de-fakto mrtva platforma za koju se aplikacije više ne razvijaju - u najboljem slučaju se održavaju i to je to...
 
Jesu li popravili dodavanje Gmail naloga? Meni to odavno ne radi na novom Outlook-u. Doduše, aplikacija je još uvek beta nedonošče.
 
Jesu li popravili dodavanje Gmail naloga? Meni to odavno ne radi na novom Outlook-u. Doduše, aplikacija je još uvek beta nedonošče.
Meni radi sve - Gmail, Yahoo, IMAP (čak i IMAP radi pristojno, daleko bolje na Outlook-u). Ali se tačno vidi da im treba još 6 meseci razvoja da to bude (polu)pristojno... S obzirom da je PWA, čisto sumnjam da će ikad od toga biti krštena aplikacija.
 
Pazi, sa čisto tehničke strane gledano, impresioniran sam koliko su uspeli da urade u tako ograničenom formatu - aplikacija je relativno brza, komforna, sve je to OK. Najbolja web-view aplikacija ikad - kada bi sve bile ovakve, verujem da bi ih ljudi drugačije gledali...

Ipak, mega-junk je jer je skok unazad - sve mora preko MS servera, što znači da ovo nije zaista krštena off-line aplikacija, nedovršena je (sve što sam gore navedeo je rešivo sa dva ažuriranja), a ipak su je gurnuli korisnicima pod nos i naterali ljude da pređu na nju, nema *ics podršku (buahahaa, 2023. godina)...

Ovo nije aplikacija za Windows, ovo je za ChromeOS i slične gluposti...

S druge strane, da su 5% ovog truda i vremena uložili u UWP nedonošče, ta Mail & Calendar aplikacija bi razvaljivala...

Jedino me interesuje kako će transfer kod poslovnih korisnika da prođe - koliko god da je Desktop Outlook usporen, nestabilan i mator, ipak je integrisan na mnogo mesta i u kombinaciji sa Exchange serverom predstavlja nešto najbolje što se može dobiti na tržištu za poslovnu upotrebu. Prebaciti to na "ovo" - pa to je za metak u čelo.

Windows je de-fakto mrtva platforma za koju se aplikacije više ne razvijaju - u najboljem slučaju se održavaju i to je to...
Brza je ako Egde radi u pozadini,ako ga ugasis katastrofa. Zdere poprilicno resurse za jednu email aplikaciju. Isto i njihova aplikacija za prognozu.Nije nista vise od webpage wrapper-a.

Dosta je losa ova njihova tranzicija na cloud os koji oni potenciraju. Uwp su dugo razvijali, a desilo se to da ga polako penzionisu, iako je zreo po pitanju performasi od pocetka. Funkcionalnost UWP necu ni da komentarisem.
 
Novi Outlook je brži od starog (neverovatno zaista da je PWA aplikacija brža od "nativne", što samo govori koliko je stari Outlook zapušten od strane MS-a), rade svi nalozi daleko bolje nego na "full desktop" verziji koja stalno ima tripove...

Ali...

I dalje je mega-junk. Ako koristiš auto-hide taskbar i raširiš PWA Outlook preko celog ekrana, taskbar neće da izađe :) Hide when minimized opcija radi, s tim što ako ga pokrećeš na ikonu startuje novu sesiju aplikacije, umesto da vrati staru. Ne možeš da biraš gde ćeš sačuvati fajlove, samo downloads folder... Dizajn niđe veze sa ostatkom Windows-a... Nema Unified Inbox (nova aplikacija u 2023, eeej !!!). Ovo je baš za mazohiste...
U čemu je razlika između novog Outlooka i Outlooka iz Microsoft 365 ? Koristim ovaj iz Microsoft 365. Treba li mi uopšte ovo novo ?
Ja sam očekivao da će prelaz na 23H2 biti zapravo reinstalacija sa pomeranjem prethodne verzije u Windows.old. Kod mene je to prošlo brzo kao i svaki drugi običan update ?
Mislio sam da će reinstalacija srediti problem sa Windows Spotlight. Vidim da ništa nije popravljeno, kod mene Windows Spotlight radi na desktopu, ali ne na lock screenu. Isto kao i u prethodnoj verziji. I gde su te nove opcije za Windows Spotlight ? Da se pročita o slikama i sl.
 
Poslednja izmena:
Jel neko uspeo da resi bug sa prebacivanjem jezika (keyboard layout)? Kad god promenim, => log out/sleep => Vrati neki random jezik iz liste, nikad isti.
 
kako je instaliran 22H2?
 
Vidi da li si idalje u insider programu ako jesi izadji ako nisi probaj sa windows asistentom da odradis update ako ni to ne pomogne cini mi se da ce morati da ides od nule instalaciju.
 
Isti ovaj instalacioni ISO sam koristio i kod laptopa
Inace evo slika o desktop racunara na kojem sam dobio gresku

1700065271803.png


Probam na laptopu da vidim da li je isti problem...
Isti problem i na laptop-u

1700065676190.png
 
Poslednja izmena:
to si instalirao pre tri dana? sto? mislim ako si vec instalirao mogao si skinuti 23H2 pa njega, a ne neku insider verziju koja ko zna kada ce se i na sta update
 
И код мене је управо такав случај, а инсталацију сам поодавно обавио.
 
Nazad
Vrh Dno