Šta je novo?

Windows 11

11 pro, 23H2. Ništa skorije nisam instalirao. Slabo i palim komp, uglavnom vikendom. Posle ažuriranja na 23H2 ima 2h rada uglavnom u prazno. Znam da bi radilo da uradim clean install ali sam iskreno samo čekao nešto da vratim desetku ltsc. Visual je problem, obrisao i njih i drajvere za grafiku, sve ponovo install i neće.. Pre cu da uradim reinstall celog sistema nego da rešim ovo :)
 
Ne znam do čega je, pre 23H2 je sve bilo ok..
 
Probaj da uradis rollback na 22H2. Trebalo bi da ti je sacuvana kopija stare verzije win 11, nesto update nije odradjen kako trebba. Ako nemas sacuvanu kopiju ne gine ti sve ispocetka da instaliras, cak instalacija je laksi deo ali podesavanje svega i svacega je vec prica za sebe.
 
Probao sam, neće. Probaću restore ujutru, mada nisam bas fan istog.
Bukvalno niti jedna igra ne radi na steamu.
 
Probao sam, neće. Probaću restore ujutru, mada nisam bas fan istog.
Bukvalno niti jedna igra ne radi na steamu.
Imaš li sve vc redstributable koje steam traži.
Neki ljudi su imali isti problem i obična reinstalacija Stima je pomogla.
 
@Aleksandar_038
Ista verzija kao i kod tebe. Ranije sam koristio Outlook, cini mi se i da je na Outlook Express radilo povezivanje sa GMailom. Posle na svim verzijama Office Outlooka nikad nije bilo problema. Sa prelaskom na Win10 sam poceo koristiti Mail jer je laksi i jednostavniji, ali sam i dalje povremeno koristio Outlook. I nikad problem do skora.
Danas instaliram Thunderbird, kad ne lezi vraze, ne moze poslovni mail da se doda. Hotmail, GMail, Yahoo moze, ali poslovni (Exchange) nema sanse. Probam veceras da dodam GMail u Outlook Office, prodje na keca. U novi Outlook i dalje nece.
 
Imaš li sve vc redstributable koje steam traži.
Neki ljudi su imali isti problem i obična reinstalacija Stima je pomogla.
Imam naravno. To je basic što bi rekli. Neće ni steam reinstall.
 
Samo rollback na predhodnu verziju windows-a pa vidi sta ce se tada desi. To ti je najjednostavno je uradis ako posle toga igre budu radile znaci da nesto nije update bio dobro prosao.
 
Probao i to, neće. Sprema se LTSC 2021 :)
 
Ako si vec odlucio da reinstaliras win, onda izdvoj pola sata vremena pa instaliraj cistu verziju windows 11 23H2 pa probaj da pokrenes te igre koje su pravile problem cisto da vidis jel problem win ili nesto je drugo bilo u pitanju. Pa ako ni na cistoj instalaciji ne budu radile igre onda ima neki problem.

Ne zaboravi pre pokretanja igara da instaliras sve vc redstributable, ja licno imam paket tih delova koje sam skupljao vremenom i onda po instalaciji win-a samo instaliram jedan po jedan i sve igre posle toga rade ko podmazane.

Ako hoces mogu da ti posaljem u zip fajlu te vc redstributable sto ja instaliram pa probaj na cistoj instalaciji.
 
Taj paket skines sa techpowerup u paketu😉
 
Nie problem u win-u. Izvinjavam se sto sam otrovao temu :)

 
Da, to sa betom je jednostavnije resenje. Koliko sam shvatio ovih dana je 25 godina od kada je izasao hl1 i pustena je neka edicija Half-Life-a na kojem i 1.6 radi. Resenje je instalirati legacy Half-Life sa stima i u njemu ugasiti Betu ili ostaviti par dana dok ne prodje "godisnjca" (valjda 4 dana traje) i steam ce se posle update-a vratiti u normalu. Samo mi je zao sto izgubih par sati zivota na ove gluposti.
 
Da, to sa betom je jednostavnije resenje. Koliko sam shvatio ovih dana je 25 godina od kada je izasao hl1 i pustena je neka edicija Half-Life-a na kojem i 1.6 radi. Resenje je instalirati legacy Half-Life sa stima i u njemu ugasiti Betu ili ostaviti par dana dok ne prodje "godisnjca" (valjda 4 dana traje) i steam ce se posle update-a vratiti u normalu. Samo mi je zao sto izgubih par sati zivota na ove gluposti.
Jeste izašao je patch za HL1 ali nije mi realno da su polupali ostatak. Stvarno neozbiljno
 
Ne uspevam da nađem, a znam da je bilo: kako uraditi backup trenutne office licence? Namera je reinstalirati win na drugi disk, i vratiti Office licencu. Hvala!
 
Napravi backup foldera C:\Windows\System32\spp\store

Instaliraj novi windows i office (office ne otvaraj nakon instalacije), zatim vrati store folder i otvori word, sacekaj par sekundi i aktivirace se licenca, ovo radi samo na istom racunaru, ne mozes seliti na drugi.
 
OK, ali može drigi disk na istom računaru, ili ne?
Hvala ti
 
Moze


Edit, sa neta:

WORKS ONLY IF INSTALLED ON SAME PC!

BACKUP PROCESS:
=================================================
1. You need the MAK key (serial) that you used to activate office!
2. Create a Copy of "C:\Windows\System32\spp\store" Folder!
3. Done.!!!

RESTORE ACTIVATION:
=================================================
1. Install Windows (Clean/Fresh install), Avtivate Windows!
(You need to activate windows first!)
2. Install Office 2016-2021 (32/64 bit)
3. Run Command Prompt as Administrator
4. Type "net stop sppsvc" without quotes, and hit Enter
5. Replace the original "store" folder with the backup "store" folder.
Choose REPLACE THE FILES IN THE DESTINATION
6. Type "net start sppsvc" without quotes, and hit Enter
6. Open Word 2021 and use the same MAK key / Serial to directly re-activate your office product!
7. Done!!!
 
Kakav je taj tiny za svaki dan? Tipa da ga ubacim nekom ko ne zeli gomilu nepotrebnih stock app itd , licenciranje itd?
 
Na YT mi iskoci video kako je Files App mnogo dobar file manager. otvorim, vidim da je video glupost i da su komentari surovi. Ocekivano, jer je app prespora i zauzime previse resursa za ono sto radi.
Klikne mi ideja pogledam sta jos ima od file managera. Nekada sam koristio directory opus i free commander, ali mi je uvek smetao onaj total commander izgled i osecaj.
Dodjem do google preporuke za explorer++. Koristim notepad++, ne znam da li je ovo iz iste kuce, ali je bilo dovoljno da probam. Ima malo basic izgled, ne prati win10 ili 11 trend, ali radi boli glava. Sve otvara instant, ima pregled velicine foldera i jos neka sitna podesavanja.
Nije super mocan, to ni ne treba da bude, ali ce biti odlican kao direktna zamena za explorer.
 
Na YT mi iskoci video kako je Files App mnogo dobar file manager. otvorim, vidim da je video glupost i da su komentari surovi. Ocekivano, jer je app prespora i zauzime previse resursa za ono sto radi.
Klikne mi ideja pogledam sta jos ima od file managera. Nekada sam koristio directory opus i free commander, ali mi je uvek smetao onaj total commander izgled i osecaj.
Dodjem do google preporuke za explorer++. Koristim notepad++, ne znam da li je ovo iz iste kuce, ali je bilo dovoljno da probam. Ima malo basic izgled, ne prati win10 ili 11 trend, ali radi boli glava. Sve otvara instant, ima pregled velicine foldera i jos neka sitna podesavanja.
Nije super mocan, to ni ne treba da bude, ali ce biti odlican kao direktna zamena za explorer.
Obrati pažnju na Spacedrive. Još su u razvoju, tako da najbolje tek dolazi. Već neko vreme ih pratim (ja sam na MacOS, ali izbacuju za sve platforme). Pisana je u Rust-u.
 
Nazad
Vrh Dno