Šta je novo?

Windows 11

Са жаљењем морам да изјавим, након више од 2 године коришћења, да је Windows 11 прилично лош. Био ме је одушевио интерфејсом, али толико је баговит да то почиње да смара. А још нисам неки heavy user, могу да замислим шта бих мислио тек да јесам. Штета.
 
Са жаљењем морам да изјавим, након више од 2 године коришћења, да је Windows 11 прилично лош. Био ме је одушевио интерфејсом, али толико је баговит да то почиње да смара. А још нисам неки heavy user, могу да замислим шта бих мислио тек да јесам. Штета.
Gde konkretno ti je najvise bagovao.Kod kojih aplikacija?
 
Gde konkretno ti je najvise bagovao.Kod kojih aplikacija?

Koliko je star kompjuter? Koji .iso fajl je korišćen za instalaciju? Da li je .iso fajl modifikovan da bi mogao da se instalira? Da li si gasio bilo šta od servis ili apdejt? Da li si uklanjao sistemske programe? Ima mnogo pitanja, a obično se odgovori svode na krš mašinu ili bespotrebno čačkanje po sistemu.
 
Koliko je star kompjuter? Koji .iso fajl je korišćen za instalaciju? Da li je .iso fajl modifikovan da bi mogao da se instalira? Da li si gasio bilo šta od servis ili apdejt? Da li si uklanjao sistemske programe? Ima mnogo pitanja, a obično se odgovori svode na krš mašinu ili bespotrebno čačkanje po sistemu.
Dosta nepotrebnih i detaljnih pitanja u startu moze da zbuni.
 
Windows Spotlight, Windous update kod velikih update-ova, promena tastature uzasno spora, itd...
 
Dosta nepotrebnih i detaljnih pitanja u startu moze da zbuni.
To je zato da se što bolje optimizuje za pojedinog korisnika a i za instaliranje svakog opertivnog systema potrebno je bar neko znanje.
@tozovac
Windows Spotlight je verovatno naj nevažniji deo Windows-a, vidiš sliku na par secundi samo. Čist "bloat". Ja sam namestio da nema slike uopšte.
Windous update kod velikih update-ova je razumljivo sporo kada ima toliko promena a jako je ubrzano poslednjih godina mada i to zavisi od performansi uređaja, nikada mi nije trajalo duže od pola sata a samp kada se setim W7 SP1, kada je radilo pola dana-dan. Ništa bolje ni sa XP ali tada su kompjuteri bili daleko sporiji.
 
Poslednja izmena:
Ovo je alternativa za Windows Spotlight za desktop. Većini to radi, ali zato ne radi Spotlight za lock screen.
I Windows 10 ima Spotlight za Lock screen, a i on ima problem ako je više računara uvezano preko istog Microsoft Accounta. Na primer, kod mene desktop računar pod Win 11 i dva laptopa pod Win 10. Ni na jednom ne radi Spotlight na Lock Screenu. Problem je izgleda do tog uvezivanja i MS Accounta.
 
cemu sluzi spotlight na lock screenu?
 
cemu sluzi spotlight na lock screenu?
A čemu služi Spotlight na desktopu ? Da zbunjuje neiskusne koji su navikli da sve drže na desktopu ?
Meni je to bio baš lep feature i edukativan, jer se nešto vidi i nauči o svetu iz lepih slika pre logovanja. Ali ako su ga već stavili u Windows 11, red bi bio da to ipak radi, iako nije krucijalno za rad. Jasno mi je da im to nije pri vrhu prioriteta da srede, ali nekad se pitam da li se dovoljno testira pre puštanja ?
 
ne razumem ovo prvo, ali nema veze

pokusavam da shvatim sta ljudi rade na lock screenu, zato pitam. ocekivao sam odgovor, jer ozbiljno ne znam cemu sluzi na lock screenu.
 
ne razumem ovo prvo, ali nema veze

pokusavam da shvatim sta ljudi rade na lock screenu, zato pitam. ocekivao sam odgovor, jer ozbiljno ne znam cemu sluzi na lock screenu.
Ne razumeš ili nisi video kako radi Spotlight na desktopu ?
Za Lock Screen si odgovor dobio. Ali da pojednostavim. Gledaju lepe slike i ponešto nauče iz opisa. Umesto da gledaju default plavi ekran.
 
Spotlight mu dođe nešto kao nekada screen saveri što su bili popularni na CRT monitorima ali su izgubili svaku praktičnu vrednost. To je sve u redu ako se nekome sviđa mada mi izgleda pogrešno da se sudi windows-u samo za to, šta bi bilo da Apple nije ni izmislio to ? Slike za Spotlight dolaze sa Bing pretraživača i mogu da se nađu tamo i na ostalim internet pretraživačima. Ima millioni slika ba National Geographic recimo, može od njih da se napravi divan slide show. Meni na odgovaraju sve pozadine jer držim dosta toga na desktop-u.
1701634274053.png
 
U ovom KB5032288 pročitah i ovo:

" New! In the coming weeks, you might see Windows Spotlight set as the default background. This might occur when your background is set to an inbox Windows image."

Kakav je to inbox Windows image, ona slika koja dolazi sa Win 11 ? Meni je desktop podešen na picture i to onu default sliku sa plavim rascvetanim papirom ili cvetom, što god da je. Da li to znači da će mi sad preebaciti bez pitanja na Windows Spotlight ?
 
Sve slike dolaze sa Bing-a, Spotlight je samo da nabavlja slike odatle i menja ih u nekim intervalima. Nekoliko slika dolaze sa instaliranjem windows-a a vezane su sa temama, Mogu naravno i da se menjaju sa bilo kakvom slikom kao i pre. Na desnom kliku svake slike u podobnom formatu ima stavka "Set as Desktop background".
 
Da nema ko problema sa mrtvim pikselima na ekranu u zadnje vrijeme, posle zadnjih update-a? Znam da je čudno što pitam u ovom topicu ali jedan (1x1) zeleni pixel mi se javio na mom Dell S2721DGF u donjem desnom uglu. Vidi se uvjek sve dok ne pokrenem restart, na restart black ekranu se on ne vidi, takođe posle restarta potpuno nestane i javi se opet posle nekog vremena.

Ovo možda ne bi bilo ništa čudno da mi se na poslu nije IDENTIČNO desilo, istog dana na Asusu ProArt Display PA278QV na gotovo identičnom mjestu i ponaša se isto, nakon restarta nestane, wtf? :D
 
Kod mene je sve normalno. Jeste cudno, ali mozda je samo slucajnost. Sve sam cuo, ali za mrtve piksele nakon abdejta jos nisam. :D
 
Ovo je alternativa za Windows Spotlight za desktop. Većini to radi, ali zato ne radi Spotlight za lock screen.
I Windows 10 ima Spotlight za Lock screen, a i on ima problem ako je više računara uvezano preko istog Microsoft Accounta. Na primer, kod mene desktop računar pod Win 11 i dva laptopa pod Win 10. Ni na jednom ne radi Spotlight na Lock Screenu. Problem je izgleda do tog uvezivanja i MS Accounta.
Problem je do M$-a, ne radi jos od Avgusta. Sada koliko sam ja upucem da je problem samo regionalan, tj bilo je problema i u drugim regionima ali su popravili brzo. (Taj odgovor sam dobio sa elevenforum-a) Nema veze sa povezivanjem profila zato sto ni na lokalnom ne radi. Spotlight je vrlo jednostavan servis ali uspeli su da ga pokvare. Desktop radi normalno jos od Moment 4 update kada je i on sam dobio update, pre toga nije hteo i na desktop-u da radi.
Imas alternativu na M$ store zove se dynamic theme, mozes da izaberes opciju windows spotlight na lock screen-u i dobijes prakticno istu stvar samo nemas onaj tekst sa glupostima na lockscreen-u.
 
@NeX_25 е свака ти част!
Јесте да фале "те глупости" на lockscreen-у, али супер је и овако.
 
Kod mene je sve normalno. Jeste cudno, ali mozda je samo slucajnost. Sve sam cuo, ali za mrtve piksele nakon abdejta jos nisam. :D
Danas se kolega u firmi žali da sam mu "prenio" mrtvi piksel, dođem do njega kad ista situacija :LOL: , na istoj poziciji u donjem desnom uglu, nije baš ugao ali u desnoj donjoj četvrtini ekrana mrtvi piksel. Posle restarta mu se izgubio ali mu se posle opet vratio posle 4-5h.

Obratite pažnju, def nešto update brljavi, mada zajedničko za ova 3 računara što koristimo Windows 11 Pro licence koje smo dobili kroz MAPS u firmi. (partnerske licence)
 
Znao sam da nisam šašav :D trebao sam pretpostaviti da je Teams umiješan, rijetko mi koja aplikacije ide na živce kao Teams al krastavac, standard u firmi. :D

 
Poslednja izmena:
Jok kod mene nema nista, matori dell 24 inca. Pustio test color za monitore i pregledao ekran i nigde nista.

@BitrAtE

Znam da sam kod jednog kolege probao foru koju sam cuo davno da taj deo gde je pixel zaglavljen da udaris blagi cveger, nemoj samo da ga zveknes prejako nego vise blagih cvegera udari i ako krene da menja boje onda dok ne dodje na normalno.

Ili obrisi taj update i zabrani windows-u da trazi nove dok ne resi se problem kod tebe. A svakako bih da sam na tvome mestu pisao dell-u da cujem sta ce oni da kazu.
 
udaris screenshot, ako na slici ima dead pixel, onda sigurno nije dead pixel :)
 
Nazad
Vrh Dno