Šta je novo?

Windows 11

Kod mene sve radi dobro.
Kad se ocekuje 23H2? Pocetkom oktobra ili kasnije?
Razmisljam da predjem na insider, da li vredi ili bolje da ostavim kako jeste?
 
Insider Release preview i Beta su naj bliži sledećem updejtu i prilično su solidni ali iznenanđenja su moguća, nema garancija. Insider Dev(eloper) dobija naj više dodataka a Canary sistemska unapređenja. Ko voli, nek izvoli.
 
Ma sačekaj, gde žuriš :)
Nije lose kao insider, mada davno na win 10 kad sam bio nekoliko puta je bilo problema, ali sve moze da se resi.
Edit: 11 kod mene radi odlicno, prezadovoljan sam, mozda je i bolje da ostavim kako jeste.
Jedino ne bi bilo lose da dodam jos 16gb ram-a, da imam ukupno 32gb, ali to je vec druga tema.
 
To je samo za nove systeme i nove instalacije bez MS account-a.
 
Mene windows 11 pocinje opasno da nervira. Imam osecaj da radi nekako sporo,laguje a neke stvari mi se cine i bagovite.
Posaljem obican smajli na viberu i nekad mu treba 2 sekunde da skonta sta da radi i tek onda ode, mozda je i do vibera ali ima i drugih naizgled glupih,sitnih taskova gde komp blago zastane,zalaguje ili sta vec a ocekujes da odradi u sekundi. U pitanju je 9600k sa 16GB ram-a, nije neka masina ali valjda moze da gura windows.
Language bar je jedna od stvari za koje ne znam kako funkcionisu ili je bagovita. Jednom sam dodao drugi jezik i vise ne mogu da se resim bar-a. Uklonim jedan jezik i bar nestane, kada retsrtujem komp bar je opet tu i kada hocu opet da uklonim drugi jezik njega zapravo nema ni instaliranog nego ga moram ponovo instalirati da bi ga uklonio i naravno posle restarta language bar je opet tu i tako u krug.
Pre nekoliko meseci sam sa win10 presao na win11 i jos se nisam navikao.Na svakom koraku se oseca neki lag,delay,tromost ili sta vec.
Da li jos neko ima ovakvo iskustvo ili je problem samo kod mene?
 
Def je sporiji od 10 to sam uvideo kada sam na slabiji hw ubacio 11 posle 10 ali podnosljivo je
 

KB5031354​

ide sada, kopile, novi explorer i sta god vec.
 
nije 23H2

Screenshot 2023-10-10 200745.png
 
Osetio sam Windows 11 na AMD sa 2 jezgra nema ni SMT. Zvanično podržan CPU što je najgore. Ne znam zašto to postoji, jer samo daje loš utisak o Windows, dok daleko jači CPU nisu na listi, čak i sa gubitkom performansi za HVCI su brži od ovog dual core.
 
Gledam samo laptopove tipa 4710q koje su to zveri a nisu podrzani 😁
 
"Jačina" nema veze sa podržavanjem W11 i nije ni razlog nego samo ugrađen TPU 2.0. To se odnosi i na te "Zveri". Dokaz je u tome da rade ako se to zaobiđe.
 
  • Like
Reagovanja: BoT
Tpu 2.0 podrzavaju ploce i stariji od 7xxx intel gen kao i secure boot
 
Glavni razlog je MEMC, pisao sam već. Zato dosta CPU koji imaju TPM 2.0 i dalje nisu na listi za Win 11. Ali uzmeš bilo koji quad core koji ima TPM 2.0 a nema MEMC (HW akseleraciju za HVCI-memory integrity) što ima udara na performanse u nekim slučajevima i dvocifren, i dalje je brži od ovog krša.
 
Da li Vama radi Windows spotlight na lock screen-u ? Meni jos od Avgusta ne radi tj od tog updejta. Stoji ona default slika na lock screen-u. Probao sam da reinstaliram spotlight ali nije uspelo. Takodje na drugom kompu koji je na Windows 10 isto ne radi. Radio sam I clean install windowsa, nije pomoglo.
Jedino sto sad mogu da koristim je ona aplikacija dynamic theme koja ima opciju za spotlight.
Na desktop-u mi nije radilo sve do ovog Moment 4 updejta, od tad radi.
 
Ни мени не ради, сморило ме је. Има неки workaround, али после неког времена опет не ради. Ни на лаптопу ми не ради, од првог дана.
 
Ne radi meni na lockscreenu nikako vec mesecima. Nijedan workaround ne pomaze, radi samo na desktopu ali opet nakon nekog vremena zaglupi.
 
izgleda jedini spas za sad je dynamic theme dok se microsoft seti da popravi, samo sam morao da potvrdim sa nekim cisto da ne mislim da nisam normalan
 
a cemu sluzi to na lockscreen? koristite racunar na lock screenu?

ja obicno lockujem kada idem negde, van kuce, i ugasim i monitor. ne znam nijednu drugu svrhu lock screena i gledanja u isti, mislim sta ima na njemu?
 
Novi racunar,naravno win 11 i opet novi problem
1f620.png

Riječ o wifi kartici: Realtek 8812bu wireless lan 802.11acN koja ne daje punu brzinu ni na 2.4 ni 5G. Znaci na 5G jedva stize do 20mbps,lap top i telefon full brzina od operatora. Na win 10 je dala punu brzinu i njen ofice program koji je instaliran bio,dok taj program ne podrzava win 11. Jel moguce to sto nema programa ne daje punu brzinu? Driver je povukao win 11,ne mogu instalirati njegov zvanicni.
https://www.speedtest.net/result/15386694919.png
 
Novi racunar,naravno win 11 i opet novi problem
1f620.png

Riječ o wifi kartici: Realtek 8812bu wireless lan 802.11acN koja ne daje punu brzinu ni na 2.4 ni 5G. Znaci na 5G jedva stize do 20mbps,lap top i telefon full brzina od operatora. Na win 10 je dala punu brzinu i njen ofice program koji je instaliran bio,dok taj program ne podrzava win 11. Jel moguce to sto nema programa ne daje punu brzinu? Driver je povukao win 11,ne mogu instalirati njegov zvanicni.
https://www.speedtest.net/result/15386694919.png
Da li su drajveri koje si probao

I probaj Intelova preporucena podesavanja:
 
Nazad
Vrh Dno