Šta je novo?

Windows 11

Konacno moze da se na normalan nacin odradi uninstall Cortane, People i ostalog smeca.... jedino dobro sto je ovaj update doneo je upravo to :D
A neke aplikacije ne rade lepo sa never combine u taskbar-u, firefox naprimer baguje, da li je problem OS ili FF ko ce ga znati.
 
Kao što vidiš, 20 minuta i nema windows.old
 
Moguće, ipak je ovaj obeležen kao Preview.
ISO može da se skine preko UUP ali je komplikovano.
 
Poslednja izmena:
Desni klik na refresh treba mu 1-2 sekunde da odreaguje,da li je jos neko ovo primetio.
 
Konacno moze da se na normalan nacin odradi uninstall Cortane, People i ostalog smeca.... jedino dobro sto je ovaj update doneo je upravo to :D
A neke aplikacije ne rade lepo sa never combine u taskbar-u, firefox naprimer baguje, da li je problem OS ili FF ko ce ga znati.
People nisam ni imao, ali dobro je da je Cortana konačno nestala. Još samo Get Help i Get Started da možemo da obrišemo i bilo bi lepo. I naravno Edge.
Ono što me je prvo iznerviralo je to da mi je update promenio wallpaper, a namešteno mi je (bilo i ostalo, zakucano) Picture a ne Slideshow. Nadam se samo da je one-time-bug i da se neće ponavljati.
Od novih stvari vidim jedino Windows Back up aplikaciju u Start meniju, a što se tiče izmena u radu još uvek ne primećujem ništa, tek sam možda nekih pola sata na novom apdejtu.
 
Sve je u redu, malo šta se vidi na oko . Prošli svi testovi i benčmark programi, nema gubitka u performansama. Sve ni sa čini daovo nnijeobaj "pravi" upgrade. Nisam mnogo testira ali izgleda da Copilot ne radi skoro ištapametno.
 
Ima bagova, file explorer, widget, context menu... widget se ponekad ne vidi, pola ikone iseceno, meni ponekad nece da se otvori ili bude skroz transparentan, copilot radi mnogo sporo i mnogo lose, file explorer ima neke veze sa taskbarom sada pa se desava da puca ili se iz cista mira osvezi i stavi sebe ispred svih ostalih prozora... itd. Zbog svega ovoga sam jutros radio clean install i dobio isti rezultat, ovaj update kao da kao da nije video ni betu ni dev. nego ga uvalise nama.
 
I dalje nisu popravili Spotlight na Lock screenu. Interesantno je da mi je na desktop računaru, na kratko proradio Spotlight po povratku sa odmora nakon instalacije nekog Windows updatea koji je pušten u toku avgusta i polovine septembra dok nisam bio kod kuće. Ja se obradovao i kliknem na ono "keep showing such pictures" i od tad opet više ne radi.
Čekam regularnu reinstalaciju 23H2.
Mada imam i dva laptopa pod istim MS Accountom, doduše sa Win 10, na kojima je Spotlight radio ali je i na njima perestao da radi sam od sebe, a da nisam ništa ni pipnuo, a kamoli pokušao da popravim Spotlight. Nema šanse to da radi kako treba na više računara sa istim nalogom pod MS Accountom.
 
Sta sam ja primetio:
Odziv za UI usporen
Refresh odreaguje tek posle 1s
Kada treba da otvori sliku ceka jedno 2 sekunde pre nego sto je otvori,pre updatea bilo bezmalo instant
File explorer se otvara deo po deo kao da je transformers
 
Mnogo bagova doneo ovaj update, reddit prepun pitanja, copilot kazes mu promeni temu u tamnu od razmislja 20 sekunde pa mi ponudi opciju da sam to uradim, AI koristim vec dugo u VS codu i bre to radi lepo i instant a ovo sto MS ubacio kao da nije doruckovao jos, dali nam opciju da obrisemo cortanu a ubacili sve mi se cini isto sr..nje
 
Ja dobio rgb kontrolu ali od svega prepoznaje mi samo razer opremu asus i corsair niks...
 
Nikakva usporenja, slike i dalje otvara instant, nikakavi bug-ovi i tako to. Od kako znam za sebe ni jednom ni jedan windows update mi nije pravio problem.
 
Ok je update. Radi brzo i solidno za sada. Jedan bug koji sam primetio jeste kada se ukljuci search box kao search icon and label pisi "csearch" tj to c je ustvari ona lupa samo se pomerila. Vidim konacno jos od Avgusta proradio je spotlight na desktop-u, jos uvek cekam da vidim na lock screen-u. Naravno widgeti i dalje prave problem gde ikone mogu da budu neresponzivne ako ostavis kompjuter da stoji neko vreme, resava se gasenjem istih, sad preko regedit ili prego gpedit (vise volim na gpedit, lakse ga ukljucim posle ako se sete da ga poprave). Context menu je i dalje sporo djubre i dalje cu koristiti onaj stari.
Ovaj copilot je barem meni totalno beskorisan za sad.
Sad kod novog file explorer-a nema nekih problema, radi brzo i solidno, jedino sto malo kasni ribbon kada se upali.
 
Sve je u potpunosti ok sa updejtom jos sam ga i prebacio na 23H2 uz KB5027397
 
Nisam primetio sad neku veliko usporenje,ali posto uvek koristim 3 "radne povrsine" prebacivanje izmedju njih je jako tromo,mislim ima sad taj slide effect na oko lepse,ali je dosta sporije u odnosu na 22H2. File Explorer malo sporije otvara,ali nije sad nesto sto bih okarakteristao kao opasno, jedina stvar je sto me nervria ne mogu da unpin-ujem copilot-a
 
Nisam primetio sad neku veliko usporenje,ali posto uvek koristim 3 "radne povrsine" prebacivanje izmedju njih je jako tromo,mislim ima sad taj slide effect na oko lepse,ali je dosta sporije u odnosu na 22H2. File Explorer malo sporije otvara,ali nije sad nesto sto bih okarakteristao kao opasno, jedina stvar je sto me nervria ne mogu da unpin-ujem copilot-a
Mozes da ga unpinujes, desni klik na taskbar, stisnes na taskbar settings i iskljucis copilot tamo
 
Dal' su nas navukli da pored čekanja ažuriranja telefona ssd čekamo i radujemo se ažuriranjima Windows-a..
 
Nazad
Vrh Dno