Šta je novo?

Windows 11

Dal ova podesavanja su na modemu tj ruteru ili racunaru?
U samom Windowsu:
  1. Right-click Start in the bottom left corner.
  2. Click Device Manager.
  3. Click the > sign to expand the Network adapters entry.
  4. Right-click the wireless adapter and click Properties.
  5. Click the Advanced tab to configure the advanced settings.
Takodje jesi li snimio https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html nekada sam iskopa najsveziji drajver i sredi problem
 
Na ova podesavanja nije nista isto ka onom linku😏
Instalirao ovaj intel program,ne nalazi nista.
 

Prilozi

  • IMG_20231017_091910.jpg
    IMG_20231017_091910.jpg
    216.5 KB · Pregleda: 21
Ja imam wifi,al je jedino brzina problem
da li koristis bluetooth i je li onaj u laptopu ili imas dongle?
I jos jedno pitanje, da li su ti 2.4ghz i 5ghz wifi mreze odvojene ili ruter automatski dodeljuje kojoj tvoja kartica pristupa?
 
Kako brzinski mogu prebaciti selektirane fotke za mobilnog na komp. na kom je instaliran Win 11? Phone link mi se ne svidja jer ni ne vidi sve fotke, preko kabla je nekada maltretiranje, ponekada uplodujem na drive pa skinem na komp. Koje je naj elegatnije resenje?
 
da li koristis bluetooth i je li onaj u laptopu ili imas dongle?
I jos jedno pitanje, da li su ti 2.4ghz i 5ghz wifi mreze odvojene ili ruter automatski dodeljuje kojoj tvoja kartica pristupa?
Ovo je destop racunar u pitanju na Usb wifi karitca.
Normalno je radila na win 10 starom racunaru,kupio novi racunar sistem stavljen win 11.
Postoje odvojeno dvije mreze na 2.4 i 5G.
I obije spor protok. Cak na 2.4 brzi od 5G u nekim situacijama.
Razlika je na win 10 je bio njen program instaliran,a win 11 ne podrzava ga. Pretpostvljam da je to problem
 
Ovo je destop racunar u pitanju na Usb wifi karitca.
Normalno je radila na win 10 starom racunaru,kupio novi racunar sistem stavljen win 11.
Postoje odvojeno dvije mreze na 2.4 i 5G.
I obije spor protok. Cak na 2.4 brzi od 5G u nekim situacijama.
Razlika je na win 10 je bio njen program instaliran,a win 11 ne podrzava ga. Pretpostvljam da je to problem
Moguce, mada je to opet retardirano jer win11 nema ogromnih izmena u samom jezgru sistema. Jesi li probao da je raskacis i stavis u neki drugi PCIe slot? Cisto eto kao poslednji korak :)
 
Kako brzinski mogu prebaciti selektirane fotke za mobilnog na komp. na kom je instaliran Win 11? Phone link mi se ne svidja jer ni ne vidi sve fotke, preko kabla je nekada maltretiranje, ponekada uplodujem na drive pa skinem na komp. Koje je naj elegatnije resenje?
možda da šeruješ folder sa računara u mreži pa onda preko nekog boljeg file explorera da pristupiš tom folderu. Ja koristim solid explorer, mada skoro svi imaju opciju mrežnih lokacija.
 
Moguce, mada je to opet retardirano jer win11 nema ogromnih izmena u samom jezgru sistema. Jesi li probao da je raskacis i stavis u neki drugi PCIe slot? Cisto eto kao poslednji korak :)
Ocigledno je cio sistem retardiran,rekao mi je lijepo drug stavi win 10 i miran si. Nego ajde ja rekoh neka ide win 11. Sada moram da busim zid da spojio lan ili da kupujem novu wifi karitcu koja podrzava win 11. haos. Takodje,koliko retardiran jednu kingston usb drive od 64 gb nece da mi prihvati sistem,bas glupo. Bukvalno mi taj usb nepotrebljiv jer ga ne prepoznaje sistem.
Hvala ti puno druze svakako sto htio mi pomoci
 
možda da šeruješ folder sa računara u mreži pa onda preko nekog boljeg file explorera da pristupiš tom folderu. Ja koristim solid explorer, mada skoro svi imaju opciju mrežnih lokacija.
Hoce onda biti vidljivo preko wifi-ja? Daj mi molim te neke smernice, nisam do sada to radio.
 
Hoce onda biti vidljivo preko wifi-ja? Daj mi molim te neke smernice, nisam do sada to radio.
Vrlo je jednostavno.
Nadjes taj folder, desni klik, properties, sharing tab, kliknes na dugme share pa onda u novom prozoru opet kliknes na share. I to je to.
Dodatno, mozes da odes u advanced klikom na to dugme, pa dugme permissions, pa onda selektujes everyone kliknes na remove. Tako bi trebalo da ti ostane samo administrator korisnik koji moze da pristupi tim fajlovima u share. U najmanju ruku bi trebalo da sklonis write permisiju sa everyone.
U ovom slucaju ces fajlovima pristupati uz pomoc sifre koji koristis za login na windows. To je cisto da ne bi neko ko ti pristupi wifi imao pristup i tom folderu.
 
Razmisljam da uradim upgrade Windows desetke na 11 pa me interesuje hoce li biti aktiviran posto imam key trenutno za 10, i kad sledeci put formatiram komp moram opet desetku pa upgrade na 11 zbog keya?
 
Da, ukoliko imaš genuine key, upgrade na 11 je free. Svaki sledeći put ćeš moći da instaliraš direktno 11, biće aktiviran OS uredno.
 
Meni se to nikada nije desilo, jesi li probao kroz total cmd da ga izlistas?
 
Ima li particije na njemu ?
 
Meni sveza instalacija Windows 11 zauzima 40GB rama , imam 16GB Hiberfile mi je oko 7GB a pagefile 3GB jel to normalno? Odradio sam powercfg /hibernate off komandu valjda nece vise da se vraca to cudo.
 
Poslednja izmena:
Ја са 32GB рама имам заузето једно 4GB при подизању система, Win11. Тако да мислим да је то превише. Можда и није ако имаш 128GB рама.
 
Ugasio sam hiberfile preko komande , mislim da 3gb nije mnogo za 16gb rama pagefile.
 
Mislim da je covek izmasio zareze i cudno definisao recenicu. Ako dobro kapiram ovo je poenta.
sveza instalacija zauzima 40gb ssd, odnosno c particije. Od toga je 7gb otislo na hiberfile i 3gb na pagefile. Covek ima 16gb rama.

Kod mene sa 32gb rama, hiberfile zauzima oko 13gb, a pagefile oko 2gb.

sa 1tb ssd nije mi bilo bitno da stedim svaki gigabajt prostora. Jednom sam probao da ugasim pagefile jer kao imam 32gb rama i to je dovoljno. Nije pametna ideja i komp se zamrzavao. hiberfile ok, moze da se gasi ko ne koristi.
 
Nazad
Vrh Dno