Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Lol. definitivno možda.
 
Pozdrav, apdejtovao sam danas windows sa 1909 na 2004 i igrica koju igram(call of duty warzone) radi dosta lošije(manji fps,dosta seckanja...). Hoću da dignem ponovo sistem pa me zanima da li mi preporučujete da instaliram clean 2004 ili 1909 ili neku drugu verziju windowsa?
 
Neke igre neće da funkcionišu na LTSC-u. Samo 1909 i noviji.
Istina, postoji način da se to prevažiđe, ali oni koji to umeju neće ni pitati ovde :)
 
Uf, ne igram se odavno pa ih i ne pamtim. Žalili su mi se neki klinici (a i malo stariji momci bogami :) ) posle sam im instalirao Pro ediciju.
 
Može li 2019 LTSC da ide kao upgrade sa nekog starijeg ili mora clean install?

Takođe sa 2019 LTSC može li upgrade na 2004?

(probao sam sve ovo sam, ali da potvrdim da mi nešto nije promaklo (NE, NE)). [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Za jedan slabašni acer ao722 laptop sa win7 starter, koji win10 da instaliram? Za skolske potrebe.
 
Mogao sam do sada, ali sad mora win10 zbog škole srednje. Stavio sam 4gb ram i ssd.
 
Da ne mora Windows 10 (mada mi generalno nije jasno zašto), legla bi mu neka Lite verzija sedmice super...

Na Windows 10 će živnuti sa SSD, ali ja bih išao na 2019 LTSC. Jes da će malko biti brži 2015, ali čim mu škola traži Windows 10 to je onda nešto future proof...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ne mora Win10 nego naši "stručnjaci" lup*t*ju kao i obično
Do novog Win-a ne možeš doći do druge verzije nego aktuelne. A ko ima starije kompove to im nije palo na pamet.
 
Nisam upućen u to šta je tošto traži dobar kompjuter za školu-na-daljinu ali me prijtelji zapitkuju da im sastavim ili modifikujem ono što imaju. Deca su im od rane osnovne pa do kraja osnovne škole. Klinci iz gimnazije i drugih srednjih školaveć znaju bolje od roditelja.
 
Ma kakva 10-ka za skolu, to su gluposti. Bilo sta sto radi zavrsice posao. Deci je bar do sada najvise trebao Word da salju domace.
 
U skolama se svuda sad koristi Win10 kao i Office 2016 ili 2019, zato to trazi da bi se navikavali na interfejs. Office 2016 moze na Win7 valjda, 2019 ne moze.
Moze Win 8.1 koji ce bolje raditi od oba sistema a moze Office 2019 na njemu.
 
Baš je radikalna izmjena interfejsa između 2013, 2016 i 2019.

Stvarno šta rade ljudi...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Jedno trivijalno pitanje. Da li vam je W10 sistemski podesen na srpski ili engleski?
 
Engleski, kad se desi problem mnogo je lakse da otkrijes resenje (bar meni).



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pitam jer meni se toliko jezika uzmesalo. Znaci W10 mi na srpskom na cirilici, a neke stvari prikazuje na latinici. Tastatura srpski latinica, google interfejs na cirilici a rezultati na latinici, telefon na srpskom gde je interfejs cirilica a opet pismo latinica.

Znaci sve prebacujem na engleski, sem tastatura.
 
Na srp ne mogu se snadjem uopste.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sve vreme osnovne skole zavrsavao mi linux Mint poso, bio u dual boot sa win7 starter.
Elem, zvizno sam format i na ssd od 30gb lepo radi win10, nije ocajno sporo. Nego, zeza me sat, namestim al posle restarta opet kasni sat ili dva. Neki bug?
 
Nazad
Vrh Dno