Šta je novo?

Telenor Touch Plus

Nisam imao problema, probano na XP pro, Win 7 ult i win 7 home.
 
Na stock ROM-u?
 
da to sam i mislio, samo nemojte govoriti da skype uopste ne radi jer ga ja koristim i obicni pozivi i sve ostalo radi savrseno...
 
Instalirao sam easy uninstaler i ima mogucnost deinstalacije Google + aplikacije. S obzirom da zauzima 25MB bilo bi korisno skinuti je s obzirom da je ne koristim, ali zanima me da li je neko to probao i da li to eventualno moze da utice na ostale Googlove aplikacije poput gmail-a, google maps-a. googlovog pretrazivaca itd. ?
 
da li je neko odkljucavao telefon i koje tacno je uputstvo koristio?! dajte link,da ne brikujem fon.. hvala
necu custom rom da ne izgubim garanciju,samo hocu da ga odkljucam za mts
 
Garanciju ces igubiti odkljucavanjem a ne ubacivanjem costum roma.

@Sandro mozesh slobodno da deinstaliras tu G+ aplikaciju.
 
Garanciju ces igubiti odkljucavanjem a ne ubacivanjem costum roma.

@Sandro mozesh slobodno da deinstaliras tu G+ aplikaciju.

Hvala Pablo. Deinstalirao sam je s tim sto nije mogao skroz da je deinstalira ali je sa 25MB vratio na osnovni oblik aplikacije tj. na nekih 4MB (i vise je ne azuriram), sto mi za sada tih 21MB znaci. Ako mi porastu apetiti za nekim novim aplicakijama ne gine mi rootovanje i link2sd jer sa ovih 40MB slobodnog prostora ne mogu mnogo da ocekujem. Ako sam dobro zapamtio ovo sto sam citao po forumu cini mi se da za iGO mora da se odradi rootovanje, ali s obzirom da sam citao sve i svasta cini mi se da ima negde i da se pokrece sa kartice direktno, mada to mi nije hitno, moze da ceka.
 
Ja koristim iGo i uopste nije potrebno rutovanje. Ceo sadrzaj se kopira na karticu, instaliras apk i to je to.
 
iGO radi bez problema ali imam jos samo 10MB slobodnog prostora :(
a ne moze da se prebaci aplikacija na SD, bar ne bez rootovanja.
 
Brate ja ti kazem da mi je kompletna aplikacija na kartici a ti kazes da ne moze...
 
Brate ja ti kazem da mi je kompletna aplikacija na kartici a ti kazes da ne moze...

Da folder sa mapama i ostalim glupostima ide na sd karticu ali ipak covek mora da instalira .apk koji se instalira na internu memoriju ako nema s2e ili link2sd a znamo da nema posto nije rootovan.
 
Poslednja izmena:
Nije ti ni potrebno to, udjes tamo u "upravljanje aplikacijama ", nadjes igo i premestis na sd. Da se premestiti bez roota.
 
Nije ti ni potrebno to, udjes tamo u "upravljanje aplikacijama ", nadjes igo i premestis na sd. Da se premestiti bez roota.

i sa ovom opcijom za koju nisam znao a izuzetno je dobra, hvala na dobrom tipu, zasto bi neko rutovao fon? Brz je ne baguje sve izgleda sasvim lepo i upeglano, uostalom koja je razlika uzmedju 2.3.5 i 4.0 andr?
 
Pa ne mosh se qr.... sa dzindzerom el je mator. Fora je kad ti drugar izvadi s3 od 600******* da ti pokaze kako je kul a ti telenorovu krdzu sa istim androidom :)
Salu na stranu, ja bih pre stavio fish n chips rls7, on je ispeglan maximalno, cini mi se da ics rom jos moze dosta da napreduje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav....danas sam uzeo telefon i na prvi pogled je ok.....nisam imao do sada android i jos ne znam sta sve moze :)
Meni deluje dosta jednostavno za upotrebu jedino je imenik malo konfuzan.....e sad...mene interesuje sledece....citam i na ovom i na nekim drugim forumima kako ljudi instaliraju razne stvari i aplikacije te da menjaju verzije platforme....ja bi jako voleo da znam odakle svi to skidaju???? :) Koji site je u pitanju....registrovao sam se ne dobrestvari.rs ali se tamo 95% stvari naplacuje....a ja bi dzabe :) ... mislim ako moze... :)
Skinuo sam neki rapidtoss...mislim da je neka igra u pitanju...ali nisam uspeo da je instaliram jer mi nesto u podesavanjima ne daje instalaciju sa nepoznatih servera????????? a skinuo sam ga kao telenorom korisnik sa njihovog portala....kako tu opciju da iskljucim? Nije mi do igara nego vidim da svi pisu o nekim antivirus programima koje su instalirali. I jel moze neka preporuka koji antivirus skinuti (i odakle naravno :) ).
Ako mi jos nesto ne bude jasno verovatno cu vas smarati sa glupim pitanjima....Unapred se izvinjavam i hvala na razumevanju :)
 
Aplikacije vecim delom mozes skidati sa Play Store-a. Za pocetak ti nista vise ne treba. Kada prvi put pokrenes Play Store, moras da uneses svoj Gmail nalog (ili napravis novi). To unosis samo jednom i onda ces imati pristup ogromnom broju aplikacija i igara.

Da bi instalirao aplikacije van Play Store-a, moras prvo da omogucis "Nepoznati izvori" u Meni->Podesavanja->Aplikacije->Nepoznati izvori.

Antivirus na Androidu ti ne treba, samo ces bespotrebno usporiti telefon.
 
Aplikacije vecim delom mozes skidati sa Play Store-a. Za pocetak ti nista vise ne treba. Kada prvi put pokrenes Play Store, moras da uneses svoj Gmail nalog (ili napravis novi). To unosis samo jednom i onda ces imati pristup ogromnom broju aplikacija i igara.

Da bi instalirao aplikacije van Play Store-a, moras prvo da omogucis "Nepoznati izvori" u Meni->Podesavanja->Aplikacije->Nepoznati izvori.

Antivirus na Androidu ti ne treba, samo ces bespotrebno usporiti telefon.



Hvala druze....probacu pa javljam sta sam uradio ;)
 
Corax izvini zbog smaranja...moram jos nesto da te pitam posto vidim da si upoznat sa temom.
Otisao sam na playstore preko svog gmail naloga i poceo redom da skidam sve sto mi se dopalo :) Svaki put kada kliknem na nesto sto moze da se instalira na moj telefon kaze da ce uskoro da bude prebaceno...e sad....ja sam to odradio pre 20-ak minuta i nista mi jos nije stiglo. Ne znam o cemu se radi.
 
U notifikacionom baru (dodirnes gornji deo ekrana (kod baterije npr) i povuces prstom na dole) sta ti pise? Da li ti za te aplikacije pise da je uspesno instalirano?

U sustini, nadjes aplikaciju koju zelis da skines. Pipnes "instaliraj", onda "prihvati i instaliraj" (ili kako su ga na srpskom vec preveli) i tada ce ti skinuti aplikaciju i instalirati. U notifikacionom baru ce ti ispisati da je uspesno instalirana aplikacija. A u meniju ce ti se pojaviti.
 
U notifikacionom baru (dodirnes gornji deo ekrana (kod baterije npr) i povuces prstom na dole) sta ti pise? Da li ti za te aplikacije pise da je uspesno instalirano?

U sustini, nadjes aplikaciju koju zelis da skines. Pipnes "instaliraj", onda "prihvati i instaliraj" (ili kako su ga na srpskom vec preveli) i tada ce ti skinuti aplikaciju i instalirati. U notifikacionom baru ce ti ispisati da je uspesno instalirana aplikacija. A u meniju ce ti se pojaviti.

brate kapiram ja tebe nisam bas toliki ***** ... .sve ja to odradim ali nece nista da mi skine sa neta....pipnem ja instaliraj i prihvati i instaliraj i preuzmi i sve ostalo ali jednostavno se posle toga nista ne desava....a na portalu mi stoji kako su mi aplikacije instalirane....a ja ih nigde na telefonu nemam.
 
Ih. I ne smatram te za tako nesto, nego vidim da si pocetnik, pa hocu da ti objasnim najbolje sto umem. :)
Ako ti pise da su instalirane, pokusaj da restartujes telefon. Mozda je nesto zabagovao. Cudno jeste.
 
Ih. I ne smatram te za tako nesto, nego vidim da si pocetnik, pa hocu da ti objasnim najbolje sto umem. :)
Ako ti pise da su instalirane, pokusaj da restartujes telefon. Mozda je nesto zabagovao. Cudno jeste.



Ma ok :) Nisam ni mislio da me smatras *****om nego samo da znas da nisam neki retard koji ne zna sta prica :)
Evo upravo restartujem fon pa cu da vidim...ako ne bude nista zovem telenor :) ...... Al sto mu uzasno kratko traje baterija....kaatastrofa....ni 2 dana cela...doduse jesam ga drndao juce ceo dan al opet mi nesto prekratko drzi. :(
 
Pazi sad.....odem na dobrestvari i ulogujem se i kaze mi da su mi aktivne sve aplikacije koje sam prebacio jutros.....a na telefonu nista????? Da nema mozda nekih opcija u podesavanju koje sam mozda trebao da cacnem???? Jedina stvar koju sam uspeo do sada da prebacim je neka glupa igra sa bacanjem nekih papira.....Znaci izasle mi blic vesti, polovni automobili, supersport, vreme ....... sve aplikacije osim nekih igara....a na telefonu....banana....upalio ugasio nista se ne desava :(
 
Sad sam te razumeo. Nisam ti rekao bio da skidas aplikacije na dobrestvari, vec na Play Store. To je aplikacija koju imas na telefonu. Za to sam ti pisao objasnjenje. :)

A to sto na dobrestvari kazu da ce poslati aplikaciju... to je do njihovog servera nesto najverovatnije. Ali imaju tako malo kvalitetnih aplikacija da se ne isplati cimati se oko toga. Play store je ono pravo.
 
djeste dragi gledaoci! :wave: prilicno sam noob sto se tice androida (ovaj touch plus mi je prvi android telefon), ali nisam noob sa IT-em generalno (cisto da se ne mucite previse oko objasnjenja ili stavec). prelistao sam ceo ovaj topik i nisam shvatio koji je najbolji firmware za ovaj telefon i da li ga uopste (i zasto) vredi fleshovat? i kako?
hvala :D
 
Poslednja izmena:
-HITNO-
Flesovao sam FishNChips RLS7 (FNC_RLS7_SF2_T6.zip) sve je proteklo glatko i izgleda i radi sjajno osim NAVIGACIONIH DUGMICA (back, home...) u cemu je fora?? ajde neko da odgovori sto pre


EDIT: sad sam video da sam flesovao pogresan ROM, stavio sam verziju za T-Mobile Vivacity i sad je ok :)

ko se upusta u fles nek skine odma ovo http://www.mediafire.com/?pqmyaqrq84n12kz

Ljudi kakva je ovo razlika... znaci ne verujem, telefon je vec od samog starta 300x funkcionalniji, iako je to u sustini isto Gingerbread, ali toliko je tweakovan i brz, kao drugi telefon da imam :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno