Šta je novo?

Telenor Touch Plus

Sad će me naterate da prodam ovaj moj One Touch, i da uzmem Touch Plus....
 
Pa u odnosu na ovaj malo u dijagonali, malo u rezoluciji, malo u megahercima, i kad sve sabereš .... za 10 evra razlike ....
 
@MagicMaster Ako je 10e isplati se. Mada ja sam imao do skoro LG Optimus P500 veoma slican tvom One Touch-u. Pa reko da sacekam da uzmem neki fon sa v7-A cpu 1ghz sto zbog podrske za Flesh sto zbog osetno drugogog osecaja. I posmatram Huawei G 300
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=3406&c=huawei_ascend_g300_huawei_u8815. Vec je bio od 130e u slobodnoj prodaju sa VIP- mreze. A i dosta ljudi ovde na forumu imaju pozitivne utiske...
 
Uz isti paket, one touch je 2000, a ovaj 3000 dinara ... tako da i po oglasima ne verujem da može mnogo da varira .... ja bih morao više da doplatim, jer moj ima 6 meseci, a ovaj bi bio nov ... ali izmedju 2 nova .... bem li ga koje kalkulacije mogu ljudi tu da izvlače ....
 
Može li se upravljati LED flešom na ovom modelu i koja aplikacija je to u stanju?
 
Ne treba mi hipotetički odgovor, već konkretan. Prijatelj kaže da je probao 4 aplikacije sa marketa i da ni jedna nije u stanju da uključi LED.
 
Sad gledam i ja ovaj model za caleta, posle veoma dobrog iskustva sa ZTE Blade, pa da se ubacim i ja u pricu :)

Verujem da su svi videli link sa MoDaCo foruma za ICS, odmah da kazem da nije za svakoga. Ko god ocekuje da ce mu sve raditi, moze da zaboravi na to. Radio, Youtube HQ, kvalitet videa, nema shanse. Veliko pitanje je da li ce ikad i biti.

Treba imati u vidu da ICS zauzima mnogo prostora i da ne moze da stane na tako malu particiju kao sto to moze GB (ko zna da se snadje i dalje ce ga nagurati u /system od 160MB, ali morace da brise, smanjuje kolicinu jezika tastature, promeni Trebuchet launcher za Nova ili Apex launcher, koristi mini gapps).

Video sam i pitanja vezana za Flash. Da, moguce je pokrenuti ga, ali veooooma stucavo (240p Youtube je trzav, procesor je jednostavno suvise kilav za flash - bar na 600MHz koliko ima Blade; ipak, ne bih ocekivao da ce 200MHz vise omoguciti da npr. metacafe radi kako treba). Moze da se nadje na linku koji cu okaciti (zajedno sa Mini Gapps za ICS, ako neko hoce da se igra sa smanjivanjem /system particije):
http://windows98.co.uk/blade/
Znam da je link za Blade, ali i mini gapps i flash ce raditi i na ovom modelu.

GTA3 provereno radi na Bladeu - ne tecno, ali radi. I pre nego sto se svi obraduju - radi se o verziji prilagodjenoj za slabije telefone (gta3 qvga hvga android u guglu ce izbaciti zeljeni rezultat), sa smanjenim kvalitetom tekstura i bez zvuka.

Postoji dosta igara prilagodjenim za slabije telefone, koje je lako pronaci samo dodajuci "qvga hvga" ili "armv6" u pretragu u guglu (znam, ovaj telefon ima wvga rezoluciju, ali svejedno igre rade kako treba).

Mislim da sam ubacio neke korisne informacije i za iskusnije i za manje iskusne :) Jeste da ne koristim bash isti telefon, ali dovoljno je slican.
 
Jel ima neko ko je koristio Telenor OT 990 da uporedi sa ovim telefonom?
 
Puno je bolji od OT-990 u skoro svim stavkama. Brzi je, ima noviji Android (2.3), mnogo bolji ekran (a ujedno i vecu rezoluciju). Sto se tice prostora za aplikacije, ima zanemarljivo vise (cini mi se 20MB vise).

Po meni, telefon je klasa iznad OT-990. Ili se moze smatrati njegovim naslednikom. U svakom slucaju, itekako vredi razliku ceni.
 
Uzimam microsd karticu od 8gb za ovaj fon i sad me interesuje da li je dovoljno da prekopiram sve podatke sa stare na novu da bi fon uredno radio kao i aplikacije ili ima neka druga procedura?
 
Dovoljno je. Samo ukljuci da vidis i hidden fajlove, pa prekopiraj i njih.
 
a sto se tice kodiranosti na telenor mrezu? da li je procedura za sim free jednostavna? posto imam mts postpaid i super broj vec godinama,ne menja mi se

a sto se tice kodiranosti na telenor mrezu? da li je procedura za sim free jednostavna? posto imam mts postpaid i super broj vec godinama,ne menja mi se

takodje imam i se xperia st15i mini. da li je bolji ovaj ili ovaj telenorov? na xperiu mi otisla kalibracija sa tasterima i ne mogu sam da sredim probao sam,a ovde u cupriji i okolini ljudi nemaju blage veze..znaci cimanje za bgd,aa posto ne idem ne bih isao samo zbog toga,vucem se na simensu c55.. dal da uzimam telenor ovaj ili da jurim popravku xperia fona?
 
Poslednja izmena od urednika:
Izbor izmedju Xperie Mini i Telenora je pomalo individualan, svaki ima za i protiv...

Telenor ima jednu veliku prednost - dimenzije i rezolucija ekrana. Ima mali broj boja (sto se izgleda mnogo vise primeti sa fabrickim softverom nego sa custom romovima), ali 3,5" naspram 3" i 800x480 naspram 480x320 je ogromna razlika. Meni je ovo dovoljno da mi se vise svidja Telenor (ne mogu da kucam na Xperijinom minijaturnom ekrancetu, i sa ovim promasujem).

Xperia ima brzi procesor (neuporedivo - Snapdragon S2 na 1GHz naspram ARM11 na 800MHz, brzi je vise nego duplo; grafika je takodje neuporedivo jaca). Moze da potera Flash bez problema, za razliku od Telenora (moze, nategnuto, budzeni, samo ako nemas nameru da instaliras ICS).

Xperia ce dobiti fabricki ICS. Telenor je dobio custom rom, ali postoje stvari koje ne rade i mozda nece nikad. Qualcomm se izjasnio na jednoj peticiji za izdavanje OpenMax podrske, ali samo da su primetili peticiju, ne i da ce podrzati. Drugim recima, pozdravi se sa HQ Youtube videima, panoramom, tecnim snimanjem videa i potpunom podrskom za kameru (a posebno prednju) i naravno, ima tu josh gomila sitnica u ovom trenutku. Videcemo sta nosi buducnost, ali ne ocekuj istu podrsku kao sto ce je imati Xperia.

Broj hakova za ZTE telefone je zapravo jako veliki - sto ga nece uciniti jacim od Xperie. Zanimljivo, ali ne i realno korisno.

Mislim da je cak i baterija bolja kod SE.

Meni je opet ekran na Telenoru dovoljno bolji da bih ga bez razmisljanja uzeo pre nego Xperiu.
 
i mene nesto privlaci ovaj tel, ali me zanima da li moze da se otkljuca i kolika je podrska zajednice?
 
Može da se otključa (moj je otključan). Ima nekoliko custom ROM-ova, pogledaj na modaco forumu u ZTE Crescent podforumu.
 
Malo sam se pogubio u citanju pa ne uspevam da pronadjem sve karakteristike ovog Telenor Touch Plus-a. Da li ima nekoga ko bi mogao da mi uporedi pomenuti telefon sa ZTE Skate. ZTE sam imao prilike da koristim i zadovoljan sam, i njegove nedostatke mogu da prevazidjem. Kakav je u odnosu na njega ovaj Telenorov?
Unapred hvala na odgovorima!
 
Telenor Touch Plus i ZTE Skate imaju identicne karakteristike. Jedina razlika je velicina ekrana (rezolucija je ista) i Touch Plus ima prednju kameru.
 
Poslednja izmena:
Ma kakva Tegra?! ARM11 800MHz sa Adreno 200 GPU-om je u oba telefona.
 
Evo sad vidim jos onako nisku cenu 2990 rsd koliko je bio Telenor Touch Plus pre 10-tak dana uz Prenesi i Surfuj 500... Sad je 990 rsd....
 
Mozda nije dobro mesto za ovakvo pitanje al nov sam na forumu pa za bolje ne znam :)
Dakle uzeo sam pre nekih nedelju dana ovaj Telenor Touch Plus, a od juce imam problem tj. zale se ljudi da me ne cuju. Probao sam i aplikaciju za snimanje zuka isto se jedva cuje snimak osim ako ne vicem :) Dok sa hands free normalno radi, lepo se cuje... Pretpostavljam da je to kvar mikrofona, ali reko mozda je nesto do softvera...Ako je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i ima resenje (a da to nije odlazak u telenor posto to i planiram za koji dan) voleo bih da podeli svoju mudrost sa mnom :)

Hvala unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda nije dobro mesto za ovakvo pitanje al nov sam na forumu pa za bolje ne znam :)
Dakle uzeo sam pre nekih nedelju dana ovaj Telenor Touch Plus, a od juce imam problem tj. zale se ljudi da me ne cuju. Probao sam i aplikaciju za snimanje zuka isto se jedva cuje snimak osim ako ne vicem :) Dok sa hands free normalno radi, lepo se cuje... Pretpostavljam da je to kvar mikrofona, ali reko mozda je nesto do softvera...Ako je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i ima resenje (a da to nije odlazak u telenor posto to i planiram za koji dan) voleo bih da podeli svoju mudrost sa mnom :)

Hvala unapred

Pa daj nekom tvoj fon, a ti pricaj sa drugog da se i sam uveris. Ako vise ljudi kazu da se lose cuje onda je 99% problem do mikrofona,a ne do njihovog sluha. Tako da idi u Telenor i reci koji problem imas.
 
Nazad
Vrh Dno