Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Da rezimiramo :)

R851T02 is for the following TV Models:
  • A6, A8, A10
  • C715/C716/C717, C815
  • EP640, EP645, EP660, EP685, EC785
  • K61
  • P615, P715/P717, P8M/US
  • Q800
  • X10, X815

R851T02 V660 OTA ANDROID 9

build date= Nov 15 2021
build= 1636990472
security_patch= 2021-01-05
gmsversion= Android_9_Pie
software.version_name=AP08
OTA size= 1.375GB

Download: https://mega.nz/file/j4UV0SzS#GqyLNium6fyjASFdnu_9u95tKrZoWC7VkEl74YNwT2o

How to OTA upgrade

Method 1. Network Update TCL Android TV

1. Connect TCL Android TV to the Internet.
2. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
3. Choose "Network Update" from the menu that is presented (usually it shows "The current firmware is actual").
4. Follow the on-screen instructions to complete the update. Ensure not to turn off your TV until the installation is done.
This method will not reset all your settings and installed apps.

Method 2. Local Update TCL Android TV

1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Copy the ZIP archive onto the drive (It needs to be the only file there).
3. Insert the USB drive in your TV's USB port (Android should recognise it, you can skip that message).
4. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
5. Choose "Local Update" from the menu that is presented.
6. Wait and watch – it will take 5 minutes or so, then reboot, which will take 10 minutes or so.
This method will not reset all your settings and installed apps.

Method 3. Update TCL Android TV by Power Button

1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Download the zip file containing the software for your TV to your computer.
3. Copy the software file to the root catalogue of the USB flash drive.
4. Unplug the power cord to your TV.
5. Insert the USB flash drive into the USB port on the back of the TV.
6. Press and hold the power button on the TV, not the remote.
7. While holding the button on the TV, plugin the power cord of the TV again.
8. When the software install message appears on the TV, release the power button.
9. Do not unplug the power cord during the software install. When the initial setup screen appears on the TV the software install is completed.
This method will not reset all your settings and installed apps.


R851T02 V677 IMG ANDROID 11 Beta test version

build date= Dec 02 2021
security_patch= 2021-09-05
gmsversion= Android_11_R
IMG size= 3.00 GB

Download: http://celesw.tcl.com/Test/Beta Software/V8-R851T02-LF1V677.zip
Backup link: https://www.mediafire.com/file/dg9ti3t40i5u7vm/V8-R851T02-LF1V677.zip/file

How to IMG upgrade

1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Download the zip file containing the software for your TV to your computer.
3. Unzip/extract the software.
4. Copy the software file to the root catalogue of the USB flash drive.
5. Unplug the power cord to your TV.
6. Insert the USB flash drive into the USB port on the back of the TV.
7. Press and hold the power button on the TV, not the remote.
8. While holding the button on the TV, plugin the power cord of the TV again.
9. When the software install message appears on the TV, release the power button.
10. Do not unplug the power cord during the software install. When the initial setup screen appears on the TV the software install is completed.
This method will reset Android settings and installed apps.

TCL diskusija: https://t.me/tclupdates_discussion
Druge informacije za sve modele: https://t.me/FirmwareTCLbot
OTA i IMG: https://t.me/tclupdates
 
Poslednja izmena:
TCL C715 picture calibration

Manufacturer: TCL
Model: 55C715
Settings made in a dark room and intended to be viewed in such!

Settings made with:
  • SpectraCal C6 HDR2000
  • Calman Pro
  • VideoForge Pro
Autor: TV Calibration with Darko
Postoji li neka kalibracija za P715 seriju, jer sa ovim podesavanjima crvena boja nekako previse izbija u prvi plan, sve je nekako crveno previse?
 
Bratu je stigao TCL 50P725 danas, na EON-u kad prebacuje kanale promeni se samo zvuk na odabrani kanal, a slika se zamrzne. Orion TV, Youtube itd rade odlično, zna li neko u čemu može biti problem?
 
Bratu je stigao TCL 50P725 danas, na EON-u kad prebacuje kanale promeni se samo zvuk na odabrani kanal, a slika se zamrzne. Orion TV, Youtube itd rade odlično, zna li neko u čemu može biti problem?
Isti problem imam. Mislim da je do neoptimizovane aplikacije, s obzirom da naši televizori nisu na listi podržanih. Jedno polurešenje koje sam našao jeste da se okrene kanal koji hoće da se gleda, i onda izlaziti na home dugme i ponovo ulaziti u app dok stream ne proradi. Ali i to ne traje dugo, zamrznuće ponovo u nekom trenutku, a i premotavanje nije moguće.
 
Шта има да не буде подржано?
Андроид ТВ платформа је сама по себи подржана и ако ради на једном андроид ТВ уређају - ради на свим.
 
Ne radi na svim Android TV kako treba očigledno. Zvuči mi da je do aplikacije pre nego do TV-a, nadam se da će neki update rešiti problem, nemam ideju šta da proba više. Nije do interneta, priključio je LAN kabal, a dobar je protok.
 
EON generalno zahteva puno ram memorije, a vecina TCL televizora ima 2GB. Zato i nisu podrzani. Svakako da je do aplikacije, netflix i ostalo kod mene radi bez greske.
 
EON generalno zahteva puno ram memorije, a vecina TCL televizora ima 2GB. Zato i nisu podrzani. Svakako da je do aplikacije, netflix i ostalo kod mene radi bez greske.
apsolutno netacno
na tcl c715 radi odlicno eon
a da ne spominjem i da eon box i sdmc i kaon imaju 2gb rama kao i mi box gde radi fenomenalno eon app
 
^
Tako je, da ne pominjem i Teslu (ciji su modeli zvanicno podrzani a ne znam koji ima preko 2GB rama). Radi Eon i na Fox-u Vox-u. Aplikacija je problem i to kako vidim samo na novijoj generaciji, recimo, P725, C725, evo nek se javi ko ima instalirano na C728 ili C825. Ove nove serije imaju nove cipsete za razliku od nas sa starijim. Plus stizu sa Androidom 11. Definitivno moraju da urade update aplikacije i bice sve u redu.
 
NOVA: opeN sOurce Video plAyer V6.0.41


APK Download: https://github.com/nova-video-playe...d/v6.0.41/Video-universal-API_21+-release.apk

Neke plejere Google zeza (Nova, Just, TiviMate), neke ne (VLC, MX, Vimu) za MANAGE_EXTERNAL_STORAGE dozvolu...

 
Poslednja izmena:
Шта има да не буде подржано?
Андроид ТВ платформа је сама по себи подржана и ако ради на једном андроид ТВ уређају - ради на свим.
Slažem se da bi to tako trebalo da bude, ali je to pitanje onda za SBB, jer ne stoji u mom profilu lista podržanih uređaja, već na njihovom sajtu.

Činjenica je da aplikacija ne radi dobro na mom, a i ne samo mom uređaju, koji ima isti SoC kao tv na kojim radi OK (c715), samo sa starijim androidom. Šta je tu onda problem? TV? Aplikacija verovatno nije optimizovana za novi OS, i možemo samo da se nadamo skorijem apdejtu.
 
Bratu je stigao TCL 50P725 danas, na EON-u kad prebacuje kanale promeni se samo zvuk na odabrani kanal, a slika se zamrzne. Orion TV, Youtube itd rade odlično, zna li neko u čemu može biti problem?
Isti slučaj i sa C725, čak i nakon instaliranja zadnjih firmwera, i sa zadnjom verzijom EON aplikacije koja je izašla juče, mora da se ažurira preko google play, ali i dalje baguje. Kod mene proradi kada se vratim na početnu stranicu pa nazad na eon aplikaciju. Ali promena kanala, vraćanje unzad i pauziranje, za sad slaba vajda.
 
Sta je trenutno najbolje od TCL do 50" na nasem trzistu? Vidim da se C728 pravi od 55" na vise.
 
Pa mozda C715 od 50''. Za Crni Petak bio ok 50k, a ja sam 55'' platio 58k. Sad vise ne pratim cene, pa ne znam kako se krecu.
Nisam ranije imao neki smart TV da mogu da uporedim, ali meni je ovo odlicno za ulozeni novac. Zvuk super, slika dobra, radi lepo sve...
Pupupu, da ne ureknem :D
Jos cist AndroidTV pa mu instaliraj sta ti volja ako ti je do toga...
 
Te cene možemo da sanjamo sada.
50 C715 62.000 a 55 C725 72.000 u Thm i to ne može da se poruči online nego samo lično preuzimanje u radnji, što znači da su izloženi primerci.
A njihovi naslednici, 50C725 ide od 70.000-85.000 a 55C725 ide od 80.000-95.000.
Preterano maksimalno.
Meni treba za spavaću sobu jer sam klincima dao moj Hisense 50U7B iz spavaće a za mene sam hteo da kupim nešto bolje ali po ovim cenama nemam nameru da kupim.
Znam da je sve poskupelo ali da pojedini modeli poskupe 30-40% za mesec dana je po meni čist lopovluk.
 
Nazad
Vrh Dno