Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
@Ruf
Sve Vam je napisao @Stock u njegovom postu oko update-a firmware. Ja sam pogrešio model koji imate, Vaš model ima drugi čipset.

Čitajte pažljivije, trude se ljudi da Vam pomognu, ali izgleda da Vam stvarno danas nešto nije dan.

@salacue
Moji na selu i njihove komšije gledaju preko antene, uzimali mts iptv i to loše radilo pa vratili, ubeđujem oca da uzme msat u box3, ali njemu dosta i ovi antenski da dobije svoju dnevnu dozu AV :rolleyes:
 
Ja imam antenski stub od 42 metara visine i gledam celu srbiju na anteni, čak i užičke televizije, Novi pazar, vojvođanske i iz susednih država. Imam dovučenu optiku i imam pristojan internet, napominjem, sve što ide preko neta je u redu samo preko antene loše. Kablovsku ovde nemam.
 
prvi utisci o C825..... stvarno, ali stvarno crna je CRNA. Bas sam se zagledao u titlove, zatim u neke tekstove, beli font na crnoj podlozi..... bez onog bloominga... stvarno izuzetno. Video sam licno i LGC1.... ja ne vidim razliku crno-crno. Mislim da je na ovom polju TCL sa ovim mini led TV odradio pravi posao. Videcemo kasnije ostale utiske....
 
prvi utisci o C825..... stvarno, ali stvarno crna je CRNA. Bas sam se zagledao u titlove, zatim u neke tekstove, beli font na crnoj podlozi..... bez onog bloominga... stvarno izuzetno. Video sam licno i LGC1.... ja ne vidim razliku crno-crno. Mislim da je na ovom polju TCL sa ovim mini led TV odradio pravi posao. Videcemo kasnije ostale utiske....
VA панел. Чисто сумњам да би тако било да је IPS.
 
За заобићи, 2019. годиште, непозната платформа...
 
U dilemi sam oko kupovine novog Tv 50 ili 55 inca.Postoji dilema izmedju Hisense novijih modela i od skoro TCL 55C725.Belosvetski forumi i testovi se uglavno slazu da je dobra kupovina u skoro svim segmentima.Medjutim,svi se slazu da je najveca mana ugao gledanja.Navode da cak pod kojim uglom gledanja opada kvalitet boja itd.Zamolio bih vlasnike TV da iznesu svoje iskustvo.
 
'Ajd i ja da se pohvalim :)
Zahvaljujući vama ovde na temi, poručio sam TCL 55C715 iako ga uživo nisam nikada video.
Našao sam jedan jedini neotpakovan primerak u Tehnomaniji u Novom Sadu, platio u radnji u Nišu i čekam da stigne, verovatno četvrtak ili petak.
Već imam dva televizora sa VA panelima, jedan je Samsung 55 i panelom od 120 Hz koji ima vrhunsku sliku i koji prefektno radi skaliranje naših kablovskih kanala. Drugi je Hisense 50U7B koji je sad dat klincima i služi za kablovsku televiziju, Youtube i Xbox Series S. Slika mu je takođe fenomenalna za ovo za šta se koristi. Crna je crna, jedino se kontrast i boje menjaju sa nekim baš većim uglom, dok kod Samsunga nema tog problema, kao da je IPS :)
Ovo sam pisao, čisto iz razloga što jedva čekam da mi stigne TCL da napravim poređenje.
Za TCL 55C715 sam se odlučio iz razloga što će se TV koristiti u spavaćoj sobi, uglavnom u mraku i morao je biti VA panel jer onu crno-sivu boju kod IPS ne mogu da podnesem. Bitan faktor je bio i korišćenje EON aplikacije za koju su svi rekli da odlično funkcioniše.
Gledao sam one najjeftije Samsunge ali su po testovima baš loše ocenjeni a i Samsung ima samo 2 godine garancije.
U izbor su još bili i Hisense 55U7QF, Xiaomi 55 P1 (55 verzija ima VA panel) i TCL 55C725.
Od Xiaomija sam odustao najviše zbog garancije od samo 2 godine, a od Hisense zbog Vidaa-e i što bih verovatno odmah morao da kupim i firestick ili Mi stick jer bih hteo da probam gledanje serija i filmova preko Stremio-a ili Kodi-ja. A vidim da i kod njega ljudi imaju problema sa Eon aplikacijom.
Od TCL 55C725 sam odustao zbog cene (ipak je TV uziman sa spavaću sobu i nisam hteo da plaćam više nego što moram) koja je po meni nerealno visoka (80.000 - 95.000, mada vidim da danas ima u nekoj radnji za oko 76.500 din) a i zbog problema sa EON aplikacijom koje je više korisnika ovde na temi baš prijavilo. Koliko sam razumeo, EON je neupotrebljiv.
Nego, da se vratim na 55C715.
Bila je sad neka vidend akcija u Tehnomaniji i cena je bila oko 68.800 din ali nije bilo moguće online poručivanje jer su verovatno sve bili izloženi primerci po radnjama. Zvao sam Call Center i rekli su mi da u jednoj radnji u Novom Sadu ima jedan nov i neotpakovan ali da je moguće samo lično preuzimanje ili da odem lično u neku njihovu prodavnicu u Nišu i vidim sa prodavcem da li može i hoće da organizuje trebovanje televizora iz Novog Sada za Niš.
Pozvao sam jednog rođaka koji radi u City Expressu a znam da oni rade dostavu za Tehnomaniju, da li zna nekog u Tehnomaniji, izložio mu situaciju i poslao link od televizora. Za 5 minuta mi je stigao predračun na 63.990 i potvrda da je TV neotapkovan. Otišao sam do te prodavnice u Nišu, platio TV, dobio fakturu i fiskalni račun i sad čekam uređaj. :)
Juče sam pročitao celu temu od 1. strane pa ako sam lepo razumeo, kad mi stigne TV trebam da uradim sledeće:
Prvo ću proveriti iz servisnog menija da li je TV radio (za svaki slučaj iako su mi potvrdili da je neotpakovan),
Zatim flešujem najnoviji firmware (V660 sa Androidom 9). Samo ne znam da li da uradim OTA ili preko IMG fajla. Koliko sam razumeo OTA je sigurniji način i ne radi brisanje svega, mada meni to nije bitno jer neću instalirati ništa pre toga a preko IMG se briše sve jer radi kompletan wipe.
Na kraju, uraditi Debloat po uputstvu kolege Stock-a i podesiti sliku po onom uputstvu sa HD televizije ali uz male prepravke jer je ta kalibracija rađena kad je bila neka stara i loša verzija firmware-a.
 
Da, to je to...
Imaš v660 softver koji je android 9, a imaš i v677 koji je android 11.
Po pisanju ljudi android 11 radi ok...

Slobodno OTA, a ne bi škodilo da odradiš nakon toga i factory reset :)
 
@Branko Petrovic
Svaki televizor sa VA panelom ima taj problem. Nista vise nije izrazen kod TCL-a nego kod Hisense-a.
Ja sam se i pored toga odlucio za VA panel jer ne moze da se meri sto se tice kontrasta sa IPS-om. A televizor gledam vecinom pravo.
Nas ima malo vise u dnevnoj sobi.Okupimo se oko sporta i onda nastaje ono neugodno gurkanje oko najbolje pozicije.Stari LG IPS odradio je svoje i bio je konforan sa svih strana.Sada je VA itekako bolji oko centra ali malo levo-desno mene nervira.C725 ima 93% DCI pa valjda ce malo da se zakamuflira nestanak boja sa strane.
 
prvi utisci o C825..... stvarno, ali stvarno crna je CRNA. Bas sam se zagledao u titlove, zatim u neke tekstove, beli font na crnoj podlozi..... bez onog bloominga... stvarno izuzetno. Video sam licno i LGC1.... ja ne vidim razliku crno-crno. Mislim da je na ovom polju TCL sa ovim mini led TV odradio pravi posao. Videcemo kasnije ostale utiske....
Kakvi su uglovi gledanja? Hvala
 
@Branko Petrovic
Svaki televizor sa VA panelom ima taj problem. Nista vise nije izrazen kod TCL-a nego kod Hisense-a.
Ja sam se i pored toga odlucio za VA panel jer ne moze da se meri sto se tice kontrasta sa IPS-om. A televizor gledam vecinom pravo.
... samo sa VA panelom. Stvarno, pa pod raznim uglovima gledam tv, a da ni ne primetis razliku. Ali zato kontrast kod VA je fantastican.
BTW... neverovatno da za nedelju dana skoci cena 65C825 za celih 30k????
 
^ tacno tako. Evo samo da se nadovezem na moj prethodni post. Ja gledam otprilike centralno tv a moja zena iz ugla od 160 stepeni i ne vidi neki problem sa slikom. Probao sam i ja da gledam odatle i stvarno ne vidim da nesto posebno opada kvalitet. Da, ispranije su malo boje. Pre bih mozda rekao da iz tih ekstremnih uglova slika mi deluje otprilike kao na nekom jeftinijem IPS-u.
 
Poslednja izmena:
Našao sam jedan jedini neotpakovan primerak u Tehnomaniji u Novom Sadu
Ja sam isto pokusao pre par dana, isto C715 doduse 50" model i nisam uspeo, jedino su bili dostupni izlozeni modeli sve ostalo bilo nazalost rasprodato, pa sam se na kraju odlucio da narucim neki samsung slicne cene. E sad ja ga porucih u subotu da bih juce video da ga vise nema na stanju, s obzirom da kuriri ne rade za praznike tv mi stize najverovatnije u cetvrtak. Zvao sam prodavnicu da proverim dal je to neotpakovan primerak ili je bio izlozen, rece mi prodavac da je u momentu porucivanja bilo 2 na stanju. Kako mogu to da proverim da li je tv radio ili sam dobio nov primerak? Jer stvarno ne zelim da kupujem nesto po punoj ceni kao novo a tv radio fazon par meseci
 
@Branko Petrovic
Iskreno ja sam bas zadovoljan slikom sa kablovske a i sa EON-a. Pogotovu sa najnovijim update-ima. Ni u startu slika nije bila losa. Naravno vidi se razlika izmedju HD i obicnih kanala. Najlosija slika mi je bila na Pink paketu tipa Comedy, Action itd… ali oni stvarno tu pustaju katastrofalan signal, ne znam ni dal je 576i. Bilo je ok ali sad sa ovim novim update-ima mislim da su jos popravili procesiranje i upscale nizih rezolucija bas. Poredio sam sa bratovim Samsungom koji je po mnogima najbolje radi upscale losijih rezolucija i ja ne vidim razliku. Pogotovu sto ovaj ipak ima qled i boje su mi lepse nego kod njega. Sto se tice iole normalnijeg signala, slika je super.
 
Hvala Marko na odgovoru.Sve vise naginjem prema Tcl 55C725.Danas sam gledao izlozeni tv i bas mi je zapao za oko.Inace moj mob.tel. je TCL10L pa valjda i zbog toga.
Što se tiče kvačliteta slike i uglova gledanja, to je sve odlično. Baš skroz pod oštrim uglom boje deluju malo isprano, ali to je baš skroz sa strane kad se gleda. Eon aplikacija hoće da zeza, da zakoči. Nadogradio sam softver na zadnju raspoloživu verziju, i isto se dešavalo. Skoro je izašla nova verzija aplikacije, i malo je bolja situacija, ali se ponekad dešava da zagalavi i dalje. Pretpostavljam da je optimizacija u pitanju, i da će se rešiti sa nekom novijom vetzijom.
 
Nazad
Vrh Dno