Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Код мене је био исти проблем (писао сам о томе) док ми нису заменили рутер. Проблем је био од почетка, а њихов корисник сам можда 3-4 месеца тек. Онај први рутер је био излупан сав, и изударан. Сад је да куцнем у дрво и ок
Ma kod mene nece ni da dodju, preporucuje mi da kupim neki ruter za 1500-2000 din kao modem je takav i nema bolji strasno. na Speedtest pre pisalo Supernova sad mts /Telekom mts
 
Damas bili jer sam se zalio na interaktivni tv, popularni Move uredjaj... Stvarno je interaktivan, ali za korisnika... Mora svaki dan da ga resetujes fizicki, nekad i na reboot preko daljinca, mora kad zakoci slika da pritisnes pauza, pa nastavjs na play, pa kad se pojavi timeout, par pritisaka na refresh tj back dugme i proradi, na vracanju unazad kad god secne pojavi se playback bar dole, pa ga uklonis a moze isam za 10ak sec...

I sta su konstatovali? Signal do J, sve super, odradio mu reset baja i ponovno podesavanje i pretragu od nule, ali posteno mi kaze da ce opet zezati i da moram dobiti novi sl put... Inace kaze da ne bi smeo zabada vise od mozda jedared u mesec dana, ali ne moze mi da odmah nov, mora se ispostuke procedura... I kaze vidimo se uskoro na zameni...
 
U redu za MOVE a šta kaže za modem?
Ne znam šta me više zajeb*** od ta dva kineza. Na kraju sam konačno razvukao UTP sa kraja na kraj stana i povezao MOVE kablom na modem. I gle čuda, sra*a nisu nestala, samo se prepolovila u najboljem slučaju. 3 dana radilo besprekorno a onda mi izbaci "Molimo proverite internet konekciju". Ajde na Wi-Fi što hoće ali na kabl?! Na kraju je moralo raskačiti sve kablove i reset oba uređaja, nije htelo drugčije da proradi. Isto mi secka i izbacuje tu "Connection Timeout" poruku, doduše manje ali opet previše često.
Da sam ćelav do sad bih dobio kosu od muke.
 
Већ неких 10 так дана пише мтс уместо супернова. Исти ми к… само да раде добро и да нам дају добре акције :)
 
Zar je bitno šta piše. supernova, mts ili škljmtrđžfkmwq....koga briga....
 
Postoji li mogućnost da se na TC7210 dodeljuju fiksne IP adrese uređajima (vežu za MAC adresu)? Ili pošto mi treba za PC da prosto sam ukucam ručno IP adresu van DHCP opsega?
 
Jedna te ista firma, ne znam cemu cudjenje i prica o tome...
 
Da li znate gde na NBG može da se kupi High-pass filter?
 
Ja sam video samo neke oglase na kupujem-prodajem gde prodaju te filtere. Možda da obiđeš prodavnice opreme za video nadzor.
 
To bi bilo nagradno pitanje, nevezano za ovu temu već opšte prirode i u nešto širem obliku, tipa: "Ima li igde u najvećem gradu i prestonici Srbije da se kupi egzotičnija oprema za kablovsku/satelitsku TV, npr. aktivni razdelnici, odcepnici, atenuatori, filteri...?" Svuda standardna oprema - kablovi, pasivni razdelnici, konektori, adapteri i sl.
Imaju ovi veliki igrači što dobavljaju opremu za firme i naše provajdere ali posluju samo na veliko, ne daju običnim smrtnicima.
Ako KP oglasi ne dolaze u obzir, najlakše je okrenuti broj provajdera i opisati problem koji postoji. Neka dođu, uvere se na licu mesta i stave odgovarajući filter.
Već sam pisao ranije. Kladionice, pekare, kafići i sl. na svakom koraku... Ima u Nišu, Nišlijama za utehu. Da sam odvažniji da uložim novac u radnju takvog profila i obogatim se...
 
Pa oni bi i trebalo da stave taj filter, meni su stavili kad sam prijavio smetnje na tv signalu dok sam na netu.
 
Jedna te ista firma, ne znam cemu cudjenje i prica o tome...
Ne čudi se čovek već samo kaže .
Iskreno govoreći njih pre oko godinu dana kada sam pitao da li su oni MTS Telekoma Srbije a .d odgovor Doboj : " Ne ,mi smo Supernova " .Tako da čovek ništa pogrešio nije što je krajnje opravdano i javno to postavio na forumu .
 
Postoji li mogućnost da se na TC7210 dodeljuju fiksne IP adrese uređajima (vežu za MAC adresu)? Ili pošto mi treba za PC da prosto sam ukucam ručno IP adresu van DHCP opsega?
Neće to moći. To su njima lokalne adrese, i u tom range-u možeš da pogodiš nečiju adresu. Ako otkucaš neku iz drugog range-a nećeš imati pristup mreži uopšte. Takođe sam primetio da bridge mode ne može jer samo njihov ruter može da dobije adresu od DHCP servera...
Zato i moraš da platiš statičku adresu...
 
Pa u taj TV Partizan bar nije bačeno para kao što jeste za Zvezda TV, a oba kanala su nebitna. A zašto i TV Partizan nije "powered by Telekom" - to je tema za neke drugi forum.
 
Poslednja izmena:
Nisam pametan šta da radim... Ugovor sa Exe Net-om (sadašnja Supernova ili mts) mi ističe septembra. Imam paket Smart Duo 3 po kom mi je ugovorena brzina neta 120/80 a od pre nekoliko meseci je povećana na 250/120 ne znam na koju foru i zašto. Nikada nisam imao problema ni sa netom ni sa televizijom, optika im je extra!
E sad, za obnovu ugovora ostavio bih samo optički net jer imam i SBB van mreže a TV Arene sport bih nadomestio preko m3u listi.
Videću da se pogađam sa njima za dobar a povoljni internet.
 
Nisam pametan šta da radim... Ugovor sa Exe Net-om (sadašnja Supernova ili mts) mi ističe septembra. Imam paket Smart Duo 3 po kom mi je ugovorena brzina neta 120/80 a od pre nekoliko meseci je povećana na 250/120 ne znam na koju foru i zašto. Nikada nisam imao problema ni sa netom ni sa televizijom, optika im je extra!
E sad, za obnovu ugovora ostavio bih samo optički net jer imam i SBB van mreže a TV Arene sport bih nadomestio preko m3u listi.
Videću da se pogađam sa njima za dobar a povoljni internet.
E sad mnogo pitaš ,možeš da pređeš na Super Exe sve 4 ( dok paketa još ima ) ,SBB van mreže sigurno koristiš ne kao provajdera SBB već aplikaciju SBB -a tako da to ti je gratis...
Prevedeno sa jedne strane plaćam sa druge imaš nešto gratis i plus garant bi dobio za novi aneks neki popust barem ( 50 % za jedan mesec ) ,tako da to je to
 
Ne pitam mnogo nego trazim savet pametnih ljudi, valjda ih ima.
Ne treba mi paket SVE 4 jer mi je fixni telefon totalna glupost pored neogranicene mobilne telefonije (min+sms+net) koju imam extra povoljno.
SBB van mreze plaćam 1.999 mesecno Premium paket na EON boxu zato i hocu da ostavim samo dobar opticki internet od Exe Net-a.
 
Ne pitam mnogo nego trazim savet pametnih ljudi, valjda ih ima.
Ne treba mi paket SVE 4 jer mi je fixni telefon totalna glupost pored neogranicene mobilne telefonije (min+sms+net) koju imam extra povoljno.
SBB van mreze plaćam 1.999 mesecno Premium paket na EON boxu zato i hocu da ostavim samo dobar opticki internet od Exe Net

Ne pitam mnogo nego trazim savet pametnih ljudi, valjda ih ima.
Ne treba mi paket SVE 4 jer mi je fixni telefon totalna glupost pored neogranicene mobilne telefonije (min+sms+net) koju imam extra povoljno.
SBB van mreze plaćam 1.999 mesecno Premium paket na EON boxu zato i hocu da ostavim samo dobar opticki internet od Exe Net-a.
Upravu ste ( što bi rekao poznati Nikola Pašić ),ma da ranije bez fiksnevtel.linije nije moglo aplicirati ni za posao ni za kredit a sad je najbitniji konto u banci a čovek može živeti i na drvetu !
Što se tiče Eon box Premium apsolutno ste dobro izabrali i max jeftino ste prošli
 
Svako vreme nosi svoje breme pa tako i fiksna telefonija u danasnje vreme nekom je potrebna a nekom apsolutno ne.

Sto se tice SBB Premium paketa, imao sam Full pa sam ih pitao koju povoljnost nude da predjem na Premium i ponudili su mi 10 meseci da mi ostane stara cena Full paketa sto mi je bilo prihvatljivo jer mi uskoro istice ugovor sa Supernovom i planiram da ostavim samo internet a gledam SBB i m3u i mac liste na TiViMate Premium plejeru najvise zbog Arena sport kanala.
Mislim da mi je to najbolja opcija?
 
Svako vreme nosi svoje breme pa tako i fiksna telefonija u danasnje vreme nekom je potrebna a nekom apsolutno ne.

Sto se tice SBB Premium paketa, imao sam Full pa sam ih pitao koju povoljnost nude da predjem na Premium i ponudili su mi 10 meseci da mi ostane stara cena Full paketa sto mi je bilo prihvatljivo jer mi uskoro istice ugovor sa Supernovom i planiram da ostavim samo internet a gledam SBB i m3u i mac liste na TiViMate Premium plejeru najvise zbog Arena sport kanala.
Mislim da mi je to najbolja opcija?
Realno jeste ma da kad sve imate to nije loše imati i IPTV ima aplikacija sa po 10000 kanala puno sporta ,filmova ...a mogu da rade nesmetano na Eon boxu ,veruj te mi
Svako vreme nosi svoje breme pa tako i fiksna telefonija u danasnje vreme nekom je potrebna a nekom apsolutno ne.

Sto se tice SBB Premium paketa, imao sam Full pa sam ih pitao koju povoljnost nude da predjem na Premium i ponudili su mi 10 meseci da mi ostane stara cena Full paketa sto mi je bilo prihvatljivo jer mi uskoro istice ugovor sa Supernovom i planiram da ostavim samo internet a gledam SBB i m3u i mac liste na TiViMate Premium plejeru najvise zbog Arena sport kanala.
Mislim da mi je to najbolja opcija?
Ja sam fon kod Supernove zadržao jer ima besplatnih minuta čak i za MTS mrežu a nekad je fon na punjaču li šta već lakše je naravno imati veće mogućnosti za svu telekomunikaciju ,ali većini to nije isplativo i tu je kraj priče.
 
Poslednja izmena:
Hvala, znam kako rade IPTV liste i na EON boxu i na ostalim uredjajima, gledam ih godinama 🙂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno