Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja tebe potpuno i apsolutno razumem, ali zamisli sad situaciju ti hoćeš kanal koji se zove Sky Sports, ja hoću kanal koji se zove Sky Sports F1, Pera hoće BBC Sports, prvo: ekonomski bi bilo neisplativo (licenca na određen broj pretplatnika), drugo: bilo bi previše zauzetih frekvencija (pa bi onda to uticalo da se umesto 350 mbita pušta 50 mbita) itd itd.

Malo je nerealno očekivati da programska šema obuhvati baš sve kanale (po određenim korisničkim potrebama).

Programska šema i jeste osmišljena da pokrije osnovnu ponudu i deo paid ponude koji drugi (ili taj prvi) nema/ima.
Hvala na odgovoru .Ali ako si pažljivo pročitao ono što sam napisao ja sam rekao da to što neko hoće i želi više da to košta i treba ga posebno naplatiti . Treba puno podeliti kanale kroz pakete te onaj koji želi osnovni neka ima npr.200 kanala ,srednji paket 250,malo skuplji paket oko 350 kanala i najskuplji ... duplo više ono što vredi treba i naplatiti !
Prevedeno ,kada se hoće, sve se može a naravno i sve ima svoju cenu ! Možda su moja očekivanja velika ,ali ne može mi niko reći da je sada bolje nego li kod EXE-neta e davno beše to ...
Boljeg provajdera na Jugu nismo imali niti ćemo imati . Žao mi je samo što Telekom Srbije se barem malo ne potrudi da se približi korisnicima već (na neki svoji način) pravi "zid " i sve finkcioniše putem nekog pisanija ,email-a ili sl. 21 vek nam je doneo eru modernih telekomunikacionih sredstava ali i nepisanu obavezu da provajder bude bliži korisniku .
 
Ako s
Malopre me probudila zena, nudi nesto, navodno za dz pobodom 25. rodjendana. Valjda tv ili sta vec. Nisam imao snage da slusam. Jel sam propustio nesto?
Ako si korisnik samo jedne usluge,dobijas drugu za dz tj po ceni joju sad placas. Ako koristis samo net dobijas brzi net i sve kanale ukljucujuci hbo i hbo max. Naravno pravi se nov ugovor na dve godine
 
Hvala na odgovoru .Ali ako si pažljivo pročitao ono što sam napisao ja sam rekao da to što neko hoće i želi više da to košta i treba ga posebno naplatiti . Treba puno podeliti kanale kroz pakete te onaj koji želi osnovni neka ima npr.200 kanala ,srednji paket 250,malo skuplji paket oko 350 kanala i najskuplji ... duplo više ono što vredi treba i naplatiti !
Prevedeno ,kada se hoće, sve se može a naravno i sve ima svoju cenu ! Možda su moja očekivanja velika ,ali ne može mi niko reći da je sada bolje nego li kod EXE-neta e davno beše to ...
Boljeg provajdera na Jugu nismo imali niti ćemo imati . Žao mi je samo što Telekom Srbije se barem malo ne potrudi da se približi korisnicima već (na neki svoji način) pravi "zid " i sve finkcioniše putem nekog pisanija ,email-a ili sl. 21 vek nam je doneo eru modernih telekomunikacionih sredstava ali i nepisanu obavezu da provajder bude bliži korisniku .

Srki018, pročitao sam i evo dajem još dopunski odgovor na sve to:


Postoje 2 osnovna i 3 dodatna paketa (e sad da li je potrebno "cepkati" još, možda jeste možda nije). I sa ovom logikom njihovih paketa postoji barem 5 kombinacija koje se mogu napraviti.

Ja bih najviše voleo da postoji varijanta da imaš nacionalne (obavezne kanale) i par dodatnih koji meni trebaju pa to ne postoji kao kombinacija (možda bih na nacionalne koji bi recimo bili obavezni dodao samo Arenu 1 - recimo - pa to ne postoji kao opcija ima i razloga zašto ne postoji).

Ne sporim da je EXE net bio korektan po tom pitanju, i mi Beograđani smo nekada poželeli njegove usluge super brzog optičkog interneta (nažalost EXE nije imao priliku da se bori dalje od Paraćina / Niša jer je i tad bilo kako je bilo).

Telekom Srbije je mnogostruko veći te samim tim taj vid približavanja korisniku je umnogome teži (ne smatram da nije ostvariv ali pitanje je kako bi sve to funkcionisalo).

I da ne misliš da ih branim, ne naprotiv, ljut sam zbog nekih odluka na isti ali to je moj lični stav kao korisnika usluga TS-a :)
 
Jel zna neko gde mogu naci Supernovinog agenta za Nis?
 
Jel zna neko gde mogu naci Supernovinog agenta za Nis?
Ima puno reklamnih flajera sa brojem telefona ako se ne snađete pokušaću da Vam nađem agenta prodaje ali znajte da oni nemaju ovlašćenja "kao ranijih godina "da daju neke posebne uslove ,prevedeno možda Vam dodele jedan mesec za 50 % niže cene od Vašeg paketa ako ste postojeći korisnik ili nešto više ako tek želite ugovor sa njima !
Moj ljudski savet je da pozovete njihov Call -centar i tražite odeljenje prodaje da bi im dali Vašu lokaciju da pogledaju da li ima uslova za uvođenje inst.i naravno koja bi cena paketa bila za Vas .
Broj Call -centrar je 0800/311-312
 
  • Like
Reagovanja: a24
Na buvljaku, tezga prvi red levo od ulaza, high pass filter 105A.
Nisam bio neko vreme tamo ali prvi red levo su uglavnom elektro materijali tipa kablovi, produžni, prekidači, utičnice, sijalice...
Čini mi se da je u prvom redu desno od ulaska na glavni ulaz nekih 10-ak metara dalje tezga sa opremom za CA/SAT TV.
Planiram sutra da se odvučem tamo pa ću proveriti svakako.

Malopre me probudila zena, nudi nesto, navodno za dz pobodom 25. rodjendana. Valjda tv ili sta vec. Nisam imao snage da slusam. Jel sam propustio nesto?
Blago tebi... Gde ja sebi da nađem takvu ženu?:unsure:
 
@srki018 i @Dapix kako god obojica ste u pravi.
moje mišljenje je da supernova ima odličnu ponudu tv kanala svih žanrova-oblasti i da bukvalno ima za svakog po nešto čak i previše
ja stvarno ne znam koji to "exluzivni-brendirani kanali"(osim cinestar premiere) fale da se trpaju do brojke 1000
p.s. znam da nekome fale kanali UG (nemoguća misija), ali to je sada druga priča
 
Poslednja izmena:
Zaista, Supernovina ponuda tv kanala je takva da se ne može naći nijedna primedba.
Sa SK na Arenu je skoro sve prešlo.
Na Novoj S i N1 nema šta da se pogleda.

I ovaj Move uređaj što sam dobio radi extra.
 
Zaista, Supernovina ponuda tv kanala je takva da se ne može naći nijedna primedba.
Sa SK na Arenu je skoro sve prešlo.
Na Novoj S i N1 nema šta da se pogleda.

I ovaj Move uređaj što sam dobio radi extra.
Ne da je dobra nego SUPER samo što će kanal po kanal da gase da se nebi osetilo a dodavati sigurno neće .
Mnogi kada su pričali mislio sam da preteruju ali naš Niški Exe net i njihovu podršku pravićemo od blata tj.barem ja .
Ali šta je tu je " rodilo se valja ga ljuljati "!
 
Meni ti problemi sa više stotina dostupnih kanala pri brzinama koje počinju od 100Mbps nikada neće biti jasno.
Niko nikog ne tera da ima 99999Gbps i milion TV kanala za 20-30€... Koji će vam moj sve to?
Uzmi 10€ nižu tarifu, a za razliku kupi IPTV željenu listu i u čemu je problem !?!
 
Meni ti problemi sa više stotina dostupnih kanala pri brzinama koje počinju od 100Mbps nikada neće biti jasno.
Niko nikog ne tera da ima 99999Gbps i milion TV kanala za 20-30€... Koji će vam moj sve to?
Uzmi 10€ nižu tarifu, a za razliku kupi IPTV željenu listu i u čemu je problem !?!
Da ali na IPTV ti imaš kanale po kategorijama plus nema daljinac sa kojim bi prebacivao sa kanala na kanal ...
Prevedeno ,ako gledaš sportski neku tekmu da izađeš iz sportski kanali pa onda u neku od kategorija šta već želiš da pratiš ,što kod obične kablovske nije slučaj tu je mnogo lakše ali zato imaš oko 200 kanala na SBB i oko 360 na ex Exe Net ili ti Supernova sa najavom onda će se pojedini kanali gasiti ( ni manje ni više )..
 
@srki018 ti kanali koji se uklanjaju iz ponude u 99% slučajeva se uklanjaju zato što se gase i prestaju da rade-da postoje i zbog toga nisu krivi operateri što se više ne emituju.
mali broj kanala skoro zanemarljiv broj kanala je izbačeno iz ponude iz nekih drugih razloga (slaba gledanost, novac, politika)
kao što sam rekao mi smo korisnici supernove i imamo savim dovoljan broj kanala (za svkoga po nešto) i ne treba nam ništa više....i zašto namećete i poredite IPTV sa kablovskom TV kad su to dve totalno različite platforme
ko voli IPTV neka gleda 1000000000 kanala ako upšte ima vremena da gleda sve te kanale.
za IPTV vam treba brz i stabilan internet a većina nas ovde na forumu svih operatera kukamo da nam je loš internet (nebitno koji operater)
ne bih dalje da ulazim sa tobom u diskusiju vezano za tv kanale-supernova-IPTV jer vidim da na svaki i skoro svačiji post imaš milion replika, odgovora, zamerki....

@zmanic potpuno si u pravu........
 
Poslednja izmena:
Da ali na IPTV ti imaš kanale po kategorijama plus nema daljinac sa kojim bi prebacivao sa kanala na kanal ...
Prevedeno ,ako gledaš sportski neku tekmu da izađeš iz sportski kanali pa onda u neku od kategorija šta već želiš da pratiš ,što kod obične kablovske nije slučaj tu je mnogo lakše ali zato imaš oko 200 kanala na SBB i oko 360 na ex Exe Net ili ti Supernova sa najavom onda će se pojedini kanali gasiti ( ni manje ni više )..

Како мислиш нема даљинац? Како мислиш мораш да изађеш из категорије? Све зависи коју апп користиш..
 
Ma totalno nepoznavanje stvarnih stvari.
1. Daljinac danas na androidu ili PC Winu moze da se odradi na najmanje 5 dobrih nacina.
2. Pravljenje 'svoje omiljene' liste, Recent Liste i slicno .... me je malo sramota da objasnjavam na Ovom Forumu, drugde bih i pokusao, ali ovdasnji korisnici znaju da pronadju help sistem.
 
Pojedinci ovde previse brane supernovu. Ako se izrazi drugacije misljenje krene odmah ubedjivanje kako svi bolje znaju od nekog sta mu treba, sta neko treba da voli, sta treba da zeli itd...

Prosto, sn je krs KDS i to je jedina istina, a vecina ljudi u Srbiji je nazalost osudjena na istu. Ne kazem da su drugi mnogo bolji, svako ima mane, ali sn tu ubedljivo prednjaci. Ceo sistem im je baziran na propali kopernikus, u 21 veku se gura i dalje koksijalac i naravno da nema mesta za vise kanala, bolje brzine... Exe net (koji je nazalost njihov) je bre za njih svemirski brod, 2 svetlosne godne ispred njih i umesto da su usvojili njihov sistem i da celoj Srbiji ponude bolje, oni su sve unistili.

Za razvoj interneta (brzina, kvalitet itd), krs kanale itd, direktno je kriva sn odnosno telekom (a i naravno drzava). Ponavaljmo 100 puta istu pricu, ucenjivanje provajdera (a onda zahvaljujuci ucenjivanju kupovina pojedinih provajdera), gusenje slobode, namerno podizanje cene zakupa bandera, u pojedinim gradovima provajderima se branilo da pokriju odredjeni deo teritorija i jos mnogo mnogo toga.

Jednstavno izbor kanala je los, gura se 100 pink kanala sa praistorijskim filmovima i 100000 kanala na kojima se gleda zadruga i ostalo smece, trilion arene koje u 99 posto vremena vrte jedno te isto, a osim toga ne gledaju svi sport, zilion lokalnih kanala koji nikog ne zanimaju, ni jedan nacionalni/regionalni kanal koji nije stranacki, muzicki kanli i to manje vise moze mnogo bolje, na EXE je imalo dobrih muzickih u HD, ali naravno sn je sve ukinula i unistila, e jedino dokumentarni tu je ok izbor. I dalje se guraju SD kanali a postoji HD verzija, a najgore je ubedjivanje radnika kako nam ne treba bolje od SD.... Umesto zilion debilnih arena bolje da je ostalo 5 arena i da su pokrenuli 5-7 svojih kvalitetnih filmskih i par serijskih kanala, prebacili SD kanale u HD (koji naravno se emituju) itd... A da ogranicavanje broja TV-a je posebna prica. Ogranicili na 3, pa od skoro spustili na 2, kako je krenulo bice 1, umesto bre da osnovni paket ide nekodirano, a za dodatne cam/stb, samim tim bre se stedi na kupovini i ulaganju u cam/stb uredjaje koje bre tereba da otplate... ali ne oni sve znaju...

Internet godinama nije dobio ozbiljno ubrzanje, a to debilno ogranicavanje uloada je... dok nisu otkupili provajdere konstatno se povecavalo sve, nije bilo cg-nata, odnos up/down je bio odlican, a onda je dosla sn... da spasi nas korisnike jer mi ne znamo sta nam treba.

Mozete da pricate sta hocete i branite koliko hocete, ali nazalost ovo je realnost, jedan neozbiljan amaterski kds, a siguran sam da ce biti samo gore i gore za korisnike.
 
Apsolutno si u pravu, kvar kod mene u mestu ne mogu da reše mesecima, jednostavno dođu zadrže se malo, popenju se ili ne na banderu i to je sve. Coax mreža praistorijska od lokalnog provajdera koga je kupio Kopernikus. O optici se i ne razmišlja.... Modem zaglupi nekoliko puta dnevno, ne samo kod mene nego kod mnogo ljudi u mestu, par nas prijavljuje kvar ostali besomučno pale i gase ruter. Tehničar mi je rekao da ne znaju u čemu je problem. Jednostavno znaju da nemamo drugi izbor i jednostavno se tako ponašaju. Supernova je dno dna.... Mada verovatno može i gore, videćemo....
 
Pojedini previše brane, pojedini previše napadaju. Supernova je meni maltene ista kao SBB (osnovni duo paketi), slične cene, SBB je skoro podigao brzninu neta, a i to je bilo isto. SN sa druge strane ima IPV6. Kanali slični, gomila i kod jednih i kod drugih, jedni imaju Arene, i neke lokalne kanale, drugi Sportklub, i svoj politički program za one koji vole. SBB ima dobro urađenu i preglednu korisničku stranicu. Inače sve radi ok i kod jednih i kod drugih.
 
Bio kod IKOM kablovskog sve radilo odlicno, bio prezadovoljan, a onda ih je kupio SBB. Pobegao glavom bez obzira, 3 meseca sam se nateazao sa njima da internet ne radi kako treba, da ruter/mreza pucaju pri downloadu i za 3 meseca nisu nista popravili. Bili nekoliko puta, verali se po banderama "usla voda u kutiju" ko da je to moj problem, razvlacili novi kabl direktno u moj stan, da bi na kraju jedan od radnika priznao da je veliko preopterecenje.

Pobegao kod SN, presao na optiku. E sad da ne ispadne da ih hvalim, kada RADI onda RADI kako treba! E ali zato kada ne radi covek mora da se naoruza debelim strpljenjem i da ih jase svaki dan po nekoliko poziva i mailova, dok to konacno ne dodje do nekog ko zna sta treba da uradi... Posao koji se zavrsava za nekoliko minuta moze da traje nekoliko nedelja! Odnos prema korisnicima kao da oni placaju korisnika, a ne korisnik njih i uslugu.

Podrska i kod SN a i kod SSB mi je bila uzasna, bila i ostala, ali se nekog izbora i nema osim ta dva provajdera... Meni nije bilo pitanje ko je bolji, za mene je bilo pitanje ko je manje los, a to je svakako bila SN
 
Bio kod IKOM kablovskog sve radilo odlicno, bio prezadovoljan, a onda ih je kupio SBB. Pobegao glavom bez obzira, 3 meseca sam se nateazao sa njima da internet ne radi kako treba, da ruter/mreza pucaju pri downloadu i za 3 meseca nisu nista popravili. Bili nekoliko puta, verali se po banderama "usla voda u kutiju" ko da je to moj problem, razvlacili novi kabl direktno u moj stan, da bi na kraju jedan od radnika priznao da je veliko preopterecenje.

Pobegao kod SN, presao na optiku. E sad da ne ispadne da ih hvalim, kada RADI onda RADI kako treba! E ali zato kada ne radi covek mora da se naoruza debelim strpljenjem i da ih jase svaki dan po nekoliko poziva i mailova, dok to konacno ne dodje do nekog ko zna sta treba da uradi... Posao koji se zavrsava za nekoliko minuta moze da traje nekoliko nedelja! Odnos prema korisnicima kao da oni placaju korisnika, a ne korisnik njih i uslugu.

Podrska i kod SN a i kod SSB mi je bila uzasna, bila i ostala, ali se nekog izbora i nema osim ta dva provajdera... Meni nije bilo pitanje ko je bolji, za mene je bilo pitanje ko je manje los, a to je svakako bila SN
Ili bolje reći ne zna se ko je gori. 😄
 
Ja recimo SBB ne koristim niti cu jer mi ni SBB ne odgovara iz vise razloga (za sada jos uvek hvala bogu imam stare cari Exe-Neta), ali da SBB ima bolji izbor kanala - ima, da imaju 2x bolju aplikaciju (za gledanje i vracanje) - imaju, brzine u odnosnu na sn su bolje, dok odnos up/down mi se ne svidja - isto sranje, cg-nat neko ima neko ne - kako se kome zalomi - ni to mi se ne svidja, odnos prema korisnicima nista bolji nego sn, pogotovu je los za obnove ugovora, itd da ne nabrajam i gusim nepotrebno temu.
Ali sa druge strane SBB nije drzavna firma i ne trosi nas porezki novac, SBB nije ucenjivala manje provajdere i uz pomoc drzave podizala cene zakupa interneta, bandera i nema "eksluzivu" ukopavanja kablova ispod zemelje (i zbog toga danas imamo ko sto je neko rekao na svakoj banderi gnezdo kablova), nije barnila provajderima da pokriju odredjene delove grada, a sama je pokrila celu teritoriju, nije otkupila televizije sa nacionalnim frekvencijama da bi na svim tim kanalima vrtela jedne te iste price i gusila medijsku slobodu itd. Da se razumemo ne branim SBB zabole me za njih, smatram i njih odgovornim jer su veliki i trebalo je da pozitivnije uticu na sve ostale bas iz tog razloga sto su veliki, ali oni nazalost nisu.
Dakle, kad pogledas realno, jasno je sta je zlo i zbog cega danas nema vise Exe Neta, zbog cega Net Net koji je bio ekvivalent Exe-Netu ne moze da napreduje vec stoji u mesto od kad je prodat Exe-Net, zbog cega ne mogu da se razviju ostali provajderi koji su u mnogim stvarima bolji od sn i od SBB-a i imaju mnogo bolja resenja i ideje (odnosno nema bolje konkurencije), zbog cega je izbor i kvalitet kanala, uzas, internet los, tehnicka sluzba nesposobna (nemaju dovoljno znanja) itd.
Kratko i jasno vidi se ko diktira sta se sme, brzine, kvalitet itd, a sve to ide na stetu nama - korisnicima.

Vec sam ranije rekao - reci cu opet, ljudi koji nemaju viziju, nemaju pojima o materiji i kako sve to treba da funkcionise (a pored toga politicki angazovani) su na celu i dikretno stete i korisnicima i ostalim provajderima, odnosno razvoju intreneta i medija u Srbiji. Tu smo gde smo i nazalost nas ne cekaju bolji dani sto se nekog napredka tice dokle god takve kompanije ne vode ljudi koji su nezavisni i koji su strucni.
 
Poslednja izmena:

@rameddenas Veliki pozdrav najpre . Ja koliko znam zato forum i služi da možemo menjati mišljenja ,stavove i utiske .Iskreno meni znači odgovor i mišljenje svakog jel kroz to donesem i ispravniju odluku.​

 
@srki018
pozdrav
ja nisam nigde spomenuo da ti ne komentarišeš i da ne pišeš šta hoćeš.
ti si mene pogrešno razumeo jer sam ja lepo napisao da ne želim dalje da ulazim u diskusiju sa tobom iz tog razloga što komentarišeš tj. odgovaraš na skoro svačiji post baš zbog toga da se ne bi ja i ti dalje nastavljali i diskutovali u nedogled zbog toga.
što se mene tiče sa ostalima diskutuj koliko hoćeš, ko ti brani
veliki pozdrav i svako dobro......🍺 🍻
 
Bio na buvljaku i kao što sam napisao već - desno od ulaza u prvom redu i nekih 10-ak metara dalje, mislim treća ili četvrta tezga u redu.
Nema neki prevelik izbor ali ima HP filter i to OVAKAV a cena je 250 dinara. Meni još važnije ima i atenuatore i to Teleste od 3dB i nekog kineza od 6dB po istim cenama.
Možda bude od koristi još nekom iz NBG-a, BG-a, Norveške...

Jednstavno izbor kanala je los, gura se 100 pink kanala sa praistorijskim filmovima
:( Nemoj tako. Pink Classic je jedino što gledam.

E ali zato kada ne radi covek mora da se naoruza debelim strpljenjem i da ih jase svaki dan po nekoliko poziva i mailova, dok to konacno ne dodje do nekog ko zna sta treba da uradi...
Menjam profesionalnog upravnika zgrade za profesionalnog majstora za kablovsku. Bitanga ionako ne služi ničemu, plaćamo ga ni za šta.
 
Jeste, čim sam stavio filter pre risivera prestalo je seckanje.
Ubiquiti je sredio Wifi, Techincolor osim toga radi ok.
Sve u svemu radi sad sve dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno