Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pojedine emisije, sa ova dva ugasena kanala, ce biti prebacene na druge kanale iz Discovery mreze.
 
Znači sad smo bez tri kanala praktički ostali. Zna li se da li će se ubaciti neka zamjena za ova tri kanala? Btw želim svima sretnu novu godinu, živi i zdravi mi bili. 😃
 
To ti je problem u podesavanjima boja za te malo starije Sony televizore. Nema veze sa rezolucijom i osvezavanjem, a ni sa HDMI kablom. To podesavanje se nalazi (u boxu):
podesavanje, pa podesavanje uredjaja, pa prikaz. Tu ides na rezoluciju ekrana i u taj meni kad udjes imas (kod mene je zadnje-dole i pise na engleskom) Color Space Settings. To mu dodje kao paleta boja i tu imas opcije YCbCr444, YCbCr442, YCbCe420 i RGB. Sada ne secam se koji bese za taj Sonijev model TV-a odgovara, ali kreni od jedne opcije pa idi redom i videces kod koje palete boja se taj problem sa bojama vise ne desava...e taj ostavi i problem resen.
A rezoluciju ostavi najjacu koju taj model televizora daje. Mislim da je 1080p-60hz
Pozdrav. Ja imam isti problem ali ne mo nikako da nadjem to podesavanje (color space settings). Ako moze neka fotka ili neko dodatno uputstvo. Hvala.
 

Prilozi

  • IMG_3620.jpeg
    IMG_3620.jpeg
    118.7 KB · Pregleda: 84
Tri kanala su izbačena,kanali Sky Music Enternaiment,Radio S TV i Vranjska+ su prebačeni na HD,kanal De Vinči Learning je vraćen na SD,na kanalima Koreni i DM SAT TV su se pokvarile slike,na nekim kanalima nema titlovi na srpski iako su uključeni... Malo pre sam uradio pretragu kanala. I dalje je sve isto. CI-modul. Ex Kopernikus-Svilajnac (selo Kušiljevo).
 
Kome li padaju te ideje na pamet da kanale koji bar nešto malo vrede prebace u SD, a ove što gleda 0,005% korisbika prebaci u HD.
Kakvi li su to samo stručnjaci.
 
Odgovor je prost. Za strane kanale SN mora da plati,a ovi domaci lokalni moraju da plate SN za reemitovanje.Nije ista cena za SD/HD kanale.
 
To što tebi ne treba ne znači da i drugima ne treba.Kada svi kanali budu kod svih operatera ravnopravno a cenom i kvalitetom usluge biramo kome ćemo dati svoje pare možemo reći da smo se malo unormalili kao društvo i država.Dotle rokaj Pink i Hepi i raspale kreature sa ibarske magistrale!
 
To što tebi ne treba ne znači da i drugima ne treba.Kada svi kanali budu kod svih operatera ravnopravno a cenom i kvalitetom usluge biramo kome ćemo dati svoje pare možemo reći da smo se malo unormalili kao društvo i država.Dotle rokaj Pink i Hepi i raspale kreature sa ibarske magistrale!
To što vama treba, ne znači da svima treba. Imate EON van mreže pa uživajte i rokaj raspali N1, Nova S
 
To što vama treba, ne znači da svima treba. Imate EON van mreže pa uživajte i rokaj raspali N1, Nova S
Zašto bi morao da imam dva kablovska provajdera da bi gledao sve?
Dva provajdera=dva boxa za gledanje, dve instalacije po kući... nepotrebno.
Zar nije bolje da kod svakog provajdera imaš kompletnu ponudu pa da dodatno kupiš ono što želiš da gledaš?
 
Zašto bi morao da imam dva kablovska provajdera da bi gledao sve?
Dva provajdera=dva boxa za gledanje, dve instalacije po kući... nepotrebno.
Zar nije bolje da kod svakog provajdera imaš kompletnu ponudu pa da dodatno kupiš ono što želiš da gledaš?
Od te priče nema ništa, to sam ja davno ovde pisao i dobio ovaj odgovor koji tebi šaljem. Tako i bi.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Od te priče nema ništa, to sam ja davno ovde pisao i dobio ovaj odgovor koji tebi šaljem. Tako i bi.
Poz!
Pre svega puno zdravlja u novoj godini vam želim.
E sad, ja sam od druga uzeo šifru za eon on ima sbb al samo video klub mogu da gledam, a to mi i treba.
E sad da uzmem od nekoga šifru ko ima eon van sbb pa bi i razmišljao o tome al nisam našao nikog ko ima eon van sbb-a da bi probao.
 
A šta da probaš?Da li radi?Ne veruješ nama na reč?
 
Zašto bi morao da imam dva kablovska provajdera da bi gledao sve?
Dva provajdera=dva boxa za gledanje, dve instalacije po kući... nepotrebno.
Zar nije bolje da kod svakog provajdera imaš kompletnu ponudu pa da dodatno kupiš ono što želiš da gledaš?
Zato što je United Media udarila u goč i pravila od sebe žrtvu kao meme pas plačko, dižući cenu licence za emitovanje u nebesa. Poslednji Mohikanac je Pošta net, koja je imala sve kanale, ali utapanjem u Supernovu, ta prava su poništena i UM je isforsirala svoju priču za EON van mreže transformišući prepaid opcije u Light, Full i Premium, a Telekom skoro svaki korak vešto prepisao, s razlikom što su se uvukli kod drugih provajdera (Beotel, Orion, A1, Hipernet, NetNet, ST Cable ex Sat trakt, Astra Telekom, itd).
 
Beotelnet i Orion jedino što imaju zajedničko jeste mts fiksna linija za korišćenje adsl-a, vdsl-a i iptv usluge. Svoju listu kanala imaju, i svoju infrastrukturu optike. A1 najjadniju listu kanala ima tako da se može otpisati u startu. A1 navodno radi na svojoj optici.
Najozbiljnija tri provajdera po usluzi vraćanja kanala unazad su SBB, SUPERNOVA I YETTEL
BeotelNet i Orion prevaranti kažu vraćanje unazad, a najgledaniji kanali to nemaju.
Što se tiče kod svih provajdera za video klub, laža za malu decu, sve stari filmovi koji su bili po 10000x na TV-u.
Po meni jedino ako reši da ubaci neke kanale još ima nadu YETTEL.
Pitao sam Orion kad nameravaju Discovery da ubace dobio odjebatitis sa robot odgovorom "pratite nas na društvenim mrežama"
Isto dobio i kod BeotelNeta, a pride takođe i ban na FB i INSTAGRAM.
Dok sam imao SBB van mreže, dobijao sam samo redovno povećanje cena, kao da im je usluga od zlata, prosto čovek ima osećaj da su žice od zlatnih niti. Kad sam otišao da raskinem ugovor ophođenje je bolje prema psu lutalici na ulici. Ali nije mi žao. Mene videti nikad neće. Za mts ne znam, nikad koristio nisam. Gledajući im cene nisu baš primamljivi.
Ostaje mi ove godine da otkačim Orion.
Yettel zadržavam, kao i BeotelNet jer da iskoristim fiksni zbog vdsl-a, i imaju CineStar kanale.
 
Zatrpavamo temu pričom od pre par godina, dok svi odgovori maše poentu i "navlače vodu na nečiju vodenicu".
U normalnim zemljama to se može rešiti za manje od 10 minuta bez obzira koliko neko traži za licencu za neki kanal.
Prosto koliko korisnika aktivira odredjeni paket toliko se plati po korisniku UnitedMediji, Telekomu... ali kod nas svi hoće " 'leba bez motike" pa bi da prodaju "djuture" i uzmu pare unapred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno