Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno ja lično retko vidim te prekide, ponekad ako gledam nešto preko interneta, ali zato moja žena dobija ospice dok radi u SAP-u, jer kad se desi prekid izbaci je sa sistema i onda mora sve ponovo. Naravno tu su i sinovi koji počinju da dobijaju nervni slom kad ih "proda" internet u igrici . Na klasičnom surfovanju teško da to može toliko da se primeti.
Juče sam baš imao problem i sa brzinom interneta, resetovao modem-ruter i posle je bilo neuporedivo bolje, čak brzina 117 od 120 mbps koliki je paket, a na wi-fi oko 85mbps. Možda je problem samo u tom njihovom ruteru, stvarno ne znam ni kako bih to ustanovio.
 
Realno ja lično retko vidim te prekide, ponekad ako gledam nešto preko interneta, ali zato moja žena dobija ospice dok radi u SAP-u, jer kad se desi prekid izbaci je sa sistema i onda mora sve ponovo. Naravno tu su i sinovi koji počinju da dobijaju nervni slom kad ih "proda" internet u igrici . Na klasičnom surfovanju teško da to može toliko da se primeti.
Juče sam baš imao problem i sa brzinom interneta, resetovao modem-ruter i posle je bilo neuporedivo bolje, čak brzina 117 od 120 mbps koliki je paket, a na wi-fi oko 85mbps. Možda je problem samo u tom njihovom ruteru, stvarno ne znam ni kako bih to ustanovio.
Džaba mi ovde to pišemo, mi koji radimo preko neta vidimo najviše problema. Pogotovo još i NAT. Pisao sam im prigovor na mejl ali se nešto ne cimaju. Dok sam na FB dobio odgovor zakupi statičku. Ja bih voleo da mi novac pada s neba pa da mogu šta hoću sebi da priuštim ali nažalost nije tako. SBB mi nudi prelazak i garant da mi adresa neće biti iza NAT-a ali me zeza ugovor što bi me penali uništili.
 
Jel neko uspeo da koristi vise od jednog fiksnog telefona na SN ? U toku je migracija mog fiksnog broja sa MTS-a na SN i to ce trajati odredjen period, i kad se to zavrsi roditeljima ce trebati fiksni telefoni u dve razlicite prostorije u prizemlju da su u funkciji (naravno, isti telefonski broj), pa me interesuje kad se okonca migracija, da li ce to biti izvodljivo ? Na MTS-u je to bez problema radilo. Na SN-u sam na optici (super sve plus move paket), ruter je ZTE F680, i na njemu postoje Phone1 i Phone2 portovi. Hoce li raditi dva telefonska uredjaja ako kabal iz njih zabodem u ta dva porta ili jos bolje, da li ce raditi ako iz jednog od ta dva porta spustim jedan kabal na razdelnik u prizemlju i od njih kablove do dva telefona ?
 
Zar ne bi trebalo da radi kad povežeš iz rutera/ONT-a kablom u bilo koju postojeću telefonsku utičnicu na svim ostalim utičnicama? :) Gde su naravno sve utičnice međusobno povezane...
 
...u bilo koju postojeću telefonsku utičnicu na svim ostalim utičnicama? :) Gde su naravno sve utičnice međusobno povezane...

Nije mi bas najjasniji ovaj deo :).
Meni je kod mtsa direktno sa telefonskog stuba na tavan isao kabal koji se zatim spliterom razdvajao na dva kabla (prvi za adsl i drugi za fiksni). Taj drugi kabal za fiksni je sa tavana spusten u prizemlje gde je razdelnikom podeljen na dva kabla i na svaki od njih je povezan po fiksni telefon.

Sada sam kod SN-a dobio ruter od kojeg treba kabal da sprovedem ka dva fiksna telefona. Stoga moje pitanje je da li je dovoljno jedan kabal vuci iz rutera i samo ga razdelnikom posle podeliti ka dva telefona ili moram dva kabla vuci iz rutera (obzirom da na ZTE F680 vidim i Phone1 i Phone 2 portove) kako bih kablove sproveo ka 2 telefona.
 
Ulogu signala koji dolazi sa telefonskog stuba sad ti igra ruter., ostalo je isto?? Dakle od rutera 1 kabl pa dalje račvaj.
 
Nema potrebe da bilo šta račvaš,koristi postojeću instalaciju u stanu ako je imaš i ako je povezana.Dovoljno je da telefonskim kablom iz rutera sa izlaza za telefon priključiš najbližu utičnicu a telefone povežeš prostorijama gde želiš da ih koristiš.Na tavanu otkači kabal prema Telekomu.
 
Hvala momci, tako sam i pretpostavio ali posto je migracija u toku i ne mogu trenutno da proverim, reko da pitam ovde sta mogu da ocekujem :)
 
Jel ima neko da je bivši AVCom,da je imao Cisco EPC3925 u bridge modu i da mu ta kombinacija više ne radi?Iz nekog razloga Cisco se resetovao na default podešavanja,bio isključen jedno tri sata iz struje,prebacim ga i sad u bridge ali moj ruter ne dobija adresu.Da nisu nešto menjali oko njihovih servera koji počinju sa 46.235.xxx.xxx?Sad sam iz cgnat-a :mad:
 
Jel ima neko da je bivši AVCom,da je imao Cisco EPC3925 u bridge modu i da mu ta kombinacija više ne radi?Iz nekog razloga Cisco se resetovao na default podešavanja,bio isključen jedno tri sata iz struje,prebacim ga i sad u bridge ali moj ruter ne dobija adresu.Da nisu nešto menjali oko njihovih servera koji počinju sa 46.235.xxx.xxx?Sad sam iz cgnat-a :mad:
Jesi siguran da si natovan
 
Na žalost siguran sam,u ruteru 100.66.xxx.xxx javna ip 185 nešto zaboravio sam.Pre ovoga bila 46.235.102.xxx.Dal su počeli neki mac filtering da rade?
46.235 se identifikuje kao avcom a ova 185 kao supernova,mozda gase avcom servere?
 
Ne mogu sad u ovolikoj temi da nadjem da li ima sanse da se dobije javna staticka ip?Ili ih bas briga da li to nekome treba...
 
Ma da uz doplatu sam i mislio,naravno da neće džabe :mad: Moraću da ih kontaktiram,ali opet ostaje "problem" njihovih krš rutera...
 
Ma imam Mikrotik koji sam do sada koristio dok je Cisco bio u bridge,ne volim te njihove krševe,ali što kažeš to je što je.
 
Bio sam do sada korisnik samo kablovske (ex Kopernikus). Resio sam da uvedem i njihov internet. Posto ce biti coax sigurno ce da mi zapadne technicolor tc7210. Zanima me da li neko ima ovaj ruter i da li moze da mi objasni da li on ima selektabilni dual band (gde mogu birati po potrebi 2,4 ili 5 Ghz ili on radi kao simultani dual band ( gde istovremeno rade 2,4 i 5 Ghz). Nisam nasao nigde informaciju o ovom ruteru. Pitam ponajvise zbog toga sto i dalje koristim mts vdsl 20/4 i on je na 2,4 Ghz, a supernovu bi koristio iskljucivo na 5Ghz. Oba modema bi bili u istoj prostoriji. Bojim se da ne smetaju jedan drugom da ne dodje do zagusenja wifi-ja.
 
Na eonu postoje dve mogucnost koje bih voleo da nadjem na move uredjaju na SN-u, ali mi ne uspeva, a to je da stavim nekoliko filmova/emisija/utakmica u omiljene i onda kad hocu samo udjem u tu listu i pogledam. Da li postoji takva opcija na SN move uredjaju ? Za sada sam nasao opciju samo citav TV kanal da stavim u omiljene, al to nije to. Druga opcija koju imam na eonu je pretraga sadrzaja, pa je dovoljno da otkucam u pretragu na pr naziv filma i pojavi mi se u rezultatu pretrage tacno na kom tv kanalu je bio prikazivan ili ce biti prikazivan. Postoji li tako nesto na SN Move uredjaju ? Takodje, ne mogu da pronadjem pretragu u video klubu, postoji li uopste ?
 
Izgleda crk'o Move box. Ovaj je jedini bio na wifi konekciji. Svetli zeleno, hdmi ne baca nikakvu sliku. Probao na drugom tv-u, isto.
 
Move boksove menjaju na prvu. Ja kad sam ih zvao jer me je nerviralo što mi zablokira kad vraćam i piše ono GREŠKA i posle desetak sekundi krene slika, odmah sutradan me zvao monter i kaže da je ispred kuće sa novim boksom jer koliko vidi po seriji mog boksa da je neki loš i kvarljiv pa poneo nov. Nažalost nisam bio kući i ostao mi taj prvi. Mrzelo me da se cimam i opet maltretiram čoveka sutra prekosutra. Tako da eto možda je i tvoj iz te serije
 
Move boksove menjaju na prvu. Ja kad sam ih zvao jer me je nerviralo što mi zablokira kad vraćam i piše ono GREŠKA i posle desetak sekundi krene slika, odmah sutradan me zvao monter i kaže da je ispred kuće sa novim boksom jer koliko vidi po seriji mog boksa da je neki loš i kvarljiv pa poneo nov. Nažalost nisam bio kući i ostao mi taj prvi. Mrzelo me da se cimam i opet maltretiram čoveka sutra prekosutra. Tako da eto možda je i tvoj iz te serije
Ako ti stigne taj sa novom serijom daj ovamo slike da vidimo
 
Napokon promene na Supernovoj.
Skinuta oznaka SD sa kanala RTS 3 i Prva Max, Kick i Life.
Bravo, idemo dalje!
 
Jesu i dalje sd ali ne piše više pored kanala sd.Mislim da je u pitanju sarkazam Borskog...
 
Aha, ali kakve to opet veze ima sa supernovom, ne stavljaju oni oznake na kanale?
 
Na njihovom spisku kanala ili kada prebaciš kanal pa za kratko se pojavi ime kanala.
 
Kod mene je upravo bio neki update za android na move box.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno