Šta je novo?

Supernova (2024)

ok ako je to tvojoj logici onda moj paket treba da kosta 2200 rsd jer je to nova cena za 50mbps interneta koliko sam imao oni su mi rekli da ce moj paket sad da kosta 4799 rsd ko je sad ovde lud? lol
 
Иако ме је звала нека тета да ми каже да имам месец дана отказног рока и да вратим опрему, малопре (након 5 дана од подношења) ме зове неки чика и нуди ИП фиксну ИП адресу да останем. Нисам прихватио и онда ме питао што раскидам и када сам му рекао због поскупљења, питао ме јел бих остао ако ми остави стару цену. И то сам наравно одбио јер би ми свакако за који месец дигли, када ми редовно истиче УО.
Evo napokon i mene danas zvali u vezi ovoga. Isto nudili da ostanem na staru cenu što sam odbio, i rekli da se oprema vrati tek posle 8. marta.

Arhivirano u slučaju da promene mišljenje i obrišu to:

I sve što je @keza napisao je istina. Objavili su to obaveštenje 31.01. a i dalje ne piše eksplicitno da će korisnicima poskupeti mesečna pretplata, čak i ako su pod ugovornom obavezom, niti su poslali link o migraciji paketa, tako da ako bi neko hteo da zna sve o tome, morali bi da ih nazovu i pitaju, ili da kopaju po dokumentima na njihovoj stranici.

E sada kada uporediš ovo sa Orionovim obaveštenjem, vidiš čistu razliku.

Pošto vidim da sve rade na minimalac, ovo me dovodi do pitanja, da li ako eksplicitno ne kažu da je zahtev odbijen (kao što su rekli za @Naci ), da li znači da ti je zahtev odobren?
 
Evo napokon i mene danas zvali u vezi ovoga. Isto nudili da ostanem na staru cenu što sam odbio, i rekli da se oprema vrati tek posle 8. marta.


Arhivirano u slučaju da promene mišljenje i obrišu to:

I sve što je @keza napisao je istina. Objavili su to obaveštenje 31.01. a i dalje ne piše eksplicitno da će korisnicima poskupeti mesečna pretplata, čak i ako su pod ugovornom obavezom, niti su poslali link o migraciji paketa, tako da ako bi neko hteo da zna sve o tome, morali bi da ih nazovu i pitaju, ili da kopaju po dokumentima na njihovoj stranici.

E sada kada uporediš ovo sa Orionovim obaveštenjem, vidiš čistu razliku.

Pošto vidim da sve rade na minimalac, ovo me dovodi do pitanja, da li ako eksplicitno ne kažu da je zahtev odbijen (kao što su rekli za @Naci ), da li znači da ti je zahtev odobren?
iskreno vise me zabole zvao sam inspektora jutros za elektronske komunikacije da vidim bas sta ce on da mi odg u emailu
 
Dok ne napišu kao Orion treba ih ganjati, banda.
ok ako je to tvojoj logici onda moj paket treba da kosta 2200 rsd jer je to nova cena za 50mbps interneta koliko sam imao oni su mi rekli da ce moj paket sad da kosta 4799 rsd ko je sad ovde lud? lol
Ne znam šta su tebi rekli ali ja sad to imam napismeno pa nek naplate, treba i advokati od nečega da žive 😎
 
Obaveštenje o promeni cene po zakonu mora da bude na trajnom nosaču znači da bi morali na računima da pošalju ovo obaveštenje.
Nije dovoljno objava na sajtu.
 
hahaha stavice zadnji dan :p
 
ja potpisao novi ugovor za super plan 3L paket, dali mi 5 meseci 50% popusta za "prebacivanje" fiksne s telekoma na supernovu
 
Meni su "odobrili" da do kraja ugovorne obaveze ostane ista cena. Poslali su SMS.
Isto kao kod Oriona, ko se buni, njemu ostane stara cena. o_O
 
Meni je glavno da se podizu cene ali se i ne podize brzina neta (ostaje na 80/8), bravo.
 
Ako bi se u rf konektoru spojio samo centralni provodnik bez mase, da li bi to loše uticalo na rad televizije?
 
Majko mila.... Ovu nepismenu seljačinu koja je ovo pisala na sajtu, treba vratiti na brdske predele odakle je i došao pa lepo ovce neka čuva. Mada bi bilo greota za ovce.
Ovo se ne može smatrati obaveštenjem o promeni cene već kako i piše "obaveštenjem o promeni ponude"
Te dve stvari ne moraju da budu povezane niti su korisnici dužni to da predpostave.
 
Još kada bi nam sudstvo bilo efikasnije, a advokati manje 'alavi, mogli bi lepo da zaštitimo naša prava a provajdere da nateramo da nas poštuju i bore se da nam poboljšaju usluge i tako nas privuku a ne da nas u stvari teraju od sebe, jer mi ovako bežimo od jednog do drugog. :rolleyes:
 
Ovo svakako ne moze nikako da bude obavestenje o promeni cene usluga.
ne znam cemu ovo brukanje, ozbiljna kompanija ne bi trebala ovo sebi da dozvoli.
 
I čemu sad služe ugovori pod ovakvim okolnostima?
Trebalo bi prilikom potpisivanja ugovora svi da tražimo da u njemu bude izričito napomenuto da neće biti nikakvih promena uslova tokom trajanja ugovorne obaveze.
Možda bi neko udruženje za zaštitu potrošača moglo to da progura.
 
Promene se kod nas dešavaju sporadično, ali za sada uspeh je i ograničenje ugovorne obaveze na dve godine (čime su duži ugovori i automatske obnove ništavne). Za sada, moje jedvačekanje je početak liberalizacije korišćenja tuđe infrastrukture kroz par godina. Neće moći posle da se vade na to kako jedni drugima ne mogu da uđu u rejon ili da Hipernet ide samo preko mts optike. Onda će biti fer borbe od strane Supernove da zadržava korisnike, jer više neće imati čime da ih ucenjuje, ako drugi provajder bude pustio link na njihovoj optici.
 
jer više neće imati čime da ih ucenjuje, ako drugi provajder bude pustio link na njihovoj optici

Za ovo ima da se načekaš, pogotovo za Supernova infrastrukturu. Jer nju ne želi MTS da koristi da ponudi Box pakete a kamo li da će da krenu da je rentiraju drugim provajderima.
Ni sad je ne daju na korišćenje ni Yettel-u ni YuNet-u.
 
Poslednja izmena:
  • Adds to story
Reagovanja: uji
Negde sam pročitao da će Telekom od 2026. krenuti da izdaje optiku kao što je radio sa bakrom.
 
Eto, i mene zvala neka žena sa 063 broja, ponudila nastavak saradnje po staroj ceni, rekoh nazovite me malo kasnije, vozim auto, u gužvi sam.
 
Ja raskinuo danas ugovor. Kaže čovek koji kod njih radi već 20 godina da je ovo prvi put da podižu cene i onima koji su pod ugovorom. Mislim da bi mi dobra opcija bila yunet sa optikom + neki android box na koga se mogu instalirati apk za gledanje tv kanala, filmova i serija. Uostalom tako sam flešovao i MOVE, ali je počeo da brljavi u zadnje vreme.
 
Nije im prvi put . Ja sam pre 4 god raskinuo ugovor sa njima zbog povećanja cena i za korisnike pod UO . Tada su pokusavali na sve načine da mi naplate penale , ali nisu nista uradili .
 
Da se tako izrazim,pametno su kupovali male i srednje operatere,koliko vidim velika većina korisnika nema alternativu ili je adsl od 20 mbps,tako da mogu da rade šta hoće,što i rade...
Ja sve vreme govorim,najgori operater u univerzumu,ali šta mi vredi kada nemam alternativu...
 
Podigli su bili prvobitno kad je potpisano za 2600 na 2 god, prva godina 1din valjda sve ili samo net bese.., vrlo brzo su digli na 2700

Pa cu da otkacim ako ne dignu i brzinu neta vec samo cenu (ogovor isteko ihaj)
 
Pošto me kači poskupljenje od 600 din i imam još godinu dana ugovor, razmišljam se da najavim raskid kako bi mi ponudili staru cenu. Nego pošto mi je trenutna brzina 250/20, a nova biće 400/200, da li će mi povećati brzini iako mi recimo ostave staru cenu. Ovo je čisto razmišljanje, još uvek nisam ništa rešio. Nešto me iskreno i mrzi da se cimam sa raskidom.
I da li ako dobijem novu brzinu tražim zamenu rutera pošto mi je trenutno zte f680. Trebao bi mi nešto bolji domet više zbog gasnog bojlera nego zbog drugih uređaja.
 
Da se tako izrazim,pametno su kupovali male i srednje operatere,koliko vidim velika većina korisnika nema alternativu ili je adsl od 20 mbps,tako da mogu da rade šta hoće,što i rade...
Ja sve vreme govorim,najgori operater u univerzumu,ali šta mi vredi kada nemam alternativu...
Zar Orion nije alternativa?

Što se tiče interneta, kakva je njihova infastruktura u poredjenju sa SuperNovom / MTS-om?
 
Orion bih uzeo bez razmišljanja ali ga kod mene nema tj nema ništa drugo osim ovog supersranja i adsl-a.A opština Čukarica sam.
 
Nazad
Vrh Dno