Šta je novo?

Shoppster

Narucio sam neku trenerku , pise Očekivano vreme dostave: Isporuka od 22.09.2023. Da li to znaci da pre 25-26 septembra nema sanse da mi stigne posto su 23 i 24 septembar subota i nedelja?
 
Može da znači i da paket 22. bude kod tebe.
 
A može i 29. da ne bude
 
pa prijavi njima reklamaciju i brzo ce ti resiti...imao sam slicnu situaciju i brzo je reseno.
 
Samo da javim da je zamrzivač isporučen u roku od 3 dana, uneli u stan. Što se mene tiče, zadovoljan sam kupovinom i uslugom.
 
Xiaomi kamerica isporucena sledeceg dana od porudzbine, nigde nisam mogao da nadjem po boljoj ceni. Jedino sto postarina nije gratis, 250din sam platio.

 
cekao mesec dana na isporuku, i na kraju kupio na drugom mestu :) 2x pogresili adresu dostave. i na kraju cekao da dodju da NE preuzmem . Toliko o njima :D
 
Xiaomi kamerica isporucena sledeceg dana od porudzbine, nigde nisam mogao da nadjem po boljoj ceni. Jedino sto postarina nije gratis, 250din sam platio.

Nema više besplatno u paketomatima 🫤
 
Naručivao pre 10-tak dana, bilo besplatno u paketomat.
 
Kako ja vidim ima da cekam trenerku iz Djaka preko shopstera 10 dana , kao da je Djak na kraj sveta.
 
I ja sam drug član kluba.

Međutim, ja sam stavio 2 kom u korpu i tako mi nije besplatna isporuka. Tek sad sam otišao korak dalje, vidim da nema paketomata kao opciju. Ako se poruči jedna, onda može i besplatno je.
 
I ja sam drug član kluba.

Međutim, ja sam stavio 2 kom u korpu i tako mi nije besplatna isporuka. Tek sad sam otišao korak dalje, vidim da nema paketomata kao opciju. Ako se poruči jedna, onda može i besplatno je.
Onda naručiš odvojeno, pa je besplatno.
 
Ma da, nego ja sam to sinoć pokušao sa telefona, pa mi bilo čudno da nema.
 
Ja sam 16 septembra narucio musku trenrku jos nije dosla danas sam im pustio mejl da li ce uopste i stici
 
Naručio sam pre tri dana usisivač. Starus porudžbine je "u obradi" pa se pitam koji meni qq ovo treba u životu
 
Ja u sredu porucio ovo cudo, placanje preko racuna (znaci treba im vremena da vide uplatu, proknjize...) danas poslali...

 
Spori su ko puz , tek posle 10 dana ako ih opomenes u mejlu kao posalju.
 
Lepo pise ocekivano vreme isporuke, gleda li to neko? Npr, za neki namestaj, police i sl., ceka se i po mesec dana. Pa ko voli nek izvoli.
 
11.10. sam odradio narudžbinu. Pisalo je (gledao sam) 12.10 početak isporuke. Danas je 17.10. status je i dalje u obradi. Ne branite tuđi nerad i javašluk.
Screenshot_20231017_103651.jpg
 
Sad sam zvao 011/4545-400 i nikad više. U toku razgovora sa radnicom kol centra čuo sam i kolege koje razgovaraju između sebe i sa drugim korisnicima. Nakon pet žalbi da me to ometa, radnica je nekako uspela da stiša ekipu oko sebe. I nju su ometali jer smo na jedvite jade uspeli da se razumemo. Ovako, prethodna porudžbina je stornirana, kreirana je nova. 20.10. bi trebalo da stigne paket.
 
Do sada naručivao sitnije stvari najviše preko paketomata i manje više bilo ok. Doduše jednom poslali pogrešan artikal ali su brzo rešili problem...
Dok nisam naručio sestri šporet (doduše pisalo je da je isporuka od petka 13.10, dostava u stan s dva izvršioca itd):
  • Naručio i platio 9.10.
  • Kurisrka služba pruzela 11.10.... Nadao sam se da će da bude ispotuka u petak.
  • Zovem u ponedeljak 16.10 da pitam šta se događa (od kuriske d-express i dalje isti status da su preuzeli) - kažu šalju preko podizvođača Gebrüder Weiss pa čekaju da se sakupe kabaste pošiljke, poslaće urgenciju da požure.
  • U sredu (juče) pišem besan email kao odgovor na njihov od ponedljka (da su otvorikli ticket)... Sestra danas javlja da je stiglo ali da je dostavio samo vozač i to istovario malo dalje pa su svakako morali da se organizuju za nošenje.

Rezime: Potpuna propast, nikad više preko njih.
 
Problem je što ljudi puste da to tako prođe, samo da se završi problem, kao da ih nemamo dovoljno u životu. Kada bi bar pola kupaca odbilo da primi robu, ako nije ispoštovan ugovor o prodaji, brzo bi se sredili svi u lancu isporuke. Baš bzvz iskustvo, ali smo sad informisani da ih za kabastu robu izbegavamo
 
Pa nije u ovoj situaciji shopster kriv nego kurirska
Par puta sam porucivao b.tehniku i uvek mi je uneto u stan
 
Kriv je, jer si ti kupio od njih ne od kurirske službe. Kada ti probiju rokove reklamacije, jel tuzis servis ili firmu od koje si kupio?
 
smatram da nije tako..jer nijedna od ovih firmi nema svoju dostavu vec koriste kurirske sluzbe i one dosta puta zeznu stvar,a to nije nesto sto odredjena firma moze 100% da kontrolise...kao sto rekoh desice se 5 propusta ali ce 155 biti isporuceno kako treba.
to sto nisi imao srece i zapao ti los kurir ne znaci da je firma losa i da sledeci put nece biti bolje i kako treba
 
Nazad
Vrh Dno