Šta je novo?

Shoppster

Ja sam nedavno naručio dve stvari i stigle su u odvojenim paketima, sa danom razlike. Rekli su mi da sarađuju sa prodavcima kod kojih se nalazi roba, tako da kapiram da rade kao posrednici, osim za ono što je označeno kao Shoppster proizvod.
 
Pisao sam u nekoj drugoj temi gde smo se dotakli shopstera kakva je situacija sa mojom pošiljkom. 09.11. plaćeno i još nije stiglo na paketomat. :ROFLMAO:

Naraučio sam fiksni telefon i još neku sitnicu. Zvao 2 puta i tvrde da je otišlo od njih ali se gubi trag paketu.

Ostavio podatke na insistriranje čoveka sa druge strane telefona da me obavesti vrlo brzo gde je nastao problem. Evo prodje skoro 2 dana od njega ni traga ni glasa.
 
Dajte ideju za neki artikal koji se isplati na shoppsteru?
 
Pisao sam u nekoj drugoj temi gde smo se dotakli shopstera kakva je situacija sa mojom pošiljkom. 09.11. plaćeno i još nije stiglo na paketomat. :ROFLMAO:

Naraučio sam fiksni telefon i još neku sitnicu. Zvao 2 puta i tvrde da je otišlo od njih ali se gubi trag paketu.

Ostavio podatke na insistriranje čoveka sa druge strane telefona da me obavesti vrlo brzo gde je nastao problem. Evo prodje skoro 2 dana od njega ni traga ni glasa.
A novac su vratili? Ja sam zato platio pouzećem isto paketomat naručio u subotu stiglo u sredu. A prvi proizvod koji sam naručio trebalo im tri dana da me obaveste da nemaju na stanju.
 
Uzeh kod njih slušalice Turtle Beach Recon 200 za 1400 uz onaj sbb kod, stigle su brzo. Sad gledam Verbatim SSD Vi550 1TB S3, uz kod je cena 9000, to deluje kao ok kupovina.
 
@M J
Ja sam juče naručio, takođe na paketomat.
Nadam se da neću da čekam koliko i ti.
 
Ništa i dalje se ne dešava. Paketa nema od 09.11.

Zovem danas da vidim makar novac da vrate.
 
Dosta neozbiljno posluje shoppster, 1.12. je preuzela kurirska služba moj paket i treba da ga odnese u paketomat i još uvek ništa.
Istekao je rok od 3-5 radnih dana kao što je pisalo prilikom kupovine.
 
Kako znaš da je preuzeto?

Meni nema paketa od 09.11.
 
@M J

Piše mi da je kurirska služba preuzela paket 1.12.

Screenshot_20211205-183355_Chrome.jpg


A i stigao mi je email 1.12.

Screenshot_20211205-183939_Gmail.jpg

* 29.11. sam izvršio kupovinu i platio karticom.
 
Poslednja izmena:
Posle tacno mesec dana stigao paket na paketomat.

Ali ispali su carevi, napisali poruku u paketu: Izvinite na cekanju i ubacili prasak za pranje posudja. Cena tog ferija preko 1500 dinara :p
 
Kakav haos ovaj shoppster, prava komplikacija sa smart connect. Prvo napravih nalog nezavisno, a onda povezah sa sbb radi smart connect i sada nikad ne znam da li sam smart connect ili običan user. Svaki put mi traži iznova da povežem sbb nalog. Ko je to smislio da mi je znati. Dodatno, kod za smart connect uopšte ne smanjuje iznos kada se unese kod dobijen preko maila.
 
@nagard Ja sam se registrovao pre nekoliko meseci sa jednom adresom i uclanio u smart connect. Zatim sam obrisao nalog, ali ga oni nisu obrisali, vec samo onemogucili da se logujem. Kada sam ponovo pokusao da napravim nalog, naravno prijavljuje da nalog vec postoji. Pokusam reset lozinke, ali ni sa novom lozinkom mi ne da da se ulogujem. Posaljem mail podrsci, oni mi odgovore da resetujem lozinku 😱

Sada sam imao situaciju da mi treba informacija o proizvodu. Posaljem mail sa nekoliko pitanja, dobijem odgovor samo na jedno i to genericki.

Zakljucak je da su im interni procesi vrlo komplikovani, a samim tim podrska neupotrebljiva.
 
U utorak uveče napravio nalog, povezao sa sbb nalogom ali za shoppster koristio drugi mejl. Naručio mi air purifier 3h (bio na akciji) + iskoristio vaučer od 2k. Danas stiglo u prepodnevnim satima.
Za prvi utisak i više nego pozitivno.
 
U proslu sredu narucio sam tri proizvoda sa shoppstera. Xiaomi bateriju, brijac i cetkicu za zube.
Oni lepo to podele u dva paketa baterija uredno stigne medjutim u drugom paketu koji je stigao umesto dva proizvoda stigne samo cetkica a u fakturi uz proizvod uredno stoje oba proizvoda.

Bilo je uvijeno samo u strech foliju i zalepljena je dostavnica.

Naruceno na paketomat.

Isto trenutka sam slikao da bi se video proizvod i paket. Stim da uredno pise da je gramaza paketa 400g sto znaci samo jedan proizvod.

Oni kazu da ne znaju kako to da rese jer u sistemu stoji da su porucena dva proizvoda.

Porenuli su reklamaciju ali se nedelju dana niko nije javio.
Kome da se zalim sto nema mog proizvoda od 4000 dinara?

Ovo nisam doziveo nikada na KP gde kupujem od stranaca. A ovde kupim u zvanicnoj prodavnici i tako se ponasaju.

Kako se ponasati kada kupite online iz regularne prodavnice i posalju vam manje? Jel neko imao takvu situaciju.

Meni jedino sto preostaje jeste da ih olajavam na netu u nadi da cu nekom drugom pomoci da ne nasedne na njihovu foru.
 
Odradio sam to, sa priloženim slikama. Prvi mail prosledio prošli petak kada je problem nastao.
Niko se oglasio nije do utorka. U utorak pozovem call centar pitam za reklamaciju kažu mail nisu primili. Prosledim ponovo u utorak i odmah dobijem odgovor da su primili reklamaciju. Danas je petak još uvek niko ništa ne javlja.

Nisam siguran koliko dugo im treba da shvate da nisu prosledili proizvod?

Sledeće što mi pada na pamet je da su iz Dexpresa ukrali pošto je bilo samo u stretch foliji ali bi ostetili barcod pošiljke i ne bi na njihovoj deklaraciji stojalo 400g već bi dva proizvoda bila barem 1kg
 
Ajoj, ja sam poručio 10 proizvoda (vrednost 18000 dinara) koje su podelili u 8 paketa, isporuka na paketomatima.
Kakva li igrarija mene čeka...
 
Ranije je bila opcija da sve spojiš u jedan paket, jeste da vremenski možda duže traje dok ne stigne ali stigne sve u jednom paketu. Sada te opcije više nema. Zvao sam kažu zbog gužve sada to nije moguće. OK, svakako sam naručio tri predmeta čiji je zbir veći od 5000 din. pa je isporuka besplatna. Znači da su platili tri poštarine umesto jedne. Ako je njima dobro, dobro je i meni.
 
Meni nije bila besplatna dostava na kućnu adresu, iako je porudžbina nešto malo preko 18000 dinara, mislim da je zaračunata poštarina bila preko 1000 dinara.
Zato sam izabrao besplatnu dostavu na paketomat. Nijedan poručeni predmet nije preko 2kg.
 
Ajoj, ja sam poručio 10 proizvoda (vrednost 18000 dinara) koje su podelili u 8 paketa, isporuka na paketomatima.
Kakva li igrarija mene čeka...
Epilog: nakon 6 dana od porudžbine, ista je suspendovana, jer sam iskoristio dva vaučera prilikom plaćanja (porudžbina 18000 dinara, vaučeri od 2000 i 6000 dinara, ostatak u novcu), a to je no no (izgrdili su me kao da sam pokušao da ukradem), samo ne znam kako je sistem onda prihvatio.
 
Meni se niko sa shoppstera niko nije javio. Tako da sam ostao sa ukradenim brijacem koji jednostavno nije dostavljen. Ovo mi se nikada nije desilo i jednako je prevari koje se desavaju od prevaranata sa KP.
Iskreno ja sam odustao od toga da ce priznati gresku i vise nikada necu narucivati sa njihovog sajta jer me je ceh kostao 4000 dinara a to nije malo da bi presao preko toga.
 
To tvoje nije standardna reklamacija nego nepotpuno/izgubljeno/ukradeno, to ako rese za mesec, mesec i po dana treba da pevas. Mozes da ih zoves/saljes mail svakih par dana, ali s obzirom na praznike i sve ocekuj resenje negde u februaru
 
Zato gledam da plaćam karticom gde god je moguće jer onda imam zaštitu od Visa/MasterCard ako budem prevaren. Do sada sam samo jednom tražio chargeback tamo 2010. godine kada mi paket iz inostranstva nije stigao a prodavac je tvrdio da je izvršio refundaciju (iako nije), banka mi vratila novac nakon par nedelja.

Da si platio karticom banka bi ti sigurno vratila novac uz priložene dokaze. Imaju nisku stopu tolerancije za ovakve mutljavine.
 
Pozvao sam ih ponovo juče pošto sam ispoštovao praznike. Javila se ljubazna operaterka i proverila i kaže zaista vam niko nije odgovorio na reklamaciju. Otvorila je ponovo reklamaciju, opisala problem i stavila urgenciju uz sve priložene dokaze. Danas su me zvali izvinili se i prosledili proizvod na slanje. Obećali su da će do kraja nedelje proizvod biti kod mene.
Ako stigne i sve bude kako treba onda nisu loši, treba im gurka ali barem će ispoštovati korisnika.
 
Ja sam prosle godine imao sigurno 20-tak porudžbina preko njih i nikada nisam imao bilo kakav problem. Nije loše tu da se isprati kada imaju akciju za besplatnu dostavu na sve pa mogu da se poruče i neke teže stvari bez plaćanja dostave.
 
Nazad
Vrh Dno