Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Nema tog paketa u cenovniku ali odgovorio si mi sve što me zanimalo, meni treba samo jedan kanal zapravo, nikakve ostale usluge itd.

Cenovnik sam gledao ovde, možda je pogrešan, mada je septembar 2024, ili ja ne razumem dobro to što piše 🤷‍♂️
To mi je uvek bilo konfuzno kod SBB, ne mogu da naprave normalan sajt i info na njemu, bitno da stave neku devojčicu za background sliku i premium neki paket , a ostalo ih baš briga.
Renta, mesečno održavanje, ovo ono ... idi bre ....

 
Nema tog paketa u cenovniku ali odgovorio si mi sve što me zanimalo, meni treba samo jedan kanal zapravo, nikakve ostale usluge itd.

Cenovnik sam gledao ovde, možda je pogrešan, mada je septembar 2024, ili ja ne razumem dobro to što piše 🤷‍♂️
To mi je uvek bilo konfuzno kod SBB, ne mogu da naprave normalan sajt i info na njemu, bitno da stave neku devojčicu za background sliku i premium neki paket , a ostalo ih baš briga.
Renta, mesečno održavanje, ovo ono ... idi bre ....

Ranije su (pre digitalizacije) za jednu pretplatu davali samo jedan uređaj, za drugi i treći se doplaćivala mesečna renta. Sada te rente nema, pa se za jednu pretplatu mogu uzeti do tri D3 mini/D3 cam.
 
Pa ok ali mogu da stave cene nekih paketa na sajt i koliko bi izašlo to bez UO i sa UO, prosto kao pasulj.
Ne mogu ja da sanjam a ni ostali prosečni korisnici pretpostavljam, šta važi iz tog cenovnika, šta ne važi i da ga dešifrujem.
Razumem ja da oni hoće što više da uzmu para, ali ako ti ne treba ništa osim minimalnog paketa, a imaju to u ponudi samo se ne vidi, onda jebg
Valjda je njima bolje da uzmu mojih recimo 1k dinara mesečno nego 0 🤷‍♂️
 
Da dodam i ovo, u cenovniku stoje cene sa papirnim računom tako da samo za osnovni paket televizije je 1645 din, tek kad se aktivira e-račun je 1545. Kada istekne ugovorna obaveza uvećava se za 300 din. Iako stoji da je to naknada za održavanje i praćenje analogne televizije ona zapravo ne postoji, samo digitalna se nudi.
 
Palo mi na pamet nešto, oni su dostupni samo na 50% teritorije, mogu da naprave mali android box, ne treba ni mreža da je sprovedena, zakači se na postojeći wifi ili žičano na net i strimuju šta god.
Mogu čak i bez boxa ikakvog, aplikacija ili preko weba, uneseš samo podatke i vozi.
Dobro za korisnike kojima takvo nešto treba, jer je jeftinije a njima bi itekako značila pokrivenost.
 
Што се телевизије тиче имају Тотал ТВ.
 
D3 mini je stb uređaj najnižih mogućnosti, ja sam ga imao uz osnovni paket samo tv pretplate, START ako se ne varam. To je najniža cena u cenovniku. I dalje sam na tom paketu i sada je cena 1545rsd.
Na koju foru ja plaćam 100 dinara više mesecima vec :confused:

Screenshot_20240920_214412_Moj SBB.jpg
 
Palo mi na pamet nešto, oni su dostupni samo na 50% teritorije, mogu da naprave mali android box, ne treba ni mreža da je sprovedena, zakači se na postojeći wifi ili žičano na net i strimuju šta god.
Mogu čak i bez boxa ikakvog, aplikacija ili preko weba, uneseš samo podatke i vozi.
Dobro za korisnike kojima takvo nešto treba, jer je jeftinije a njima bi itekako značila pokrivenost.
Pa imaju oni pakete i van mreže:
 
Baš je koska ova fora što spominju na sto mesta Premium (EON premium, HBO premium, na sve strane premium...) samo nigde ne napišu da se kupovinom EON Premium paketa (TV, DUO, "TRIO") ne dobija MAX Premium nego MAX STANDARD :)

Samo diskretno malim slovima provukli:
Sadržaj je dostupan u Full HD rezoluciji, a možete da preuzimate do 30 naslova dostupnih za gledanje offline...


Što će reći ko hoće MAX Premium i 4K sa najboljim kvalitetom slike mora da plati još 10€
 
Poslednja izmena:
Palo mi na pamet nešto, oni su dostupni samo na 50% teritorije, mogu da naprave mali android box, ne treba ni mreža da je sprovedena, zakači se na postojeći wifi ili žičano na net i strimuju šta god.
Mogu čak i bez boxa ikakvog, aplikacija ili preko weba, uneseš samo podatke i vozi.
Dobro za korisnike kojima takvo nešto treba, jer je jeftinije a njima bi itekako značila pokrivenost.
?? Oni sve to spomenuto već imaju 😂
Android box i uslugu "Eon OTT" / "Eon van mreže" koja radi preko bilo čijeg interneta.

S tim da Eon box i nije baš mali mali i da od 4-5 modela koje koriste ili su koristili u Srbiji cilj "poveže na WiFi" se malo komplikuju jer KAON box nema WiFi uopšte, sledeća 2-3 modela imaju WiFi ali zaključaj i treba malo da se potrudi korisnik da ga otključa i tek najnovijih 1-2 modela dolaze sa otključanim WiFi.

A naravno imaju i SmartTV app za Android, WebOS, Tizen, Hisense VIDAA đubre... nema za Apple-ov tvOS pa ovde na forumu kuka svih 25 korisnika Apple TV 4K boxa.
 
Pa ok ali to "šuri" sa cenama isto kao da je na mreži, mislim šta znam, nemaju ipak bez ikakvog boxa, da dobiješ samo login info i gledaš preko čega god.
Treba da pokriju sve potrebe korisnika, posebno kad znaju da ima kanala koji se ne mogu gledati kod konkurencije, ne treba meni hbo i wifi6 ruter.
Mene konkretno zanima samo SK, jedan kanal dakle, treba da izdvojim izgleda skoro 2k za to , neki mini d3, da provlačim koaksijalni kabal ....
2024 ffs
 
Van toka sam skroz za SBB ima 4-5 godina, moglo je i tada dok sam imao sbb eon-tv na login samo, ali nisam znao da može da se kupi takav "paket", bez ičega dakle, samo login info.
Jesi siguran da imaju takav "paket" ? Nema ga u cenovniku, ili ga nisam video ili nisam protumačio da je to u pitanju.
 
@sammy Već 3 puta smo ti ostavljali link do:


Dakle to su "Eon van mreže" paketi, dakle samo TV usluga je u pitanju. Paketi su istih naziva (Light, Full i Premium) istih sadržaja i iste cene kao "u mreži" TV usluga koja primerno radi kroz SBB coax signal.
Ovo radi preko bilo čijeg interneta, i Eon box ne moraš da uzmeš ako nećeš.

Za razliku od "u mreži" paketa ovde imaš izbor hoćeš prepaid bez UO ili postpaid sa 2 godine UO. Prepaid varijanta naravno platiš karticom mesec dana kad ti treba ako ti ne treba ne plaćaš.
Za prepaid je pre par godina postojao "sport" paket da se uzme ali je ukinut tako da sad kao novi korisnike imaš samo klasika Light, Full ili Premium. Gde Light naravno ima samo SK 1 do SK 4 a za ostatak mora skuplju paket.

Znači to je varijanta gde kreiraš nalog, platiš, instaliraš aplikaciju, loguješ se / aktiviraš app i gledaš stream. Kao što sad gledaš piratski IPTV samo eto legalno i skuplje od te liste za manji broj kanala 😂😂

Klikni na "Naruči" dugme i prođi kroz te korake pa će ti valjda biti jasnije šta nude i kako to radi.


Nema ga u cenovniku, ili ga nisam video ili nisam protumačio da je to u pitanju.
Ima PDF cenovnik:

 
Nazad
Vrh Dno