Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Podigoh jutros s23.. pun pogodak sto se tice boje.. zelena uzivo izgleda još bolje.. vidi se razlika u odnosu na s20.. za nijansu je kraći i lepo lezi u ruci.. samo još neka zaštita za ekran i maskica da se uzme i to je to
Možeš da izneseš utiske za bateriju posle par dana?
 
Onima koji su uzeli beli krem, je li puno vuče na žućkasto / šampanj na dnevnom svetlu, ili može proći kao beli? Nisam imao priliku da ga vidim uživo. Doduše, videh S23, ali je svetlo u radnji baš izvlačilo žutu nijansu u prvi plan.

Beli S22U je bio snežno beli, ali sa ovom 23. generacijom su odlučili da zagasnu zelenu, a požute belu.

Uzeo sam bež S23U, nije upšte žuta boja, neka off-white boja je, jako prijatna uživo, lepo izgleda, vidi se razlika između belog S22U i bež S23U, po meni lepše izgleda bež S23U.



Nego, pitanje za one koji su se registrovali za slušalice, jel' vam stigao mail potvrde za uspešnu rezervaciju. Prijavio sam se za slušalice preko linka u Samsung members aplikaciji u petak kasno uveče 22-23h, s obzirom da je bio vikend nisam ni očekivao mail potvrde do danas, ali maila-a još uvek nema, pa me zanima, vi koji ste se takođe registrovali, da li vam je stigao mail?
 
Poslednja izmena:
Onima koji su uzeli beli krem, je li puno vuče na žućkasto / šampanj na dnevnom svetlu, ili može proći kao beli? Nisam imao priliku da ga vidim uživo. Doduše, videh S23, ali je svetlo u radnji baš izvlačilo žutu nijansu u prvi plan.

Beli S22U je bio snežno beli, ali sa ovom 23. generacijom su odlučili da zagasnu zelenu, a požute belu.
Boja vuče ma žućkasto kao njihov ekran kad prikazuje belu. 😁 Nije napadno krem, baš diskretna boja.
Čudi me da nisu stavili zlatne krugove oko kamera da se malo više distancira u odnosu na S22 Ultra belu.
 
Boja vuče ma žućkasto kao njihov ekran kad prikazuje belu. 😁 Nije napadno krem, baš diskretna boja.
Čudi me da nisu stavili zlatne krugove oko kamera da se malo više distancira u odnosu na S22 Ultra belu.
Pa jesu stavili silver krugove, kada gledaš kamere na S22U beloj i S23U bež, krugovi oko kamere na S23U su dosta izraženiji u toj silver metalik boji.
 
Pa jesu zato što su veći. Na S22U belom i na S23U krem su krugovi hromirani.
 
ajde mozda cujem i neki pametan savet ovde bez zelje da raspirujem stare vetrove… lomim se da li da zamenim iphone 13 pro za s23 obican… imao sam s21 obican nekih godinu i po dana, i zamenim ga za iphone jer mj je trebalo vise gb prostora, s22 nije bila opcija zbog problema koji su poznati, plus citajuci hvalospeve o bateriji j kameri na ip, poklekao sam. Kako nisam primetio nista od tog wow efekta na ip, za moj nacin koriscenja bulvalno meni je to sve slicno, osim operativnog sistema. Uspeo sam da resim vecinu razlika u aplikacijama, ali me izludjuju neke stvari koje su u ios nepromenljive (lose notifikacije npr)… nisam pametan. Mogao bih da prodam ip i da uzmem s23 u a1 i da mi jos i ostane para… ali nisam prelomio najvise zbog toga sto mi gledajuci s23 uzivo deluje mnogo manje nekako od ajfona, nije mi jasno zasto posto su po specifikacijama iste velicine ekrana a i dimenzije skoro… 6.1 ekran mi je savrsen vece of toga (plus) ne bih uzimao….
 
Sa glavnom kamerom sa 12 Mp sam uspeo uslikati na 20mm od sociva ! Doduse, naslonio sam telefon i bilo je super osvetljeno, solidna slika !
Kada se stavi na 50Mp ili 200Mp, ocekivano, ne moze tako blizu .

One UI 5.1 stigao i na S20FE, pa ce verovatno neko okaciti i poredjenje sa S22U na OUI 5.1 sa S23U
 
Nasao san neki oglas gde je prodavac napisao EU garancija 24 meseca.Sta to znaci?
 
Znaci ti si jedan od onih koji su maznuli poslednje zelene ultre. Ja jutros porucivao i nesto me zezala banka, nije mi stizala poruka za placanje. I dok se sredilo to zelenih vise nije bilo na zalihama.

Poručen krem, svakako sam se dvoumio između te 2 boje :)
Danas sam prebacio broj u A1 i reko da poručim zelenu ultru kažu nema više i verovatno je neće dobijati do daljnjeg..tako su mi rekli. Pa sam poručio crni. Ionako će biti u masci :D
 
Danas sam prebacio broj u A1 i reko da poručim zelenu ultru kažu nema više i verovatno je neće dobijati do daljnjeg..tako su mi rekli. Pa sam poručio crni. Ionako će biti u masci :D
I meni su tako rekli, onda me bilo strah da ne nestane i drugih boja pa da ne izvisim u promotivnom periodu za tel 😁
 
Porucujem s23 u A1 i cena paketa neo 23 treba da bude 2499 a telefona 79000. Odjednom mi se pojavljuje cena paketa 2999 i telefona 88.800?
 

Prilozi

  • 19850958-3653-4B4A-9E48-347FBBF7A7B1.jpeg
    19850958-3653-4B4A-9E48-347FBBF7A7B1.jpeg
    208.1 KB · Pregleda: 104
Pitanje za vas koji ste vec dobili telefone. Da li ima vremenskog limita (i ako ima koliki je) za snimanje 4k i 8k videa? 8k pretpostavljam da ima ali da li se 4k 30 ili 60fps moze snimati bez vremenskog ogranicenja?
 
Porucujem s23 u A1 i cena paketa neo 23 treba da bude 2499 a telefona 79000. Odjednom mi se pojavljuje cena paketa 2999 i telefona 88.800?
Moguće da se ne računa popust 10% za gotovinu ako je već paket sa popustom. Najbolje zovni vidi.

Ja sam uzeo neo neo, i telefon je tu 110.160 sa 10% popusta i toliko je bilo i kad sam došao do stavke plaćanje.
 
Pitanje za vas koji ste vec dobili telefone. Da li ima vremenskog limita (i ako ima koliki je) za snimanje 4k i 8k videa? 8k pretpostavljam da ima ali da li se 4k 30 ili 60fps moze snimati bez vremenskog ogranicenja?
Sad proverih nemas nikakvo vremensko ogranicenje.Krece od 00:00 brojanje u 8k 30fps sto znaci da nema ni u 4k ogranicenje.Mene jedino nervira sto vec 3 4 godine ne mogu da snimam 4k 60fps iz svih kamera tj da menjas u toku snimanja.I zato snimam u 4k 30fps idalje.
 
Moguće da se ne računa popust 10% za gotovinu ako je već paket sa popustom. Najbolje zovni vidi.

Ja sam uzeo neo neo, i telefon je tu 110.160 sa 10% popusta i toliko je bilo i kad sam došao do stavke plaćanje.
Zvao korisnicki i ispricao im slucaj, nisu mi tako nesto rekli. A i kolega @Dakii je uzeo neo23 i platio sa popustom za uplatu odmah… korisnicki ne zna sta je upucuju me na virtuelnu prodavnicu 😳
 
Znaci ti si jedan od onih koji su maznuli poslednje zelene ultre. Ja jutros porucivao i nesto me zezala banka, nije mi stizala poruka za placanje. I dok se sredilo to zelenih vise nije bilo na zalihama.

Poručen krem, svakako sam se dvoumio između te 2 boje :)
Ja sam se bogami sinoc lomio, hocu, necu, sutra cu, i onda ma ajde kad sam za kompom, da sam danas i da nema vise zelenog ne bih ga porucio jer mi se zeleni bas svideo. 😀
 
Nasao san neki oglas gde je prodavac napisao EU garancija 24 meseca.Sta to znaci?
Da je kupljen u EU gde su, kao i kod nas, prodavci u obavezi da daju garanciju od 2 godine (za razliku od nekih drugih delova sveta gde je garancija proizvođača 1 godina).

Ako ti nudi i račun za to, onda je ok. Jedino o čemu se treba raspitati je da li možeš i kod nas u Samsungu da ostvariš garanciju, ili ne. Jer ako ne možeš, onda u slučaju neke reklamacije moraš slati telefon u inostranstvo, a da bi izbegao probleme na našoj pošti/carini morao bi da šalješ iz inostranstva. A u inostranstvu bi ga morao i primiti nazad. Što znači da bi bilo dobro imati od koga i kod koga preko to da radiš. U suprotnom, ne gine ti dosta cimanja.

Btw, ako se slučajno raspitaš za ovo kod našeg Samsunga, javi mi molim te šta su rekli, i mene zanima. 😊
 
Danas sam prebacio broj u A1 i reko da poručim zelenu ultru kažu nema više i verovatno je neće dobijati do daljnjeg..tako su mi rekli. Pa sam poručio crni. Ionako će biti u masci :D

Ti možeš kupiti zelenu masku. Ja se isto tako razmišljam, zelena tamna baš lepo stoji.
 
Svlaci bateriju i dalje brzo od 100% koliko vidim. Prebacio sam mrezu da ne bude 5G, skinuo sa punjaca pre nekih 45 minuta, ali bolje mi se cini nego svi prethodnici.
 
Ako netko ima volje baciti oko, mislite da vrijedi neko od ovih stakala za ultru (imaju neke dvije verzije whitestonea)? Stranica je malo čudno prevedena, ali navodno je ok, ne znam..
 
U čemu je razlika između ovih WD stakala, zašto ovo prvo košta 45 evra, drugo 33 evra, a ovo treće čak 75 evra, zar to nije sve isto?
 
Poslednja izmena:
Mozda za modele?
 
E drugi dan do 13h je prosao sa punjenjem od prethodnog dana kada je baterija pala na 15% i tad sam ga stavio na punjac. SOT je bio 5.5h. Pritom je telefon celu noc bio zakacen na net, Bluetooth ukljucen i povezan na sat, AOD ukljucen i preko noci skinuo 10%.
Juce skinem sa punjaca u 13:45 baterija na 95% bila evo sad imam 54%. S obzirom sta mi je sve ukljuceno konstantno da radi meni je baterija odlicna.
Kakva je kamera? Posebno nocne slike? I da li si zadovoljan sa zvukom? Da li je dovoljno glasan?
 
^ Evo update baterije danas, 10% palo a skoro 1h SOT. Ono sto stoji da je naučio za bateriju da ce trajati 1dan i 12h to otprilike tako i bude, dan i po drzi sa svim zivim stvarim popaljenim i danju i nocu. Verujem da neko ko nema Bluetooth ukljucen stalno i sat povezan 24/7 baterija drzi dva cela dana. Kad sledeci put napunim palim light mode da vidim sta ce on da da.

EDIT: Sad vidim da nisam screenshotovao SOT time, 55 min je bilo tacno.

Zvuk je po meni odlican, gornji zvucnik iz slusalice se poprilicno dobro cuje.

Prednja kamera sacuva dosta detalja, danju i u sobnom osvetljenju daje dobre fotke. U mrklom mraku sa blicom kad ekran zasvetli nisam probao bas. Zadnje kamere se meni cine takodje dobre kako danju tako i nocu sa tim sto su nekad meni barem slike previse ostre ali cekam taj veliki softverski update koji ce kako kazu dodatno srediti kamere i ceo taj post processing pa cemo videti. Standardno nocu glavna pravi najbolje fotke (glavna na primer u automatskom night modu slika 1s dok u istim uslovima ultra wide slika 3s) dok danju prave sve tri dobre fotke.

Ono sto sam video u pro podešavanjima je da ISO moze samo do 3200 dok je na P30 to islo cini mi se na 64000 ( nije da sam to stalno koristio ali kazem zapazanje samo).
 

Prilozi

  • Screenshot_20230213_221950_Device care.jpg
    Screenshot_20230213_221950_Device care.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 74
Nazad
Vrh Dno