Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Ja na dslr kameri doduše entry level nisam išao dalje od 1600iso a mogu da mislim na šta liči 64k na telefonskoj🤣
 
Koliko sam upućen jedino se Brazil bunio i izborio sa pakovanjima i punjačima. Njihov primer treba mnogo zemalja da sledi. Pored jabuke,mora i Samsung punjače da im pakuje. Svaka im čast.
 
Da ima malo vise slobode u EU, isto bi nam delili punjace uz telefon. Tako i treba da bude... svaka cast brazilcima.

Koliko sam upućen jedino se Brazil bunio i izborio sa pakovanjima i punjačima. Njihov primer treba mnogo zemalja da sledi. Pored jabuke,mora i Samsung punjače da im pakuje. Svaka im čast.

To ona zemlja gde posekoše boga oca prašume? Ona gde se razvio socio-ekonomski fenomen zvan favela? Mislim da su im punjači koji dolaze uz telefone najmanji problem i da se niko od nas ne bi menjao i izabrao da živi dole. 😅

Btw, kad spomenu Evropu. Ona se bunila što Apple ima konektor koji je mimo sveta i to je jedan od razloga zbog kojih će Apple morati preći na USB-C, misim do 2025. Osim, ako Apple ne odluči da izbaci fizički konektor u potpunosti, ko što je MKBHD spekulisao.
 
To je to, jer ako ovako nastavimo kao civilizacija deliće nam telefone na baterije, ekrane, kamere i punjače za 10 godina. Ali ajde, da ne gušim više temu. Pratim iskustva korisnika s23 i vidim da je ultra popularna ali niko ne spominje obične 23-ke. Čekam iskustva...
 
To ona zemlja gde posekoše boga oca prašume? Ona gde se razvio socio-ekonomski fenomen zvan favela? Mislim da su im punjači koji dolaze uz telefone najmanji problem i da se niko od nas ne bi menjao i izabrao da živi dole.
Ovako kako razmišljaš,voleo bih sledeću kutiju bez telefona da dočekaš,a da u kutiji bude samo iglica za izvlačenje sim kartice.
Oni su se izborili,kako god živeli,i šta sve radili,a ti ovde daj 40e za punjač. I jedno 20e pride za foliju koja je uz S21 ultra fabrički dolazila. Toliko
 
Ovako kako razmišljaš,voleo bih sledeću kutiju bez telefona da dočekaš,a da u kutiji bude samo iglica za izvlačenje sim kartice.
Oni su se izborili,kako god živeli,i šta sve radili,a ti ovde daj 40e za punjač. I jedno 20e pride za foliju koja je uz S21 ultra fabrički dolazila. Toliko
Ako mi ga mogu dostaviti u neoštećenom stanju, ne mora ni kutija. Ne patim, niti smatram da sam zakinut. Naprotiv.
Uzeo sam pre X meseci Baseusov GaN punjač koji ima više portova da puni više uređaja i laptop i kao takav mi je znatno korisnija ciglica od te njihove sa samo jednim USB-C portom.
Preporuka za Baseus. 👌
 
Pa to je samo do politike firme. OnePlus isporučuje telefone sa punjačem, folijom na ekranu i vrlo kvalitetnom maskom. Ne vidim zašto se bar punjač ne dobija kad daš preko 1000 e.
Nego i mene zanima da li je iko uzeo običan S 23
 
Pa to je samo do politike firme. OnePlus isporučuje telefone sa punjačem, folijom na ekranu i vrlo kvalitetnom maskom. Ne vidim zašto se bar punjač ne dobija kad daš preko 1000 e.
Nego i mene zanima da li je iko uzeo običan S 23
Naravno, ali politiku diktira i okruženje, koje je sada u velikoj meri opravdano naklonjena reduce, reuse i recycle principima. Dosta je toga i tzv. green-washing, ona upotreba x% recikliranog materijala za staklo ili za leđa ili kutije. Ali deo ESG rejtinga firmama zavisi i od ovakvih odluka, u pogledu toga da li će biti punjača ili ne, a ne samo da li kobalt nabavljaju iz rudnika gde rade deca, tako da se grebu za poene na svim poljima.

Nego, vidim da su na nemačkom Amazonu prestali reklamirati da se uz preorder dobija NFT za popust na kupovinu Ledgera od 60€.
Samo tako razmišljaj i S28 seriju ćeš samo kutiju sa iglicom,bez telefona platiti soma evra.
Preteruješ nepotrebno.
Ide se ka eSIM-u, neće ni trebati iglica 😁
 
Kod Androida postoji izbor, za razliku od suprotnog "ekosistema" tako da može da se bira...

Eto pre par dana izašao OnePlus 11 sa baterijom od 5000 mAh i u kutiji dolazi punjač od 100W ;)
 
To ona zemlja gde posekoše boga oca prašume? Ona gde se razvio socio-ekonomski fenomen zvan favela? Mislim da su im punjači koji dolaze uz telefone najmanji problem i da se niko od nas ne bi menjao i izabrao da živi dole. 😅

Btw, kad spomenu Evropu. Ona se bunila što Apple ima konektor koji je mimo sveta i to je jedan od razloga zbog kojih će Apple morati preći na USB-C, misim do 2025. Osim, ako Apple ne odluči da izbaci fizički konektor u potpunosti, ko što je MKBHD spekulisao.
Brazil 🤤
 
Kod Androida postoji izbor, za razliku od suprotnog "ekosistema" tako da može da se bira...
Samo dobar zakon,jasan stav i to je to. Ne mora da se bira. Brazil nije izmislio toplu vodu. Niti se Samsung prema Brazilu smilovao. Jasan zakon,percepcija,ti nemoj da ispoštuješ,pa će penali te duplo koštati
 
U Brazilu je S23U u priorderu preko 1700€. Za razliku u ceni u odnosu na bilo gde u Evropi ne da možeš da kupiš još punjač koji želiš, već možeš i ceo jedan novi telefon koji će ti doći sa sve punjačem. O čemu pričamo. Sva tehnika koja nije proizvedenu u Brazilu im je osetno skuplja.

A zakon im kaže da "uređaj mora biti prodat u upotrebljivom stanju" i sada je tu semantika u pitanju, a ne dobar (u smislu jasnoće) zakon. A, iako su kaznili i Apple i Samsung u pojedinim provincijama, jer je praksa da se prodaju i punjači, sudski proces navodno još uvek nije gotov i Apple možda na kraju i dokaže da ne prodaju uređaje u neupotrebljivom stanju.

Svaka medalja ima dve strane, pa i ta zbog koje dobijaju punjače u kutiji.
 
To je to, jer ako ovako nastavimo kao civilizacija deliće nam telefone na baterije, ekrane, kamere i punjače za 10 godina. Ali ajde, da ne gušim više temu. Pratim iskustva korisnika s23 i vidim da je ultra popularna ali niko ne spominje obične 23-ke. Čekam iskustva...
Pa svi pominju ultre a procenat onih ko ih kupuje kod nas je 1 promil i manje. Koji god info da vidim ili test svuda u naslovu stoji S23 a u stvari unutar info/testa je Ultra. Dzaba. Ja, sada, ni obican S23 ne mogu sebi da obezbedim po ovoj ceni. Eto, sta ucini rat u Ukrajini. Podigose i cenu Samsung telefona :(
 
Preporuka takođe za Baseus Gan3 Pro 65W punjač, kupio sam ga prošle godine posle Baseus 25W punjača koji je isto za preporuku...
 

Prilozi

  • Baseus GaN 65W_4_s-l1600.png
    Baseus GaN 65W_4_s-l1600.png
    907 KB · Pregleda: 100
  • Baseus 25W_s-l1600.jpg
    Baseus 25W_s-l1600.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 141
Ja koristim i sada na S23U, punjač od 25w koji sam dobio uz S20U, a koristiću ga dok ne crkne. Sramotno je što Apple i Samsung, kao najveći uz svoje premium modele škrtare i zakidaju za punjače.
 
^ Evo update baterije danas, 10% palo a skoro 1h SOT. Ono sto stoji da je naučio za bateriju da ce trajati 1dan i 12h to otprilike tako i bude, dan i po drzi sa svim zivim stvarim popaljenim i danju i nocu. Verujem da neko ko nema Bluetooth ukljucen stalno i sat povezan 24/7 baterija drzi dva cela dana. Kad sledeci put napunim palim light mode da vidim sta ce on da da.

EDIT: Sad vidim da nisam screenshotovao SOT time, 55 min je bilo tacno.

Zvuk je po meni odlican, gornji zvucnik iz slusalice se poprilicno dobro cuje.

Prednja kamera sacuva dosta detalja, danju i u sobnom osvetljenju daje dobre fotke. U mrklom mraku sa blicom kad ekran zasvetli nisam probao bas. Zadnje kamere se meni cine takodje dobre kako danju tako i nocu sa tim sto su nekad meni barem slike previse ostre ali cekam taj veliki softverski update koji ce kako kazu dodatno srediti kamere i ceo taj post processing pa cemo videti. Standardno nocu glavna pravi najbolje fotke (glavna na primer u automatskom night modu slika 1s dok u istim uslovima ultra wide slika 3s) dok danju prave sve tri dobre fotke.

Ono sto sam video u pro podešavanjima je da ISO moze samo do 3200 dok je na P30 to islo cini mi se na 64000 ( nije da sam to stalno koristio ali kazem zapazanje samo).
Kakav je utisak vibracionog motora? Tj haptic feedbacka naspram Huaweija? Evo ja kucam sa p30 dok čekam da se gigatron smiluje i pošalje s23+ 😁
 
Predlog za nove Yettel slogane:

Mozda nismo najbrzi, ali smo zato najskuplji.

Ili:

Uz obnovu ugovora dajemo po kutiju Aspirina. Trebace vam.

Ili:

To sto niste dobili telefon medju prvima je dobro, jer ce vas biti nov, dok ce drugi svoje vec izgrebati.

Ili:

Uzdajte se u nas! Kod nas isporuke uvek krecu posle svih!

Ili:

Prijavite se prvi za post-preorder, uz specijalne nepogodnosti!
 
Kakav je utisak vibracionog motora? Tj haptic feedbacka naspram Huaweija? Evo ja kucam sa p30 dok čekam da se gigatron smiluje i pošalje s23+ 😁
E ja to odmah gasim, pre nisam mogao da smislim da kucam poruke bez haptic feedbacka a sad je obrnuta situacija. 😁 Posto si vec narucio telefon ubrzo ces saznati (da ne vadim P30 iz kutije iz ostave kad si vec narucio telefon).

Kad vec pisem evo jos jedan update baterije za one koje to interesuje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230214_121758_Device care.jpg
    Screenshot_20230214_121758_Device care.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 133
@Čkalja dobro mi nisi dao telefon :D tek sam juce dobio mogucnost odradim preorder, 2 sata posle nakon sto je zeleni rasprodat.. tako da mi stize crni, tek sledece nedelje 🫠
 
Nema više nijedne nijanse u A1 za porucivanje, ni online ni u radnjama. Izgleda da je dobra prodaja ove godine :) Samsung da zahvali qualcommu za uspeh
 
Zato u yettelu ima uvek😅

Ima,po 300e većoj ceni. Bože,još uvek ne mogu da se načudim,kakvi derači kože 🤣🤣

Brat u Švicarskoj plaća 70e uređaj i pretplatu,potpuno neograničen net.

Oni ovde uz total 40,gde ima 40gb neta naplaćuju skoro 100e. Pljačka u Yettel-u level max
 
Poslednja izmena:
Kolege,
Koga boli oversharpening kod slikanja na S23U neka si instalira Camera Assistant app sa Galaxy Store-a od Good locka i postavi Softening iliti ga "ublažavanje slike" na medium/srednje.
Tada radi dosta dobre slike, skoro kao Gcam, vjerujem da radi i za obične S23 i S23+.
Tu imate primjere sve 3 vrijednosti:
Kome treba GCam za test pogledajte tu: https://www.dpreview.com/forums/thread/4697013
I još jedan zanimljiv thread na istom forumu: https://www.dpreview.com/forums/thread/4698720
Uz Gcam slike su malo "prirodnije" ali uz medium softening što sam naveo gore i stock slike su jako jako dobre.

Druga "fora" je korištenje "light" moda za performanse. Po nekim testovima snižava performanse cca 10% ali zato baterija traje duže 20-30%.
Ukljućuje se u postavkama baterije, više postavki, profil rada.
Ja sam probao na Geek benchu i razlika je minorna, tipa Single core je pao sa 1530 na 1500. Obzirom na samu snagu proca zanemarivo.
Baterija u ovih par dana što ga imam vrhunska, 2 sim kartice, puna rezolucija ekrana 1440x3088...
Je skup ali je stvarno kompletan mobitel.
 
Vrh Dno