Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Ima li neko da preporuci kvalitetan review za A55,trazim ga vec danima a izbacuje mi sve neke gluposti ?
 
Ima li neko da preporuci kvalitetan review za A55,trazim ga vec danima a izbacuje mi sve neke gluposti ?
Ако хоћеш квалитетан и реалан review, чекај да неко са форума пазари телефон...
 
Pogledao sam izložen telefon u Yettelu, nisam oduševljen veličinom bazela na ekranu, nije nešto da se ne možeš naviknuti ali u kombinaciji sa veličinom telefona deluje nekako staromodno i ne baš must have. Da se izrazim izgleda ko cigla ... Možda da je uži za te bazele sa strane bio bi odličan.
 
Јако лепо изгледа...
 
Lep telefon, samo ne u crnoj boji.
 
Koristi li neko A55? Gledamo tasti neki telefon.
Gledao sam i redmi note 13pro+, al' mi ovaj uliva vise poverenja zbog ergonomije ekrana i podrske od 4-5 godina.
Ima trenutno moto g9+
 
 
Nisu napisali koju ufs memoriju koristi. 😂 Ne bi me cudilo da je ostala ista kao na a54.
@Imotep95 mozda bi bilo bolje da pogledas s23fe.
 
Pogledao sam izložen telefon u Yettelu, nisam oduševljen veličinom bazela na ekranu, nije nešto da se ne možeš naviknuti ali u kombinaciji sa veličinom telefona deluje nekako staromodno i ne baš must have. Da se izrazim izgleda ko cigla ... Možda da je uži za te bazele sa strane bio bi odličan.

Razlog zbog kojeg sam odustao i uzeo RN13+.

I šteta baš... Dopao mi se A55, jako mi se svidela ona Navy plava boja, kvalitetno izrađen telefon, premijum zapravo, ali nezgrapan...
Ajde što ima deblje okvire oko ekrane, ne bi bio toliki problem da je ostao 6.4"... Ovako sa 6.6" je baš nezgrapan. Još je moja ideja bila da ga koristim bez maske, ali je toliko neugodan da se okvir praktično useca u dlan.
Staviti masku na njega bi bilo rešenje i problem više jer bi još dobio na dimenzijama.

I opet šteta... Videh da se dobro pokazao, da je Exynos 1480 solidan i opipljiv korak naspram A54/53, kamere dobre...

Ali džaba... Ja razumem da Samsung pravi razliku između sopstvenih serija, ali ne razumem da se baš ovoliko igra sa gabaritima i ergonomijom... Opet, da je ostao na 6.4" bilo bi sve ok...
Doduše, nije više ni razlika među serijama opravdanje...
 
Uzet u mts online, nisam mogao da utičem da se ne uzima kod tih fekalnih otpada.
 
Одлично поређење А55 и S24
 
Razmišljao sam čime da zamenim Mi 9 koji koristim od 2019-te i kao i uvek ispratio sam i A seriju. Razumna zamena za Mi 9 bi bila neki Poco F5 ili Note 13 Pro+, ali nekako imam osećaj da bi koristio isti telefon kao i Mi 9 samo sa 120hz i dobrom baterijom. Imam velike želje da probam Samsung, ali uvek su se maksimalno trudili da odbiju korisnike nekim glupostima.
1. Žašto pobogu onoliki bezeli? Ali ostatak telefona je apsolutno prelep mora se priznati.
2. 25w? Ko će u današnje vreme da čeka više od sat vremena da se telefon napuni? Suludo za 2024 god, pogotovu što konkurencija nudi punjače koji su brži čak za 100w.
3. CPU? Moj Xiaomi Mi 9 koji je star 4.5 god ima skor oko 500.000 poena na Antutu benchmarku, A55 ima 750.000. Znači A serija nudi malkice bolji procesor od 4.5 god starijeg Xiaomi telefona. Mada na stranu to, svakako ne koristim telefon za igranje.
4. Da ne bude da samo navodin negativne stvari, jako mi se dopada UI na Samsungu što me i gura ka njima. Takođe mi se dopadaju i kamere i zvučnici koji meni puno znače.
 
Ako možeš da se ispružiš za samsung S23, to bi bio logičniji apgrejd, ovako A55 nije neki veći apgrejd, pogotovo ako ga uzimaš po zvaničnim cenama u našim radnjama.
Po meni ne treba uzimati A55 dok mu cena ne padne ispod 50 crvene.
 
Ako možeš da se ispružiš za samsung S23, to bi bio logičniji apgrejd, ovako A55 nije neki veći apgrejd, pogotovo ako ga uzimaš po zvaničnim cenama u našim radnjama.
Po meni ne treba uzimati A55 dok mu cena ne padne ispod 50 crvene.
Zvanicne cene nikad nisam ni gledao jer su sulude, pratim cene uglavnom na KP. Mozda sacekam Poco F6, taman bih dotle prikupio novce.
 
Brzo je poslao mts. Deluje lepo ova boja(za lepše polovine), menja se boja na refleksiji. Probaću malo včrs/sutra a za par dana javljam kakva je baterija kad krene da se koristi normalno.
 

Prilozi

  • IMG_3089.jpeg
    IMG_3089.jpeg
    139.4 KB · Pregleda: 69
Samsung biraj, nećeš pogrešiti, najjeftiniji ti je u A1 ako hoćeš kod operatera, a imaš i na KP za 360 evra
Kod A1 sam porucio A55 i punjac ,danas mi punjac stigao a telefon nije.
Zvao podrsku kazu da ga trenutno nemaju na stanju... Kakav cirkus !
Ne smem da zamislim kakvo ce tek ciganjenje da padne oko slusalica koje idu uz telefon. :unsure:
 
Nazad
Vrh Dno