Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Koristim A72 skoro 3 godine i razmišljam da pređem na A55 i da između ostalog uskoro pređem iz Mts-a u A1 i da uz paket uzmem telefon, ono što mi je malo čudno je to da je 3 godine razlike između A72 i A55 a da neka konkretna poboljšanja osim novijeg procesora i malo više RAM-a nisam primetio, baterija isto 5000 mAh sa 25W punjenjem (punjač pretpostavljam da se kupuje dodatno), interna memorija isto 128 GB, kamera ne znam kakva je ali po specifikacijama mi deluje da je malo slabija od A72, možda je u praksi drugačije.
 
Kamera ništa posebno, prosek
 
Vreme za zamenu telefona, mate 20 lite odlazi u zasluzenu penziju, da li je bolje uzeti ovaj A55 ili S23FE? Ili mozda RN 13 pro +?
 
Sticajem okolnosti imaću za vikend
Redmi Note 13 Pro+5g 12/512gb i A55 8/128gb.
Tazbina se ponovila na moje preporuke.
Oba u belom izdanju, mogu sve osim baterije da pogledam. Vidim da se dosta ljudi dvoumi oko ta 2 dva ureðaja, pa ću napisati par rečenica kad stignem.
Na prvu ruku oba ureðaja deluju premium kad se drže u ruci(a55 pogotovo),
kamere deluju malo bolje na redmiju.
 
Detaljna recenzija
 
Zavisi koliko koristis tel. Ako koristis dosta drustvene mreze i provodis dosta vremena ispred ekrana onda jedino da gadjas vece verzije.
 
Ni reči o bazelima ali dobro verovatno da to nije presudno ali ipak...
 
Nervira me sto Peca uvek opravdava Samsung i Apple sto ne daju punjace i sto im je punjenje sporo.:mad:
Kako opravdava, pa prozvao je sporo punjenje nekoliko puta u snimku. A punjače ne proziva jer je ranije prozivao u svakom klipu, neće valjda sad u svakoj recenziji do kraja života isto da spominje, već i ptice na grani znaju. :)
 
Ni reči o bazelima ali dobro verovatno da to nije presudno ali ipak...
Realno to je najveća mana. Danas sam upoređivao sa konkurentima i razlika je vidljiva. Ostalo je po meni u prednosti u odnosu na druge (ne znam za kamere)
Stvarno telefon izgleda premium ali eto te ivice kvare utisak, baš se primeti.

Ne znam ako se stavi neka maska da li će da malo smanji i prividno sakrije bazele.
 
Gledao sam juce telefon u G, baazeli stvarno izgledaju mnjhhh, ali čini mi se da su na s23fe još gori. Uglavnom, kada se koristi dark mod ne primećuju se toliko, uz neku tamniju pozadinu ekran izgleda ok.(subjektivni osećaj)
krastavac mora da se razlikuje od premijum uređaja
 
Ako su ti bezeli najveći problem onda je super, ja se na A54 i bezele navikao u najkraćem roku. Displej i prikaz je odličan, osvetljenje dobro, kad ljudi furaju iphone sa onim zubom gore i dinamičnim ostrvom koji realno mnogo više dolazi do izražaja, bezeli su realno manje upadljivi, bilo bi realno bolje samo da je donji bezel jednak sa ostalima i onda bi sve bilo simetrično.
 
Pošto sam se rastosiljo Žaomi RN 13 pro, nisam se nešto privoleo jabuci, za oko je zapeo Samsung i ova nova serija A, kao razuman i racionalan izbor. Odgledao sam sve naše recenzije i zaključio sa se nekako previše značaja daje nekom izgledu i oupšte osećaju, a radi se krajnje praktičnoj stvari a ne umetnini. Iz praktičnih razloga, da ne kažem nužnih, većina drži telefon u nekakvoj zaštitnoj futroli, tako da je malo važno kakav je osećaj pod prstima ako je aluminijum ili plastika. Mnogo je bitnije sama težina i lakoća i komfor upotrebe recimo, mada naravno da i estetski doživljaj treba da se uvaži, аli ipak ne kao primaran i presudan.
Lično sam u dilemi između A25, A35 i A55, razlika u ceni nije mala, nešto što će mi biti presudno je kvalitet glavne kamere, A55 nešto bolje snima, izraženije pri slabom svetlu, mada u tim "teškim" uslovima ne znam kad sam nešto snimio. Ni u jednoj recenziji niko ne ilustruje fitografisanje pod blicim u tami, što je vrlo često inače, ja baš imam takvu potrebu. Voleo bi da neko sažme komparativni zaključak između ova tri modela po pitanju glavne kamere, ako je to uopšte moguće na osnovu tuđih recenzija na YT.
 
Nije to baš toliko strašno uživo, ko koristu dark modom neće ih ni primetiti
 
Da li ovaj telefon ima problem kao s24 da nije dostupan kad se pozove? S obzirom da je exynos. Eno na temi o s24 se žale da nisu dostupni kad ih neko zove, pa se pretpostavlja da je glavni krivac exynos
 
Da li ovaj telefon ima problem kao s24 da nije dostupan kad se pozove? S obzirom da je exynos. Eno na temi o s24 se žale da nisu dostupni kad ih neko zove, pa se pretpostavlja da je glavni krivac exynos
Ne vidim na koji način exynos može biti krivac. Vjerovatno problem leži u SIM-u ili eSIM-u. Eventualno može biti problem sa VoLTE od operatera.

Ja koristim Exynos od kada je izašao i nikad nisam imao problem sa pozivima, bilo odlaznim, bilo dolazim. Jedino kada je problem bio na samoj mreži, ali tad se nije manifestovalo samo kod mene, već i kod ostalih, nevezano za SOC.
 
Ne vidim na koji način exynos može biti krivac. Vjerovatno problem leži u SIM-u ili eSIM-u. Eventualno može biti problem sa VoLTE od operatera.

Ja koristim Exynos od kada je izašao i nikad nisam imao problem sa pozivima, bilo odlaznim, bilo dolazim. Jedino kada je problem bio na samoj mreži, ali tad se nije manifestovalo samo kod mene, već i kod ostalih, nevezano za SOC.
Ne znam, zato i pitam. Navodno je exynos krivac, a probano je i zamena kartice i e sim i sa i bez volte. Pričitaj poslednjih par strana teme o s24
 
Проблем је дефинитивно у егзинос модему. Да ли он лоше ради са нашим band - ом или где већ лежи проблем очигледно не зна ни Самсунг чим не могу то да реше годинама. Неће сви имати тај проблем али је очигледно и даље лутрија чим људи имају проблеме још од S22 серије. Половини корисника ради све како треба, други део катастрофа сигнал и рестарти приликом позива.
 
Nazad
Vrh Dno