Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Stefan1995

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2015
Poruke
2,987
Poena
315

Za ovu cenu je bolje uzeti nov s23fe.
A i pitanje je koju ufs memoriju koristi, ako je kao prosle godine onda je bas lose.
 
Malo su povećali veličinu displeja u odnosu na a54
 
Postoji već A55 tema, samo je treba prebaciti u Samsung podforum :)

 
Vrijedi li prelazak sa A54 na A55? Od razlika jedino što primjetim je aluminijumski ram.
 
Vidjećemo. Inače A54/5 imaju najbolji omjer cijene i onoga što dobiješ, bar je tako meni u 99% stvari koje radim sa telefonom. Meni je telefon alat i baš ga intenzivno koristim, ali uzimati ultru zbog kamere i jačeg procesora, za mene je besmisleno. Kameru koristim da uslikam neki momenat, a u ostalim situacijama samo kao skener za dokumente. Nemam igrica i ovaj Exynos 1380/1480 mi je I više nego dovoljan. Bitna mi je povezivati naravno, WIFI 6, amoled i to je to.

Naravno ovakvih kao ja nema puno, ali za mene je A serija top, bolje mi ne treba.
 
Vrijedi li prelazak sa A54 na A55? Od razlika jedino što primjetim je aluminijumski ram.
Ne vredi, biće minimalna poboljšanja, totalno neprimetna, bolje ostavi pare na stranu pa uzmi kasnije nešto bolje, ili sledeće godine neki A56 npr.
 
Ja sam na A53... Ne znam vredi li prelazak... Njega bih dao majci a sebi uzeo novi telefon...

Sa A53 sam zadovoljan... Jedino mi se ne sviđaju baš gabariti A55, za jedan 6.4" telefon po dimenzijama i težini deluje baš golemo...
Ok, kapiram da se ovde nije štedelo na izradi, ovo je praktično premijum klasa kada su materijali u pitanju, obostrano staklo + aluminijumski okvir, ali ja kad tu dodam masku ode telefon na preko 220g...
I okviri, kad će ih stanjiti... Ja to ne razumem... Zar Samsung koji sam radi ekrane ne bi trebalo da prednjači po tankim okvirima... Gledam obični RN13 od 25k ima skoro nepostojeće okvire...

Jedino mi je OneUI neprikosnoven... Probao sam većinu Androida i OneUI mi najbolje leži...
 
^ Pa nije 6.4 nego 6.6. To je ujedno i najveća promena u odnosu na a54.
Konačno sa u midrange segmentu ima malo većih ekrana budući da serija 70 nema u Evropi
 
^ Pa nije 6.4 nego 6.6. To je ujedno i najveća promena u odnosu na a54.
Konačno sa u midrange segmentu ima malo većih ekrana budući da serija 70 nema u Evropi

Aha... Ja sam onda greškom pokupio da je 6.4

Vidim da je cena za A55 55k...

Moraću svakako prvo uživo da ga vidim i probam, ergonomski pre svega.
 
Single SIM (Nano-SIM, eSIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

jel to znaci da samo u single sim verziji a55 moze da se ima esim , dok svaka dual sim verzija uvek ima 2x nano-sim tray ?
 
Zanimljiv, dopadljiv ali čekam da vidim koja će mu biti cena, kod dilera. Ako ništa drugo još ću se družiti sa mojim a52 😊. U konačnici ako cena bude bila visoka možda se opredelim i za a35.
 
A35 je skoro pa isti. Videcemo kada ih budu testirali.
 
U početku cena telefona bude jaka ali vremenom kroz nekoliko meseci se spusti na realnu vrednost (obično kada se kod konkurencije pojavi novi model ili je u pitanju neki drugi razlog). Ako bi se gledala prošla godine onda bi cena uređaja kroz nekoliko meseci mogla da bude slična kao što je bila na dan 11.07.2023. za A54 5g 256gb/8 Dual 380e ili A34 5g 256gb/8 Dual 310e. To su moja očekivanja i cenovno bi bio prihvatljiv za mene.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Ovih dana planiram da uzmem novi telefon, prosečan sam korisnik. Sada koristim s20fe ali baterija je otišla i moram da menjam telefon inače ne bih. Mislio sam da uzmem Xiaomi note 13 pro plus ali sam sada video da izlazi ovaj Samsung A55, u Austriji će biti dostupan za 10tak dana. Vredi li to čekati ili ne? Ili uzeti A54? I opšte mišljenje koji od ta tri uzeti. Malo je jeftiniji Xiaomi. Pozdrav i hvala unapred na pomoći.
 
Pozdrav ljudi. Ovih dana planiram da uzmem novi telefon, prosečan sam korisnik. Sada koristim s20fe ali baterija je otišla i moram da menjam telefon inače ne bih. Mislio sam da uzmem Xiaomi note 13 pro plus ali sam sada video da izlazi ovaj Samsung A55, u Austriji će biti dostupan za 10tak dana. Vredi li to čekati ili ne? Ili uzeti A54? I opšte mišljenje koji od ta tri uzeti. Malo je jeftiniji Xiaomi. Pozdrav i hvala unapred na pomoći.
Promeni bateriju. S20FE ima manje bezele od A55 a vrlo moguće i bolje performanse i kamere.
 
Pozdrav ljudi. Ovih dana planiram da uzmem novi telefon, prosečan sam korisnik. Sada koristim s20fe ali baterija je otišla i moram da menjam telefon inače ne bih. Mislio sam da uzmem Xiaomi note 13 pro plus ali sam sada video da izlazi ovaj Samsung A55, u Austriji će biti dostupan za 10tak dana. Vredi li to čekati ili ne? Ili uzeti A54? I opšte mišljenje koji od ta tri uzeti. Malo je jeftiniji Xiaomi. Pozdrav i hvala unapred na pomoći.

Ista dilema.

Imao sam A51, pa A53 sad, na dve generacije obično pravim promene i sad bi A55 bio logičan. Navikao sam se na OneUI, bolji je od MIUI, bio sam pre Samsunga na Xiaomiju... Ali videh uživo RN13+ telefon odlično izgleda i leži u ruci, prelep je jednostavno, dizajnom dve lige ispred Samsunga, još ima IP68 i tu pretiče Samsung, ekran definitivno bolji od Samsunga, procesor jači... No opet - MIUI...i nema nikakvih dodatnih troškova, zaštita na ekranu prilepljena, maska tu, brzi punjač tu...

Sa druge strane sviđa mi se pomak kod A55, voleo bih da ga koristim bez maske, ako prijanja u ruci, sviđa mi se što je aluminijum + obostrano GG... Ne znam kakav je ovaj novi Exinos, A53 radi bez problema mada nije nešto naročito brz, ne znam koliki je ovde pomak u odnosu na A53...
Ne znam ni kamere... Na A53 sam zadovoljan skroz a ne verujem u ove danas kamere od par stotina megapiksela da su nešto wow nužno...

Cena im ista, 55k oba... RN13+ mi je ovako privlačniji vizuelno ali A55 mi je komforniji izbor ..
 
Sačekajte malo neku realniju recenziju i utiske pa odlučite, sem metalnog rama i nešto bržeg procesora nema neke bitne razlike u odnosu na A54 po meni. Ako vam ne gori pod nogama da uzmete odmah novi telefon možemo da očekujemo za 2-3 meseca i neko sniženje po ovim našim legalnim prodavnicama tehnike 🙂
 
... I to dočekasmo da A serija košta 500 i više evra , ispade da nov A55 košta kao polovan S22 Ultra 🙄 ... Ili S23 . Odgledao sam par recenzija i sve to OK izgleda sem onih ogromnih crn8h ivica oko ekrana , pohvale za dizajn i ekran od 6,6" .
 
... I to dočekasmo da A serija košta 500 i više evra , ispade da nov A55 košta kao polovan S22 Ultra 🙄 ... Ili S23 . Odgledao sam par recenzija i sve to OK izgleda sem onih ogromnih crn8h ivica oko ekrana , pohvale za dizajn i ekran od 6,6" .
Da, samo što će ovaj A55 za 2 mjeseca da bude 350€ a stari flagship ostaju opet blizu 500€.

Prvi video telefona na našem jeziku:
 
@RojoBlanco90
Mislilš da će po toj računici A35 za koji mesec na oglasima biti oko 250e? Telefon mi se vizuelno sviđa, a završavao bi mi posao i više nego što bi mi trebalo. Da je malo veća razlika u kvalitetu u odnosu na A55 mislim da bi i razlika u ceni između ova dva modela bila veća.
 
Nazad
Vrh Dno