Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

На синовом телефону се дешава на пар дана да екран престане да реагује и само ресет телефона помаже. Да ли је неко имао овај проблем?
Imao sam ja jedno 4-5 puta za ovih godinu dana koliko imam ovaj telefon.
 
to je baš prejeftino prošao. imao je baš sreće.

inače, od supruge a52s još uvek nema one ui 5.1, dok je na primer skoro cela m*2 serija već dobila to ažuriranje. kod mene na a53 davno došao.
Interesantno je da A52 je dobio, a A52s još nije. Verovatno će ovih dana, ali ćudno stvarno.
 
Pa ženin a71 dobio pre par dana oneUI 5.1 a moj a52s ništa još. 😭
 
Počeo je update na 5.1 za A52s još prije dvije nedjelje, samo da stigne red na nas.
 
Koliko vidim, skoro sve ima veze samo sa Samsung ekosistemom, koji uopšte ne koristim.
 
Sad sam ga ažurirao na a52s.Na prvu,malo su tvikovali animacije, nabolje, kao da fluidnije i ljepse radi...Ako bas ne upropaste bateriju na koji nacin da onemogucim dalje apdejte zna li ko?
 
I dalje me nervira to ne kontrolisano menjanje ikone kamere na zaključanom ekranu. Sve sam probao reinstalirao viber, i ništa ne pomaže, jedino pto nisam a to je da vratim telefon na fabrička podešavanja ali pitanje je da li će se problem ponovo javljati.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230329_080914_One UI Home.png
    Screenshot_20230329_080914_One UI Home.png
    874.7 KB · Pregleda: 53
@TosaNS Probaj sa Lockstar-om iz Good Locka da resis to s ikonicom.
 
stigao i kod supruge jučer one ui 5.1, međutim odmah sam primetio da i dalje nema opcije poboljšanja slike u galeriji, kao što ima kod mog a53.

znači stariji modeli dobivaju malo zakinut softver.
 
Na koju opciju misliš?

kad otvoriš sliku u galeriji i onda dole u desnom uglu hamburger meni, druga opcija (ispod "detalji") je "poboljšaj kvalitetu slike". i samsung softver odradi fantastičan posao. to nema na a52s niti jeftinijim prošlogodišnjim modelima.

btw, kod supruge se desio problem nakon ažuriranja na one ui 5.1. sistem prikazuje da zauzima preko 93gb prostora. ide factory reset preko vikenda. na a53 nikakvih problema.
 
kad otvoriš sliku u galeriji i onda dole u desnom uglu hamburger meni, druga opcija (ispod "detalji") je "poboljšaj kvalitetu slike". i samsung softver odradi fantastičan posao. to nema na a52s niti jeftinijim prošlogodišnjim modelima.

btw, kod supruge se desio problem nakon ažuriranja na one ui 5.1. sistem prikazuje da zauzima preko 93gb prostora. ide factory reset preko vikenda. na a53 nikakvih problema.
Upravo je obican A52 4G dobio apdejt koji ima tu opciju
 
btw, kod supruge se desio problem nakon ažuriranja na one ui 5.1. sistem prikazuje da zauzima preko 93gb prostora. ide factory reset preko vikenda. na a53 nikakvih problema.
Po defaultu telefon ne zna koliko zauzimaju aplikacije, mora da se odobri u Storage meniju inače pod System računa i Apps.
 
Vidi ako koristi aplikaciju telegram koliko zauzima.Mom drugu je ta aplikacija pojela 105GB memorije.Ja nisam mogaonda verujem dok nisam video.Inace i Viber,tiktok,snapchat isto mogu mnogonda pojedu memorije
 
Telegram može da se koristi za slanje i primanje velikih fajlova, vjerovatno ostanu keširani dugo.
 
Vidi ako koristi aplikaciju telegram koliko zauzima.Mom drugu je ta aplikacija pojela 105GB memorije.Ja nisam mogaonda verujem dok nisam video.Inace i Viber,tiktok,snapchat isto mogu mnogonda pojedu memorije
Ima u aplikaciji opcija da se očisti cache. Podešavanja/ Podaci i memorija/Korišćenje memorije/Očisti keš
 
Hmm, od instalacije 5.1, dosta često mi se restartuje launcher na A52s. Ima li neko slično iskustvo?
 
Udji u recovery i wipe cache ili skini onaj Good guardian app booster i pusti ga da optimizuje aplikacije.
 
Nije samo tu kes u pitanju nego i podaci u aplikaciji mozda ce morati i njih da obrise fakticki je uradio kao deinstal aplikacije,ali to mu je jedino resenje.
 
Skoro svima je sve okej, na forume se javlja manjina koja ima neki problem.
 
Nazad
Vrh Dno