Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,675
Poena
235
Izgleda da ce Samsung ubaciti OIS i IP67 u srednji segment. Polako dolazi vreme da kupovina flagship-a nece biti velika potreba, posto ce srednji segment imati pristojne specifikacije?
 
17 og Marta ce biti predstavljeni A52 4/5G i A72..Ukoliko OIS bude prisutan mislim da ovo moze biti overall best buy u tom nekom srednjem segmentu. Ma da suska se da ce cene biti nesto vece pa videcemo..Oko 350e za
A52 4G ..90Hz, stereo zvucnici, snapdragon 720g i ?OIS? Pristojno zvuci..
 
Ja cekam A52, da menjam supruzi njen A50. Mislim da ce biti dovoljna nadgradnja i preskacem a51 koji nista novo-vredno paznje nema. Bice to lep fon sa IP sertif, srednjim process, dovoljno memo, samo da bude i u takvom-srednjem cen.rangu. Da- tu je i 90hz-kome treba...I bice mi dovoljan 4g verzija, jer kako vidim 5g bi bila 100 e skuplja-precenjeno.
 
Au, ovo je mid range killer. 4G varijanta naravno...
 
Čekaj kako Samsung u srednjoj klasi ubacuje IP67 a Xiaomi to nema u Mi11? Ne vidim logiku.
 
Pozdrav, da li 5g a52 stize u Srbiju?Iskreno meni je bolje uzeti ovaj telefon nego bilo koji xaomi, probao sam meni licno Emui ne odgovara..
 
A52 5g dobio stereo, IP67, OIS, 90HZ,
 
Da li možemo da okvirno pretpostavimo kada bi stigli na naše tržište, zvanično naravno, preko operatera?! Kako je bilo prošlih godina sa A50, A51?!
 
Koliko se sećam A51 i A71 su stigli u MTS baš brzo. Bukvalno odmah po izlasku.
 
Sad ću da im pošaljem upit, pa da vidimo. Ističe mi Biz paket krajem marta, pa da obradujem kolege :)
 
Bilo bi lepo da ze mazne preko operatera. Taman sam izasao iz 2 god robovanja...
 
Rekoh da se ubacim u temu. Pojavio se za prednarucivanje uz Galaxy Buds Plus u većini naših prodavnica i kod operatera, ali nema cene još uvek.
Post automatically merged:

Rekoh da se ubacim u temu. Pojavio se za prednarucivanje uz Galaxy Buds Plus u većini naših prodavnica i kod operatera, ali nema cene još uvek. Ipak ima cene ;) A52 43000 a A72 55000.
 
Polako se spuštaju specifikacije high klase u srednju( i da li je uopšte više srednja?) A klasu.
Ne volim da prognoziram, ali usudio bih se reći, da će A52 imati sve šanse da bude najprodavaniji telefon godine ili kako se to danas moderno kaže "best buy". ;)

Super Amoled ekran, IP 67, 120Hz, Snapdragon 750G 5G, OIS, baterija 4500mAh, nije preveliki, cena koliko toliko normalna, šta treba više zahtevati od telefona...

U svakom slučaju najverovatnije moj sledeći telefon. :)
 
Odličan telefon. Napokon i Samsung da pokaže zube u ovom segmentu Kinezima.

Samo da li je a52 od plastike pozadi ili ne ? Nigde nisam mogao da nađem tu info.
 
^Meni to nije bitno, čak šta više...uvek bih pre izabrao sa plastičnim leđima nego sa staklenim. Pogotovo ako su plastična leđa jeftinija.
 
5G verzija nece biti best buy pogotovo kod nas, 4G hoce sigurno. 43k plus slusalice koje mogu da odu za nekih 100-ak eura i to je to.
 
Da, na 4G sam i mislio, greša u kucanju. Hvala za info!
 
U Gigat.. po specifikacijama je 5G za 43000rsd. Ali izgleda bez poklona.
Samsung je najzad prešao igricu ako glavne kamere budu dobre, tj. da OIS koji su stavili dobije smisao.
I izgleda da im je želja bila da idu na sigurno pa nisu stavljali Exynos.
 

Prilozi

  • B153A686-D164-40B2-9CDD-A0C0DD219095.jpeg
    B153A686-D164-40B2-9CDD-A0C0DD219095.jpeg
    147.3 KB · Pregleda: 50
Sad gledam i upoređujem, ova ponuda za A52 5g je skoro identična po ceni i specifikacijama sa mi10t lite, ali...za ovu ponudu dobijaš i još amoled, ip67 i ois na kameri, bogami bacio je Samsung rukavicu u lice kinezima, predviđam razbijanje u prodaji, auu nisam ovo očekivao!
 
Ljudi, i dalje sam u nedoumici. Vidim da pisete da ce ovaj telefon biti pun pogodak, zbog SDa, ali za 720G nije neki prosek? Imam ponudu i dalje za Samsung s20 FE bukvalno za iste pare kao i Samsung A52, ali vidim da je dosta ljudi imalo problem sa ghost touchom, spominju i grejanje zbog exynosa i da baterija brzo ode zbog toga? S20 fe mi po specifikacijama deluje kao bolji izbor od A52 za iste pare, ali ne znam koliko su ovi problemi ucestali, jer bih voleo da baterija bar jedan dan moze da izdrzi. Sta vi mislite?
 
S20fe je izašao prije pola godine. Za pola godine cijena a52 ce biti ispod 300€, tako da je to to, što se tiče cijena.
Posle dugo vremena telefon koji mi je privukao pažnju. Odličan software, duga podrška proizvođača, ok dimenzije i hardware, cijena u kratkom periodu ide na neku granicu od oko 300€ i to je to.
 
Kontaktirao sam Samsung i oni su mi rekli da 5g verzija A52 nece dolaziti u Srbiju, pa me interesuje sta mislite o A52 tj konkretno o njegovom procesoru snapdragon720g, jel to slabo?Do sada sam koristio s9+, prelazim ili na ovaj ili s21.
 
Nazad
Vrh Dno