Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

A to, ne trebaju nadogradnje sam cuo milion puta i ne bih komentarisao
Ali ako dam za telefon srednje klase 500eura,ocekujem nesto vise sem dobrog hardvera
Da hocu jeftin telefon sa losim softverom a dobrim hardverom uzeo bih Xiaomi
(Mmm ipak ne bih uzeo ) :))
 
Danas mi stigao februarski sigurnosni apdejt.
Januarski stigao 7. februara, a 13 dana kasnije već i februarski :).
Na žalost, bez apdejta One UI-ja na 5.1. Ali stići će i to, kad - tad..
Inače, pre neki dan sam našao na internetu da je naš uređaj na spisku i za Android 14 i za One UI 6.0.
 
Upravo dobio i ja februarski update. Pitanje dal update-ovati? Baterija mi je dobra, videcemo valjda sa martovskim stigne i OneUI 5.1.
 
Snimio sam isti kadar svojim A52s koristeći Night Sight mod na fabričkoj kameri i na gcam. Dodao sam cropove da se bolje vidi jer forumska kompresija pojede fajlove. Sve je na default, ništa nisam dirao.
 

Prilozi

  • LMC_20230226_024952_LMC8.4_A52s_Metal.NIGHT.jpg
    LMC_20230226_024952_LMC8.4_A52s_Metal.NIGHT.jpg
    155.4 KB · Pregleda: 112
  • 20230226_025046.jpg
    20230226_025046.jpg
    192 KB · Pregleda: 74
  • LMC_20230226_024952_LMC8.4_A52s_Metal.NIGHT~2.jpg
    LMC_20230226_024952_LMC8.4_A52s_Metal.NIGHT~2.jpg
    143.5 KB · Pregleda: 71
  • 20230226_025046~2.jpg
    20230226_025046~2.jpg
    161.4 KB · Pregleda: 103
Zdravo, probao sam razne kineske futrole za telefon ali ni jedna mi ne ogovara svojim kvalitetom. Da li je neko probao neku od ovih i da li zna kako da se naruče za Srbiju? Ako je protiv pravila da se navode imena sajtova onda neka ide na private.

1. Caseology Nano Pop
2. Spigen Thin Fit - Black
3. Caseology Parallax - Ash Gray
 
Koleginica ima 52s... Kad čuva kontakt, po defaultu joj čuva kontakt u telefonu. Jel ima negde opcija kao npre kod mene na norddu 2, da me pita gde da čuva kontakt?
 
Mislim da je gornji levi ugao ili sredina ekrana i drop menu koji se bira.
 
išao sam tu ali ne postoji opcija da se bira gde da čuva
 
Nema ovoga?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230228_105045_Contacts.jpg
    Screenshot_20230228_105045_Contacts.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_20230228_105049_Contacts.jpg
    Screenshot_20230228_105049_Contacts.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 62
kod mene postoji..
 

Prilozi

  • Screen_Recording_20230228_105310_Contacts.mp4
    2.1 MB
kod nje samo sačuva, ne nudi ništa !??
 
Kad dodajes kontakt(broj u dialeru pa +/napravi novi kontakt) u gornjem lijevom uglu će se pojaviti dropdown meni u kom biraš da li ćeš na sim,telefon ili neki od samsung/google naloga...

Edit:sad vidim pajicin post..
 
Mora da se upise IME pa onda nudi gde... Znači mora ime da se upiše
 
Nema veze da li se upisuje ime ili ne, nema ni logike da to bude uslov za odabir već samo za Save.
 
Mozda je oznacila default kako da cuva i onda stalno cuva tamo. Podesavanja kontakt aplikacije i to je to.
 
kad je sačuvala kontakt na gmail adresu, sledeći put joj je ta opcija stajala kao default, tako da ime stvarno nije bitno
 
plavuša... :)
 
Imam a52s, da li ima razlike u kvalitetu videa i da li video ima bolju stabilizaciju kada se snima u h264 ili hevc formatu 1080p 60fps, ili je svejedno sto se tice kvaliteta i stabilizacije osim sto hevc zauzima manje memorije?
 
Ја мислим да HEVC има нешто квалитетнију слику и бољу компресију од H264. Што се тиче стабилизације слике, ту мислим да нема везе са компресијом него са телефоном.
 
Jel se zna nesto hoce li biti jos neke nadogradnje oko kamere i otkljucavanje nekih opcija do kraja softverske podrske? Jel android 15 zadnji koji ce dobiti?
 
Da li neko ima sličan problem na zaključanom ekranu umesto kamere ubaci se viber, iako ja ponovo podesim da mi prečica bude kamera sam od sebe se promeni na viber. Reinstalirao sam Viber pa ću videti da li se problem ponavlja.
 

Drugar uze na KP nov A53 za 265€, neotvorena kutija, fiskalni i 2 godine garancije operatera :)

to je baš prejeftino prošao. imao je baš sreće.

inače, od supruge a52s još uvek nema one ui 5.1, dok je na primer skoro cela m*2 serija već dobila to ažuriranje. kod mene na a53 davno došao.
 
Ne bih žurio sa One UI 5.1 jer sam na na internetu našao primedbe da je bagovit i da čak povećava potrošnju baterije. Navodno u toku je priprema update-a kod Samsunga.
 
На синовом телефону се дешава на пар дана да екран престане да реагује и само ресет телефона помаже. Да ли је неко имао овај проблем?
 
Poslednjih par dana na A52s mi ne stižu outlook notifikacije. Kao proradiće, ali neće nikako. Deinstalirao i instalirao aplikaciju, brisao keš, proveravao podešenost notifikacija u samoj aplikaciji i u podešavanjima celog uredjaja. Svašta nešto sto sam našao na netu sam probao ali ništa...U podešavanjima aplikacije, pa help&feedback ima test nostifikacija, tu kaže da je sve ok!?!?
Pre toga godinu dana, od kada sam uzeo telefon, notifikacije su bile ok. Inače, za ostale aplikacije je u principu sve ok...
Šta da se radi?
 
Poslednjih par dana na A52s mi ne stižu outlook notifikacije. Kao proradiće, ali neće nikako. Deinstalirao i instalirao aplikaciju, brisao keš, proveravao podešenost notifikacija u samoj aplikaciji i u podešavanjima celog uredjaja. Svašta nešto sto sam našao na netu sam probao ali ništa...U podešavanjima aplikacije, pa help&feedback ima test nostifikacija, tu kaže da je sve ok!?!?
Pre toga godinu dana, od kada sam uzeo telefon, notifikacije su bile ok. Inače, za ostale aplikacije je u principu sve ok...
Šta da se radi?
Nema ni kod mene ali na Gmail stize normalno povezan nalog, notifikacija sa zvukom i slikom, tosu oni nesto blokirali nemoze dase ukljuci
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-03-25_09-31-07-923.jpg
    viber_slika_2023-03-25_09-31-07-923.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 17
Nazad
Vrh Dno