Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Jednom mi se desilo kada je tel bio ugasen i stavio ga da se puni izbacio mi na ekranu kabl i na vrhu kapljica vode. Nigde vode u sred kuce, mada sam pre toga prao masku ali je i dobro osusio na radijatoru. Izvadio kabl i vratio i sve normalno...
 
Meni je to jednom na N10 uradio. Neki bag, šta li je, ali isti postupak kao tvoj i sve bilo posle ok. Negde mu se senzor vlage upali, ali ne znam razlog.
 
Nisam ni znao da ima senzor za vlagu, ranije mi je s20 fe mnogo puta pokisao pa nista, a isti imaju IP.
 
Senzor vlage kod mene se često pali kada jer držim prst na usb portu dok koristim telefon. Po Samsungu to je normalna stvar. Ne detektuje vlagu unutar telefona nego njeno prisustvo na usb konektoru
 
Cao ljudi, dajte neku preporuku za brzi punjac 25w sa Alija?
Ja sam baš gledao. Izgleda da su punjači ok, ali kablovi koji dolaze sa njima su loši.
Mislio sam da poručim ovaj

Edit: Upravo sam ga kupio, samo još da sačekamo mesec dana da stigne, pa javljam utiske! 😀
 
Poslednja izmena:
Imam jedno mozda i bez veze pitanje
Koristim za muziku 432 player pro i samsungov player
Pre sam mogao da kada gledam youtube slusam i muziku preko playera,sada posle apdejta na 12 kada pustim nesto na youtubu gasi se player a kada pustim player prestane da se vrti klip koji gledam
Kod 432 playera je jos tragicnije on se zatupi pa moram da ga skroz ugasim i ponovo pokrenem
Ima li resenja ovome problemu?
 
Ja sam baš gledao. Izgleda da su punjači ok, ali kablovi koji dolaze sa njima su loši.
Mislio sam da poručim ovaj

Edit: Upravo sam ga kupio, samo još da sačekamo mesec dana da stigne, pa javljam utiske! 😀
Mislim da se neces obradovati kad stigne. Sa njima najvesce radi samo brzo punjenje a ne superfast charging.
Promenio sam 3 punjaca sa kupujemprodajem a oni ih nabavljaju tako sa alija i slicno. Zaboravi. Kupi original Samsing. Nije do kabela nego do punjaca.
 
Nazalost moram da promenim S9 plus kome je pukao ekran, sta mislite da li će A52s biti dobar upgrade ili da idem na S21 FE ali mi se nesto ne daje duplo vise para?
Brzina mi nije bitna, jedino me brine da li je kamera na A52s bolja od one na S9 plus?
 
Nema greške sa A52 modelom. Samsung je napravio pun pogodak.
 
Mislim da se neces obradovati kad stigne. Sa njima najvesce radi samo brzo punjenje a ne superfast charging.
Promenio sam 3 punjaca sa kupujemprodajem a oni ih nabavljaju tako sa alija i slicno. Zaboravi. Kupi original Samsing. Nije do kabela nego do punjaca.
Ma neka puni kako puni. Treba mi ionako još jedan punjač. A original mi ne pada na pamet da kupujem jer je u ovoj cenovnoj klasi već standard 67W punjač u pakovanju. Ne mogu da se natežem sa Samsungom da bih dobio 25W punjenje. Kad ga več imam, koristiću ga do leta ili jeseni i sa, 15W punjačem. Ovo mi je bilo za nauk, nije ovo Samsungova klasa telefona.
 
u ovoj cenovnoj klasi već standard 67W punjač u pakovanju
Koliko vidim, u višim cenovnim klasama polako postaje standard punjač od 0W, tj. dolaze bez punjača. Kako je krenulo, uskoro nećemo uopšte dobijati punjače u pakovanju sa bilo kojim telefonom... 🤷
 
Nazalost moram da promenim S9 plus kome je pukao ekran, sta mislite da li će A52s biti dobar upgrade ili da idem na S21 FE ali mi se nesto ne daje duplo vise para?
Brzina mi nije bitna, jedino me brine da li je kamera na A52s bolja od one na S9 plus?
Pre dva dana mi je kolega uzeo a52s i lepo radi i brzo, ali kamera mi se ne svidja, po mom misljenju bolja mi je na s8+ koji sam pre imao.
Edit: bilo bi lepo da mozes da nadjes s20 snap nov ako ih ima, dosta bolja kupovina od s21fe, a mozda i od s21.
 
Cao ljudi, dajte neku preporuku za brzi punjac 25w sa Alija?
Poručen na Aliju, stigao pre dve nedelje. Mogu reći da sam baš zadovoljan kvalitetom izrade. Da li je original ne znam, ako nije onda je veoma dobra kopija. Odlično radi "superfast charging". Plaćen 7,06€, uz njega sam uzeo i Kuulaa kabl od 2m za 2,84€.


Punjac.jpg
 
Nazalost moram da promenim S9 plus kome je pukao ekran, sta mislite da li će A52s biti dobar upgrade ili da idem na S21 FE ali mi se nesto ne daje duplo vise para?
Brzina mi nije bitna, jedino me brine da li je kamera na A52s bolja od one na S9 plus?
To bi bio downgrade ili egal u najboljem slucaju, idi na s20 ili 21fe
 
U pravu ste, ipak cu uzeti S21 FE, kamera mu je stvarno jako dobra, jedino sto mu ona plasticna poledjina izgleda jeftino ali u svakom slucaju ide silikonska maska pozadi.
 
Da li neko ima problema sa otiskom prsta? Desava mi se da po 5 puta ne moze da prepozna, pogotovo kad su ruke vlazne, tek tada nece.
 
Touch sensitivity upaljen?
 
Primetio sam da neki kablovi /ne origin-ali markirani/ sa zeninim a52 rade transfer podataka na comp, dok na mom a52s - nece. Samo origin samsung kabl...
 
Ili dobar data kabl. Ne sme biti samo charging.
 
Screenshot_20220222-135826_Device care.jpgPozdrav, danas sam baš aktivno koristio telefon, jutros od 7 do 14h ostalo je 22% posto baterije, 6h sot-a. Da li je to dovoljno ili malo?
 
Po meni je ovo dobar rezultat. Osvetljenje?
 
Do 0% bi imao sigurno još 30 minuta recimo, tako da skoro 6.30h na cca 50% osvetljenja po meni nije uopšte loš rezultat za 4500mAh.
 
Screenshot_20220222-231804_Device care.jpg
Običan A52
Ovo je moj rekord do sada. Od kad sam presao na Android 12 i stavio da mi always on radi samo kad ima obavestenja ( verovatno mi zbog toga duze traje baterija), baterija traje bar nekih 25, 30 % duze. Pola dana je bio na mobilnim podacima, osvetljenje automatsko, vecinom na max posto sam bio napolju dosta. Bluetooth i lokacija su stalno ukljuceni.
 
Stigao novi februarski patch, kažu da su neki bagovi (koji god bili) sa 4.0 ispravljeni. Meni jedino notifications shade seckao, sad vidim da nema laga kad vučem nadole.
 
I ja install danas, mene jedino zezao "senzor blizine", i dalje.....
 
Nazad
Vrh Dno