Šta je novo?

Quad 6600 clock na 3.0Ghz

Nazalost posle duze istrage:

"The biggest problem that I found with the OCZ Vendetta 2 is, that when installed on my Gigabyte X38 motherboard, the cooler covered slots one and two for the memory unless the fan was pointed to the rear of the case, which then slot one was the only one covered."

A taman sam se nalozio da ga kupim ali krastavac. Sta mi drugo predlazete da o'ladim vruce 4 glave ? da je do 30e pozeljno malo manje.
 
Poslednja izmena:
I ja sam extra zadovoljan sa mojim

pravi ekoloski Q6600, tih, hladan, a malo trosi :) (L737)

p.s. prikazana voltazza je nedovoljna za svakodnevnu primenu ;)


A kakve su ti temp. bile pre kulera u loadu a kakve u free ? tj. koliko stepeni ti je skinuo CM 212 ? koju plocu imas i jel ti nista ne zagradjuje na njoj ??? meni su temp od starta vishe nego drugima ko da je B3 revizija u pitanju, Ali nije G0 je.

Ali ko sto sam rekao nemam nameru da divljam sa clokom 3.0 - 3.2 ne vishe ako to izvucem stabilno sa CM 212 do nekih 65c bicu :banana:
 
Poslednja izmena:
A kakve su ti temp. bile pre kulera u loadu a kakve u free ? tj. koliko stepeni ti je skinuo CM 212 ? koju plocu imas i jel ti nista ne zagradjuje na njoj ??? meni su temp od starta vishe nego drugima ko da je B3 revizija u pitanju, Ali nije G0 je.

Ali ko sto sam rekao nemam nameru da divljam sa clokom 3.0 - 3.2 ne vishe ako to izvucem stabilno sa CM 212 do nekih 65c bicu :banana:

temperature su umerene :wave:
Ja nemam CM 212, vec imam, vodeni blok :)
temperature na mom CPU-u su veoma slicne kvalitetnom vazdusnom kuleru :)
Nista mi ne zagadjuje na njoj :D
mozda ti nije naleg'o dobro kuler pa su ti temp visoke !?

:wave:
 
Brate ne znam samo sto si citirao komentar o CM212 ?!? Al nema veze, Sad me zanima kuler Cooler Master Hyper 212, zanima me jel ga ima neko da prenese iskustva, ja bih ga stavio na Q6600 na Ga-P35-DS3 ploci...

P.S. Sad sam malo guglao i provalio da je moj proc mnogo vruc, izgleda su zajebali ovi u radnji kad su montirali kuler ili nisu stavili pastu uopste, ali ljudi sa B3 i box kulerom imaju manje temp nego ja !

btw Idle mi je 55 55 50 48 trenutno a nisam igrao nista niti bilo kako naprezao proc ! Sta da mu radim poludecu ????
 
212 ce sasvim solidno odraditi hladjenje istog , naime meni bez pomuke hladi q6600 na 3.6 za svakodnevno , doduse sa 2x12cm ventovima , ali razlika izmedju 1 i 2 je mozda 3c tako da to nije presudno
 
Brate ne znam samo sto si citirao komentar o CM212 ?!? Al nema veze, Sad me zanima kuler Cooler Master Hyper 212, zanima me jel ga ima neko da prenese iskustva, ja bih ga stavio na Q6600 na Ga-P35-DS3 ploci...

P.S. Sad sam malo guglao i provalio da je moj proc mnogo vruc, izgleda su zajebali ovi u radnji kad su montirali kuler ili nisu stavili pastu uopste, ali ljudi sa B3 i box kulerom imaju manje temp nego ja !

btw Idle mi je 55 55 50 48 trenutno a nisam igrao nista niti bilo kako naprezao proc ! Sta da mu radim poludecu ????

Izvini, moja greska.

Ponovicu vezano za temu:
mozda ti nije naleg'o dobro kuler pa su ti temp visoke !?
Kao sto ti rece Bosla, taj 212 ce ohladiti svaki Q6600 bez problema.
Druga stvar, mozzda ti je kriv hit sprider? Ako ne znas sam da skines i montiras kuler, odnesi masinu u neki servis i proveri.
 
212 ce sasvim solidno odraditi hladjenje istog , naime meni bez pomuke hladi q6600 na 3.6 za svakodnevno , doduse sa 2x12cm ventovima , ali razlika izmedju 1 i 2 je mozda 3c tako da to nije presudno

Kakve su ti temp. bile sa boxom a kakve su sa CM212 tj. koliko ti je skinuo.
I kakve su i sad na tom clocku u loadu a kakve u idle.

Koju si pastu stavljao Ac5 ili tu sto si dobio uz njega ?

kontam da ce mom procu da svane kad mu zamenim kuler i instaliram kako treba...

Jel si morao da skidas plocu prilikom montaze ?
 
kolika je 'dozvoljena' naponska gornja granica za overclock q6600?
Nekako me zabrinjava iako imam g0 rev. sto mi treba 1,375v da izvucem 3ghz sa box coolerom.Hocu cim uzmem neki jaci cooler da se oprobam za 3,6 ....ali mi ovaj trenutni napon ne obecava puno.Cuo sam da bih smeo max da idem do 1,4v dok mi drugi kazu da je max 1,6v?Sta je tacnije od ova dva?
Sve mi se cini da mu nema pomoci oko veceg oc......
Mozda je i do maticne ali sumnjam....p5q ,nije toliki raspad
 
koristi za testiranje stabilnosti Prime Verziju 25.4 , sva cetiri jezgra ce biti opterecena
za ocitavanje temperature koristi CoreTemp

http://mersenne.org/gimps/P95V254.ZIP
http://www.thecoolest.zerobrains.com/CoreTemp/

Gledaj da ti temperatura nakon duzeg vremena ne prelazi 60°C , to je inace vrednost koju intel preporucuje kao sigurnu granicu za svakodnavni rad.

Taj coretemp prikazuje 15 stepeni manju temperaturu od svakog drugog programa.Nije moguce je to intelova zvanicna temperatura :)
 
Oceme neko da mi kaze u cemu je fora


bolest.JPG


Fora ja u tome kada ga podignem na 3ghz 9 X 333,krene da podigne sistem i restartuje se?
u cemu je problem?
 
Poslednja izmena od urednika:
evo novog problena u biousu sam podesio 333x9 i podesio memoriju i na CPZU i core tempu prikazuje da radi na 1998 Ghz,a na Rightmatku i everstu 3GHz?
 
Pozdrav,
evo i ja sam resio malo da se "poigram".
Nista ozbiljno nisam menjao samo sam "onaj" broj sto se mnozi sa 9 povecavao i smanjivao u biosu.
Naj vise sto sam uspeo je 3.6 ali Vista nece da se digne,sa 3.5MHz se dize ali tada Crysis nece da se pokrene, sa 3.4 nemam problema. Temperatura ide do 59c kada ga opteretim sa Prime95.
 
Pozdrav,
evo i ja sam resio malo da se "poigram".
Nista ozbiljno nisam menjao samo sam "onaj" broj sto se mnozi sa 9 povecavao i smanjivao u biosu.
Naj vise sto sam uspeo je 3.6 ali Vista nece da se digne,sa 3.5MHz se dize ali tada Crysis nece da se pokrene, sa 3.4 nemam problema. Temperatura ide do 59c kada ga opteretim sa Prime95.

Ako ti lepo radi na 3.4GHz, nema potrebe da juris nista vise jer su dobici minimalni...Poredjenja radi, kod mene na 3.6GHz odradi rendering za 1s brze nego na 3.2GHz (scena u Mayi koja se renda nekih 60s). Stim da za 3.6 treba da mu das malo vise softa da bi radio stabilno....
 
Softa, sta je to??

Inace vratio sam ga na normalu, komp koristim za hd filmove i skidanje istih i poneka igra cisto da oznojim procesor.
 
koristi za testiranje stabilnosti Prime Verziju 25.4 , sva cetiri jezgra ce biti opterecena
za ocitavanje temperature koristi CoreTemp

http://mersenne.org/gimps/P95V254.ZIP
http://www.thecoolest.zerobrains.com/CoreTemp/

Gledaj da ti temperatura nakon duzeg vremena ne prelazi 60°C , to je inace vrednost koju intel preporucuje kao sigurnu granicu za svakodnavni rad.

ne rade ovi linkovi - evo novih.

http://www.alcpu.com/CoreTemp/
http://www.dark-tweaker.eu/download-24-prime-95-v.254.htm
 
ako hoces da ga oznojis pridruzi se World Community Grid_u :)
 
Nisam ljubitelj klokovanja ali posle kupovine Q6600 ne znam da me nije neko pitao zasto radi na default-u, zasto ne poteram makar na 3GHz... Pre svega, ploca je ASUS P5Q-E, procesor naravno Q6600, kuler je Thermalright HR-01 Plus sa Noctua NF-P12 fanom i napajanje Chieftec CFT 750CS. Jos jedna Noctua je iza kulera i zajedno sa 14cm fanom napajanje izbacuju vazduh iz Chieftec LBX kucista. Tu su jos 92mm Acousti dust proof fanovi bocno i ASUS 4870 DDR5 graficka.

Memoriju ne zelim da pominjem, ostalo je da se ona zameni (stara Kingston 667) pa ako moze preporuka za memoriju, neka 1066 (znam da ovo nije tema za to ali se uklapa u klokovanje, bez toga ne bih dirao) a onda bih probao i do 3GHz na primer. Ovde sam video iskustva sa plocama koje nisu P5Q-E i zato se ponavljam sa pitanjem... ima li neke razlike ili je sve manje vise standardno?
 
Zanimljivo da nisi kupovo dobru memaru da ti moze ispratiti taj Q6600 pogotovo sto ti je sve ostalo vrhunsko moj ti je predlog kupi OCZ GOLD 1000MHz kod mene ova memara izvrsno radi na 1033MHz a najvise moze na 1088MHz i sve to uz napon od 2.0v.
 
Nisam ljubitelj klokovanja ali posle kupovine Q6600 ne znam da me nije neko pitao zasto radi na default-u, zasto ne poteram makar na 3GHz... Pre svega, ploca je ASUS P5Q-E, procesor naravno Q6600, kuler je Thermalright HR-01 Plus sa Noctua NF-P12 fanom i napajanje Chieftec CFT 750CS. Jos jedna Noctua je iza kulera i zajedno sa 14cm fanom napajanje izbacuju vazduh iz Chieftec LBX kucista. Tu su jos 92mm Acousti dust proof fanovi bocno i ASUS 4870 DDR5 graficka.

Memoriju ne zelim da pominjem, ostalo je da se ona zameni (stara Kingston 667) pa ako moze preporuka za memoriju, neka 1066 (znam da ovo nije tema za to ali se uklapa u klokovanje, bez toga ne bih dirao) a onda bih probao i do 3GHz na primer. Ovde sam video iskustva sa plocama koje nisu P5Q-E i zato se ponavljam sa pitanjem... ima li neke razlike ili je sve manje vise standardno?


Na 3ghz mozes i sa tom memorijom (9x333).
 
Memorija je obavezna ali sam je ostavio posle svih ostalih komponenti zato sto je realno najmanji izdatak tako da sam se sada bacio u potragu za nekom koja ce se najbolje uklopiti uz ove komponente. Sve je znaci prakticno isto tako da mi ostaje pitanje za memoriju da postavim na pravom mestu... hvala za preporuku OCZ-a i potvrdu 9x333, taman za vikend da vidim sta ce mi jos preporuciti i da zavrsim sa upgrade-om.

@najj
Da li si mislio na ovu memoriju?
http://www.itsvet.com/proizvod/ocz-...000mhz-ddr2-gold-gx-xtc/comp_comp_ram/326/525
 
Memorija je obavezna ali sam je ostavio posle svih ostalih komponenti zato sto je realno najmanji izdatak tako da sam se sada bacio u potragu za nekom koja ce se najbolje uklopiti uz ove komponente. Sve je znaci prakticno isto tako da mi ostaje pitanje za memoriju da postavim na pravom mestu... hvala za preporuku OCZ-a i potvrdu 9x333, taman za vikend da vidim sta ce mi jos preporuciti i da zavrsim sa upgrade-om.

@najj
Da li si mislio na ovu memoriju?
http://www.itsvet.com/proizvod/ocz-...000mhz-ddr2-gold-gx-xtc/comp_comp_ram/326/525
Da to je ta memorija kod mene odlicno radi za male pare.:D
 
Da ponovim sta imam: Asus P5Q-E, Q6600, Chieftec CFT 750 14CS uz Kingston 667MHz memoriju (ostala pre ugprade-a i sada trazim 1066 koju cu uzeti vec sutra ako nadjem) i hteo sam samo podizanjem FSB i mnozioca da klokujem Q6600. Nikada pre nisam klokovao a ovde pise da bez diranja napona moze da se klokuje do 3.0 ili 3.2 ? Kod mene je moguce do 9x305 i nekih 2.75GHz jedva, preko toga nema sanse da se digne sistem?? Ponavljam da nikada pre nisam klokovao, procitao sam ovu temu od pocetka, procitao sam Spacemaster-ov tutorijal iz februara ove godine i svodi se na dizanje takta FSB sa mnoziocem na 9. Da li sam negde gresio, treba li jos nesto za klok (bez dizanja napona) ili mora i to da se 'dira'?
 
Nemora da znaci da nece zbog procesora mozda memorija nece da radi kad uzmes memoriju na 1066MHz mora da moze na 3.0GHz neznam kolko da je los primerak.
Ili ako ti nije zao te memare digni joj napon na 2.2v pa probaj da klokujes dizi i pomalo napon procesora.
 
Nisam ni mislio da je procesor problem, nisam bio siguran moze li ova 667 memorija to da podrzi a jos manje znam da li je dovoljno samo FSB i mnozilac menjati ili treba i disable-ovati C1 i EIST ? O menjanju napona tek nisam razmisljao, zato i pitam ovde...

P.S. Ne bih da diram memoriju, ipak bih da prodam ova 2Gb :) A pitao sam za 667 ovde i dobio samo jedan odgovor da moze i sa njom 9x333...
 
Nazad
Vrh Dno