Šta je novo?

Problem u dostavljanju paketa..

Probaj na direct link plus da pratiš.

directlinktrackedplus.com
 
Ako je neko skoro (mesec-dva) porucivao baterije preko HK posta, koliko ste cekali?
 
Ako je neko skoro (mesec-dva) porucivao baterije preko HK posta, koliko ste cekali?

Doveka :D HK posta odavno ne prima nista sto sadrzi baterije, najmanje samo baterije. Zadnje saopstenje koje sam procitao na njihovom sajtu, bila je pretnja da ukoliko i dalje budu dobijali takve posiljke ( u prvo vreme su vracali posiljaocu) prestace da ih plene i pocece da podnose Krivicne prijave.

Ovo nije sala potrazi to saopstenje na njihovom sajtu, ceo sajt ima svoj deo na Engleskom.

Inace prodavci sa Alija ili ebay-a to znaju pa i ne salju sa HK postom, iako nisu menjali svoje stranice . Tako na stranici pise da salju HK ili CN postom, a posalju ili uopste ne posalju sa SG postom.
 
Poslednja izmena:
I SG posta vraca baterije koje nisu u nekom uredjaju ne birate SG . Trenutno samo preko Malesya posta idu ciste baterije bez problema.
 
A kad dobijem tracking HK poste, znaci verovatno je neki levi skroz? :D
 
Tranutno pošte Malesya i Fiji transpotuju baterije iz Kine ka ostatku sveta.
 
Trebao bi i nas Srbistan da se ukljuci u biznis, dok ima mesta. Samo ni jedna ona nasa Kanta ne moze da doleti do Kine :) Najdalje do Emirata, a i novi gazda ne bi dozvolio , da i mi uzmemo neku paricu. Dok nasi Volovi cekaju, ima Mauritanija da preuzme Biznis :D
 
Koliko se obicno ceka paket iz Kine?Ja sam narucio 30.12.2013 paket i poslat je 7.1.2014.Narucio sam sa sajta TMART.
 
Obicno ispod mesec dana ne ocekuje ako je free shipping, a nisu retki slucajevi ni da stigne posle 2 meseca, poneki izuzetak od toga bude da stigne za 10 dana, ili 111...
 
Ako je neko skoro (mesec-dva) porucivao baterije preko HK posta, koliko ste cekali?

Druze pre 3 meseca narucio samo jednu bateriju za fotoaparat i nije stiglo jos, verovatno i nece ali su barem vratili pare (skoro sve), samo me na preracunavanju $/€ zavrnuli bankari 4-5C€

Bas danas narucih istu bateriju ali sa punjacem koji moze i u kolima da radi pa da vidim kad ce i dal' ce stici...
 
To je se verovatno odbilo jer je baterija u pitanju, samo dve poste trenutno barataju sa golim baterijama.
 
Mene to bas buni, meni su NiMH baterije kao poslali preko HK posta - i kaze otisao paket za Srbiju... ali nesto sam sumnjicav :(
 
Moze da se provuce, sve zavisi ko radi i kako radi na proveri prijemnih posiljki kod njih..
 
Zato sto li-poly baterije vaze za dosta eksplozivne, posebno ako se probiju (ima na Bear Grills-ovom survival-u na Discovery-u kako lozi vatru baterijom iz mobilnog), a te stare ne bas toliko...
 
Moz' bit'. Ovog puta su mi trebale neke NiMH zbog mnogo veceg kapaciteta (i prilicno dobre cene kod prodavca sa podosta feedbacka), pa cu sacekati :)
 
Upravo mi je stigla knjiga sa bookdepository, nakon vise od mesec dana cekanja. I sva je pokvasena!!! Onako tacno se vidi da je bila smocena, pa susena, ne mogu listovi da se razdvoje :mad: Deluje mi kao da su je ovi siptari na carini pokvasili, pa susili, pa zapakovali u novu kovertu. Kakva su vasa iskustva sa bookdepository, jel hoce da posalju novu knjigu? Posto kontam da ne isplati da se tuzakam sa carinicima -.-
 
Pitanje je da li ce paket da istrci iz kine pre kineske nove god....od toga najvise zavisi...ja imam takodje par komada kod singpost-a pa je slicna situacija.
 
Cek pa ovo mu je paket koji ide preko Svedske zar ne? Tako sam ja imao jedan nedavno i ovo znaci da je napustio Svedsku i za otprilike 10ak dana moze da ga ocekuje ;)
 
Ako je iz svedske onda otprilike tako, pomislih da je singpost.
 
Da li ja dobro razumem ali izgleda da su mi vratili paket za Kinu :guitar:

17.12.2013 13:41:00 CN - 310053
13.01.2014 14:20:39 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
13.01.2014 14:48:18 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
14.01.2014 09:18:43 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
14.01.2014 10:07:03 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
14.01.2014 12:50:09 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
14.01.2014 16:59:53 - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
14.01.2014 17:02:21 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
14.01.2014 18:02:04 61200 CARINA GPC BEOGRAD Prispeće
15.01.2014 13:42:32 11200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
15.01.2014 20:34:30 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
15.01.2014 20:34:54 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
20.01.2014 10:40:00 CN - CNBJSA Prispeće

Samo da dodam da je u paket silikonska futrola za telefon od 2.38$. Doplatio sam za posiljku sa brojem za pracenje.
 
Futrola je otputovala nazad u Kinu.
 
Sad sam okrenuo Carinu i Postu.
Dobio sam podatak da je posiljka stigla i da je vracena zbog nepotpunih podataka na njoj (fina neka Gospodja).
Tako da je nekada razlog i greska nasih prijatelja iz Kine.
 
Cek pa ovo mu je paket koji ide preko Svedske zar ne? Tako sam ja imao jedan nedavno i ovo znaci da je napustio Svedsku i za otprilike 10ak dana moze da ga ocekuje ;)
Paket je poslat iz Kine,isao je preko Direct Link-a tako sam ga pratio ,sad je valjda usao u zemlju cim ga pratim preko nase poste(slika gore)ili gresim???

25.jpg
 
Gresis, nije u Srbiji. Tako sam i ja imao informaciju na nasem sajtu kad je napustio Svedsku. Pronacu sada tacno koliko mu je trebalo da dodje pa ti javljam.

Edit:
Za 8 dana je dosao u srb i treceg dana od dolaska mi isporuceno ;)
 
Poslednja izmena:
@ blastoise i seizmos

Donekle ste obojica u pravu, mada ste napisali potpuno razlicite stvari :D

Posta jeste Svedska , to je ovo SE , ali ovo SGSINN znaci Singapur !!
Tako da ovo sa treckinga znaci da je Posta Svedska , a da je posiljka u Singapuru.

@ rade74

Ovo sa sajta nase poste znaci da je posiljka u tom trenutku bila u Singapuru. Daleko je Singapur.
 
Poslednja izmena:
Sad ja nista ne razumem,ako je otpremljeno na avion 10.1 i pisalo je da je u tranzitu a poslato iz Singapura 6-7.1 .2014.Jeste Svedska posta koja ima i u Singapuru poslovnicu ili kako vec,Direct link.
 
Sad sam okrenuo Carinu i Postu.
Dobio sam podatak da je posiljka stigla i da je vracena zbog nepotpunih podataka na njoj (fina neka Gospodja).
Tako da je nekada razlog i greska nasih prijatelja iz Kine.


Trebao si i ti da reagujes ranije. Da si nazvao carinu telefonom 15.1. ujutro jer se na treckingu vidi da 14.1 dva puta ide na carinu, tj. ide u obrnutom smeru , sto nije normalno, mozda si mogao da sprecis vracanje, davanjem svojih podataka koji nedostaju, obicno u takvim slucajevima nesto oko adrese nije u redu, fali Ime ili Prezime i slicno. Mada je to sve na mozda, jer treba to preduhitriti, mada su i oni vise nego Bezobrazni jer nikada ne zele da nazovu broj telefona koji cesto pise.

Mada ovde meni nije jasno, sta ima Carina da odlucuje o Adresi ?!?! Kada adresa treba da bude stvar Poste , a ne Carine. Sve je kod nas Nakaradno.
 
Nazad
Vrh Dno