Šta je novo?

Problem u dostavljanju paketa..

.neo

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2005
Poruke
123
Poena
319
Pre nesto vise od 3 (skoro 4) nedelje narucio sam nesto sa sajta dealextreme.com (u vrednosti ispod 20US$ kopiju poznatog skupljeg artikla - dakle ne bi trebalo da bude carinjena) medjutim isto jos nije stiglo...Hong Kong posta kaze da je paket/pismo (mislim da je pre pismo) krenulo 30. januara...pa me zanima da li i gde da proveravam u Srbiji gde mi se paket nalazi ili da cimam Kineze, imate li slicnih iskustava molim, hvala unapred svima.
 

Prvo najvaznije hvala na odgovoru.

Drugo...nmmm...nasao, valjda:

Kod:
19.02.2010 12:25:23	11003 Office of Exchange	Received	 	 
19.02.2010 12:38:25	11003 Office of Exchange - 62200 Custom GPC NOVI SAD	Dispatch

Samo znaci li to sad da je ovo da je pismo proslo carinu ili otislo na carinu Novi Sad? I da li sad da cekam ili cu ja morati ici po njega... Gde bi bila carina u NS, glavna posta, ili...?

[EDIT]

Ili na srpskom...

Kod:
Datum	Mesto	Faza	Status	Potpisnik
19.02.2010 12:25:23	11003 IZMENIČNA POŠTA	Prispeće	 	 
19.02.2010 12:38:25	11003 IZMENIČNA POŠTA - 62200 CARINA GPC NOVI SAD	Otprema

Ja kontam da tek sad stize na carinu u NS...jel mogu da preventivno delujem...bojim se da me ne zavrnu procenom preko cene - imam racune, izvode, sve - a kinezi su verovatno po svemu sudeci stavili "GIFT" :-/
 
Poslednja izmena:
To vec ne znam. A predpostavljam da ce ti doci u ponedeljak ili utorak.
 
Odmah da se izvinem za off ali moram da pitam jeli to sigurno tacno da se za ispod 20$ ne placa carina?
 
Koliko sam ja cuo kod vas - u Srbiji to nije tacno :D

(placali ljudi i za jeftinije stvari carinu i poreze.. mislim da ima i negde na benchu da se pisalo tome)
 
Sve ti je to sreca. Nekad prodje bez preoblema a nekad zezaju..
 
Evo ja da potvrdim, danas sam za stvarčicu koja košta tačno 14,75 $ platio pdv + taksa + dostava = 775 din. A najveći štos je što su umesto gornje cifre koja stoji na paketu ladno stavili 19,75$ i iz te cifre izvukli carinsku osnovicu i izračunali tih 775 din.
Dakle, em što je bilo ispod 20 evra (a bogami i 20$), em što su krivotvorili iznos, pa na to računali carinsku osnovicu.
Ova država treba da propadne sistematski i temeljno, pa da onda iz pepela nikne ljudska i normalna.:mad::mad::mad:

p.s. ocarinila je carinica Evica Radić, broj 11580, pošta kod železničke stanice
 
Poslednja izmena:
Evo ja da potvrdim, danas sam za stvarčicu koja košta tačno 14,75 $ platio pdv + taksa + dostava = 775 din. A najveći štos je što su umesto gornje cifre koja stoji na paketu ladno stavili 19,75$ i iz te cifre izvukli carinsku osnovicu i izračunali tih 775 din.
Dakle, em što je bilo ispod 20 evra (a bogami i 20$), em što su krivotvorili iznos, pa na to računali carinsku osnovicu.
Ova država treba da propadne sistematski i temeljno, pa da onda iz pepela nikne ljudska i normalna.:mad::mad::mad:

p.s. ocarinila je carinica Evica Radić, broj 11580, pošta kod železničke stanice

Koliko znam oni osnovicu za vrednost robe racunaju tako sto saberu vrednost i postarinu. Tako da pretpostavljam da je u tvom slucaju postarina bila 5$. Druga stvar je sto je sve to ispod 20$. Ja sam pitao mogu li da se zalim, rekli su mi da mogu da pisem zalbu na utvrdjeni iznos ali da se na to placa taksa od 600-700din, procedura traje mesecima i nikad ne ispravljaju svoje prvobitne odluke. To je ono sto mi smeta, ta nemoc koju ja kao smrtnik osecam pred sistemom odnosno njegovim besmrtnim predstavnicima. Da bog da za tih tvojih 775din kupili... uf sto me nerviraju.:mad:
 
Prvo najvaznije hvala na odgovoru.

Drugo...nmmm...nasao, valjda:

Kod:
19.02.2010 12:25:23	11003 Office of Exchange	Received	 	 
19.02.2010 12:38:25	11003 Office of Exchange - 62200 Custom GPC NOVI SAD	Dispatch

Samo znaci li to sad da je ovo da je pismo proslo carinu ili otislo na carinu Novi Sad? I da li sad da cekam ili cu ja morati ici po njega... Gde bi bila carina u NS, glavna posta, ili...?

[EDIT]

Ili na srpskom...

Kod:
Datum	Mesto	Faza	Status	Potpisnik
19.02.2010 12:25:23	11003 IZMENIČNA POŠTA	Prispeće	 	 
19.02.2010 12:38:25	11003 IZMENIČNA POŠTA - 62200 CARINA GPC NOVI SAD	Otprema

Ja kontam da tek sad stize na carinu u NS...jel mogu da preventivno delujem...bojim se da me ne zavrnu procenom preko cene - imam racune, izvode, sve - a kinezi su verovatno po svemu sudeci stavili "GIFT" :-/

Stize na carinsku ispostavu u postu kod Limanske pijace.
Donece ti postar na kucnu adresu.
 
Koliko znam oni osnovicu za vrednost robe racunaju tako sto saberu vrednost i postarinu. Tako da pretpostavljam da je u tvom slucaju postarina bila 5$. Druga stvar je sto je sve to ispod 20$. Ja sam pitao mogu li da se zalim, rekli su mi da mogu da pisem zalbu na utvrdjeni iznos ali da se na to placa taksa od 600-700din, procedura traje mesecima i nikad ne ispravljaju svoje prvobitne odluke. To je ono sto mi smeta, ta nemoc koju ja kao smrtnik osecam pred sistemom odnosno njegovim besmrtnim predstavnicima. Da bog da za tih tvojih 775din kupili... uf sto me nerviraju.:mad:

14,75 $ sa shipping-om, tj. bio je free shipping:)
Anyway, kao što i ti reče, možemo samo da im pljunemo pod prozor, ako hoće cariniće i pakete od 5 $, može im se, a zakon.... ma ko j... zakon, ima neko i iznad njega.
 
Ma oni su ti drzava u drzavi...
Velika ti je greska sto odmah nisi trazio da ti objasni "carinsku osnovicu" i trazio da razgovaras sa sefom "carinske ispostave"...

Od zalbe nema nista... pre ce se Dunav uliti u Egejsko more - nego sto ce oni revidirati "kolegin" postupak...

Problem je sto u carini rade "polupismena g****a" koje je onomad ugurao stari rezim... koji ne znaju u proseku ni da prikljuce ADSL, niti znaju Engleski... a kamoli da su nekad videli "free shipment".

krastavac...
 
Carinici imaju pravo da carine na bilo koju sumu koju recimo nadju na netu, a recimo u UK online prodavnicama sve je duplo i vishe skuplje nego na ebayu, i ona ima potpuno pravo da ocarini na osnovu te sume. Problem je samo u tome shto je u ovom sluchaju ocarinila na vrednost ispod 20 evra, ali to je Evica Radic, ona je najgora od svih u Beogradskoj carini, Novosadska je mnogo bolja..
 
Izvinjavam se za off

Koliki bi mi harač uzele derikože iz carine kada bi mi drug iz slovenije poslao paket u vrednosti od 40e??
 
ali to je Evica Radic, ona je najgora od svih u Beogradskoj carini, Novosadska je mnogo bolja..

Imate vi i neku Vesnu :-devil-:
Ona je obecala strelicarima da ce im traziti dozvolu za posedovanje luka (oruzja) i kada im stignu pera za strele u paketu.
 
Izvinjavam se za off

Koliki bi mi harač uzele derikože iz carine kada bi mi drug iz slovenije poslao paket u vrednosti od 40e??

Kapiras da je sustina citave rasprave da je prost odgovor na tvoje pitanje "koliko im se oce".
Inace po pravilu bi trebalo da platis carinu (po carinskoj stopi za tu robu, nisi naveo sta bi ti slao) i porez na ukupnu vrednost (PDV).
 
Jasno mi je da im se može da budu bahati ali sam pitao čisto da znam da li da rizikujem sa slanjem ili da čekam druga da mi on donese(jednom).
Hteo sam da mi pošalje kontroler za ventilatore, on bi poručio sa neta i koštalo bi ga 35e+5e za dostavu u sloveniju.
 
Ha, juče mi stigla dva "magična glodara" by Apple - carina: NEMA!!!:banana:
Majstor je na paketu napisao 10,64$ i štiklirao gift, carinicima nije bilo sumnjivo, nisu otvarali poveću kovertu, a ja na opšte čuđenje našao sve to u sandučetu.
Šta da kažem, imao sam više sreće nego pameti.
Tako da.... nema pravila definitivno.

p.s. Magični izgleda za medalju, ali mi baš i nije legao što se tiče funkcionalnosti. Nema veze, oba sam već prodao:)
 
Pa znaš kako, cena i nije bila baš masna, čak sam dobio i pohvale na drugom, prijateljskom nam, forumu za cenu. A i moja zarada nije bila preterana, malo bolja nego što sam se nadao, ali kao što i ti reče, negde dobiješ, ali negde i izgubiš, tako da u proseku i nije baš nešto, uglavnom pokrivam troškove kupovine nekih sitnica preko eBay-a.
 
14,75 $ sa shipping-om, tj. bio je free shipping:)
Anyway, kao što i ti reče, možemo samo da im pljunemo pod prozor, ako hoće cariniće i pakete od 5 $, može im se, a zakon.... ma ko j... zakon, ima neko i iznad njega.

Ako nije tajna, sta je bilo u pitanju?
 
Ni meni posle 50 dana nije stigao paket iz kine... I evo sad je prodavac refundirao pare...

Nego ugasio sam karticu a na paypalu pise "refund to credit card" a para nigde... Nova kartica mi je gotova (treba da je pokupim), jel se nekom desavalo nesto slicno, tj. dali ce leci pare na racun ili ce se vratiti na paypal racun ili ce otici u nepovrat???
 
Stigao mi je u petak, 26.02., wireless Joypad za PS2,koji je plaćen 7.59 USD, i dostava 6.99 USD. Kupljen i plaćen 13. januara ....

i na tih 14.58 USD mi je neka guska Evica, napatila carinu i porez 938.50 diara, a az osnovicu uzela 20 evra, onosno 1975.10 dinara po kursu na taj dan, tj. četvrtak, 25.02.2010.

I sada štampam detalje plaćanja PayPal gde se vidi gde i kako je plaćen, i KOLIKO je plaćen ..... smrdovi ....
Pa ću da im pošaljem nazad, da se žalim ...



ovo sam postovao još negde, a sada vidim da je Evica opštepoznata ....
 
Možeš da se žališ koliko hoćeš, džaba.
Veruj mi, znam;)
 
Evo ja da potvrdim, danas sam za stvarčicu koja košta tačno 14,75 $ platio pdv + taksa + dostava = 775 din. A najveći štos je što su umesto gornje cifre koja stoji na paketu ladno stavili 19,75$ i iz te cifre izvukli carinsku osnovicu i izračunali tih 775 din.
Dakle, em što je bilo ispod 20 evra (a bogami i 20$), em što su krivotvorili iznos, pa na to računali carinsku osnovicu.
Ova država treba da propadne sistematski i temeljno, pa da onda iz pepela nikne ljudska i normalna.:mad::mad::mad:

p.s. ocarinila je carinica Evica Radić, broj 11580, pošta kod železničke stanice


Ajd jednom za svagda da razjasnimo: carina se ne placa na pakete vrednosti do 20e SAMO ako vam ih je poslalo privatno lice, u prevodu ako kupujete od on-line prodavnice carina se racuna i na 1 evro. Carinska osnovica nije vrednost paketa, vec vrednost paketa + troskovi dostave, za troskove dostave se uzima cifra koja pise na koverti/paketu ili se u slucaju manjih koverti saberu markice na njoj. Onih pomenutih 20 evra se odnosi na paket bez postarine, ali kao sto sam vam rekao, ne prihvataju fazon sa ebay tipa stvar kosta 1$ a postarina 40$, nego lepo ostatak postarine prebace u vrednost paketa. Uz carinu se zaracunava i tzv "trosak carinskog pregleda", oko 700 din.
A sto se tice Evice, u pitanju je jedna naplasena zenica , koja se uglavnom trudi da prati propise, ali ponekad i gresi. Od dozivljaja sa njom secam se da mi je jednom umesto hongkonskih dolara zaracunala US, drugi put je ocarinila posiljku od privatnog lica jer je on udario svoj pecat-faksimil a ona nije procitala sta tu pise. Oba puta se izvinjavala i rekla da napisem zalbu ali nisam imao volje da se smaram sa tim. A opet sa druge strane, kad mi je neki magarac iz Amerike poslao PDA a nije napisao nikakvu vrednost, zena mi poslala pismo na kucnu adresu da dodjem i objasnim vrednost i uredno mi prihvatila cenu odstampanu sa e-baya koja je bila vrlo niska.

Nije toliko problem u Evici koliko u propisima.
 
Poslednja izmena:
14,75 $ sa shipping-om, tj. bio je free shipping:)
Anyway, kao što i ti reče, možemo samo da im pljunemo pod prozor, ako hoće cariniće i pakete od 5 $, može im se, a zakon.... ma ko j... zakon, ima neko i iznad njega.

Kupljeno preko eBay-a, da li je privatno lice i firma nemam pojma, nisam ga pitao. Ukupna cifra je kao što se iz citiranog vidi 14,75 $ zato što je bio free shipping.
I mislim da nije toliko problem u propisima, koliko u ljudima koji ih sprovode, jer bez tih istih ljudi zakoni su samo mrtvo slovo na papiru, ljudi su ti koji ih oživotvoravaju na ovaj ili onaj način - da ipak je problem malo i u Evici.
 
Nazad
Vrh Dno