Šta je novo?

Problem u dostavljanju paketa..

evo šta kaže, možda se i vama isto dešava, problematični su itemi sa baterijama:

Dear friend, (obožavam ovo)
Sorry for the trouble.
Because this item has batteries inside and China Post has checked strictly these days.
Most of this kind of items be sent back, hope you can undertand.
Now we cannot sent out the item to your country because strictly banned.
How about we refund you ?
Do you have paypal account to get money ?
Waiting for your reply.
Thanks

mada ne znam što on da radi refund kada nije ni dobio pare.
i što se nije sam javio kad već zna za ovaj problem.
verovatno očekuje da se neko zezne, i isteknu dani za dispute.


Ovo je poslednji info o pošiljkama sa baterijama iz kine datiran na 3.11.2013

China Post - 10/28 now available as a shipping option during checkout
Tracking Delay - about 3 to 5 days
"Normal" cylindrical batteries - officially banned
Built in batteries - officially banned
e-liquids - likely banned

Swiss Post - 10/28 now available as a shipping option during checkout
Tracking Delay - about 3 to 5 days
"Normal" cylindrical batteries - unknown/experimental (officially NO)
Built in batteries - officially OK
e-liquids - OK

Hong Kong Post ** FastTech is NOT shipping via HK post (for non-US orders)
Delay - officially 15-day (on average) for non-US orders
"Normal" cylindrical batteries - officially banned, but few returned packages lately
Built in batteries - officially banned, but few returned packages lately
e-liquids - unknown and not many returns

USPS First-Class (ePacket)
Delay - 75% of orders get through promptly without noticeable delay, 25% gets delayed by a few days (no online tracking info during this time). Processing speed apparently NOT dependent on content of order.
"Normal" cylindrical batteries - officially banned, but few returned packages lately
Built in batteries - officially banned, but few returned packages lately
e-liquids - unknown and not many returns

Singapore Post - now available again
Tracking Delay - about 3 days
"Normal" cylindrical batteries - officially banned
Built in batteries - Officially OK
e-liquids - Officially OK

EMS/Speedpost
Delay - no abnormal delay, only the standard 1-2 days for the website to update
"Normal" cylindrical batteries - officially banned, but few returned packages lately
Built in batteries - officially banned, but few returned packages lately
e-liquids - unknown but hardly any returns


DHL
Delay - no abnormal delay, only the standard 1-2 days for the website to update
"Normal" cylindrical battery - banned from using regular services, must use special "dangerous goods" service. Custom quotation required per order as price depends on what product (product must be major brand named), quantity, packaging, and destination -- VERY expensive and complicated. Not viable for most customers.
Built in battery - OK, ships normally
 
Paket iz Kine mi je prekjuce krenuo iz Frankfurta za Srbiju. Koliko sam procitao ovde negde, menja mu se broj za pracenje (imao je nemacki broj). Kako da saznam taj novi (srpski) broj?
 
Odavno , mesecima, nema nikakvog menjanja TB. Ovi nasi su odustali od toga, jer samo gube vreme.

Znaci po tom broju koji imas prati do kraja.

Verovatno nije imao Nemacki broj, vec "Svajcarski" Swiss post Singapure salje preko nekog sela kod Frankfurta.
 
Poslednja izmena:
Bio je DE na kraju pa sam pretpostavio da je nemacki. Inace je totalna zabuna oko pracenja negde ga ima, ngde nema, negde se izgubi, negde pojavi...

Edit: sad se setih da je iz singapurske presao u nemacku postu i da je stigao u Frankfurt te da je otpremljen odatle prekjuce i sad cekam da vidim sta je sledece.
 
Poslednja izmena:
moju posiljku ovi nasi genijalci poslali za podgoricu umesto da mi je isporuce u beogradu:

14.11.2013 15:20:00, ME - METGDA, Prispeće
13.11.2013 13:39:29, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Otprema
13.11.2013 13:14:03, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
15.10.2013 15:00:00, CN - 215027
 
Sto se brines, u crnu i goru znaju dje je Beograd, poslace ...
 
Desava mi se sa prodavcem od koga sam bez problema pre mesec dana obavio placanje. Plus ima 99% pozitivan rejting, znaci nije to. Kad se izgugla ova poruka kojom se odbija povezivanje e-bay na Pay Pal prilikom placanja izadje tona slicnih primera al nisam uocio nijedno resenje niti razlog zasto se desava. Placanje direktno preko PayPal fakture radi bez problema. Jedino sto mi mozda pada na pamet je da mi odbija zato sto sam usao u zadnjih 6 meseci vazenja mastercarda.....zna li neko postoji li ogranicenje kod e-bay da se mora koristiti kartica sa ne manje od 6 meseci do isteka?? Ako nije to, onda stvarno ne znam u cemu je stvar, masa ljudi se zali.
Nema rešenja, ali biće ok.
Probaš sutradan, možda proradi, a ako ne onda sačekaš još koji dan i proradiće 100% !
Kartica ti važi do poslednjeg dana meseca važenja.
No, verovatno ti je do sada i proradilo, ali eto neko drugi će pročitati ovo.
 
Help ! :D

RW878685883CH

Da li je uopste ovo doslo do Srbije? Poslao sam mu poruku juce da nisam dobio paket i nisam dobio odgovor :(

I kako Shvajcarska,ako je poslato iz Hong Konga?
 
Poslednja izmena:
Imam i ja jedan takav paket koji je na kraju ch, ide iz hong konga a vodi se kao swiss post.
 
@IvaNftw Švajcarska pošta radi i na tom tržištu, a kolika je glad za poštanskim uslugama ima mesta za ko zna koliko još pošta. Ako se ne varam i Nemačka pošta tamo nudi svoje usluge!

Zar ti je bio problem da odeš na sajt švajcarske pošte i uneseš broj za praćenje i vidiš šta u kom je statusu paket?

Imaš i univerzalne sajtove za praćenje pošiljki npr. ovde http://www.17track.net unesi svoj broj i videćeš da je sve uredu i pošiljka ide ka tebi!
 
Poslednja izmena:
Help ! :D

RW878685883CH

Da li je uopste ovo doslo do Srbije? Poslao sam mu poruku juce da nisam dobio paket i nisam dobio odgovor :(

I kako Shvajcarska,ako je poslato iz Hong Konga?

To je Swiss post Singapore. Paket ide prvo za Singapur , pa odatle u Nemacku. Ali ovde kod tebe nesto nije u redu. Jer je pre mesec dana stigao u Singapur i onda ne mrda. Po Ovom boroju za pracenje koji si objavio. To nije normalno, jer kad stigne u SG obicno za 10 -tak dana najduze je u Evropi itd.

Tako da vidi sa svojim prodavcem, sta se dogadja, sa tim paketom.
 
Uf ja se još nisam prešaltovao na novembar.
 
^ Uneo sam tracking number na par sajtova,svi daju istu informaciju. Paket je napustio Kinu pre 30 dana,i od tada nista. Ajde kontam,mozda je neki bug i nema informacija sta je sa njim nakon toga. Ali 30 dana je proslo,i dalje nista. Tako da,ili je to zalutalo,ili... ko zna...
 
Meni sad stigao paket iz cn pun 18650 li ion baterija , sve bez problema.
 
Juce mi stigla posiljka poslata 05.sept, jos malo da je okasnila eto 3 meseca :)
 
Meni ništa ne stiže u poslednje vreme. Jedna stvar iz UK, naručena oko 15.10 i dve stvari iz Kine otprilike u isto vreme, ništa. Posebno me čudi ovaj iz UK, trebalo je da stigne za 7-10 dana, ali bilo je bez TN, pa ne znam gde je zaglavilo. Imam više otvorenih case-ova i refund-a nego regularnih kupovina...
 
Pošta iz UK ti je spora do zla boga, pre iz kine nego iz UK još ako je obična bez TN 10-15 dana je nemoguća misija.
 
@nvukelic
Welcome to the club, nazalost.
 
@Antonio Kako brate, kad god sam naručivao da Bookdepository-ja uvek mi je stizalo za max 10ak dana, takođe pošiljke bez tn.
 
+1

I po mom iskustvu UK pošta stiže veoma brzo, takođe su to bile knjige (par desetina) sa BD-a i bez trakinga. Sve je dolazilo za 5-10 dana. Takođe mi je jedan box set knjiga sa Amazon.co.uk došao za 5-6 dana, ali je imao traking.
Royal Mail radi odlično, tako da bih rekao da je zastoj negde na našoj strani.
 
Pre je i meni Royal Mail stizao rekordno brzo, ali se to izgleda promenilo. Imam jednu posiljku koja od ponedeljka cami kod njih u sortirnom centru :(
 
Rekao bih da je kod nas neki zastoj, pa oni tamo ni nemaju info da je pošiljka stigla u SRB i onda ti stoji da je još uvek u njihvom sort centru jer je to poslednje što su Englezi evidentirali. Meni sad već 6-7 paketića od sredine nov okreću 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema svakog dana. Evo, jedan koji je na carini bio od 15.11.2013 je juče konačno prosleđen dalje, ostali ili isto ili nisu ni ažurirani od 17-18. novembra...
 
^ Uneo sam tracking number na par sajtova,svi daju istu informaciju. Paket je napustio Kinu pre 30 dana,i od tada nista.

Kao što ti je Antonio (i zevs) napisao, sve je u redu, paket ide ka tebi, ovo su informacije koje trenutno vidim:

17track: 2013-11-22 15:07, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu

Kada se klikne na "View Official Data", daje ove informacije:

Fri 18.10.2013 16:38 Mailed Swiss Post SINGAPORE
Fri 18.10.2013 16:38 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Fri 18.10.2013 16:38 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Fri 18.10.2013 16:41 Departed transit country Swiss Post SINGAPORE
Fri 18.10.2013 16:41 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Tue 19.11.2013 17:06 Arrived in transit country Swiss Post Dietzenbach T
Wed 20.11.2013 16:32 Departed transit country Swiss Post Dietzenbach T
Fri 22.11.2013 14:58 Arrival at border point of destination country RSBEGC
Fri 22.11.2013 16:07 Handed to customs RSBEGC
 
Poslednja izmena:
Meni je u poslednjih 2 meseca stiglo sve sto sam narucio, nisam previse obracao paznju ali vidim da cesto ljudi iz Bg imaju problem, moguce je da carinarnica u BG pravi problem, meni ide preko NS i sve uredno stize sa papirima, pecatima itd i sve je po propisu zaracunato uvek.
 
Rekao bih da je kod nas neki zastoj, pa oni tamo ni nemaju info da je pošiljka stigla u SRB i onda ti stoji da je još uvek u njihvom sort centru jer je to poslednje što su Englezi evidentirali. Meni sad već 6-7 paketića od sredine nov okreću 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema svakog dana. Evo, jedan koji je na carini bio od 15.11.2013 je juče konačno prosleđen dalje, ostali ili isto ili nisu ni ažurirani od 17-18. novembra...

Mashala ako je tako. Nece taj do NG onda :/
 
^ info sa drugog foruma

... mislim da će za ljude koji dobijaju stvari iz inostranstva biti važna informacija da od ponedeljka *** Pošta i Carina, nakon međusobnog dogovora, počinju da rade u dve smene kako bi se izborili sa velikim brojem pošiljaka. To će sigurno ubrzati čitav proces i ino pošiljke će pre stizati do krajnjih destinacija.

*** - pon. 25.11.
 
Koja posta meni donosi paket?Ovde pise Svedska,na sajtu Hong Kong post,nista mi nije jasno.Voleo bih nati zbog pracenja posiljke.

 
Poslednja izmena:
Zavisi od toga koja su dva zadnja slova na broju za pracenje, koji verovatno imas. Ako je HK onda je Hong Kong, koja su slova za Svedsku postu nisam siguran jer nisam imao paket preko njih, ali recimo da je SE.
 
RE649060SE jeste SE na kraju.Ali pokusavam na Sweden post da pratim i ne izlazi mi nista.Nisam napisao ceo broj.
 
Nazad
Vrh Dno