Šta je novo?

Problem u dostavljanju paketa..

Sta god znacila rec SGSINN, to i dalje znaci da je paket krenuo iz Svedske.

Ne pricam napamet, nego je tako i meni bilo.

Edit: Ne brini rade74, krenulo je iz Svedske i ocekuj za 10ak dana okvirno.
 
Poslednja izmena:
@ blastoise i seizmos

Donekle ste obojica u pravu, mada ste napisali potpuno razlicite stvari :D

Posta jeste Svedska , to je ovo SE , ali ovo SGSINN znaci Singapur !!
Tako da ovo sa treckinga znaci da je Posta Svedska , a da je posiljka u Singapuru.

@ rade74

Ovo sa sajta nase poste znaci da je posiljka u tom trenutku bila u Singapuru. Daleko je Singapur.

Ako je u Singapuru kako je pratim preko poste Srbije?Pise da je predata nasoj posti,evo na te dve slike,pise sve.Sad sam totalno zbunjeeeeen.Ovo mi je prva posiljka sa Istoka pa ne kontam bas najbolje.Iz USA je dosla za 4 dana:D
 
Poslednja izmena:
Sad ja nista ne razumem,ako je otpremljeno na avion 10.1 i pisalo je da je u tranzitu a poslato iz Singapura 6-7.1 .2014.Jeste Svedska posta koja ima i u Singapuru poslovnicu ili kako vec,Direct link.

Ne znam sta da ti kazem. Ovo sa naseg sajta Posta.rs SE SGSINN znaci da je 20.1 bilo u Singapuru. evo ti link iako je na ruskom pise to isto sto sam ti napisao https://moyaposylka.ru/impc/SGSINN

Jel imas nesto na sajtu Svedske poste, sto se tice pracenja ??
 
Sta god znacila rec SGSINN, to i dalje znaci da je paket krenuo iz Svedske.

Ne pricam napamet, nego je tako i meni bilo.

Edit: Ne brini rade74, krenulo je iz Svedske i ocekuj za 10ak dana okvirno.

Ok hvala.Nije za mene paket,nego za prijatelja,glupo mi vise .Putuje kao da ga peske nose,a ne znam gde se nalazi.Preko DHL sam znao sve.
 
Majku mu Miglia druze jel moram da slikam? :d

Ima on podatke i na sajtu Svedske poste upravo zato sto je tamo i stiglo i to vidi i nasa posta.
 
Ako je u Singapuru kako je pratim preko poste Srbije?Pise da je predata nasoj posti,evo na te dve slike,pise sve.Sad sam totalno zbunjeeeeen.Ovo mi je prva posiljka iz Kine pa ne kontam bas najbolje.Iz USA je dosla za 4 dana:D

Nasa posta sa nekim postama , kao sto je CN na primer Kineska drzavna posta, a eto i sa Svedskom, i sa Svajcarskom ima ugovore o razmeni podataka i to direktno ne preko sajtova. Tako da kada Kinez posalje nesto na primer preko CN poste i kada broj posiljke udje u sistem, vrlo brzo se vidi i na sajtu Posta.rs , nase poste, da je posiljka tek predata u Kini, obicno posl sat dva od ulaska broja u sistem, vec imas na sajtu nase poste da je predato u Kini.

A dok dodje do nas moze da prodje i 2 meseca. Tek kada na sajtu nase poste vidis 11003 Naizmenicna posta, to znaci da je na Surcinu.
 
Poslednja izmena:
To je malo zbunjujuce jer u naslovu pise ovo: Sorting center SGSINN, Sweden, a u Location: Singapur :D

Ali siguran sam da je u Svedskoj :/
 
Da li postoji info kad radi singpost u Kini i kad ne sad zbog nadolazecih praznika ?
 
Ne rade od 24 ili 25og do 8og ili 9og. Rekao sam ili ili jer sam nailazio na te dve varijante.
 
Vidi vrati se na na onaj Ruski link i pogledaj celu stranicu. Tu je spisak svih Sortirnih centara koje ima Svedska posta u Celom Svetu. Samo ove koje pocinju sa SE su u samoj Svesdskoj, a osim tih imaju samo u USA 5 komada, 2 u GB u Asutraliji, Nemackoj, Norveskoj Finskoj , pa i u Singapuru.

Ko ce ga znati gde je paket , ali pitanje je bilo sta znaci ono sa Posta .rs i to znaci da je pre 3 dana posiljka bila u Prijemnom centru Svedske poste u Singapuru. Da li nasa posta gresi, kasni, namam pojma , jer mi nemamo broj posiljke pa da mozemo da je nadjemo, vec samo ovako mozemo da rastumacimo ponesto sto pojedini clanovi objave.
 
@Miglia

Evo zasto ja mislim da je to sabirni centar u Svedskoj.
Narucio sam wifi adapter 26.11, poslat je sutradan čini mi se (znači 27og novembra), tek 21og decembra se pojavljuje ovaj status SE - SGSINN i zbog toga sam siguran da je preko 20dana putovao do Švedske a ne stojao u Singapuru. 29og decembra stize u Srbiju i 31og meni uručen.
 
Sve je moguce. Meni je jednom SG postom stigao paket za 3 dana od Singapura do Surcina. 3 dana. A od Kine do Singapura putovao nekih 10-tak, verovatno isao brodom. Tako da je sve moguce, posebno sto ti kazem da mi nemamo sve podatke. Naravno ovo za tri dana se desi jednom u par godina, mada sam imao i od CN poste jednom, takav rezultat Peking - Surcin 3 dana.

A zna da se zaglavi pa da nikad i ne stigne iako ima pracenje CN postom. Takodje sto se tice Svedske poste, mislim da je Milko to objavljivao taj trecking samo njemu je pisalo SE Stokholm, stiglo mu iz Svedska za 1 dan !! Tako da je najbolje da on to prati na sajtu Svedske poste.
 
Meni je najbolji sajt trackitonline.ru jer su podaci sa nase poste, svedske poste i jos neke (Direct Link mozda).
 
Evo sta sam dobio,ovo je najpotpunije sto se tice informacija.

image.png
 
To je to. Zadnji podatak, posto 17track prati obe poste i Svedsku i nasu, sa obe poste zadnja promena 20.1 Singapur.
 
Ispadne sada da je stvarno u nekom Direct Link sabirnom centru Svedske poste koja se nalazi u Singapuru :D
Bice da je Miglia u pravu da je ustvari u Singapuru sada ;)
Prosto neverovatno da toliko ide do Singapura (bar meni preko 20dana).
 
Isto se i meni desava,tek pre tri dana dobijam status SE - SGSINN.Jos sam da me carina ne drnda,nadam se da su poslali racun,jer je telefon placen 45 e a kosta 62e ,kupio ga na akciji.
 
2014-01-24 00:00, Despatched to overseas (Country code: RS)
Ja danas dobih ovakav status kod singapurcana, dobro je da je istrcao paket pre kineskih praznika, nadam se da je ubrzo kod mene.
 
Ako ti je malo veći paketić, ima da se načekas dok prodje carinu našu.
 
Nije ni to pravilo, eno meni koverte sa tn-om stoje od 20og i ne mrdaju.
 
A gde je sad pa ovaj moj? Dk? Danska? :D
16izlfp.png



Edit: nije ni važno više toliko, stigao je na carinu upravo. :)
 
Poslednja izmena:
Jedno vreme prosle godine nekoliko meseci CN posta je davala treck i gde je posiljka kada napusti Kinu . Sada ne znamo gde posle Pekinga ide. Tada je bilo da najcesce islo za Frankfurt, ali su ljudi imali razne Evropske gradove. Tako i Svedska posta radi, ubaci u Prvi avion gde ima mesta.

U ovom tvom slucaju ubacili u avion za Kopenhagen, gde takodje imaju svoj prijemni centar, a odatle eto doslo do nas. Meni tad kad sam iz Pekinga dobio za 3 dana, prvo islo za Frankfurt, i bukvalno za 2 sata ga ubacili u avion za Minhen, i posle par sati u avion Minhen, Beograd.

Samo je velika steta , sto CN posta to vise ne prati,nego sada napisu napustilo Kinu, pa ga cekaj , bez predstave gde se nalazi.

A i ovo je super stigne iz Danske za jedan dan :) Stizalo bi i iz Kine visestruko brze, nego mi kao drzava nemamo ni jednu direktnu liniju dalje od Abu Dabija.
 
Poslednja izmena:
Jel sada ovo kod nas na carini?Brzo mi dosao paket iz Singapura do nas,za 5 dana a od Kine do Singapura putovao 10_ak dana.

2.jpg
 
Odlicno. Da, stigao je.
Bas zbog toga je meni nerelano da toliko putuje do Singapura, a do nas tako brzo :eek:
 
Ima samo dve mogucnosti koje se svode na jednu :D

Ta jedna je da ne mogu da postignu, jer im se broj posiljki uvecao za ko zna koliko puta u zadnjih 6 meseci od kada HK i CN posta ne primaju nista sto ima Litijum.

Pa ili od Kine i HK do Singapura ide brodom, ili ide avionom, ali nema mesta pa se ceka. Jer Koliko postoji aviona , linija koje lete na relaciji Kina - Singapur, mozda 10-tak dnevno. A koliko ima linija koje lete ne relacijama ceo Svet - Singapur, bar 100 dnevno. Najmanje 10 , a mozda i vise puta nego Kina - SG. I zato je moguce da se duze ceka na toj kracoj relaciji , nego na ovoj duzoj.

Ili brodovi ili mali broj aviona.
 
Ne znam dal sam na pravom mestu za ovo pitanje...elem, dal ce neko da pravi problem ako stavim shipping adresu na drugacije ime nego sto mi je na account-u, posto planiram da kupim nesto za ortaka pa da stavim njegovu adresu i njegovo ime? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno