Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Tačno sam znao da će da ukinu Žabu za 600 dinara! Za 20 dana mi ističe UO, godinu dana nišanim Žabu i sada će da je sklone. Mislim, biće je, ali zvaće se Zzzuper, imaće malo više minuta i neta i koštaće par stotina dinara više mesečno [emoji35]
Ogreših dušu [emoji47]
 
Poslednja izmena:
Ovo je i više nego zanimljivo kad pročitate "sitna slova"...
1 Sve cene su prikazane sa PDV-om.
2 Cena uspostave poziva za svaki započeti razgovor se ne naplaćuje. Tarifiranje razgovora je 60/60s.
3 Cena nove Prepaid kartice iznosi 300 dinara.
4 Uplaćeni kredit važi 90 dana u nacionalnom saobraćaju od trenutka dopune.
5 ZZZUPER prepaid promocija traje do 30.09.2019. i važi u nacionalnom saobraćaju.
6 Neograničeni minuti u Vip imaju prioritet potrošnje.
7 100 minuta ili SMS-ova, u okviru promocije, može da se troši bilo na minute ili SMS-ove do maksimalno ukupno 100 minuta ili SMS-ova.
8 Ukoliko korisnik kupi drugi mesečni plan, a prvoaktivirani mu je i dalje nije istekao, preostali sadržaj se sabira sa sadržajem novoaktiviranog mesečnog plana i traje do datuma isteka poslednje aktiviranog mesečnog plana.
9 Internet za chat aplikacije, u okviru Mesečnog plana 600, uključuje u nacionalnom saobraćaju sve funkcionalnosti Viber servisa (slanje poruka, fotografija, video i audio snimaka, razgovori i video pozivi, slanje emotikona, stikera, itd. unutar Viber aplikacije), kao i sve funkcionalnosti u okviru WhatsApp, Facebook i Facebook Messenger aplikacije, izuzev razgovora i video poziva.
10 Korišćenje interneta za prepaid korisnike moguće je samo putem sadržaja iz promocije ili internet dodatka.
11 Minuti u Vipu se odnose na sve Vip mobile tarife i promocije, osim za Maxi prepaid.

Na drugom mestu piše:
Svi mesečni planovi automatski se obnavljaju nakon isteka 30 dana, ukoliko imaš dovoljno kredita.

Ukoliko želiš da deaktiviraš Mesečni plan, pozovi *123#, izaberi Zzzuper mesečni planovi, a zatim opciju 4.

Sad je dobro pitanje da li kroz automatsku obnovu korisnik može da ostvari sabiranje saobraćaja sa prethodno nepotrošenim.
 
Sigurno se mora obnoviti pre automatske obnove da bi se preneo..dobro je bolje od Globaltela sada koji je bio najpovoljniji za priču sada za istu cenu od 300 dinara na Vipu u odnosu na Globaltel dobijaš još 2GB i neo minute u mreži.Šta će sada Globaltel?
 
Tako je, makar i na dan isteka ukoliko se obnovi duplira se sadržaj, što uopšte nije loše.

Nego mi nije bas najjasniji internet za aplikacije. Kod vibera ima sve ali kod fb nema video poziva. Pošto su napomenuli da je internet za chat zašto su ubacili fb pored fb messenger, da li se pod fb podrazumeva sama aplikacija i korišćenje mimo chata?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
@ivanva
Pa nije loš Globatel i dalje, osim što im je minimalni kombo paket od 30 dana 500 din, ali i daje više. Uz to možeš i da gledaš oko 70 tv kanala i da budeš dostupan preko WiFi.

Nego "ZZZUPER prepaid promocija traje do 30.09.2019. i važi u nacionalnom saobraćaju." - znači možda i promene uslove kasnije.
 
Neće to oni dirati narednih godina sigurno.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ovo je i više nego zanimljivo kad pročitate "sitna slova"...


Na drugom mestu piše:


Sad je dobro pitanje da li kroz automatsku obnovu korisnik može da ostvari sabiranje saobraćaja sa prethodno nepotrošenim.
Više nego najbolja ponuda. Meni ovo od 300din dovoljno jer toliko trošim. Ubedili su ovime babe da pređu na vip pripejd jer milion njih ima običan fon, nema net, i dovoljno im je 50min mesečno + su rešili penzionere problema aktivacije servisa svakih mesec dana i ne moraju da razmišljaju (svakog 25 u mesecu smo imali problem sa objašnjavanjem koji broj treba da se stisne da se aktivira žaba).

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Stvarno dobro, posebno što može da se uzme novi dodatak u slučaju da se pre vremena potroši npr. net. Znači ko troši npr. 2,5 GB neće morati da plaća 600 dinara, već prosečno može da prođe sa 4 aktivacije u 3 meseca (pod uslovom da ova promocija ostane i u oktobru, pošto zasad piše da važi do kraja septembra), što izađe 400 dinara mesečno.

Ukoliko korisnik kupi drugi mesečni plan, a prvoaktivirani mu je i dalje nije istekao, preostali sadržaj se sabira sa sadržajem novoaktiviranog mesečnog plana i traje do datuma isteka poslednje aktiviranog mesečnog plana.
 
Poslednja izmena:
Крајем месеца ми истичу сви постпејд/КТ уговори па тражим неку универзалну замену. Више није потребно да комбинујем мало минута према свима и много у мрежи али и не трошим превише па сам почео да размишљам о припејд опцијама.

Чини ми се да се овај Zzzuper не разликује превише од Змаја, осим што нуди мање свега за мање пара. Рецимо план 600+план 300 за 900 дају 300 нечега и нео минуте према випу (не знам много њих са вип бројевима) плус 6 гига док Змај за 999 нуди 200+200 и 10 гига. Предност випове понуде је што 300 нечега може да буде и 250 минута плус 50 порука или обрнуто и што се ваљда преноси.

Или да узмем О1 за 1.499 и имам све осим мало мање интернета?

Можда би најбоље било да узмем Змаја (да ми не пропадне нешто кредита на припејд картицама) и овај најмањи Zzzuper као резерву ... мада ми тарифни додатак од 60 минута за 290 динара делује исто. Да немам поменути кредит, можда бих изабрао Zzzuper од 600 динара јер ми делује да би ми завршио посао.
 
Zmaj je za veću potrošnju, Vipov najbliži ekvivalent nije ovaj novi pripejd već Intarifa koju si do juče mogao da uzmeš za 750 dinara uz kod.
 
На то сам мислио, до скоро ме нису занимали пакети па немам представу каква је интарифа. Сад гледам ове Zzzuper понуде, најбоља варијанта је средња тј 300 јер скупља кошта тачно дупло и нуди тачно дупло. Можда јесте боља опција јер нуди ваљда фрај вајбер а то је једино што користим од додатака али довољно ретко да не утиче нешто превише. Значи Zzzuper 300 па ако потрошим за пола месеца, опет исто и на крају кошта као Zzzuper 600 а може да буде и мање.
 
Uzmi u obzir da mts na pripejdu neda 4g mrežu.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Dolaze mi prijatelji iz inostranstva, biće u Srbiji nekih 5-6 dana, koju prepaid karticu da uzmu dok borave ovde? Treba im pre svega za net, a čini mi se da svi operateri imaju neke promocije koje mogu da se aktiviraju besplatno po aktiviranju kartice, neka preporuka?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dolaze mi prijatelji iz inostranstva, biće u Srbiji nekih 5-6 dana, koju prepaid karticu da uzmu dok borave ovde? Treba im pre svega za net, a čini mi se da svi operateri imaju neke promocije koje mogu da se aktiviraju besplatno po aktiviranju kartice, neka preporuka?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ako je za net, zaobidji MTS, jer nema 4G na pripejdu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
4G nije prioritet, a vidim da nove kartice imaju 10gb neta, što je sasvim dovoljno za 5-6 dana. Razmatram mts, mada ne znam sta nude ostali operateri [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
telenor 3gb vip 2gb do ove nove promocije bilo je 12gb za novu karticu globaltel 5gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmi u obzir da mts na pripejdu neda 4g mrežu.

4G nije prioritet, a vidim da nove kartice imaju 10gb neta, što je sasvim dovoljno za 5-6 dana. Razmatram mts, mada ne znam sta nude ostali operateri [emoji848]
4G vise nije problem, jer je MTS 3G poprilicno rasterecen gde god se krecem. Jedino sto ne probija dobro vecinu podruma, niskih prizemlja i slicno ponegde.

Imas 10GB valjda za 600din kod Telenora, za 1000din 30GB kod VIPa kao te prepaid visitor kartice.
Kod MTSa ima nesto jako zgodno, ako ti 3G ne smeta.
 
U stvari u MTSu svaka nova kartica, 300din, 10GB, 7 dana :)
 
Sorry ja pomislih da je taj zmaj pripejd ponuda.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Tako je, makar i na dan isteka ukoliko se obnovi duplira se sadržaj, što uopšte nije loše.

Nego mi nije bas najjasniji internet za aplikacije. Kod vibera ima sve ali kod fb nema video poziva. Pošto su napomenuli da je internet za chat zašto su ubacili fb pored fb messenger, da li se pod fb podrazumeva sama aplikacija i korišćenje mimo chata?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
Za FB je neogranicen pristup samo stvarima koje su na FB serverima tj ona osnovna strna na FB posebno je chat na mesSangeru

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo je i više nego zanimljivo kad pročitate "sitna slova"...


Na drugom mestu piše:


Sad je dobro pitanje da li kroz automatsku obnovu korisnik može da ostvari sabiranje saobraćaja sa prethodno nepotrošenim.
Automatskom obnovom sadrzaj prethodnog paketa se ne sabira vec se brise dobijas nov sadrzaj u celosti

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Za FB je neogranicen pristup samo stvarima koje su na FB serverima tj ona osnovna strna na FB posebno je chat na mesSangeru

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Što je odlično, dakle korišćenje same app je free (slike, live, video) meni tu mesečno odlazi skoro 1 gb.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
U mom slucaju je ovaj vip prepaid prakticno obesmislio bilo kakvu postpaid ponudu. :d
Mesecno trosim izmedju 1 i 4 gb interneta, do 100 min razgovora (i to retko, najcesce je do 50 minuta) i do 50 sms-a (najcesce 10-20).
Ovaj paket od 300 rsd ce mi odraditi posao u bar 50% slucajeva, a ako ga potrosim samo doplatim jos 300 rsd. Konacno da i kod nas imamo pristojnu ponudu za relativno male pare.
 
Ja mislim da to neće dugo trajati, daj Bože da grešim.
Drugo pitanje je, koji razlog Vip ima da navlači ljude na pripejd, obično je obrnuto?
 
Ne znam, ali koji je razlog da u vecini drugih zemalja imas dobre prepaid pakete? Mislim da su BiH i Srbija jedne od retkih zemalja gde se zestoko zakida na prepaidu. Ova VIPova ponuda je konacno to ispravila (mada ni zabalesku nije bio los).
 
Kakva glupost ovo u telenoru 300din i 3gb za 99din. Mogu samo jednom da aktiviram. Sad mi zarobljen kredit na kartici bzv, nemam ništa pametno da aktiviram prema svim mrežama.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
U mom slucaju je ovaj vip prepaid prakticno obesmislio bilo kakvu postpaid ponudu. :d
Mesecno trosim izmedju 1 i 4 gb interneta, do 100 min razgovora (i to retko, najcesce je do 50 minuta) i do 50 sms-a (najcesce 10-20).
Ovaj paket od 300 rsd ce mi odraditi posao u bar 50% slucajeva, a ako ga potrosim samo doplatim jos 300 rsd. Konacno da i kod nas imamo pristojnu ponudu za relativno male pare.

Ne samo tebi,vec minimum 95% korisnika

Ostace na postpejdu samo oni 'zarobljeni u telefonskom ropstvu "

bio u Telenoru da pogledam Samsung A40 i ona me tamo lozi ovo ono,kao to je SUPER da im placam
2 godine po 2800 din. ejjjjjjjj

Kupim ga nov na kp za 180 evra i caoooooo
 
Cekaj, nije bas tako. Koristio sam Telenor pripejd skoro i pobegao, jedva sam dočekao da prođe 3 meseca. Ipak 2 godine imaš nešto i znaš da te sleduje i da se ne menja. Takođe bi i meni 90% stvari završio možda pripejd ali onih 10 % a to je parking na koji mi ode od 1000 do 3000 din u Beogradu mi je mnogo bitan. To mi je bio najveći hendikep, kao stalna jurnjava imaš li kredita za plaćanje, ako istrosis minute iz promocije ode kredit i slicno. Ovako na postpejdu imam komfor i ne lomim glavu u sred posla oko kredita, besplatnih minuta itd , briga manje. Siguran sam da ima i dosta ljudi bez telefona na postpejdu a ne samo tih 5% u da će svi ostali uzeti prijejd u Vipu zbog 300 din.
Ns kažem da je ova promocija loša, ali da će 95% ljudi otići sa postpejda, no way.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da to neće dugo trajati, daj Bože da grešim.
Drugo pitanje je, koji razlog Vip ima da navlači ljude na pripejd, obično je obrnuto?
Probaju operateri da nam menjaju navike pa posle pokušavaju da dignu cenu. Prvo su nas svi navukli na neo minute za 999 din. , ljudi otkazali fixne, a posle probali da nam udare +50% što im nije baš prošlo lako pa nas opet navlače na pripejd bez garancije dokle će da traje. Igranka bez prestanka
 
Nazad
Vrh Dno