Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

bilo bi super kada bi znao koliko megabajta ce se trositi na toj kartici, odnosno u kakvom uredjaju ce se koristiti i koliko cesto ce se cekirati lokacija.

npr

https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponuda/aktuelno/move-tracker

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
Pa ne znam koliko bi moglo da se trosi mesecno, nemam ni ideju.
Treba mi za auto pa pored ostalih vidova zastite da ubacim i ovaj ipak je u pitanju Audi A6 2017 godiste i jako je nezahvalan jer je jako privlacan onima koji bi da lako i brzo zarade na tudjoj grbaci.
To bi mi bio 5 vid zastite ali ne znam koji bi protok bio a slao bi sms i pozive na moj Vip broj pa nekako kontam neki od vip prepaid varijanti bi bio najbolji za to. Mozda ovaj zzzuper 300 din tu ima neo min ka vipu bese 2GB neta sto nije lose.
Vip pripejd internet.

Alcatel MoveTrack - manje od 30 MB mesečno trošeno (6-7 meseci)
Koliko vidim to je za kucne ljubimce ne znam kako bi mi na tom paketu slao pozive i sms?
 
Mozda glupo pitanje,zasto ne placas mesecno da drugi brinu o tome? Koliko nivoa zaštite si platio i hoces jos,racunam da ti je ovo dovoljno. Ima moj prijatelj tako nesto. Jedino kad ga "uznemiravaju" je kad prelazi granicu. Onda usledi poziv da ga pitaju jel on u autu i šifru.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Ja sutra uzimam taj zzzuper u Vip-u, najbolja ponuda za moje potrebe. Pre 10 dana sam naručio u Globaltel-u isto za 300 dinara, ali niti stiže niti se odazivaju.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Mozda glupo pitanje,zasto ne placas mesecno da drugi brinu o tome? Koliko nivoa zaštite si platio i hoces jos,racunam da ti je ovo dovoljno. Ima moj prijatelj tako nesto. Jedino kad ga "uznemiravaju" je kad prelazi granicu. Onda usledi poziv da ga pitaju jel on u autu i šifru.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
Pa lakse mi ovako, prosto. Samo izaberem karticu i ende.
E sad, samo trebam da je izaberem.
Veruj mi, nikad nije dovoljno kad vozis A6 star godinu i po, da je neki matoriji auto ne bih toliko ulagao ali naprosto auto je placen cca 30K € i nije bas svejedno.
Nebitno, ima puno zastita i svaka sluzi za nesto ali nije na odmet jos jedna.
Mislim da bi ovaj zzzuper bio ok od 300 din. pa recimo uplatim celu godinu, jel to moguce to bi mi olaksalo ili moze samo mesec za mesec?
 
Samo mesec za mesec :(
Lakse ti je da uzmes u mrezi gde imas postpaid, sa njega dopunjujes na 3 meseca (MTS/VIP, Tln na 2 meseca) i time produzavas. Najmanje cimanja, na prepaidu, ne znam da moze nesto sa vise automatizacije.

Ako imas biz managera, vidi sa njime da li moze neki prepaid da se automatizuje.
U stvari, ako imate biz nalog, garant mogu neki postpaid brojevi samo sa netom, tipa 1GB za sitnu sumu.
 
Ti koji bi da pozajme auto prvo rade na "blokadi gsm signala"
 
Opet po meni globaltel nudi vise od promocije zzzuper
2gb vise i 50min/sms vise ka svim mrezama, za dodatnih 200 dinara (vip 300din, a globaltel 500 din mesecno)
Plus kod globaltela se uvek sabira nepotroseni saobracaj kad se reaktivira, pa tako mozes da imas kroz par meseci i 20gb neta i 500min/sms
A kod vipa koliko vidim samo jedan mesec se sabere, tj u prevodu moze da se ima za tih 300+300din max saobracaj od 200min/sms i 4gb neta

Ispravite me ako gresim???
 
Pitanje za Globatel, da li on radi bez problema u celoj zemlji, klasični pozivi i net, funkcioniše li to?
 
Mislim,druze,da si ti sebi natovario bedu na vrat. Taj auto je kupio tebe a ne ti njega. Uzmes kasko i ne razmisljas. Pa sta ces kad ti ga izgrebu od pakosti,kad ga neko cukne? Izludices.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Mislim,druze,da si ti sebi natovario bedu na vrat. Taj auto je kupio tebe a ne ti njega. Uzmes kasko i ne razmisljas. Pa sta ces kad ti ga izgrebu od pakosti,kad ga neko cukne? Izludices.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
Hvala ne brini ti za to, nisam trazio savet te prirode, kasko ne zelim imam svoje razloge da ne objasnjavam nije on mene kupio, vidi ja sam te pare zaradio i zelim da uzivam u cemu ja zelim, vidi mogao sam i juga da uzmem kao pre 20 kusur godina, ne razumes, nije ni bitno, ako imas neki predlog za karticu, voljan sam da saslusam.
 
Naravno da treba da uzivas u plodovima svog rada,mislim da si me pogrešno razumeo. Nećemo nastavljati,nije mesto. Nemam ideju za karticu ,imam mnogo bolje ali ti ih nisi rad uzeti u razmatranje. U svakom slučaju,nek te služi i da nadjes resenje koje tražiš [emoji106][emoji868].

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
pogledaj ono sto sam ti predlozio, sto telenor nudi za pracenje pasa. vidi da li mozes uzeti samo tu karticu od njih ako vec imas svoj uredjaj. tu verovatno radi samo prenos podataka ako ti to odgovara.

obrati paznju i na roming tj putovanje van srbije ako ta kartica treba da radi i tada..

pripejd varijante po meni nisu bas najbolje resenje jer se moze desiti da zaboravis dopunu ili da ta promocija koja ti sada odgovara, relativno brzo vise ne bude u ponudi

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
pogledaj ono sto sam ti predlozio, sto telenor nudi za pracenje pasa. vidi da li mozes uzeti samo tu karticu od njih ako vec imas svoj uredjaj. tu verovatno radi samo prenos podataka ako ti to odgovara.

obrati paznju i na roming tj putovanje van srbije ako ta kartica treba da radi i tada..

pripejd varijante po meni nisu bas najbolje resenje jer se moze desiti da zaboravis dopunu ili da ta promocija koja ti sada odgovara, relativno brzo vise ne bude u ponudi

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
Gledao sam to za kerove to je samo data, meni ce stizati pozivi, sms i data.
Najbolja varijanta mi je Vip izgleda.

Naravno da treba da uzivas u plodovima svog rada,mislim da si me pogrešno razumeo. Nećemo nastavljati,nije mesto. Nemam ideju za karticu ,imam mnogo bolje ali ti ih nisi rad uzeti u razmatranje. U svakom slučaju,nek te služi i da nadjes resenje koje tražiš [emoji106][emoji868].

Sent from my SM-T585 using Tapatalk

Hvala.
 
Pitanje za Globatel, da li on radi bez problema u celoj zemlji, klasični pozivi i net, funkcioniše li to?

Radi bez problema i po zabitima nekim nikakav problem. Gde god imaš Vip signal. tu radi i Globaltel SIM kartica. Ja ga koristim svuda...
 
Onda uzimam ćerki zzzuper pa dok traje, traje, a posle će Globatel.
Zvali i nudili 100 minuta, 50 poruka i 250 MB za 400 dinara da ostanem na pistpejdu! Neka, hvala im!
 
Može li se u Vipu onlajn predati zahtev za prelazak sa postpejda na pripejd?
 
@bakara Da, ali samo u slucaju da ako koristis tarifu od 300 pa uplatis od 600, a ako se ista uplati onda ne. Tako sam razumeo vip radnicu.
 
Poslednja izmena:
@bakara Da, ali samo u slucaju da ako koristis tarifu od 300 pa uplatis od 600, a ako se ista uplati onda ne. Tako sam razumeo vip radnicu.

probacu ja na jednom broju gde je ona od 250 din pred istek taj broj je samo za pozive u vip mrezi ko fiksni se koristi.
Pozdrav
 
Vidi stvarno, to su novu fusnotu ubacili:
8 Ukoliko korisnik ima dovoljno kredita, mesečni planovi se automatski obnavljaju na 30 dana, a neiskorišćen saobraćaj se ne prenosi u naredni period.
9 Ukoliko korisnik kupi drugi mesečni plan, a prvoaktivirani mu je i dalje nije istekao, preostali sadržaj se sabira sa sadržajem novoaktiviranog mesečnog plana i traje do datuma isteka poslednje aktiviranog mesečnog plana.
Mada nisu naveli da mora na veći.
 
Мислим да то важи од почетка али да је мистерија поменуто правило да мораш да купиш скупљи план, што може да се уради само пар пута. По томе после тога више нема преношења па ако је тачно, онда да се заборави на то.
 
Taj Globaltel kao da je fantomski. Poručio sam pre 2 nedelje i ništa ne šalju. Pisao sam e-majl, bez odgovora. Danas sam uzeo ovaj prepaid u Vip-u, odmah ga aktivirao, radi bez greške.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Hmm,logicno bi bilo da automatska obnova(istog ili veceg) prenosi,nego ovo sto pise.Nadam se da ce opet izmijeniti ova pravila,ako su ih i mijenjali dosad.Vidjecemo.
 
Meni je vip radnica rekla sto bi pre isteka roka tj. 30 dana uplacivali isti paket, u smislu ako se isti uplati onda krece sve iznova, a ako se pre isteka 30 dana uplati veci paket e onda se sve sabira.

E sad ne znam da li ako imam paket od 600 pa uplatim 300 se prenosi ili to samo vazi na relaciji 250 na 300 tj na 600....[emoji848]

Sent from my HUAWEI Mate using Tapatalk
 
Možda je važilo, ali nije tako pisalo na sajtu:
Члан 9 је постојао а члан 8 је наведен у другом пасусу поруке коју цитираш. У овом случају је ионако битнији члан 9 где не пише да мора већи план.
 
Meni je vip radnica rekla sto bi pre isteka roka tj. 30 dana uplacivali isti paket, u smislu ako se isti uplati onda krece sve iznova, a ako se pre isteka 30 dana uplati veci paket e onda se sve sabira.

E sad ne znam da li ako imam paket od 600 pa uplatim 300 se prenosi ili to samo vazi na relaciji 250 na 300 tj na 600....[emoji848]

Sent from my HUAWEI Mate using Tapatalk
Sabira se kredit u oba slucaja. Iako aktiviras isti i ako aktiviras razliciti. I traje do isteka ovog kasnije aktiviranog

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
verovatno jos nikome nije istekao pa se jos uvek nista ne zna tacno..

Ako bi se prenosilo ovo bi bio jedan od najboljih paketa ikada.
 
Sabira se kredit u oba slucaja. Iako aktiviras isti i ako aktiviras razliciti. I traje do isteka ovog kasnije aktiviranog

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Probaću u narednim nedeljama i videti, kad već svi različito kažu.

Sent from my HUAWEI Mate using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno